طرح توجیهی احداث باغ انجیر ⭐️ سال 1401 (PDF+WORD)

طرح توجیهی احداث باغ انجیر - طرح فنی

فهرست مطالب

انجیر از جمله پرسودترین محصولات کشاورزی است که ایده کاشت و پرورش آن، توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. طرح توجیهی احداث باغ انجیر حاوی تمام دانش اقتصادی مورد نیاز برای راه‌اندازی این کسب و کار می‌باشد. این دانش شامل برآورد هزینه ها، میزان سرمایه مورد نیاز و سود نهایی از انجام این کار می‌باشد.

نکته قابل توجه در این کسب‌وکار این است که برای احداث باغ انجیر نیاز به سرمایه هنگفت نخواهید داشت. همچنین امکان بازگشت سرمایه اولیه در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از دیگر ویژگی های مثبت درخت انجیر محسوب می‌شود. طرح توجیهی مربوط به پرورش درخت انجیر، به صورت کاملا تخصصی در سایت طرح فنی تهیه شده و آماده ارائه به کارآفرینان عزیز می‌باشد.

طرح توجیهی احداث باغ انجیر برای اخذ وام

از جمله مهمترین اهداف نگارش طرح توجیهی، استفاده از آن برای اخذ مجوز و تسهیلات بانکی است. تمامی کارآفرینان برای شروع کسب و کار جدید خود نیاز به دریافت جواز و وام بانکی دارند. استفاده از طرح توجیهی معتبر، باعث کوتاه‌تر شدن روند دریافت وام و مجوز، خواهد شد.

همچنین این طرح کمک فراوانی به اشتغال‌زایی بیشتر و همچنین ورود نقدینگی به پروژه خواهد کرد. طرح توجیهی می‌بایست با توجه به ضوابط و قوانین موجود در مراکز نگارش شود. به همین دلیل لازم است ابتدا به بانک و موسسه مورد نظر مراجعه کرده و بعد از آن برای سفارش طرح توجیهی اقدام نمایید.

سرمایه اولیه برای تولید میوه انجیر

برای احداث باغ انجیر، در ابتدا می‌بایست زمینی را با خاک غنی، خریداری یا اجاره کرد. همچنین با سرمایه در دسترس باید تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی را نیز تهیه نمود. طرح توجیهی احداث باغ انجیر تمام اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری در این حوزه را در اختیار کارآفرینان قرار خواهد داد. برای محاسبه سرمایه مورد نیاز برای کاشت و پرورش درخت انجیر، هزینه سوخت و برق مصرفی را نباید نادیده گرفت.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که سرمایه گذاری در امور کشاورزی یکی از هوشمندانه‌ترین و پرسودترین نوع سرمایه گذاری است. به همین دلیل کسب اطلاعات در این زمینه، از اهمیت بسیاری برخوردار است. همچنین باید گفت محاسبه سرمایه در طرح توجیهی نگارش شده در سایت طرح فنی، با توجه به قیمت های روز انجام می‌شود.

هزینه احداث باغ انجیر چه مقدار است؟

در واقع راه‌اندازی یک کسب‌و کار جدید، شامل هزینه های بسیاری می‌شود و برآورد این هزینه ها، باید به صورت تخصصی صورت گیرد. طرح توجیهی احداث باغ انجیر، ‌تمام هزینه های مربوط به پروژه را از صفر تا صد (هزینه ثابت، هزینه متغیر) محاسبه و اعلام خواهد کرد.

هزینه بکارگیری نیروی انسانی، ساخت ساختمان‌هایی به‌عنوان انبار و استراحت‌گاه، هزینه تعمیر و استهلاک ماشین‌آلات، تنها بخشی از هزینه های موجود در این کسب و کار است.

آگاهی از تمامی این مخارج، باعث پیش بینی چالش‌ها و سختی های مسیر و آمادگی شما برای مقابله با آنها خواهد شد. همچنین بدلیل وجود تورم بسیار، امکان اعلام مبلغی دقیق به عنوان هزینه احداث باغ انجیر وجود ندارد. طرح توجیهی سفارشی، تمام هزینه ها را با توجه به قیمت روز، بررسی و اعلام خواهد کرد.

احداث باغ درخت انجیر - طرح فنی

سود حاصل از احداث باغ انجیر

بر اساس نتایج تحقیقات صورت گرفته در طرح توجیهی احداث باغ انجیر، سود حاصل از فروش این میوه حدود 52 درصد است. به همین دلیل این کار، از جمله پر‌درآمد ترین کسب و کارها در زمینه کشاورزی محسوب می‌شود. اما نکته اصلی برای سودآوری بیشتر در این کار، حرکت بر اساس دانش اقتصادی روز است.

همه ما میدانیم تمامی کارها بدون برنامه ریزی با مشکل مواجه خواهند شد. در واقع وجود طرح توجیهی به عنوان یک برنامه ریزی دقیق برای کسب سود بیشتر، لازم است. همچنین این طرح، شرایط صادرات این محصول را به صورت تخصصی بررسی خواهد کرد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث باغ انگور ⭐️ تاکستان - سال 1401 (PDF+WORD)

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای احداث باغ انجیر

برای انجام امور باغداری و کشاورزی، به تجهیزات و ماشین‌آلات بسیاری نیاز است که این دستگاه‌ها با توجه به شرایط و میزان سرمایه شما تعیین می‌شوند. طرح توجیهی احداث باغ انجیر که به صورت انحصاری نگارش می‌شود، تجهیزات مورد نیاز را با توجه به موقعیت و شرایط شما معرفی خواهد کرد.

در ادامه به طور کلی، تجهیزات لازم برای کشاورزی و باغداری را نام خواهیم برد.

[tie_list type=”starlist”]

  • وانت بار
  • شخم زن
  • گاو آهن
  • تراکتور
  • دستگاه
  • سم‌پاش

[/tie_list]

انجیر صادراتی - طرح فنی

آیا کاشت و پرورش درخت انجیر دارای توجیه اقتصادی است؟

طرح توجیهی درخت انجیر به طور کلی مدیریت مالی پروژه را ممکن خواهد ساخت. با توجه به مطالعات بازار انجام شده توسط کارشناسان سایت طرح فنی، میزان توجیه پذیری اقتصادی این کسب و کار، به خوبی روشن خواهد شد. یک طرح توجیهی معتبر قادر است، تمام هزینه‌های ایده مورد نظر شما را به صورت جزئی و با توجه به شرایط اقتصادی روز، محاسبه نماید.

با توجه به شرایط آب‌و‌هوایی کشور ایران و کشت آسان درخت انجیر، امکان تولید انبوه این محصول و صادرات آن به کشورهای مختلف میسر است. طبق تحقیقات انجام شده، بسیاری از افراد مشغول‌بکار در این حوزه از میزان درآمد و سود نهایی آن راضی هستند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی درخت انجیر

طرح توجیهی اختصاصی مربوط به احداث باغ انجیر، به صورت کاملا تخصصی توسط کارشناسان زبده و کاربلد تهیه شده است. این طرح بطور کاملا انحصاری شرایط شما را بررسی کرده و بر اساس همان موقعیت به شما کمک خواهد کرد.

تمام کارشناسان مشغول‌ بکار در وبسایت تخصصی طرح فنی، دارای 25 سال سابقه کار در امور سرمایه گذاری، اداری و بانکی کشور هستند. در نتیجه این کارشناسان، با تمامی قوانین و ضوابط موجود در بانک‌ها و موسسات، آشنا هستند. با دریافت طرح توجیهی اختصاصی، از دو امکان ویژه بهره‌مند خواهید شد.

  1. برگزاری یک جلسه آنلاین رایگان: در این جلسه شما به صورت مستقیم با یکی از کارشناسان مربوطه ارتباط خواهید داشت. کسب اطلاعاتی مانند: پروسه دریافت وام و مجوز، ضمانت‌نامه و وثایق مورد نیاز برای دریافت وام و مجوز، در این جلسه ممکن خواهد بود.
  2. پنج ماه پشتیبانی رایگان: تمامی طرح‌های توجیهی اختصاصی به مدت 5 ماه تا پایان روند اخذ مجوز و تسهیلات بانکی پشتیبانی خواهند شد. به صورتی که اگر تغییری در قوانین موجود در مراکز بوجود آمد، طرح توجیهی شما به صورت رایگان اصلاح خواهد شد.

برای سفارش طرح توجیهی احداث باغ انجیر می‌توانید از طریق واتساپ و شماره تماس‌های درج شده در سایت، با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (17 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب