طرح توجیهی احداث پایانه باربری ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی احداث پایانه باربری - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث پایانه باربری به منظور ارزیابی اطلاعات فنی، مالی و بازار این کسب و کار، توسط کارشناسان سایت طرح فنی گردآوری و تهیه می شود. سالهاست که سیستم حمل و نقل دارای شکلی ثابت می باشد. در روش مرسوم جابجایی محموله ها برای حمل و نقل بار واسطه هایی فعالیت دارند.

این واسطه ها بین مشتری و رانندگان و سیستم های حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی ارتباط برقرار می نمایند. این واسطه ها از آغاز شکل گیری سیستم حمل و نقل جاده ای در شکل های گوناگون وجود داشته اند. امروزه نیز پایانه های باربری به منظور انتقال آسان و مطمئن بار و محموله های ارسالی از مکان های مختلف شکل گرفته اند. در نتیجه سرمایه گذاران به دلیل سودآوری قابل توجه بخش حمل و نقل تمایل زیادی به ورود در این عرصه خدماتی دارند.

سرمایه گذاران می توانند برای تهیه ی طرح توجیهی اختصاصی در زمینه احداث پایانه باربری به سایت های معتبر فعال در این زمینه مراجعه نمایند. سایت طرح فنی یکی از این سایت های معتبر می باشد که در زمینه تولید طرح توجیهی به صورت کاملا اختصاصی فعالیت می نماید.

⭐️ هدف از نگارش طرح توجیهی احداث پایانه باربری چیست؟

گاهی در ذهن سرمایه گذاران اهمیت وجود طرح توجیهی احداث پایانه باربری به یک ابهام بزرگ تبدیل می شود. در این شرایط معمولا آنها با مراجعه به متخصصان از لزوم وجود طرح توجیهی مطلع می شوند. ما در این بخش قصد داریم تا به صورت مختصر به بیان اهمیت وجود طرح توجیهی در روند احداث پایانه باربری بپردازیم.

در واقع در دهه های اخیر راه اندازی هرگونه فعالیت تجاری و اقتصادی بدون وجود مجوز کار امری غیر ممکن می باشد. در نتیجه سرمایه گذاران در قدم اول پیش از اقدامات اجرایی برای احداث پایانه باربری نیاز است تا با مراجعه به ارگان های صادر کننده ی مجوز نسبت به دریافت مجوز اقدام نمایند.

احداث مرکز حمل و نقل و پایانه بابری - طرح فنی

⭐️ بررسی اهمیت وجود طرح توجیهی برای دریافت مجوز کار

اغلب سرمایه گذاران با ورود به مراحل اداری دریافت مجوز با یک سیستم بروکراسی اداری سخت مواجه می شوند. همین امر سبب شد تا کارشناسان با دریافت مدارک جامع و کاربردی مانند طرح توجیهی از فشار و سختگیری مسیر دریافت مجوز بکاهند. طرح توجیهی در واقع یک گزارش و سند نگاری دقیق و علمی از هزینه ها، سرمایه ها، نقاط ریسک پذیر کار و حتی نقاط سوددهی آن می باشد.

به همین دلیل طرح توجیهی به یکی از مدارک قابل اتکاء در زمینه صدور مجوز کار و حتی ارائه تسهیلات بانکی تبدیل شده است. در نتیجه بسیاری از کارشناسان به سرمایه گذاران موارد خاصی را توصیه می نمایند. مثلا این مورد که بعد از طی مراحل اولیه در زمینه صدور مجوز با مراجعه به سایت های معتبر برای دریافت طرح توجیهی مراجعه نمایند.

⭐️ سرمایه اولیه برای احداث پایانه

در مسیر راه اندازی و احداث پایانه باربری عوامل گوناگونی تاثیر دارد که در این زمینه دارای نقش خاصی می باشند. شاید مهمترین عامل اجرایی برای راه اندازی پایانه های باربری وجود سرمایه اولیه ی کافی در این مسیر می باشد.

نقش سرمایه در احداث پایانه باربری آنچنان کلیدی است که عموما کارشناسان به طور ویژه به بررسی تاثیر آن در راه اندازی کار می پردازند. کارشناسان با دقت به بررسی میزان سرمایه و نقش متقابل آن با هزینه ها در روند اجرای کار می پردازند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی شرکت پخش مواد غذایی ⭐️ برای اخذ مجوز

⭐️ سرمایه اولیه برای احداث پایانه باربری

سرمایه در احداث پایانه آنچنان اهمیت دارد که در طرح توجیهی احداث پایانه باربری نیز به صورت کاملا اختصاصی به آن پرداخته می شود. در واقع می توان اینگونه بیان کرد که سرمایه سپرده مادی سرمایه گذار در روند تامین مالی هزینه های کار می باشد. در نتیجه کسری بودجه می تواند بر روند اجرایی کار تاثیرگذار باشد.

سرمایه گذاران از روش های گوناگونی مانند سرمایه شخصی، تسهیلات بانکی و یا حتی جذب سرمایه گذار اقدام به تامین بودجه کار می نمایند. عموما سرمایه گذاران بخش بزرگی از سرمایه های خود را در ابتدای مسیر راه اندازی کار هزینه می نمایند.

این هزینه ها شامل تهیه ملک مناسب برای احداث پایانه باربری و همچنین تجهیزات مناسب برای کار است. برخی از تجهیزات مناسب برای احداث پایانه باربری شامل تجهیزات مورد نیاز برای حمل و نقل بار مانند انواع جرثقیل صنعتی می شود.

تجهیزات استراحت مانند تخت خواب، کمد و ادوات لازم برای سرویس و نگهداری از وسایل نقلیه سبک و سنگین و همچنین وسایل مورد نیاز برای کارواش نیز بخش دیگری از این تجهیزات می باشند. البته به طور قطع در مسیر احداث پایانه باربری برای سرمایه گذاران هزینه های پیش بینی نشده ای نیز ایجاد خواهد شد. نیاز است تا سرمایه گذاران برای مدیریت این هزینه ها نیز برنامه ریزی کاملی را انجام دهند.

کامیون های حمل و نقل در پایانه باربری - طرح فنی

⭐️ هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

یکی دیگر از موارد با اهمیت در مسیر راه اندازی هرگونه فعالیت اقتصادی هزینه های جاری در این مسیر می باشد. نقش هزینه ها در موفقیت کسب و کار نیز بسیار مهم می باشد. همین امر سبب شده است تا کارشناسان به صورت کاملا دقیق به بررسی میزان دقیق هزینه ها در طرح توجیهی احداث پایانه باربری بپردازند.

هزینه های لازم برای ایجاد فعالیت اقتصادی پیش از شروع عملیات اجرایی کار بر سرمایه گذاران تحمیل می گردند. در نتیجه سرمایه گذار با شناخت کافی از میزان هزینه ها می تواند در مدیریت منابع خود با دقت بیشتری عمل نماید. همچنین بالا بودن هزینه های راه اندازی یک کسب و کار می تواند از میزان سودآوری آن کار بکاهد. در نتیجه این امر سبب کاهش توجیه پذیری اقتصادی کار می شود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث شرکت بازرگانی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

⭐️ بررسی دقیق محل هزینه ی سرمایه ها

در قدم اول باید به این نکته اشاره نمود که سرمایه گذار ابتدا باید بتواند فضای مناسبی را برای احداث پایانه باربری تهیه نماید. به طور معمول برای ایجاد پایانه باربری شما به فضایی معادل 1500 تا 2000 متر مربع نیاز دارید. این فضا باید دارای بخش های مشخصی مانند پارکینگ، انبار، اتاق استراحت، دفتر کار و حتی مکانیکی باشد.

اگر سرمایه گذار بخواهد این فضا را در یک منطقه خارج از شهر تهیه نماید باید بتواند چیزی حدود 500 میلیون تا یک میلیارد در این زمینه هزینه نماید. البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که استفاده از املاک استیجاری برای این منظور می تواند به میزان 70 درصد سبب کاهش این هزینه ها گردد.

همچنین سرمایه گذاران با احداث پایانه باربری می توانند به طور مستقیم سبب ایجاد اشتغال برای 8 تا 10 نفر شوند. در نهایت سرمایه گذار برای احداث پایانه باربری با حداقل امکانات به چیزی حدود 3 تا 4 میلیارد تومان سرمایه اولیه نیاز دارد.

⭐️ برآورد میزان سود احداث پایانه باربری

مطالعات بازار نشان می دهد که صنعت حمل و نقل یکی از سودآورترین مشاغل با صرف هزینه های پایین می باشد. همین امر سبب شده است تا بسیاری از سرمایه گذاران تمایل داشته باشند تا در این بخش اقتصادی سرمایه گذاری نمایند.

همچنین با انجام بررسی های دقیق کسب و کار رقبا در بازار این حوزه متوجه می شویم که به طور عمده فعالان این بخش میتوانند ظرف مدت دو سال شاهد بازگشت سرمایه خود باشند. در نتیجه سرمایه گذاران می توانند با تهیه ی طرح توجیهی احداث پایانه باربری و شناخت کافی نسبت به هزینه ها و نقاط ریسک پذیر کار در این فعالیت سودآور وارد شوند.

تاسیس پایانه باربری - طرح فنی

⭐️ بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث پایانه باربری

مورد با اهمیت دیگری که کارشناسان با بررسی طرح توجیهی احداث پایانه باربری درصدد بررسی آن می باشند توجیه پذیری اقتصادی کار می باشد. البته درباره توجیه پذیری اقتصادی احداث پایانه باربری باید به این نکته اشاره نمود که عموما این شغل در دسته مشاغل کم هزینه با دامنه ی سودی بالا دسته بندی می گردد.

همچنین با توجه به این نکته که عموما احداث پایانه باربری با حداقل میزان سرمایه نیز امکان پذیر می باشد در نتیجه ورود به آن از میزان ریسک پذیری مناسبی برخوردار است. هزینه های جاری در این کسب و کار نیز عموما در رنج پایینی قرار دارد.

همین عوامل سبب می شود تا ورود به این کسب و کار برای سرمایه گذاران بسیار مناسب و اقتصادی باشد. در نهایت باید به این نکته نیز اشاره نمود که عموما نرخ بازدهی داخلی این کسب و کار برای سرمایه گذاران معادل 32 درصد در نظر گرفته شده است.

⭐️ سفارش طرح توجیهی احداث پایانه باربری

در نهایت سرمایه گذاران می توانند با استفاده از طرح توجیهی احداث پایانه باربری در مسیر احداث پایانه باربری وارد شوند. آنها می توانند برای دریافت طرح توجیهی به مجموعه های معتبر و با سابقه در این زمینه مراجعه نمایند. سایت طرح فنی نیز یکی از سایت های معتبر می باشد که در زمینه امور سرمایه گذاری، اداری و بانکی به سرمایه گذاران ارائه خدمت می نماید.

سایت طرح فنی با استفاده از نیروهای توانمند با 25 سال سابقه ی فعالیت آماده ی ارائه طرح توجیهی به صورت کاملا اختصاصی به سرمایه گذاران گرامی می باشد. همچنین مدیران اجرایی سایت طرح فنی با اتکاء به دانش و تجربه کارشناسان خود برای سرمایه گذاران مزایایی را در نظر گرفته اند.

یکی از مهمترین مزیت های اختصاص یافته از طرف سایت طرح فنی برای سرمایه گذاران پشتیبانی 5 ماهه به صورت رایگان از طرح توجیهی احداث پایانه باربری می باشد. در این صورت اگر در طی 5 ماه بعد از دریافت طرح توجیهی سرمایه گذار قصد اعمال تغییر در آن را داشته باشد کارشناسان سایت طرح فنی از او پشتیبانی می نمایند.

همچنین برگزاری یک جلسه آنلاین بین سرمایه گذاران اصلی و دیگر سرمایه گذاران از دیگر امتیازهای سایت طرح فنی می باشد. در این جلسه کارشناسان سایت طرح فنی در رابطه با موضوعاتی همچون مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی توضیحاتی را برای سرمایه گذاران بیان می نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

2 پاسخ

    1. سلام با همکارم تماس بگیرید 09120039088 ایشون سفارش طرح رو براتون انجام میدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب