طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری شامل بررسی های اقتصادی، مطالعات بازار و دانش فنی پروژه است. امکان سنجی احداث ترمینال کانتینری در سایت طرح فنی مطابق با استانداردها و ضوابط و بر اساس اطلاعات روز نگارش می شود.

توسعه صادرات یکی از شاخصه های مهم در نظر گرفته شده برای روند رو به رشد اقتصاد داخلی هر کشوری می باشد. انتقال محصولات با استفاده از سرویس های کانتینری سبب شده تا حجم عظیمی از محصولات تولید شده در داخل کشور به راحتی قابل صادرات باشند.

در نتیجه توسعه این صنعت عظیم نیازمند احداث ترمینال کانتینری در بخش های مختلف کشور می باشد. نیاز است تا سرمایه گذاران با تهیه طرح توجیهی از مجموعه های معتبر در این فعالیت اقتصادی بزرگ وارد شوند. سایت طرح فنی یکی از سایت های معتبر داخلی در زمینه تولید طرح توجیهی می باشد. کارشناسان این سایت می توانند طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری را به صورت اختصاصی در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند.

⭐️ ضرورت نگارش طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری

در رابطه با هدف از نگارش طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری میتوان به فهرست بلند بالایی از اهمیت لزوم نگارش آن اشاره نمود. اما باید به مهمترین هدف از نگارش طرح توجیهی توجه ویژه ای نمود. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که مهمترین هدف از نگارش طرح توجیهی در راستاری دریافت تسهیلات بانکی و همچنین مجوز کار می باشد. طرح توجیهی گزارشی کامل از تمامی نکات موثر بر موفقیت اقتصادی کار مانند سرمایه، هزینه و حتی نقاط سودآور کار می باشد.

در نتیجه می توان از آن به عنوان بهترین روش بررسی صلاحیت و اهلیت سرمایه گذار در جهت دریافت مجوز و تسهیلات بانکی بهره برد. همچنین کارشناسان به طور معمول به سرمایه گذاران توصیه های کاربردی را می نمایند. برای مثال این مورد که بعد از طی مراحل ابتدایی ثبت درخواست مجوز با مراجعه به سایت های معتبر اقدام به تهیه طرح توجیهی نمایند.

ماشین آلات جابه جایی کانتینرها - طرح فنی

⭐️ بررسی دقیق محل هزینه ی سرمایه ها

در ابتدا باید به این موضوع اشاره نمود که تامین هزینه ها از مهمترین وظایف اجرایی هر سرمایه گذاری در زمان احداث ترمینال کانتینری می باشد. در اولین قدم نیاز است تا سرمایه گذار فضای مناسبی را برای احداث ترمینال در نظر بگیرد.

به طور معمول این فضا باید از بخش های زیرساختی مانند سوله هانگار، محوطه ترمینال، ساختمان های اداری، رفاهی، مانیتورینگ و همچنین ساختمان تاسیساتی و باسکول تشکیل شده باشد. در نتیجه با بررسی های صورت گرفته و مطالعه بازار رقبا در این فعالیت اقتصادی به این نتیجه میرسیم که برای احداث ترمینال کانتینری نیاز است تا سرمایه گذاران از فضایی معادل 10 تا 13 هکتار استفاده نمایند.

برای احداث یک ترمینال کانتینری سرمایه گذاران به حدود 104 نفر نیروی کار فعال نیاز دارند. همچنین سرمایه ی اولیه ای که برای احداث ترمینال کانتینری نیاز می باشد حدود 190 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

شناخت دقیق هزینه ها و سرمایه مورد نیاز برای تامین مالی آنها به سرمایه گذاران کمک می نماید تا در مدیریت کار اشراف بیشتری داشته باشند. همچنین این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که افزایش بی رویه ی هزینه ها نیز می تواند سودآوری کار را دچار اختلال نماید.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث شرکت حمل و نقل ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

⭐️ برآورد میزان سود احداث ترمینال کانتینری

با توجه به این موضوع که صادرات محصولات تولید شده در داخل کشور نیاز به بخش های پشتیبانی مانند همین ترمینال های کانتینری دارد ورود به اینگونه کسب و کارها برای سرمایه گذاران بسیار سودآور خواهد بود. واردات و صادرات محصولات از درگاه های گوناگونی در سراسر کشور امکان پذیر می باشد. یکی از امن ترین روش های انتقال محصولات استفاده از ترمینال های کانتینری است.

علت این امر نیز تعهد و بیمه نامه های صورت گرفته برای محصولات صادراتی و وارداتی توسط این شرکت ها می باشد. در نتیجه کاربران محصولات صادراتی و وارداتی همواره تمایل دارند تا محصولات خود را با اعتماد به این شرکت ها ارسال نمایند. این امر نشان می دهد که ورود به بازارهای بزرگ ترانزیت محصولات می تواند برای سرمایه گذاران بسیار سودآور باشد.

⭐️ معرفی تجهیزات مورد نیاز برای احداث ترمینال کانتینری

[tie_list type=”starlist”]

  • جرثقیل های 10 تا 140 تنی
  • لیفتراک 3 تا 25 تنی
  • کشنده مخصوص حمل نگلات سنگین تا میزان 100 تن
  • ریچ استاکر با ظرفیت 45 تن
  • امپتی استاکر
  • انواع لودر
  • تریلر حمل کالا
  • باسکول
  • گنتری کرین

[/tie_list]

تجهیزات موردنیاز برای پایانه کانتینری - طرح فنی

⭐️ سرمایه اولیه برای احداث ترمینال

برای احداث ترمینال کانتینری توجه به عوامل متعددی لازم و ضروری می باشد. یکی از مهمترین عواملی که نیاز است تا توسط سرمایه گذاران در زمان احداث ترمینال کانتینری به آن پرداخته شود سرمایه می باشد. سرمایه از مهمترین معیارهای اولیه ای می باشد که پیش از راه اندازی کار توسط سرمایه گذاران مورد توجه قرار می گیرد.

اهمیت این موضوع آنچنان چشمگیر می باشد که به صورت کاملا اختصاصی در طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین توجه به این موضوع نیز الزامی است که بین دو عنصر مهم سرمایه و هزینه در زمان راه اندازی کار ارتباط مستقیمی وجود دارد. در نتیجه کمبود سرمایه می تواند سبب خسارت به مراحل اجرایی کار شود.

⭐️ معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

سرمایه گذاران در راه احداث ترمینال کانتینری از سرمایه های اولیه ی خود در مسیر تامین هزینه های جاری در این کار بهره می برند. باید به این نکته اشاره نمود که بخش بزرگی از منابع مالی سرمایه گذاران در این فعالیت اقتصادی در مراحل اولیه هزینه می گردد. تامین فضای مورد نیاز برای راه اندازی ترمینال نیازمند میزان زیادی سرمایه می باشد.

دومین عامل مهم در مصرف سرمایه ها در واقع مبحث مهم تجهیز ترمینال و تهیه ی لوازم مورد نیاز در ترمینال کانتینری می باشد. در این راستا نیاز است تا سرمایه گذار اقدام به تهیه ی تجهیزاتی مانند جرثقیل های 10 تا 140 تنی، لیفتراک 3 تا 25 تنی، کشنده مخصوص حمل نگلات سنگین تا میزان 100 تن، ریچ استاکر با ظرفیت 45 تن، امپتی استاکر، لودر و در نهایت تریلر حمل کالا نمایند. البته در این مسیر هزینه های دیگری نیز بر سرمایه گذار تحمیل می شود که نیاز است تا او با تامین سرمایه برای آنها نیز مدیریت درستی را ارائه نماید.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث شرکت بازرگانی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

⭐️ هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

هزینه های راه اندازی و احداث ترمینال کانتینری در محدوده ی سنگینی قرار دارد. در نتیجه سرمایه گذاران برای مدیریت دقیق این هزینه ها نیاز دارند تا از میزان دقیق آنها شناخت داشته باشند. شاید همین امر علت اصلی این موضوع است که در طرح توجیهی هزینه ها از مواردی است که به صورت دقیق توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد.

توجه داشته باشید که در مسیر راه اندازی کسب و کار سرمایه گذاران باید به تامین هزینه های مورد نیاز در این مسیر بپردازند. در ادامه به بررسی برخی از هزینه ها و سرمایه های مورد نیاز برای تامین مالی آنها خواهیم پرداخت.

راه اندازی ترمینال کانتینری - طرح فنی

⭐️ بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث ترمینال کانتینری

یکی از مهمترین مواردی که غالبا سرمایه گذاران به آن اهمیت می دهند بحث مهم توجیه پذیر بودن طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری می باشد. در نتیجه سرمایه گذاران با روش های گوناگونی این امر را مورد بررسی قرار می دهند. معمولا کارشناسان برای بررسی توجیه پذیر بودن اقتصادی طرح های توجیهی به بررسی شاخص هایی مانند ارزش خالص فعلی، نرخ بازگشت سرمایه، تحلیل هزینه ها و دوره بازگشت سرمایه می پردازند.

کارشناسان با بررسی اطلاعات موجود در طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری و همچنین مطالعه بازار رقبا به این اطلاعات دسترسی پیدا می نمایند. همچنین آنها برای بررسی توجیه پذیری طرح از روش های پیچیده ی آماری بهره می برند. برای درک بهتر این مفاهیم ما در این محتوا به نرخ بازده داخلی ترمینال های کانتینری اشاره می نماییم.

بر اساس مطالعات آماری میزان نرخ بازده داخلی ترمینال کانتینری چیزی حدود 27 درصد برآورد شده است. در نهایت بررسی های صورت گرفته بر روی این کسب و کار نشان می دهد که ورود به آن برای سرمایه گذاران بسیار سودآور خواهد بود.

⭐️ سفارش طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری

در نهایت سرمایه گذاران می توانند با استفاده از طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری در مسیر ترانزیت پیشرفته محصولات وارد شوند. سرمایه گذاران می توانند برای دریافت طرح توجیهی به مجموعه های معتبر و با سابقه در زمینه تولید طرح توجیهی مراجعه نمایند.

سایت طرح فنی یکی از سایت های معتبر می باشد که در زمینه اموری همچون سرمایه گذاری، امور اداری و بانکی به سرمایه گذاران ارائه خدمت می نماید. سایت طرح فنی با استفاده از کارشناسان توانمند با سابقه ی فعالیتی 25 ساله آماده ی ارائه طرح توجیهی به صورت کاملا اختصاصی به سرمایه گذاران گرامی می باشد. همچنین مدیران اجرایی سایت طرح فنی با اتکاء به دانش و تجربه کارشناسان خود برای سرمایه گذاران مزایایی را در نظر گرفته اند.

یکی از مهمترین مزیت های اختصاص یافته از طرف سایت طرح فنی برای سرمایه گذاران پشتیبانی 5 ماهه رایگان از طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری می باشد. اگر در طی 5 ماه بعد از دریافت طرح توجیهی سرمایه گذار قصد اعمال تغییر در آن را داشته باشد کارشناسان سایت طرح فنی از او پشتیبانی می نمایند.

همچنین برگزاری یک جلسه آنلاین بین سرمایه گذاران اصلی و دیگر سرمایه گذاران از دیگر امتیازهای سایت طرح فنی برای سرمایه گذاران می باشد. در این جلسه کارشناسان سایت طرح فنی به ارائه توضیحاتی در رابطه با موضوعاتی همچون مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی برای سرمایه گذاران می پردازند.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب