طرح توجیهی تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی ⭐️ برای اخذ مجوز

طرح توجیهی آزمایشگاه طبی و پزشکی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی شامل بررسی های اقتصادی، مطالعات بازار و دانش فنی پروژه است. امکان سنجی آزمایشگاه طبی و پزشکی در سایت طرح فنی مطابق با استانداردها و ضوابط و بر اساس اطلاعات روز نگارش می شود. در آزمایشگاه های تشخیص طبی متخصصان با بررسی نمونه های دریافت شده از بیماران به بررسی عوامل بیماری زا می پردازند.

این اطلاعات در مسیر درمان بیماری برای کادر پزشکی بسیار مهم و حیاتی می باشد. همین امر خود نشان دهنده ی لزوم وجود آزمایشگاه های طبی و پزشکی در چرخه درمان می باشد. سرمایه گذاران برای سرعت یافتن مسیر راه اندازی آزمایشگاه می توانند از طرح توجیهی استفاده نمایند.

سایت طرح فنی یکی از سایت های فعال در زمینه تولید طرح توجیهی می باشد. کارشناسان این سایت با سابقه ای 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری، امور اداری و بانکی آماده ی خدمت به سرمایه گذاران گرامی می باشند.

⭐️ ضرورت نگارش طرح توجیهی آزمایشگاه طبی

راه اندازی آزمایشگاه تشخیص طبی و پزشکی یکی از ضروریات با اهمیت در بحث سلامت عمومی و درمان بیماری ها می باشد. در همین راستا سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی می توانند با مراجعه به ارگان صادر کننده مجوز نسبت به دریافت مجوز اقدام نمایند.

البته نیاز است تا سرمایه گذاران با ارائه مدارک معتبر صلاحیت خود برای دریافت مجوز به کارشناسان این امر به اثبات برسانند. یکی از مدارکی که نیاز است تا سرمایه گذار به ارگان صدور مجوز ارائه نماید طرح توجیهی تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی می باشد.

شاید بتوان علت اصلی این امر را در دقت بالا و نکته سنجی موجود در طرح توجیهی یافت. همچنین ظرافت نشان دادن تمامی هزینه ها، سرمایه و نقاط سر به سر عامل دیگر در اهمیت نگارش طرح توجیهی می باشد. در نتیجه کارشناسان از طرح توجیهی برای اثبات اهلیت سرمایه گذار در بحث راه اندازی آزمایشگاه طبی و پزشکی استفاده می نمایند.

در همین راستا کارشناسان به سرمایه گذاران توصیه می نمایند تا بعد از طی مراحل ابتدایی برای ثبت درخواست مجوز با مراجعه به سایت ها و شرکت های معتبری همچون سایت طرح فنی نسبت به دریافت طرح توجیهی اقدام نمایند.

احداث آزمایشگاه طبی و پزشکی - طرح فنی

⭐️ بررسی مراحل ثبت درخواست راه اندازی آزمایشگاه

برای راه اندازی آزمایشگاه طبی و پزشکی نیاز است تا سرمایه گذار و یا یکی از اعضای هیئت مدیره آزمایشگاه دارای مدرک علمی معتبری باشد. برخی از این مدارک شامل مدرک رشته دکتری تخصصی آسیب شناسی بالینی یا تشریحی، علوم آزمایشگاهی و دکتری تخصصی علوم آزمایشگاهی بالینی می باشد. در نهایت سرمایه گذار می تواند با مراجعه به ارگان صادر کننده ی مجوز نسبت به دریافت مجوز کار اقدام نماید.

مهمترین عواملی که می تواند به سرمایه گذار در دریافت مجوز کمک نماید داشتن مدارک معتبر و همچنین فضای مناسب برای آزمایشگاه می باشد. استفاده از طرح توجیهی تیز در این مسیر به سرمایه گذاران بسیار کمک می نماید و می تواند سرعت طی این مسیر را افزایش دهد.

⭐️ سرمایه اولیه برای احداث آزمایشگاه

تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی نیز مانند هر فرایند اقتصادی دیگر نیازمند استفاده از سرمایه ی کافی می باشد. اهمیت وجود سرمایه در موفقیت کار تبدیل به یک نیروی محرک شده همین امر سبب شده تا در طرح توجیهی به طور دقیق به بررسی آن پرداخته شود.

کارشناسان تهیه کننده ی طرح توجیهی با در نظر گرفتن اهمیت سرمایه در کارهای اقتصادی به صورت دقیق به بررسی این عامل می پردازند. همین امر به سرمایه گذار کمک می نماید تا با شناخت امکانات خود و بررسی نیازمندی ها برای تاسیس آزمایشگاه در این مسیر وارد شود.

⭐️ معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

یکی از مهمترین اشکال سرمایه که در تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد سرمایه اولیه می باشد. سرمایه گذاران به طور معمول از سرمایه اولیه خود در تهیه فضای مناسب برای راه اندازی آزمایشگاه و همچنین تهیه ی تجهیزات و مواد اولیه استفاده می نمایند.

اهمیت وجود سرمایه اولیه در زمان راه اندازی کسب و کار تجاری آنچنان بالا می باشد که سرمایه گذار در صورتی که نتواند میزان کافی سرمایه اولیه تامین نماید ممکن است در کار خود شکست بخورد.

نبود سرمایه اولیه کافی می تواند سرمایه گذار را در تهیه ی تجهیزات و مواد اولیه دچار مشکل نماید. اما به طور کلی وجود تجهیزات مناسب برای تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی بسیار مهم می باشد. برخی از این تجهیزات شامل بالن، پتری دیش، بشر، ارلن، سانتریفیوژ، PH متر می باشد. وجود هر یک از این وسایل در نتیجه نهایی آزمایش ها تاثیرگذار می باشد. در نتیجه داشتن سرمایه کافی برای تاسیس آزمایشگاه بسیار مهم است.

اخذ مجوز برای آزمایشگاه طبی و پزشکی - طرح فنی

⭐️ هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

نکته مهم دیگری که در طرح توجیهی تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی بسیار مورد توجه قرار می گیرد میزان هزینه های لازم برای تاسیس آزمایشگاه می باشد. سرمایه گذار از سرمایه های اولیه خود برای راه اندازی آزمایشگاه استفاده می نماید.

در نهایت او مجبور است تا تمامی امکانات مورد نیاز برای تاسیس آزمایشگاه را فراهم نماید. شناخت هزینه های لازم برای تاسیس آزمایشگاه می تواند به سرمایه گذار کمک نماید تا در این مسیر با آگاهی بیشتری وارد شود.

⭐️ بررسی محل هزینه های سرمایه

برای تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی نیاز است تا سرمایه گذار هزینه های ثابت و متغیری را در این مسیر صرف نماید. معمولا بخش عظیمی از هزینه های لازم برای راه اندازی آزمایشگاه از محل سرمایه های اولیه تامین می شود. تهیه ی تجهیزات، سازه مورد نیاز برای داروخانه و مواد اولیه تنها بخش کوچکی از هزینه های سرمایه گذاران در این مسیر تلقی می شود.

در طرح توجیهی تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی سرمایه گذار موظف است تا به طور دقیق و جامع به بررسی هزینه های جاری برای کار بپردازد. برای مثال اولین موردی که سرمایه گذار برای تاسیس آزمایشگاه باید در نظر داشته باشید تامین فضایی معادل 900 متر مربع می باشد. این فضا باید از نظر موقعیت مکانی نیز در منطقه ای در دسترس مراجعه کنندگان قرار داشته باشد.

هر سرمایه گذار موظف است در آزمایشگاه طبی و پزشکی به طور معمول حدود 28 نفر را در بخش های مختلف مشغول به کار نماید. در نهایت با بررسی تمامی هزینه ها متوجه می شویم که یک سرمایه گذار به مقدار تقریبی حدود 16 میلیارد تومان سرمایه اولیه برای تهیه تجهیزات تشخیص طبی نیاز دارد.

در نهایت باید به این نکته اشاره نمود که عموما تامین سرمایه از مهمترین مواردی است که سرمایه گذار در تامین آن باید نهایت تلاش خود را نشان دهد. سرمایه گذار می تواند با جذب سرمایه و استفاده از تسهیلات بانکی سرمایه مورد نیاز خود را تامین نماید.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی ⭐️ برآورد تخصصی

⭐️ برآورد میزان سود تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی

سرمایه گذاران می توانند با انجام مطالعات بازار و بررسی میزان درآمد رقبای خود به اطلاعات مفیدی در رابطه با میزان سودآوری این کسب و کار دست یابند. در واقع با توجه به این موضوع که عموما آزمایشگاه طبی و پزشکی از بخش های مختلف پاتولوژی، ژنتیک، پاتوبیولوژی، هماتولوژی، بیوشیمی، همچنین میکروب و ویروس شناسی تشکیل می شوند.

در نتیجه این آزمایشگاه ها همواره در حال فعالیت تشخیصی می باشند. این امر خود مبرهن بر این موضوع است که به طور معمول آزمایشگاه های طبی و پزشکی در طول سال حدود 40000 نمونه را پذیرش می نمایند. با بررسی اجمالی در هزینه های آزمایش ها مشاهده می شود که این مراکز دارای دامنه ی سودآوری بسیار مناسبی هستند. در نتیجه ورود به این کسب و کار برای سرمایه گذاران بسیار سودآور خواهد بود.

البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که طرح توجیهی تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی می تواند در این مسیر برای سرمایه گذاران مفید و کاربردی باشد. علت این امر نیز در دانشی می باشد که سرمایه گذار به واسطه طرح توجیهی بدان دست می یابد.

تجهیزات موردنیاز برای آزمایشگاه طبی و پزشکی - طرح فنی

⭐️ معرفی تجهیزات مورد نیاز برای آزمایشگاه طبی و پزشکی

برخی از تجهیزات لازم برای راه اندازی آزمایشگاه طبی و پزشکی شامل موارد زیر می باشد.

[tie_list type=”starlist”]

  • بالن
  • پتری دیش
  • بشر
  • ارلن
  • سانتریفیوژ
  • PH متر
  • دستگاه های آنالیز آزمایشگاهی
  • یخچال و آون

[/tie_list]

⭐️ بررسی توجیه پذیری اقتصادی تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی

موفقیت در فعالیت های اقتصادی علاوه بر دانش و پشتکار سرمایه گذار به عوامل دیگری نیز وابسته می باشد. همین امر سبب شده است تا سرمایه گذاران با استفاده از طرح توجیهی تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی به بررسی تمامی عوامل موثر بر موفقیت خود و میزان ریسک های موجود در راه تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی بپردازند.

اما در نهایت مطالعه بازار فعالیت در این شغل نشان می دهد که در صورتی که سرمایه گذار سرمایه کافی در اختیار داشته باشد و بتواند در بین مراجعین خود کسب نام تجاری مطمئنی نماید می تواند در این مسیر بسیار موفق عمل نموده و به سودآوری قابل توجهی دست یابد.

⭐️ سفارش طرح توجیهی تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی

کاربرد طرح توجیهی می تواند سبب افزایش موفقیت سرمایه گذار در زمان تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی شود. در نتیجه کارشناسان به سرمایه گذاران توصیه می نمایند تا قبل از تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی حتما اقدام به تهیه ی طرح توجیهی نمایند.

سرمایه گذاران می توانند با مراجعه به سایت های معتبری مانند سایت طرح فنی نسبت به تهیه ی طرح توجیهی به صورت اختصاصی اقدام نمایند. کارشناسان سایت طرح فنی می توانند برای سرمایه گذاران طرح های توجیهی کاملا دقیق و کاربردی را تهیه نمایند.

این تیم با کمک نیروی کار متخصص و با سابقه آماده ی ارائه خدمت به سرمایه گذاران گرامی می باشد. دریافت طرح توجیهی از سایت طرح فنی برای سرمایه گذاران مزیت های فراوانی خواهد داشت که در ادامه به بررسی برخی از این مزیت ها خواهیم پرداخت.

⭐️ بررسی اجمالی امتیازهای موجود در سایت طرح فنی

یکی از این امتیازها پشتیبانی 5 ماهه از طرح توجیهی تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی به صورت کاملا رایگان می باشد. در صورتی که در طی این 5 ماه سرمایه گذار قصد ایجاد تغییری در طرح توجیهی تاسیس آزمایشگاه طبی و پزشکی را داشته باشد کارشناسان سایت طرح فنی از او پشتیبانی خواهند نمود.

همچنین کارشناسان مجرب این سایت یک جلسه رایگان را به صورت آنلاین بین سرمایه گذار اصلی و دیگر سرمایه گذاران طراحی نموده اند. در این جلسه کارشناس به رفع ابهام در موضوعاتی همچون مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی خواهد پرداخت.

جهت سفارش طرح توجیهی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب