طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه حسابداری ⭐️ برای اخذ مجوز

طرح تاسیس آموزشگاه حسابداری - طرح توجیهی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه حسابداری؛ گزارشی کامل از توجیه پذیری این فعالیت و امکان سنجی آن می باشد. گزارشی که در حال مطالعه آن هستید توسط متخصصین سایت طرح فنی تهیه شده است. حسابداری یکی از انواع تخصص های ضروری مورد نیاز در در جوامع امروزی است.

حسابداری نوین با استفاده از انواع نرم افزار ها، نیازمند آموزش اصولی نیز می باشد. پیشرفت رشته حسابداری و استفاده از شیوه های جدید در آن، لزوم آموزش با کیفیت این رشته را افزایش می دهد. نیاز تمامی مشاغل به ثبت امور مالی، بررسی و طبقه بندی آنها، اهمیت این رشته را افزایش می دهد.

نگارش طرح توجیهی آموزشگاه حسابداری برای دریافت مجوز

طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه حسابداری با دلایل مختلفی طراحی و تولید می شود. دریافت مجوز تاسیس آموزشگاه و شروع به کار فعالیت های آموزشی از مهمترین دلایل تدوین طرح توجیهی می باشند. سازمان ها و ارگان های مرتبط، مدارک و اسناد مختلفی برای صدور مجوز نیاز دارند که یکی از مهمترین اسناد آن، طرح توجیهی می باشد.

طرح های توجیهی می توانند اعتماد مسئولین سازمان ها و ارگان های مختلف را در مورد توجیه پذیری و منطقی بودن پروژه، جلب کنند. لازم به ذکر است افرادی که مسئولیت اعطای مجوز فعالیت به مشاغل گوناگون را دارند؛ طرح هایی را که توسط افراد واجد شرایط و حرفه ای تدوین شده اند را قابل قبول میدانند.

هدف دیگری که موجب نگارش طرح توجیهی آموزشگاه حسابداری می‌ شود؛ دریافت وام و تسهیلات بانکی است. سرمایه گذاران می‌توانند جهت دریافت تسهیلات بانکی برای تاسیس آموزشگاه، طرح توجیهی آموزشگاه و مجوزهای لازم را به بانک ارائه دهند.

احداث آموزشگاه حسابداری - طرح فنی

محاسبه میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای تاسیس آموزشگاه حسابداری

یکی از مراحل اولیه و ضروری هر پروژه ای، داشتن اطلاعات کامل در مورد میزان سرمایه اولیه است. طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه حسابداری؛ می تواند به صورت کامل اطلاعات و برآوردهای مالی مورد نظر را ارائه دهد. سرمایه اولیه در این پروژه به خرید یا اجاره ساختمان آموزشگاه، تجهیزات دفتری، آموزشی و غیره اختصاص می یابد.

تاسیس این آموزشگاه علاوه بر سرمایه اولیه، هزینه هایی تحت عنوان هزینه های جاری نیز به دنبال خواهد داشت. هزینه های جاری نیز صرف تامین حقوق کارکنان، تبلیغات، بیمه، تعمیر و نگهداری از تجهیزات و غیره می شود. متخصصین و کارشناسان ما با در نظر گرفتن شرایط بازار، میزان تورم و غیره حدود سرمایه اولیه و هزینه های جاری را در این طرح مشخص می‌ کنند.

هزینه های راه اندازی و شروع به کار آموزشگاه حسابداری

یکی از پارامترهای مهم برای محاسبه سرمایه تاسیس آموزشگاه حسابداری، داشتن لیست کامل از هزینه های این پروژه است. طرح توجیهی آموزشگاه حسابداری، لیست کاملی از تمامی هزینه های پیش از تاسیس و تاسیس آموزشگاه را ارائه می کند.

افراد مختلفی ممکن است در شروع یک پروژه هنگام محاسبه هزینه ها و خرید تجهیزات لازم، دچار سردرگمی شوند. طرح توجیهی، سرمایه گذاران را از این سردرگمی نجات داده و مسیر شروع پروژه را برای آنها راحت تر می کند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه آرایشگری ⭐️ برای اخذ مجوز

محاسبه میزان سودآوری تاسیس آموزشگاه حسابداری

تمامی فعالیت های اقتصادی، تولیدی و غیره جهت بهبود روند کاری خود، نیاز به محاسبات مالی دارند. محاسبات مالی امروزه در قالب رشته حسابداری به عنوان یک شغل مستقل شناخته می شود. لزوم آموزش حسابداری و تربیت نیرو های جدید در این حوزه؛ بازار کار آموزش حسابداری را رونق بخشیده است.

آموزشگاه حسابداری می تواند نیروهای جدیدی را در زمینه حسابداری دستی و رایانه‌ ای آموزش دهد. افزایش میزان تقاضای افراد مختلف برای آموزش حسابداری، سودآوری این پروژه را تضمین میکند. آموزشگاه حسابداری می تواند با ارائه آموزش های برتر به صورت حضوری و آنلاین و ارائه مدرک معتبر، کارآموزان زیادی را جذب کند.

سود آوری این پروژه نیز به عوامل مختلفی مانند محیط آموزشگاه، میزان شهریه دریافتی از کارآموزان، کیفیت آموزش و غیره بستگی دارد. طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه حسابداری، میزان سود این پروژه را طبق شرایط سرمایه گذار و محیط مورد نظر، بررسی کرده و اعلام می کند. دوره بازگشت سرمایه در این طرح، توسط متخصصین برتر تدوین طرح‌ های توجیهی، حدود ۲۱ ماه اعلام شده است.

تاسیس آموزشگاه حسابداری - طرح فنی

معرفی تجهیزات و امکانات مورد نیاز در طرح توجیهی آموزشگاه حسابداری

تجهیزات محیط های آموزشی و به صورت کلی فضای آموزشگاه؛ تاثیر زیادی در راندمان کاری اساتید و نحوه آموزش کارآموزان دارد. طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه حسابداری جهت تکمیل این فضای مناسب برای آموزش کارآموزان، لیست کاملی از تجهیزات مورد نیاز را ارائه می دهد.

سرمایه‌ گذاران می‌توانند تجهیزات مورد نظر را در انواع برند های ایرانی و خارجی تهیه کنند. تامین مناسب ترین و بهترین تجهیزات برای محیط های آموزشی از اصول مهم در تاسیس این آموزشگاه ها می باشد. تامین یک محیط آرام و کاربردی برای برگزاری جلسات تئوری و عملی حسابداری نیز از مهمترین مراحل تاسیس آموزشگاه است.

کارآموزان و اساتید می توانند ضمن داشتن یک محیط آرام، فعالیت های آموزشی خود را بهتر انجام دهند. تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس آموزشگاه حسابداری، شامل موارد زیر می باشد:

 • پروژکتور و سیستم صوتی برای کلاس ها.
 • میز و صندلی های راحت و مناسب برای کارآموزان.
 • رایانه به تعداد لازم جهت انجام عملی آموزش ها.
پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه عملی آزاد ⭐️ جهت اخذ مجوز و تسهیلات

روند کاری یک آموزشگاه حسابداری 

جهت موفقیت پروژه تاسیس یک آموزشگاه، مانند آموزشگاه حسابداری باید از اصول خاصی پیروی کرد. سرمایه گذاران جهت داشتن یک فعالیت پرسود و مطمئن در حوزه آموزش حسابداری باید موارد زیر را رعایت کنند:

 • استخدام اساتید حرفه ای و مجرب.
 • آموزش جدیدترین اصول و فنون حسابداری.
 • آشنا کردن کارآموزان با نرم افزار های بروز و کاربردی در حوزه حسابداری.
 • تامین محیط استاندارد و مناسب برای آموزش.
 •  بالا بردن کیفیت آموزشی نسبت به سایر آموزشگاه ها.
 • آشنا کردن کارآموزان با روند استخدام و معرفی آنها به بازار کار.
 • استفاده از جدیدترین امکانات و ابزارها برای آموزش.
 • ارائه مدرک معتبر به کارآموزان پس از اتمام دوره آموزشی.

طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه حسابداری و راهنمایی برای شروع کار

طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه حسابداری می تواند بهترین نقشه راه برای سرمایه گذاران این حوزه باشد. شما میتوانید پس از اقدام به دریافت مجوز و خریداری طرح توجیهی برای داشتن یک کسب و کار پرسود آماده شوید. طرح توجیهی، تمامی نکات مورد نیاز در مورد شروع و ادامه این پروژه را به اطلاع سرمایه گذاران می رساند.

وجود طرح توجیهی علاوه بر تسریع روند دریافت مجوز و اخذ وام برای سرمایه گذاران، حکم یک نقشه راه را دارد. تدوین این طرح توسط افراد حرفه ای باعث می شود که با روند کار آشنا شده و اطلاعات کاملی در مورد نحوه مدیریت پروژه داشت.

برآورذ هزینه های مالی آموزشگاه - طرح فنی

بازار کار رشته حسابداری

حسابداران موظف هستند امور مالی اداره، ارگان و یا شرکت محل کار خود را انجام دهند. امور مالی شرکت ها و اداره های مختلف، شامل بررسی و کنترل هزینه های مختلف و درآمد های شرکت است. میتوان گفت حسابدار به عنوان نماینده رئیس یا مدیر عامل یک کسب و کار، تمامی امور مالی را به عهده داشته و کارفرمای خود را در جریان امور قرار می دهد.

لزوم استفاده از استاندارد ها و فنون حسابداری، بازرگانی و مالیات؛ استفاده از نیروهای متخصص و آموزش دیده در این حرفه را افزایش داده است. آموزش حسابداری به عنوان یک رشته و شغل پردرآمد برای افرادی که دنبال کار هستند، پیشنهاد بسیار خوبی است.

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تاسیس آموزشگاه حسابداری

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم؛ آموزش حسابداری و تربیت نیرو های کاربلد در این حوزه، یکی از نیازهای مهم برای جامعه است. تاسیس آموزشگاه حسابداری یکی از فعالیت های بکر و پردرآمد بین کسب و کار های مختلف امروزی است.

آموزشگاه حسابداری میتواند با تدریس شاخه های مختلف حسابداری، کارآموزان مختلفی را جذب کند. نیاز کسب و کار های مختلف به نیروی کار آموزش دیده در زمینه حسابداری، موجب افزایش نیاز جامعه برای تاسیس این آموزشگاه ها شده است.

سفارش طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه حسابداری

طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه حسابداری متناسب با شرایط هر سرمایه گذار تدوین می شود. طرح توجیهی آموزشگاه حسابداری سرمایه گذار را در روند دریافت مجوز و تسهیلات بانکی همراهی خواهد کرد. بهترین انتخاب برای سفارش طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه حسابداری؛ سفارش این طرح در سایت طرح فنی است. لازم به ذکر است که ثبت سفارش در سایت طرح فنی دارای مزایای بسیار خوبی می باشد.

مزیت ثبت سفارش در این سایت، داشتن بروزترین و جامع ترین طرح های توجیهی است چون گروه کارشناسی این وب سایت، دارای ۲۵ سال سابقه در زمینه ی امور سرمایه گذاری، اداری و بانکی هستند. مزیت دیگر سفارش طرح توجیهی در وب سایت طرح فنی؛ دریافت پشتیبانی پنج ماهه رایگان از طرح و برگزاری جلسه آنلاین و رایگان می باشد.

جلسه آنلاین با هدف رفع ابهامات سرمایه گذار در زمینه مراحل مختلف اداری و بانکی و به درخواست سرمایه گذار برگزار می شود. برگزاری جلسه آنلاین موجب کسب اطلاعات بیشتر سرمایه گذار در مورد پروسه دریافت مجوز، تسهیلات بانکی، انواع ضمانت نامه های بانکی و وثایق می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب