سفارش طرح توجیهیصنایع بسته بندی

طرح توجیهی بسته بندی حبوبات ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

کارخانه بسته بندی حبوبات

طرح توجیهی بسته بندی حبوبات شامل اطلاعات فنی، اقتصادی و تحقیقات بازار می باشد که توسط متخصصان مجموعه طرح فنی برای اخذ مجوز و وام تهیه می شود. امروزه اهمیت صنایع بسته بندی بر همگان آشکار است.

در واقع این فرایند آخرین مرحله از زنجیره تولید است و از ملزومات ورود محصولات تولیدی بازارهای فروش داخلی و خارجی می باشد و تقریباً می‌توان گفت ۱۰ الی ۱۵ درصد از هزینه کل تولید را برای خود می کند.

بسته بندی آمیخته ای از هنر و صنعت است. اهمیت این موضوع به این دلیل زیاد است که گاهی اوقات امکان دارد خریدار به جای کیفیت محصول مجذوب نوع بسته بندی کالا شود. به طور کلی مواد غذایی، مخصوصا حبوبات، از محصولات واجب برای زندگی انسان می باشد و به همین دلیل است که درخواست بسیاری در داخل کشور دارد. از این رو بسته بندی مناسب، در راحتی عرضه این محصولات به بازار از اهمیت بسیاری برخوردار است.

هدف از نگارش طرح توجیهی بسته بندی حبوبات چیست؟

طرح توجیهی بسته بندی حبوبات بدین منظور تنظیم میشود تا سرمایه گذاران برای اخذ مجوز کارخانه خود و همچنین دریافت وام بتوانند به آسانی عمل کنند. با توجه به اینکه برای جواز تاسیس و پروانه بهره برداری نیاز است تا سرمایه‌گذاران در ابتدا طرح توجیهی را به وزارت صنایع و معادن بانک های مورد نظر ارائه دهند.

در حقیقت تنظیم طرح توجیهی برای سرمایه گذار کمکی بسیار حیاتی است. زیرا در این طرح از نقطه شروع تا پایان، هر آنچه که سرمایه گذار نیاز دارد و قرار است با آن روبرو شود به نمایش گذاشته می شود.

با تنظیم طرح هدف مورد نظر و همچنین مطالعه آن میتوانید به راحتی مشکلاتی که قرار است در آینده با آن روبرو شوید پشت سر گذاشته و به سود بیشتری دست پیدا کنید.

برای بسته بندی حبوبات به چه مقدار سرمایه اولیه نیاز است؟

به طور کلی راه اندازی خط تولید بسته بندی حبوبات نیازمند سرمایه اولیه می باشد. این سرمایه اولیه به دو صورت سرمایه ثابت و سرمایه در گردش دسته بندی می شود.

برای شروع خط تولید بسته بندی حبوبات، باید تجهیزات مورد نیاز آن را فراهم کنید. فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز، در دسته سرمایه ثابت قرار می گیرد.

قسمتی از سرمایه اولیه برای فراهم کردن دستگاه ها و تجهیزات خط تولید بسته بندی حبوبات مانند دستگاه بوجاری، الواتورها، سیکلون ها، سیلوها، دستگاه بسته بندی، دستگاه پوست گیری و … مشخص می شود.

در صورتی که این دستگاه ها وارداتی باشند قطعاً هزینه بیشتری را متحمل خواهید شد. همچنین دسته بندی سرمایه در گردش برای فراهم آوردن مواد اولیه نظیر حبوبات، جو، کارتون، قرص سلفون و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

برای راه اندازی خط تولید بسته بندی حبوبات، سرمایه‌گذاران با هزینه های زیادی مواجه می شوند. این هزینه ها می تواند شامل هزینه های قبل از بهره برداری، هزینه زمین، هزینه دستمزد کارکنان، هزینه های مصرف انرژی، تعمیر و استهلاک تجهیزات و … باشند که در دسته هزینه های آشکار قرار می گیرند.

اما در خط تولید بسته بندی حبوبات هزینه هایی هم ایجاد می‌شوند که به صورت هزینه های پیش بینی نشده باید در طرح توجیهی قرار گرفته شوند. در واقع در طرح توجیهی بسته بندی حبوبات، محاسبه هزینه ها با در نظر گرفتن تمام جزئیات داده ها و مبالغ روز صورت می گیرد.

دستگاه و تجهیزات بسته بندی حبوبات - طرح فنی

برآورد میزان سود کارخانه بسته بندی حبوبات

خط تولید بسته بندی حبوبات سودآوری بالایی به همراه دارد. بدین صورت که واحدهای فعالی که در این زمینه کار میکنند تقریباً کم هستند و کیفیت بسته بندی بسیار در فروش آن موثر است.

محاسبه مقدار دقیق سود خط تولید بسته بندی حبوبات، بستگی به عوامل مختلفی همچون روند خط تولید، ظرفیت خط تولید، تجهیزات مورد استفاده و همچنین به کارگیری نیروهای متخصص دارد. متخصصان در این زمینه، نرخ بازده داخلی این طرح را 40 درصد پیش بینی کرده اند که رقمی بسیار خوب و قابل قبول است.

برای اینکه به محاسبه دقیق و واقعی این خط تولید پرداخته شود نیاز است تا تمام عواملی که در این سیستم پیش می آید مورد بررسی قرار بگیرند. این مورد در تنظیم طرح توجیهی بسته بندی حبوبات به صورت تخصصی انجام می شود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی بسته بندی خشکبار ⭐️ سال 1401 فایل pdf+word

معرفی تجهیزات نیاز برای خط تولید بسته بندی حبوبات

یکی از مواردی که در تنظیم طرح توجیهی بسته بندی حبوبات انجام می شود رفع ابهام برای سرمایه گذارانی است که نیازمند دانش فنی این حوزه می باشند. مجموعه طرح فنی با معرفی دقیق اطلاعات مورد نیاز این خط تولید به رفع ابهام سرمایه گذاران کمک بسیاری می کند.

برخی از تجهیزات مورد نیاز برای خط تولید بسته بندی حبوبات به شرح زیر می باشد:

 • الواتورها
 • سیکلون ها
 • بوجاری
 • برس زنی و پارافین زنی
 • سیلوها
 • بسته بندی
 • پوست گیری
 • برس زنی
 • سبوس گیری
 • نوار نقاله
 • نوار سورت

بسته بندی جذاب حبوبات - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی خط تولید

راه اندازی این خط تولید از نظر اقتصادی بسیار به صرفه و سودآور است. با توجه به اینکه امروزه بسته بندی محصولات از توجه بیشتری برخوردار است، هرچه کیفیت در بسته بندی و رعایت نکات استاندارد این حوزه بهتر باشد سودآوری هم بیشتر است.

تحقیقات بازار و برآوردهای مالی که در زمینه اقتصادی و فنی از این خط تولید وجود دارد نشان می دهد که راه اندازی آن برای صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در زمینه بسته بندی حبوبات وضعیت قابل قبول و مناسبی دارد. از این رو ایجاد خط تولید بسته بندی حبوبات از نظر اقتصادی کاملاً توجیه پذیر است.

طرح توجیهی حبوبات چیست و چه از چه مزایایی برخوردار است?

در پایان مطلب قصد داریم که طرح توجیهی اختصاصی برای خط تولید بسته بندی حبوبات را معرفی کنیم. طرح توجیهی این نوع بسته بندی، طرحی خاص برای هر پروژه سرمایه گذاری به شمار می‌رود که حاوی اطلاعات دقیق و جزئیات کامل می باشد.

ارائه این طرح بوسیله مجموعه کارشناسی سایت طرح فنی انجام می شود. طرح فنی با برخورداری از ۲۵ سال سابقه و تجربه درخشانی که در زمینه سرمایه گذاری و امور بانکی دارد قادر است تا به ارائه طرح توجیهی بسته بندی حبوبات به صورت کاملا استاندارد بپردازد. ارائه این طرح بر اساس آخرین استاندارد ها و همچنین ضوابط اداری و بانکی کشور صورت می گیرد.

مجموعه ما در سایت طرح فنی، از ۵ ماه پشتیبانی رایگان طرح و همچنین جلسه آنلاین رایگان برخوردار می باشد. اجرای این جلسه آنلاین به درخواست خود سرمایه‌گذاری انجام می‌شود و برای رفع ابهامات موجود صورت می گیرد.

متخصصان ما در این جلسات اطلاعاتی را که در مورد روند دریافت مجوز، دریافت وام، وثیقه ها و ضمانت نامه های بانکی نیاز است در اختیار شما قرار میدهند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.85 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب