طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی، شامل گزارش و اطلاعات کامل از برآوردهای مالی، بررسی‌های فنی و توجیه پذیری اقتصادی این پروژه می باشد. طرح توجیهی مایع ظرفشویی مانند طرح های سایر پروژه ها و کسب و کارها توسط کارشناسان برتر سایت طرح فنی تنظیم میشود. همانطور که میدانید؛ مایع ظرفشویی از جمله اقلام مهم و پر کاربرد برای مصارف روزانه در خانه ها، رستوران‌ها، هتل و غیره می باشد.

این مقاله شما عزیزان را با طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی و جوانب مختلف این پروژه، بیشتر آشنا خواهد کرد. امروزه با افزایش اهمیت رعایت بهداشت، ضرورت تولید انواع مواد شوینده با کیفیت نیز افزایش یافته است. مایع ظرفشویی نیز از جمله مواد شوینده­ای است که به صورت مستقیم با سلامت انسان ها و رعایت بهداشت در ارتباط می باشد. جایگاه مایع ظرفشویی و نقش آن در زندگی موجب اعمال حساسیت و اهمیت بیشتری برای تولید این محصول شده است.

طرح توجیهی برای اخذ مجوز و تسهیلات

اخذ مجوز تاسیس کارخانه و دریافت تسهیلات بانکی از مهمترین دلایل تنظیم طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی می باشند. سرمایه گذاران جهت دریافت مجوز از سازمان صنعت معدن و تجارت پس از درخواست مجوز، مدارک و اسنادی را به مسئولین مربوطه ارائه می دهند.

طرح های توجیهی از جمله اسناد و مدارک مهمی است که جهت ارائه  به سازمان صمت به آن نیاز خواهید داشت. طرح توجیهی؛ امکان پذیری، توجیه اقتصادی و ضرورت اجرای این پروژه را برای مسئولین شرح می دهد. لازم به ذکر است که ارگان های دولتی طرح‌ هایی را قابل قبول میدانند که توسط افراد دارای صلاحیت و باتجربه تنظیم شده باشند.

همانطور که گفته شد؛ دلیل مهم دیگر برای تنظیم طرح توجیهی، دریافت تسهیلات بانکی و وام می باشد. سرمایه گذاران می بایست پس از دریافت مجوز طرح توجیهی و سایر مدارک مورد نیاز را به مسئولین بانکی ارائه دهند.

خط تولید مایع ظرفشویی در ایران - طرح فنی

 

محاسبه سرمایه اولیه برای تولید مایع ظرفشویی

یکی از بخش های مهم طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی؛ بررسی میزان سرمایه مورد نیاز برای اجرای این پروژه می باشد. کسب اطلاعات کامل در مورد محاسبات مالی و سرمایه مورد نیاز برای هر کسب و کاری، پیش از شروع پروژه امری ضروری می باشد. لازم به ذکر است که متغیر های مختلفی در محاسبه سرمایه مورد نیاز برای شروع پروژه تولید مایع ظرفشویی تاثیر گذار هستند.

سرمایه اولیه در طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی با در نظر گرفتن میزان تسهیلات بانکی، بودجه سرمایه گذار، ظرفیت تولید محصول مد نظر، قیمت تجهیزات و مواد اولیه، بررسی و  محاسبه می شود.

محاسبه سرمایه اولیه دارای پیچیدگی های مختلفی می باشد به همین دلیل برآورد آن باید توسط افراد متخصص انجام گیرد. سرمایه اولیه در این طرح به تامین هزینه های پیش از بهره برداری، خرید تجهیزات، ساخت و ساز ساختمان ها و غیره اختصاص می یابد.

احداث خط تولید مایع ظرفشویی چه هزینه هایی دارد؟

طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی با ارائه جزئیات کامل، هزینه های مختلف راه اندازی این پروژه و ادامه فعالیت آن را بررسی میکند. هزینه های تولید مایع ظرفشویی به دو بخش سرمایه ثابت و هزینه جاری تقسیم می شوند.

طرح توجیهی مایع ظرفشویی؛ موارد پیش بینی نشده و بخش های مختلف این پروژه را با در نظر گرفتن متغیر های مهم، محاسبه می کند. اطلاع از هزینه های مهم پیش از بهره برداری و احداث خط تولید، موجب سهولت مدیریت منابع مالی برای سرمایه گذاران خواهد شد.

بخشی از هزینه های مهم در طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی؛ شامل موارد زیر می باشد:

[tie_list type=”starlist”]

 • حقوق پرسنل.
 • خرید مواد اولیه.
 • تبلیغات و بازاریابی.
 • هزینه خرید تجهیزات و ماشین‌آلات.
 • هزینه تامین انرژی های مصرفی.
 • هزینه تعمیرات و استهلاک تجهیزات.
 • هزینه های پیش از بهره برداری؛ شامل خرید زمین، محوطه سازی، ساخت و ساز و غیره.
 • هزینه خرید و نصب تاسیسات مختلف برقی و سیستم های سرمایشی و گرمایشی.

[/tie_list]

محاسبه و برآورد سوددهی تولید مایع ظرفشویی

اجرای طرح توجیهی مایع ظرفشویی با توجه به اهمیت و وضعیت فروش بالای این محصول در کشور سوددهی قابل توجهی به دنبال خواهد داشت. کارشناسان مختلف، میزان سوددهی این پروژه را حدود سی و هفت درصد، محاسبه کرده‌اند. مدت زمان بازگشت سرمایه اولیه در این پروژه با توجه به سودآوری و فروش بالای آن، کوتاه است.

محاسبه میزان دقیق تر سود این پروژه توسط کارشناسان مجرب ما و با در نظر گرفتن متغیر های مختلفی انجام می گیرد. متغیر هایی که در محاسبه سود دهی دقیق این پروژه تاثیر گذار هستند؛ شامل حجم تولید، کیفیت تجهیزات، روش های بازاریابی و غیره می باشد.

تجهیزات موردنیاز برای کارخانه تولید مایع ظرفشویی - طرح فنی

معرفی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای تولید مایع ظرفشویی

اجرای طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی، نیازمند تجهیزات و ماشین آلات زیر می باشد:

[tie_list type=”checklist”]

 • کمپرسور.
 • دستگاه دربند.
 • پمپ خلاء.
 • ماشین لیبل زن.
 • دستگاه یونیزه آب.
 • تجهیزات بخش اداری.
 • مخزن های پلی اتیلن.
 • دستگاه پرکن اتوماتیک.
 • تجهیزات بسته بندی.
 • تجهیزات آزمایشگاه کنترل کیفیت.
 • میکسر استنلس استیل مخصوص مواد شوینده.
 • سیستم اتوماتیک انتقال مواد اولیه به مخلوط کن ها.
 • ماشین آلات و خودروهای حمل و نقل مواد اولیه و محصولات تولید شده.

[/tie_list]

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید مایع ظرفشویی نیز شامل موارد زیر می باشد:

 • اسید سولفونیک.
 • تگزاپون.
 • گلیسیرین.
 • سولفات ها.
 • نمک ها.
 • رنگ.
 • عطر مایع.

دانش فنی و نحوه تولید مایع ظرفشویی

جهت تولید مایع ظرفشویی ابتدا سختی آب معمولی با استفاده از دستگاه یونیزه، گرفته می شود. مواد اولیه به همراه آب با در نظر گرفتن فرمول در نظر گرفته شده و با وزن های مشخص با یکدیگر ترکیب می ‌شوند. مواد اولیه باید در میکسر به صورت کامل مخلوط شده و یکدست شوند.

جهت از بین رفتن حباب های مایع به دست آمده از پمپ خلاء و یا میکسر با دور پایین استفاده می شود. مایع به دست آمده پس از حذف حباب ها، وارد مرحله بسته بندی و لیبل زنی می شود. محصول تولید شده پس از درج قیمت، تاریخ انقضا و تاریخ تولید، ابتدا به قسمت انبارداری سپس نمایندگی های فروش منتقل می شود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید پارافین کلره ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

بررسی بازار های جهانی مایع ظرفشویی

اکثریت مردم جهان روزانه از انواع مواد شوینده برای شست و شو استفاده می کنند. ضرورت رعایت بهداشت و افزایش میزان تقاضا برای انواع مواد شوینده مانند مایع ظرفشویی؛ موجب تولید انواع مختلفی از این محصول شده است.

بررسی های مختلف نشان می‌دهد که مردم اغلب کشورها، مایع ظرفشویی و سایر مواد شوینده را در سبد خرید روزانه خود قرار میدهند.

افزایش جمعیت جهان و ضرورت رعایت بهداشت و نظافت بستر مناسبی برای تولید این محصول و صادرات آن فراهم کرده است. تمایل اغلب مردم به استفاده از محصولات مرغوب و با صرفه نیز نکته خوبی برای تولید کنندگان جدید می باشد.

وضعیت خرید و فروش مایع ظرفشویی در ایران

کشور ایران نیز از جمله کشورهایی است که میزان مصرف مواد شوینده علی الخصوص مایع ظرفشویی در آن بسیار زیاد است. ضمن در نظر گرفتن این نکته که تولید مواد شوینده در ایران از حدود ۳۰ سال پیش آغاز شده است؛ تولید این محصول نسبت به میزان تقاضا کشور کمتر می باشد.

تعداد واحد های فعال تولید کننده مایع ظرفشویی نیز پاسخگوی نیاز و تقاضای مردم برای این محصول نمی باشد. احداث خط تولید مایع ظرفشویی می تواند علاوه بر تامین نیاز کشور با صادرات به سایر کشورها، موجب کسب سود دلاری نیز شود.

اخذ مجوز برای کارخانه تولید مایع ظرفشویی - طرح فنی

توجیه پذیری اقتصادی طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی

توجیه پذیری اقتصادی طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی؛ ضمن در نظر گرفتن اهمیت تولید این محصول و نقش آن در زندگی روزمره انسان، بررسی می‌شود. ضرورت رعایت بهداشت بخصوص پس از همه گیری ویروس کرونا، موجب افزایش اهمیت تولید محصولات بهداشتی و مواد شوینده شده است.

مایع ظرفشویی نیز از مهمترین مواد شوینده به حساب می آید که باید تمامی باقی مانده غذا ها، باکتری ها و بوی ظروف را از بین ببرد. بالا بودن میزان تقاضای مایع ظرفشویی در بازار، موجب سودآوری قابل توجه تولید و فروش آن شده است.

استفاده مداوم و روزانه از مایع ظرفشویی در تمامی کافه ها، رستوران ها، هتل ها، منازل و سفره خانه ها، فروش این محصول و سودآوری آن را تضمین می کند.

مزایای سفارش طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی از طرح فنی

متخصصین مجرب سایت طرح فنی برای پروژه های مختلف، طرح های توجیهی اختصاصی تنظیم می کنند. طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی نیز یکی از طرح های مهم و برتر سایت طرح فنی می باشد. میتوان گفت؛ طرح های تنظیم شده در این مجموعه جزو دقیق ترین و کامل ترین طرح های توجیهی می باشند.

دلیل این ادعای ما؛ ۲۵ سال تجربه متخصصین این مجموعه در زمینه های سرمایه گذاری، امور اداری و بانکی می باشد. شما می توانید با سفارش طرح توجیهی مایع ظرفشویی از سایت طرح فنی؛ پنج ماه پشتیبانی رایگان نیز از طرح دریافت کنید.

علاوه بر پنج ماه پشتیبانی رایگان، سرمایه‌گذاران می‌توانند به خواست خود یک جلسه آنلاین رایگان نیز با کارشناسان ما داشته باشند. کارشناسان مجموعه ما در طول این جلسه آنلاین، ابهامات سرمایه‌گذار را در زمینه امور بانکی و اداری برطرف می کنند. کارشناسان ما طی این جلسه در زمینه ضمانت نامه های بانکی و وثایق و پروسه اخذ مجوز و دریافت وام اطلاعات کاملی ارائه خواهند داد.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب