طرح توجیهی تولید مایع دستشویی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید مایع دستشویی - طرح فنی

فهرست مطالب

 طرح توجیهی تولید مایع دستشویی؛ گزارش کاملی از توجیه پذیری اقتصادی و بررسی های امکان سنجی این پروژه است که توسط کارشناسان سایت طرح فنی تهیه می شود. تولید و فروش مواد شوینده از جمله صابون و مایع دستشویی، امروزه به یک تجارت و کسب و کار پرسود تبدیل شده است.

همانطور که میدانید؛ امروزه اغلب مردم از ضدعفونی کننده ها برای تمیز کردن دست های خود استفاده میکنند. لازم به ذکر است که تاثیر استفاده از مایع دستشویی بسیار بیشتر از مواد ضد عفونی کننده خواهد بود. ترکیب آب و مایع دستشویی موجب می شود که ذرات آلودگی چربی و باکتری ها مقاومت خود را از دست داده و از بین بروند. امروزه مایع دستشویی با توجه به کاربرد زیادی که دارد در انواع مختلفی تولید شده و به بازار عرضه می شود.

تنظیم طرح توجیهی به منظور دریافت وام و اخذ مجوز

اخذ مجوز تاسیس از وزارت صمت پیش نیاز مهمی برای افرادی می باشد که میخواهند در زمینه تولید مایع دستشویی شروع به فعالیت کنند. دریافت مجوز نیز نیازمند ارائه اسناد و مدارکی مانند طرح توجیهی تولید مایع دستشویی به مراجع مربوطه می باشد.

طرح توجیهی مایع دستشویی توسط کارشناسان خبره و مطابق با دستورالعمل و آیین نامه های سازمان های دولتی تنظیم می شود. طرح های توجیهی می بایست بتوانند توجیه پذیری پروژه مورد نظر را به سازمان ها و ارگان های مربوطه اثبات کنند.

دریافت وام و تسهیلات بانکی برای راه اندازی پروژه نیز نیازمند ارائه طرح توجیهی تولید مایع دستشویی به بانک است. مسئولین بانکی طرح توجیهی پروژه را مورد بررسی قرار داده و در صورت توجیه پذیر بودن طرح با اختصاص وام به متقاضیان موافقت می کنند. لازم به ذکر است که جهت دریافت مجوز و وام، طرح توجیهی باید مطابق با اطلاعات روز نگارش و تدوین شده باشد.

کارخانه تولید مایع دستشویی - طرح فنی

میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید مایع دستشویی

محاسبه میزان سرمایه اولیه مورد نیاز اولین قدم برای شروع پروژه تولید مایع دستشویی می باشد. طرح توجیهی تولید مایع دستشویی با در نظر گرفتن متغیر های مختلفی محاسبه سرمایه مورد نیاز برای این پروژه را انجام می دهد. سرمایه اولیه در این پروژه به خریداری تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز مانند میکسر ها، لیبل زن و غیره اختصاص می یابد.

بودجه جداگانه ای نیز می بایست صرف خرید مواد اولیه شود. مایع دستشویی از موادی مانند سدیم لوریل، گلیسیرین و غیره ساخته می شود که می توان آنها را در برند های ایرانی و یا خارجی تهیه کرد. تورم، افزایش قیمت تجهیزات و مواد اولیه موجب شده است که نتوان برای شروع این پروژه مبلغ معینی را تحت عنوان سرمایه اولیه مشخص کرد.

کارشناسان این حوزه با در نظر گرفتن متغیر های مختلف، شرایط بازار و غیره سرمایه اولیه را به صورت اختصاصی در هر پروژه محاسبه می کنند.

هزینه راه اندازی پروژه و اجرای طرح تولید مایع دستشویی

اجرای طرح توجیهی تولید مایع دستشویی علاوه بر سرمایه اولیه، نیازمند هزینه‌ های دیگری نیز می باشد. هزینه خرید زمین، ساخت و ساز و ایجاد تغییرات مختلف نیز از جمله هزینه های مطرح در این پروژه می باشند. هزینه هایی که از آنها نام بردیم، مطابق با منطقه مورد نظر و مساحت زمین محاسبه و تعیین می شوند. بررسی های کارشناسان، حداقل میزان زمین مورد نیاز برای این پروژه را ۶۰۰ متر اعلام میکند.

هزینه خرید زمین، ساخت و ساز، حقوق پرسنل، خرید تجهیزات و غیره می بایست مطابق با شرایط روز محاسبه شوند. طرح توجیهی تولید مایع دستشویی، تمامی هزینه های مهم در این پروژه را با در نظر گرفتن شرایط روز تغییر داده و ثبت میکند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی پودر لبا‌سشویی ⭐️ قرص ماشین لباسشویی

برآورد و محاسبه سود در طرح توجیهی مایع دستشویی

تولید مواد شوینده از جمله مایع دستشویی طی سال های اخیر در ایران بازدهی و سودآوری قابل توجهی داشته است. بازدهی سود این کسب و کار، توسط کارشناسان مختلف حدود ۴۴ درصد برآورد شده است. تعیین و محاسبه دقیق سود این پروژه، نیازمند بررسی معیار هایی مانند ظرفیت تولید سالانه می باشد.

میزان دقیق سود دهی این پروژه در طرح توجیهی تولید مایع دستشویی محاسبه می شود. محاسبه سود این کسب و کار با در نظر گرفتن معیار های مختلفی و با استفاده از نرم افزار های مخصوص انجام می گیرد.

معیار ها و عواملی که در تعیین سود این طرح تاثیر گذار هستند؛ شامل تنوع و کیفیت محصولات، روش های بازاریابی و غیره می باشد. لازم به ذکر است که استفاده از شیوه های نوین بازاریابی و تبلیغات، می تواند موجب افزایش سود قابل توجهی شود.

خط تولید مایع دستشویی - طرح فنی

تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز برای تولید مایع دستشویی

جهت اجرای طرح توجیهی تولید مایع دستشویی می بایست تجهیزات و ماشین آلات خاصی استفاده شود. برخی از تجهیزات و ماشین آلات این پروژه ممکن است با تجهیزات تولید سایر مواد شوینده، شباهت هایی داشته باشد. ماشین آلات و دستگاه های مورد نیاز برای اجرای این طرح؛ شامل موارد زیر می باشد:

[tie_list type=”starlist”]

 • پمپ خلاء.
 • میکسر.
 • کمپرسور ها.
 • ماشین لیبل زن.
 • دستگاه یونیزه آب.
 • مخزن های پلی اتیلن.
 • دستگاه پرکن بطری.
 • تجهیزات بسته بندی.
 • دستگاه درب بند اتوماتیک.
 • سیستم اتوماتیک انتقال مواد اولیه.
 • تجهیزات مورد نیاز برای بخش اداری.
 • تجهیزات مورد نیاز برای آزمایشگاه کنترل کیفیت.

[/tie_list]

مواد اولیه­ای که برای تولید مایع دستشویی مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز شامل موارد زیر است:

 • گلیسیرین.
 • سدیم لوریل.
 • نمک خوراکی.
 • روغن های طبیعی.
 • و غیره.

انواع مایع دستشویی 

پیشرفت های تکنولوژی موجب شده است که مایع دستشویی در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه شود. انواع مایع دستشویی در رنگ، رایحه و ترکیبات با هم تفاوت دارند. بخشی از انواع مایع دستشویی نیز به صورت پمپ تولید می شود. فناوری تولید مایع و فوم دستشویی دارای تفاوت هایی می باشند.

عامل دیگری که موجب تنوع انواع مایع دستشویی می شود؛ بسته بندی های مختلف می باشد. مایع دستشویی نیز مانند سایر مواد شوینده در وزن های مختلف و برای استفاده در اماکن عمومی و منازل بسته بندی می شود.

وجه اشتراک تمامی مایع و فوم های دستشویی در قدرت عملکرد آنها می باشد. مایع های دستشویی می توانند به آسانی تمامی آلودگی های پوست را از بین ببرند.

بررسی نحوه تولید مایع دستشویی

جهت تولید مایع دستشویی ابتدا مواد اولیه با وزن های مشخص، وارد میکسر ها می شوند. ترکیب این مواد، موجب به وجود آمدن مایع یکدستی خواهد شد. لازم به ذکر است که ترکیب این مواد اولیه ممکن است حباب هایی را نیز ایجاد کند که جهت خارج کردن حباب ها، مایع مورد نظر را در مخزن آرامش قرار می دهند.

استفاده از میکسر و یا پمپ خلاء میتواند روند خارج کردن حباب ها را تسریع کند. محصول تولید شده پس از خارج شدن تمام حباب ها به دستگاه های پرکن منتقل می شود. مراحل بعدی در  این فرایند، دربندی، درج مشخصات محصول و در نهایت بسته بندی می باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید مایع ظرفشویی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

مایع دستشویی و مایع ظرفشویی چه تفاوت هایی با هم دارند؟

ضمن وجود برخی تفاوت ها، نحوه تولید و تجهیزات مورد استفاده در ساخت این دو مایع ممکن است شباهت هایی داشته باشند. عواملی که موجب تفاوت این دو ماده شوینده می شود؛ کاربرد و فرمولاسیون آنها می باشد.

نظر به اینکه مایع دستشویی ارتباط مستقیم و بیشتری با پوست انسان دارد، باید از ترکیبات ملایم تری برای آن استفاده شود. علاوه بر موادی که موجب زدودن چربی ها و آلودگی ها می شوند در تولید مایع دستشویی از روغن های طبیعی و عصاره گیاهان مختلف نیز استفاده می شود.

تولید انواع مایع دستشویی - طرح فنی

آیا تولید مایع دستشویی توجیه پذیری اقتصادی دارد؟

کارشناسان تنظیم کننده طرح توجیهی تولید مایع دستشویی این پروژه را از نظر توجیه پذیری اقتصادی دارای جایگاه خوبی میدانند. انواع مختلف مایع های دستشویی در ایران دارای بازار فروش بسیار خوبی می باشند. مایع دستشویی از سری مواد شوینده ای است که جهت حفظ سلامت و بهداشت شخصی به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از تجهیزات تمام اتوماتیک، هزینه تولید را کاهش داده و سودآوری آن را نیز افزایش می ‌دهد. همچنین بااستفاده از مواد اولیه مرغوب و روغن های طبیعی نیز موجب بهبود کیفیت محصول و افزایش سوددهی این پروژه می شود.

استفاده ۸۰ درصد از جمعیت جهان از مواد شوینده جهت رعایت نظافت و بهداشت شخصی هم موجب افزایش فروش این اقلام شده است. بالا بودن میزان تقاضا و استفاده مداوم و روزانه از این محصول، بازدهی و سود این کسب و کار را تضمین می کند.

سفارش طرح توجیهی تولید مایع دستشویی

طرح توجیهی تولید مایع دستشویی توسط بهترین کارشناسان سایت طرح فنی و به صورت اختصاصی نگارش و تنظیم می شود. کارشناسان این وب سایت دارای سابقه ‌ای بیش از ۲۵ سال در زمینه بانکی، سرمایه گذاری و اداری هستند و برای هر پروژه، طرح های توجیهی اختصاصی تنظیم می کنند. طرح توجیهی مایع دستشویی تنظیم شده در این وب سایت، قابل ارائه به سازمان های دولتی و بانک ها می باشد.

سفارش طرح توجیهی تولید مایع دستشویی در سایت طرح فنی دو مزیت مهم برای سرمایه گذاران خواهد داشت. جلسه آنلاین رایگان و پنج ماه پشتیبانی رایگان از طرح مزیت های ثبت سفارش در این وب سایت می باشد. جلسه آنلاین رایگان جهت مشاوره های بانکی و اداری و بنا به درخواست سرمایه گذار برگزار می شود.

کارشناسان ما طی این جلسه در مورد مراحل اداری، دریافت مجوز، اخذ تسهیلات بانکی، ضمانت نامه ها و وثایق اطلاعات کاملی در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب