سفارش طرح توجیهیصنایع فلزیصنعتی

طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی ⭐️ سال1401

احداث کارخانه تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی ، گزارشی از نتایج مطالعات امکان سنجی، تجزیه و تحلیل های مالی و ارزیابی های فنی پروژه است. کارشناسان سایت طرح فنی، طرح توجیهی فوق را جهت ارائه به مراجع صدور مجوز و بانک ها تهیه می کنند.

کشور ما از بزرگترین کشورهای مصرف کننده ظروف یکبار مصرف در جهان است که این موضوع به علت گرایش مردم به استفاده از غذاهای آماده و نیمه آماده و همچنین نذورات مذهبی مردم می باشد. در این میان ظروف یکبار مصرف آلومینیومی، قیمت و کیفیت بالاتری نسبت به سایر ظروف یکبار مصرف دارند.

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی دارای مزایایی چون بهداشتی بودن، عدم واکنش شیمیایی با مواد غذایی، جلوگیری از فساد مواد غذایی، استحکام بالا، وزن سبک، زیست تخریب پذیر بودن و بسته بندی آسان مواد غذایی می باشند.

با توجه به غیر بهداشتی و سرطان زا بودن ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، مردم اندک اندک به سمت استفاده از ظروف یکبار مصرف آلومینیومی گرایش پیدا کرده اند. از این رو سرمایه گذاری در تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی، هوشمندانه خواهد بود.

ضرورت تنظیم طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

احداث کارخانه ظروف یکبار مصرف آلومینیومی مستلزم اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری از وزارت صنایع و معادن و پروانه ساخت بهداشتی از معاونت غذا و دارو است. طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی در پروسه اخذ مجوز مورد نیاز بوده و توسط سازمان های صادرکننده مجوز درخواست می شود.

ضمن این که سرمایه گذارانی که تصمیم به اخذ تسهیلات برای احداث کارخانه را دارند، باید طرح توجیهی استاندارد به بانک عامل ارائه نمایند. افزون بر آن طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی، به خودی خود نقش بسیار مثبتی در پیشبرد اهداف سرمایه گذاران دارد. این طرح می تواند، سرمایه گذار را به مسیر صحیح سرمایه گذاری سوق دهد.

بیزینس پلن تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی، ارائه دهنده تمامی اطلاعات ریز و درشت طرح در زمینه های دانش فنی، شاخص های مالی و مطالعات بازار است. کاهش ریسک سرمایه گذاری و دستیابی سریعتر و آسانتر به سود از نتایج حیرت انگیز طرح توجیهی است.

سرمایه لازم برای تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

سرمایه اولیه برای تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی معمولا بالاتر از سایر ظروف یکبار مصرف است. همچنین سرمایه ثابت به خریداری تجهیزات خط تولید مانند دستگاه های نورد آلومینیوم و قالب ها اختصاص پیدا می کند. در ضمن تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به سرمایه در گردش نسبتا بالایی احتیاج دارد. سرمایه در گردش برای خرید ماده اولیه که آلومینیوم رول شده است، صرف می شود.

میزان سرمایه اولیه در این کسب و کار به صورت مستقیم، ظرفیت تولید ظروف یکبار مصرف را در کارخانه معین می کند.کارشناسان برای محاسبه دقیق سرمایه اولیه در طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی، ارزش روز ماشین آلات و تجهیزات خط تولید را لحاظ می کنند.

برآورد هزینه های راه اندازی کارخانه

طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی در ادامه برآورد شاخص های مالی پس از محاسبه سرمایه اولیه، تمامی هزینه های طرح را نیز برآورد می کند. برخی از مهم ترین هزینه های این طرح عبارتند از: هزینه زمین، هزینه نیروی انسانی، هزینه های مصرف انرژی، هزینه های قبل از بهره برداری، هزینه سرویس و نگهداری تجهیزات، هزینه استهلاک تجهیزات.

طبق برآوردهای کارشناسان برای تولید 150 تن ظروف یکبار مصرف آلومینیومی در سال، به زمینی با زیربنای 800 متر مربع و تعداد 15 نفر نیروی انسانی تمام وقت نیاز است.

مسئله ای که در برآورد هزینه ها، فوق العاده حائز اهمیت می باشد، محاسبه آنها با مبالغ و داده های روز است. کارشناسان برای محاسبه هزینه ها در طرح توجیهی با کمک تیم تحقیقاتی و با مطالعات وسیع میدانی، نرخ روز را در نظر می گیرند.

دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی - طرح فنی

تخمین سود در طرح توجیهی ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی از گروه مشاغل پر بازده به شمار می آید. کارشناسان به بازدهی این کسب و کار، رتبه 7 از 10 را داده اند. نرخ بازده داخلی این طرح توسط کارشناسان، 39 درصد پیش بینی شده است که نشان از سودآوری طرح دارد. میزان دقیق سود به ظرفیت تولید سالیانه، نوع و تعداد ماشین آلات و استهلاک ماشین آلات بستگی دارد.

محاسبه دقیق سود در طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی با در نظر گرفتن تمامی مولفه های اثرگذار در سود و به صورت تخصصی انجام می گردد. کارشناسان در بیزینس پلن، میزان سود خالص و ناخالص، مدت زمان برگشت سرمایه و نرخ بازده داخلی طرح را تخمین می زنند.

مراحل تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

ماده اولیه برای تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی، رول های آلومینیوم هستند که باید از دستگاه های نورد عبور داده شده و ضخامت آنها به نصف یا کمتر کاهش پیدا کند. بدین منظور رول های آلومینیومی تحت فشار مناسب در سراسر بافت قرار داده می شوند.

پس از فرآیند نورد از روان کننده ها برای خنک سازی آلومینیوم استفاده می کنند. ضخامت آلومینیوم در هر مرحله به روش کامپیوتری کنترل می شود. زمانی که ضخامت به 75 درصد ضخامت اولیه کاهش پیدا کرد، آلومینیوم را در گرمکن های مخصوص قرار می دهند تا گداخته شود.

آلومینیوم پس از گداخته شدن، قالب گیری شده و توسط دستگاه پرس شکل دهی می گردد. خطوط و برجسته کاری نیز از طریق دستگاه پرس بر ظروف اعمال شده و ظروف یکبار مصرف آلومینیومی روی هم چیده شده و بسته بندی می گردند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی سفره یکبار مصرف ⭐️ سال 1401 (WORD+PDF)

معرفی تجهیزات مورد نیاز در کارخانه

یکی از اقداماتی که برای راه اندازی کارخانه ها باید انجام گردد، تحقیق در مورد نوع و تعداد ماشین آلات خط تولید بسته به میزان سرمایه گذاری است. طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به منظور کمک به پیاده سازی اصولی طرح، تجهیزات مورد نیاز را نیز معرفی می کند.

برخی از ماشین آلات و دستگاه های خط تولید عبارتند از:

  • دستگاه نورد آلومینیوم
  • دستگاه تولید یا پرس مچاله کن
  • دستگاه استیکر یا جمع کن اتوماتیک
  • قالب دستگاه تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی (تک کویت، دو کویت)
  • گرم کن یا فر مخصوص

کارخانه یکبار مصرف آلومینیومی - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

امروزه با تغییر الگوی مصرف، اکثر فروشگاه های مواد غذایی، رستوران ها، فست فودها و غیره به استفاده از ظروف یکبار مصرف آلومینیومی به جای پلاستیکی روی آورده اند. ضمن اینکه ماده اولیه تولید این ظروف که آلومینیوم است، به آسانی در دسترس قرار دارد.

افزون بر آن ممنوعیتی برای صادرات ظروف یکبار مصرف آلومینیومی وجود ندارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت، طرح فوق از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است.

معرفی طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

طرح توجیهی اختصاصی، طرحی انحصاری و دقیق برای هر پروژه است که توسط نگارندگان سایت طرح فنی نوشته می شود. متخصصین سایت طرح فنی با تجربه ای 25 ساله در امور سرمایه گذاری و بانکی، کاملترین طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی را نگارش می کنند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی با 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان همراه خواهد بود. جلسه آنلاین با موضوعات پروسه اخذ مجوز، مراحل دریافت وام، ضمانت نامه ها و وثایق بانکی و سایر امور اداری و بانکی برگزار می شود.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 2 نتایج)

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام شبخیر من و یکی از دوستانم میخوایم ظروف یکبار مصرف تولید کنیم رفتیم برا مجوز گرفتن گفتن طرح توجیهی بیار که مجوز بدیم بهتون میشه بگید طرح توجیهی رو از کجا بگیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب