طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش در واقع یک گزارش نوشته شده می باشد که دربردارنده اطلاعات فنی، اقتصادی و بازار پروژه است. این طرح از طریق کارشناسان سایت طرح فنی به منظور دریافت تاسیس کارخانه، پروانه بهره برداری و تسهیلات بانکی فراهم می گردد. اسپری حشره کش در از بین بردن حشراتی چون مگس، پشه و … بسیار سریع، بدون خطر و ساده عمل می کند. این اسپری قادر است در محل حشرات را نابود کند تا از ازدیاد آن ها جلوگیری شود.

از اسپری حشره کش برای در امان نگه داشتن مکان های سربسته ای چون منازل، محیط کار و … برای از بین بردن حشرات استفاده می کنند. اگر این اسپری را به طور کاملا مستقیم به حشرات بزنید، آن ها سریع می میرند. گفته می شود حشره کش ها خطرات زیادی برای انسان ندارند. اما باید پس از استفاده آن ها در فضای بسته به مدت ۱۰ دقیقه محل را ترک کنید.

اثر این حشره کش ها به موادی که در آن ها استفاده شده است بستگی دارد. برخی از آن ها فاقد بو می باشند. اما هیچ فرقی در اثر برخوردشان با انسان نسبت به سایر حشره کش ها ندارد. در هر مدلی که باشند با برخورد فیزیکی به انسان وارد گردش خون می شوند. در نتیجه اختلالات گوارشی رخ می دهد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش چیست؟

طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش در واقع سرانجام تحقیقات بازار می باشد که آن را برای اخذ مجوز و وام به سازمان ‌ها و ارگان ‌های دولتی مربوطه تحویل می دهند. زیرا سازمان های مربوطه برای صدور وام و مجوز از سرمایه گذاران درخواست طرح توجیهی دارند.

طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش برای سرمایه گذاران مانند مشاور و پشتیبان است. زیرا آن ها می توانند با وجود این طرح پاسخ سوالات خود را دریابند. این طرح در بردارنده تمام اطلاعات عملیاتی و فنی پروژه، مالی، اقتصادی و همچنین بررسی های بازار می باشد. سرمایه گذار نیز با داشتن این طرح می ‌تواند برای پیشرفت و توسعه کار خود در مسیری درست گام بردارد.

میزان سرمایه اولیه برای احداث کارخانه

سرمایه گذاران برای احداث کارخانه تولید اسپری حشره کش باید سرمایه کلی اولیه را در نظر بگیرند. تقسیم این سرمایه به دو صورت سرمایه ثابت و سرمایه در گردش است.

سرمایه ثابت در طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش برای تهیه ابزار و ماشین آلاتی چون خط پرکن قوطی، اسپری کمپرسور و … است. سرمایه در گردش نیز برای تهیه مواد اولیه ای چون نفت سفید، قوطی حشره کش، عطر، سینرژیست، ماده محرک و کارتن استفاده می شود.

فرایند تولید اسپری حشره کش - طرح فنی

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

سرمایه گذاران برای احداث کارخانه تولید اسپری حشره کش باید هزینه هایی را پرداخت کنند. این هزینه ها به دو قسمت هزینه های قبل از بهره برداری و هزینه های اجرایی تقسیم می شوند. هزینه تاسیسات، ساختمان و زمین از هزینه های قبل از بهره برداری می باشند.

هزینه هایی چون هزینه های نیروی انسانی، مصرف انرژی، حمل و نقل، نگهداری و تعمیر تجهیزات و ماشین‌آلات نیز از هزینه های اجرایی می باشند. البته برای برآورد دقیق این هزینه ها باید با توجه به موقعیت و شرایط، کارشناسان آن ها را محاسبه کنند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید تینر ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها توسط کارشناس

برآورد میزان سود کارخانه اسپری حشره‌ کش

تولید اسپری حشره کش به منظور از بین بردن حشرات موذی می باشد. در ایران هرچه هوا گرم تر می شود، حشرات موذی چون سوسک، مورچه، پشه و … افزایش می یابند. این حشرات باعث از بین رفتن آسایش می شود. از این رو مردم برای محیط های سربسته از حشره کش ها استفاده زیادی می کنند. این محصول را می توان به راحتی صادر کرد. زیرا تاکنون محدودیت صادراتی نداشته است.

مراحل فرایند تولید اسپری حشره کش:

[tie_list type=”starlist”]

 • تهیه فرمولاسیون حشره کش با انتقال مقدار معینی از حشره کش، عطر، سینرژیست و حلال به داخل مخزن اختلاط
 • گرفته شدن مواد خارجی و ناخالصی ها از محلول حشره کش
 • انتقال موقت محلول به دستگاه ذخیره سازی
 • پر کردن قوطی ها از محلول
 • کنترل نحوه پر شدن و نمونه گیری قوطی ها به صورت رندوم
 • کنترل دریچه به صورت رندوم
 • وارد شدن قوطی ها به حمام آب گرم
 • خارج شدن قوطی ها از حمام آب گرم در صورت نبود ایراد
 • وزن کردن قوطی ها
 • چاپ شماره سریال ساخت بر زیر قوطی ها
 • بسته بندی قوطی ها پس از بررسی های لازم

[/tie_list]

معرفی تجهیزات مورد نیاز پروژه

از مواردی که در طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش بیان می شود، معرفی کامل تجهیزات مورد نیاز در این خط تولید است. موارد زیر برخی از این تجهیزات می باشند.

[tie_list type=”thumbup”]

 • سیستم فیلتراسیون
 • خط پر کن قوطی اسپری
 • پمپ دستگاه پر کن گاز
 • کمپرسور
 • مخزن اختلاط
 • پمپ خلا دستگاه پر کن گاز
 • مخزن ذخیره سازی
 • حمام آب گرم

[/tie_list]

احداث کارخانه تولید اسپری حشره کش - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی طرح

طبق بررسی ها به این نتیجه رسیده اند که ظرفیت احداث واحدهای گوناگون تولید اسپری حشره کش در ایران با گنجایش های مختلف در کشور وجود دارد. همانطور که گفتیم برای صادرات این محصول محدودیتی وجود ندارد.

ایران تاکنون این محصول را به کشورهایی چون ارمنستان، ترکمنستان، عراق، افغانستان، پاکستان، گرجستان و … صادر کرده است. نرخ بازده داخلی اسپری حشره کش نیز 41 درصد می باشد.

سفارش طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش

طرح توجیهی اختصاصی طرحی کامل تر از طرح توجیهی آماده می باشد. زیرا این طرح به صورت جداگانه برای هر پروژه نوشته می شود. نگارندگان طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش در سایت طرح فنی، کارشناسانی با ۲۵ سال تجربه در سرمایه گذاری امور اداری و بانکی کشور هستند.

ما به منظور یاری از کسب و کار های تولید با سفارش طرح توجیهی ۵ ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان را به عنوان هدیه به شما تقدیم می کنیم. جلسه آنلاین برای رفع ابهام و پاسخگویی به سوالات بانکی و اداری به درخواست سرمایه گذاران است.

در این جلسه توضیحاتی در رابطه با روش اخذ تسهیلات، پروسه اداری، اخذ مجوز ضمانت ‌نامه‌ها، وثایق بانکی و … را به شما ارائه می دهیم.

4.9/5 - (18 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب