طرح توجیهی تولید پروژکتور و نورافکن ⭐️ برای دریافت مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید پروژکتور و نورافکن - طرح فنی

فهرست مطالب

سایت طرح فنی برای افرادی که قصد راه اندازی کارخانه تولیدی پروژکتور را دارند، یک طرح توجیهی تولید پروژکتور و نورافکن کامل و تخصصی ارائه خواهد داد. تجهیزات و لوازم روشنایی همیشه و در هر محیطی لازم و ضروری بوده است.

وجود نورافکن‌ها و پروژکتورها برای محیط‌های وسیع و فضاهای بزرگ از ملزومات بوده و با گذشت زمان تقاضای خرید آنها افزایش چشمگیری داشته است. در این میان افرادی هستند که نه به عنوان مصرف کننده، که در نقش تولید کننده این لوازم روشنایی بخش، پا به میدان رقابت می گذارند.

تجربه و سابقه متخصصین مجموعه طرح فنی و تسلط آنها بر کلیه قوانین سرمایه گذاری و اقتصادی و تنظیم طرح های توجیهی موفق، بهترین تضمین برای کار آنها می باشد.

کاربرد انواع پروژکتور و نورافکن

پیش از بررسی بخش های مختلف طرح توجیهی تولید پروژکتور و نورافکن، در مورد کاربرد این تجهیزات صحبت خواهیم کرد. پروژکتور یا نورافکن یک منبع نوری شناخته شده در میان مردم می باشد و همه آن را به عنوان منابع پر نور می شناسند. از مهم ترین و متداول ترین کاربردهای این تجهیزات می توان موارد زیر را برشمرد:

 • جلوه بخشی، نورپردازی و نمایش بهتر متن و تصاویر موجود در بیلبوردهای تبلیغاتی
 • نورپردازی سالن های بزرگ آمفی تئاتر،کنسرت و همایش ها
 • نورپردازی فضا و اشیاء گالری ها، هنرکده ها، نمایشگاه ها و موزه ها
 • ایجاد نور کافی و قوی در عکاسخانه ها و آتلیه های عکاسی
 • نورپردازی استادیوم های ورزشی، فضاهای باز، باغ تالارها و فضاهای وسیع باز بیرون ساختمان ها
 • روشنایی انبارها، پارکینگ های طبقاتی و سوله ها برای دید بهتر، نظارت و کنترل دقیق تر و امنیت بیشتر
 • نورپردازی کارگاه ها و کارخانه ها
 • روشنایی اماکن قدیمی و ابنیه تاریخی

معرفی انواع پروژکتور و نورافکن ها

نوع منبع نوری پروژکتورها آن ها را در دسته های مختلفی قرار داده است. از جمله پرکاربردترین آنها به شرح زیر می باشد:

انواع پروژکتورها و نورافکن های پرکاربرد

 • پروژکتور گازی: این نور پروژکتورهای پر مصرف، بر پایه لامپ های بی متال هالید، بخار جیوه و بخار سدیم طراحی و تولید می شوند. این نورافکن ها ساختار ساده ای داشته و در فرودگاه ها، پارک ها و تونل ها نصب می شوند. این نوع پروژکتورها با تاخیر زمانی روشن می شوند.
 • پروژکتورهای LED : نسل جدیدی از پروژکتورهایی که جزء پرکاربردترین آنها محسوب می شوند این نوع پروژکتورها هستند. مصرف کم و عدم اتلاف انرژی، طول عمر بالا، نور قوی و مستقیم و دوستدار محیط زیست بودن از مشخصه های مثبت و بارز این گونه منابع روشنایی می باشد.
 • نورافکن های SMD
 • پروژکتورهای  COB

خط تولید انواع نورافکن و پروژکتور - طرح فنی

لزوم تنظیم طرح توجیهی تولید پروژکتور و نورافکن

هر فرد متقاضی راه اندازی کارخانه تولیدی پروژکتور و نورافکن، نیاز به دریافت مجوز تاسیس از سازمان های مربوطه دارد. پس از پر کردن فرم درخواست و موافقت اولیه، ارائه طرح توجیهی تولید پروژکتور و نورافکن از ملزومات اولیه و مهم محسوب می شود. این طرح بایستی منطبق با استاندارد ها و انتظارات سازمان های مربوطه باشد، ایده تا سریع تر به موفقیت دست پیدا کرده و به هدف نزدیک تر شود.

وجود یک طرح توجیهی حرفه ای و اصولی، صاحب طرح را نه تنها در دریافت مجوز، که در جذب سرمایه گذار، دریافت وام و تسهیلات بانکی و داشتن یک برنامه ریزی دقیق و سنجیده یاری خواهد رساند. این جاست که به اهمیت کیفیت و چگونگی تدوین طرح توجیهی تولید پروژکتور و نورافکن پی خواهید برد.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید پروژکتور و نورافکن

در طرح توجیهی تولید پروژکتور و نورافکن در مورد سرمایه اولیه‌ای که برای اجرای پروژه مورد نیاز است نیز اطلاعات دقیقی ارائه خواهد شد. صاحب طرح برای راه اندازی کارخانه مورد نظر خود به سرمایه لازم برای خرید یا اجاره ملک ( برای تولید 30 هزار پروژکتور در سال به زمینی در حدود 2000 متر مربع فضا نیاز است)، خرید تجهیزات، مواد اولیه و ماشین آلات تولیدی، راه اندازی تاسیسات، سیستم های تهویه، گرمایشی و سرمایشی، ساخت ساختمان های اداری، تولیدی، آزمایشگاه فنی، موتورخانه و نگهبانی، خیابان کشی و محوطه سازی نیاز دارد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی لامپ ال ای دی LED ⭐️ تولید انواع لامپ کم مصرف

برآورد سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید پروژکتور و نورافکن

جمع آوری اطلاعات دقیق و برآورد دقیقی از سرمایه اولیه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه اهمیت زیادی دارد. این بخش از اطلاعات زمان بازگشت سرمایه، قیمت نهایی کالا و میزان سرمایه باقیمانده برای سایر بخش ها را تعیین خواهد کرد. به همین دلیل آماده سازی اطلاعات این بخش نیاز به وسواس و دقت بیشتری دارد.

هزینه راه اندازی کارخانه تولیدی پروژکتور و نورافکن

وجود هزینه های روتین و جاری در هر پروژه ای متداول می باشد. در طرح توجیهی تولید پروژکتور و نورافکن این گزینه نیز با دقت تمام برآورد شده و در نظر گرفته می شود.

این هزینه ها، هزینه آب و برق و گاز، هزینه خرید مواد اولیه، هزینه تست و قالب بندی محصولات، هزینه نگهداری، تعمیر و خرید لوازم جانبی ماشین آلات و دستگاه ها، حقوق کارمندان، کارگران و مهندسان ناظر و اجرایی، هزینه های مربوط به تبلیغات و بازاریابی و هزینه های مالیاتی می باشند.

داشتن یک برنامه ریزی مالی دقیق، صنایع نوپا را به موفقیت های چشمگیری خواهد رساند. برآورد صحیح هزینه های راه اندازی کارخانه تولیدی پروژکتور و نورافکن در پابرجا ماندن کارخانه تولیدی و به سوددهی سریع آن تاثیر مستقیمی دارد.

کارخانه تولید پروژکتور و نورافکن - طرح فنی

برآورد درصد سود کارخانه تولیدی پروژکتور و نورافکن

در تنظیم طرح توجیهی تولید پروژکتور و نورافکن و در شرایط معمولی، کارخانه تولیدی این منابع نوری به چهار سال فعالیت برای بازگشت سرمایه نیاز دارد. در این طرح نسبت سود به سرمایه نقدی چیزی در حدود 1.37 درصد برآورد شده است.

با داشتن یک طرح یا ایده تبلیغاتی موفق و استفاده از مواد و تجهیزات اولیه با کیفیت نرخ سود دهی افزایش و مدت زمان لازم برای بازگشت سرمایه به طرز قابل ملاحظه ای کاهش پیدا خواهد کرد. با وجود رقبای زیاد و اجناس خارجی در کشور، تنها کیفیت و تبلیغات یک تولید کننده می تواند برای او و تجارت او سرنوشت ساز باشد.

تجهیزات مورد نیاز برای تولید پروژکتور و نورافکن

از جمله تجهیزات مورد نیاز برای تولید پروژکتور و نورافکن می توان موارد زیر را برشمرد:

 • کوره ذوب آلیاژ آلومینیوم برای ذوب ورق آلومینیوم بدنه و آماده سازی آن برای ریخته گری تحت فشار
 • ماشین دایکاست و چمچه: برای انتقال آلومینیوم ذوب شده به ماشین دایکاست یا محفظه سرد از چمچه استفاده می شود. در این بخش قطعات قاب و بدنه پروژکتورها آماده می شود.
 • دریل ساده و دریل M620: برای سوراخکاری ساده روی بدنه از دریل ساده و برای تولید سوراخ های قلاویزی از دریل M620 استفاده می شود.
 • اتاقک رنگ کاری در این اتاقک چربی زدایی از قطعات، آسترکاری، خشک کردن و رنگ کردن آنها انجام می گیرد.
 • دستگاه پرس ضربه ای 15 تنی: برای برشکاری، سوراخکاری و خم کردن قطعات ساخته شده از ورق
 • تجهیزات و دستگاه های لازم برای بسته بندی محصولات
 • دستگاه گیوتین برای برش کاری ورق آلومینیومی

به کلیه تجهیزات مذکور، ابزار و لوازم مورد نیاز برای مونتاژ کاری از جمله میز کار، دستگاه لحیم، دستگاه های تستر برق، اسیلوسکوپ، منبع تغذیه آزمایشگاهی و مولتی متر اضافه خواهد شد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید محافظ برق ⭐️ برای اخذ مجوز

وضعیت واردات و صادرات پروژکتور و نورافکن

برای جمع آوری اطلاعات کافی در مورد تولید پروژکتور و نورافکن، به سراغ آمار واردات و صادرات این محصول می رویم.  طبق آمار جمع آوری شده میزان واردات پروژکتور و نورافکن به کشور در سال 1385 حدود 23 میلیون و سیصد دلار بوده است. این به معنای خروج این مقدار ارز از کشور می باشد.

این در حالی است که این مبلغ در سال 1396 به 120 میلیون و هشتصد افزایش یافته است. صادرات این محصول از ایران، از 17 میلیون دلار و نهصد در سال 1385 به دو میلیون و نهصد در سال 1396 کاهش داشته است. این آمار بیانگر عدم تناسب بین تعداد واحد های تولید پروژکتور و نورافکن و میزان محصولات عرضه شده و مورد نیاز مردم می باشد.

تولید نورافکن های بزرگ - طرح فنی

بررسی توجیه اقتصادی تولید پروژکتور و نورافکن

وضعیت آمار واردات و صادرات پروژکتور و نورافکن به کشور، ما را به دو نتیجه بسیار مهم می رساند، افزایش تقاضای خرید پروژکتور و نبود واحدهای تولیدی به اندازه کافی. با توجه به پتانسیل بالای کشور در جهت راه اندازی واحدهای تولیدی و تقاضای بالای خرید این لامپ ها، راه اندازی کارخانه تولیدی پروژکتور و نورافکن از توجیه اقتصادی خوبی برخوردار بوده و با داشتن یک استراتژی دقیق و سنجیده به زودی به سوددهی خواهد رسید.

مزیت بالای پروژکتور های جدید افراد زیادی را در بخش های مختلف به سمت و سوی خود کشانده است. به همین دلیل با افزایش تعداد واحد های تولیدی خروج ارز از کشور تا حد زیادی کاهش یافته و اشتغال زایی افزایش پیدا خواهد کرد.

سفارش تنظیم طرح توجیهی تولید پروژکتور و نورافکن

چنانچه در تنظیم طرح توجیهی تولید پروژکتور و نورافکن از سایت طرح فنی کمک بگیرید، علاوه بر بهره مندی از تجارب و تخصص افراد خیره در این مجموعه، از دو امتیاز ویژه دیگر نیز بهره خواهید برد، پنج ماه پشتیبانی رایگان و برگزاری یک جلسه مشاوره آنلاین رایگان.

در صورتی که صاحب طرح، درخواست برگزاری جلسه مشاوره ای را به منظور رفع ابهامات و سوالات خود داشته باشد، دست اندرکاران طرح فنی این جلسه را به صورت رایگان برای وی برگزار خواهند کرد.

در این جلسه آنلاین پربار، به فرآیند اخذ مجوز تاسیس کارخانه، چگونگی دریافت وام و تسهیلات مالی از بانکها و طریقه دریافت وثایق و ضمانت نامه های بانکی پرداخته خواهد شد. بدین ترتیب جای هیچ گونه سوال بی جوابی در ذهن موسس و صاحب طرح باقی نخواهد ماند.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب