سفارش طرح توجیهیصنایع ساختمانی

طرح توجیهی تولید تایل سقفی ⭐️ پی وی سی

کارخانه تولید تایل سقفی از جنس پی وی سی

طرح توجیهی تولید تایل سقفی (پی وی سی)، نتایج امکان سنجی و ارزیابی های فنی، اقتصادی و مالی پروژه است که توسط سایت طرح فنی جهت اخذ مجوز و وام نگارش می شود. تایل سقفی از سقف های کاذب محبوب است که محیطی زیبا، خاص و بهینه را در فضاهای مختلف به ارمغان می آورد. تایل های سقفی PVC (پلی وینیل کلراید) بهترین انتخاب برای پوشش سقف های کاذب بوده و در انواع ساده و منقش و روکش دار تولید می گردد.

همچنین تایل سقفی پی وی سی را می توان در فضاهای مختلف از جمله سقف سرویس بهداشتی، آشپزخانه، سالن کنفرانس، ساختمان های تجاری، لابی هتل، بیمارستان، استخر، سالن ورزشی، مغازه ها، بانک ها و محیط های اداری استفاده نمود.

تایل های سقفی عموما به شکل مربعی در ابعاد استاندارد 60 در 60 تا 100 در 100 تولید می گردند؛ ولی امکان سفارشی سازی آنها نیز از لحاظ ابعاد وجود دارد. با توجه به پیشرفت هنر معماری و بازتاب آن در دکوراسیون داخلی، استفاده از تایل های سقفی در سالیان اخیر، روند رو به رشدی را تجربه می کند.

تنظیم طرح توجیهی تولید تایل سقفی چه ضرورتی دارد؟

اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری از اهدافی است که سرمایه گذار را ملزم به ارائه طرح توجیهی می نماید. طرح توجیهی تولید تایل سقفی باید با ضوابط و استانداردهای سازمانی تهیه گردیده و به سازمان های متولی صدور مجوز ارائه شود. بیزینس پلن تولید تایل سقفی، وظیفه اثبات توجیه پذیری طرح را نزد نهادهای مربوطه بر عهده دارد.

اکثریت سرمایه گذاران پس از اخذ جواز تاسیس کارخانه تایل سقفی، اقدام به دریافت تسهیلات از بانک ها می کنند. اما باید عرض کنیم، دریافت وام های کم بهره از بانک ها نیز مستلزم ارائه طرح توجیهی تولید تایل سقفی پی وی سی به بانک است. نگارندگان طرح توجیهی از فرمت های استاندارد و مخصوص هر بانک مطلع بوده و طرح توجیهی را مطابق با این فرمت ها تهیه می کنند.

کارخانه تولید تایل سقفی از جنس pvc - طرح فنی

استفاده از طرح توجیهی تولید تایل سقفی چه مزایایی در پی دارد؟  

با این که طرح توجیهی تولید تایل سقفی، قابل استناد در بانک ها و سازمان های صدور مجوز است؛ اما باید گفت، هدف اصلی از نگارش آن، یکپارچه سازی اطلاعات و ارائه آن به سرمایه گذاران می باشد. طرح توجیهی، تمامی اطلاعات مورد نیاز برای اجرایی کردن و سوددهی طرح را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.

استفاده از طرح توجیهی توسط سرمایه گذارانی که قصد احداث واحد تولید تایل سقفی را دارند، نتایجی چون کاهش ریسک سرمایه گذاری و تامین امنیت سرمایه گذاری را در پی دارد.

چرا باید در تولید تایل سقفی سرمایه گذاری کنیم؟

تایل سقفی پی وی سی، بسیار شکیل بوده و نقش موثری در زیباسازی محیط دارد. افزون بر آن، این تایل ها، کاملا قابل شستشو بوده و در محیط های مرطوب نیز قابل استفاده هستند. مزایای دیگری که می توان برای تایل های سقفی پی وی سی برشمرد، عبارتند از: عایق صوتی، عایق حرارتی، تنوع در طرح و رنگ، وزن کم، نصب آسان، طول عمر بالا، قابلیت تعویض آسان، تسهیل در نورپردازی فلکسی، پوشش لوله های تاسیسات و مقاومت در برابر حشرات، قارچ و باکتری.

به دلیل تقاضای بسیار بالایی که برای تایل های سقفی پی وی سی در کشور وجود دارد، سرمایه گذاری در تولید این محصولات، هوشمندانه است. به طوری که مطالعات کارشناسان در طرح توجیهی تولید تایل سقفی نیز نشان دهنده آینده دار بودن و توجیه پذیری سرمایه گذاری در این بخش می باشد.

سرمایه اولیه برای تولید تایل سقفی

سرمایه اولیه در این کسب و کار به خریداری تجهیزات خط تولید تایل سقفی پی وی سی چون اکسترودر، میکسر، میز وکیوم و … صرف می گردد. قسمت دیگری از سرمایه نیز برای تامین زیرساخت ها، سوله سازی و راه اندازی تاسیسات در نظر گرفته می شود.

بهره برداری از کارخانه به جز سرمایه ثابت، نیازمند سرمایه در گردش برای خرید مواد اولیه است. مواد اولیه مورد نیاز در این طرح، پودر پی وی سی، کربنات کلسیم، واکس پلی اتیلن، دی اکسید تیتانیوم، استابلایزر، تنظیم کننده فوم و … می باشند.

ظرفیت تولید سالیانه، میزان تسهیلات دریافتی و نوع ماشین آلات خط تولید، عوامل مهمی هستند که در میزان سرمایه اولیه نقش دارند. محاسبه سرمایه در طرح توجیهی تولید تایل سقفی با لحاظ کردن تمامی این عوامل در شاخص های مالی انجام می گردد.

فرایند تولید تایل پی وی سی - طرح فنی

برآورد هزینه ها توسط طرح توجیهی تولید تایل سقفی

از مهم ترین اقداماتی که باید در راه اندازی واحد تولید تایل سقفی پی وی سی انجام گردد، برآورد هزینه ها می باشد. محاسبه هزینه ها در همان ابتدای پروژه و آینده نگری برای پرداخت آنها، از ضررهای مالی در این کسب و کار جلوگیری می کند.

هزینه زمین، هزینه های قبل از بهره برداری، هزینه حمل و نقل، هزینه های مصرف انرژی و هزینه نیروی انسانی از هزینه های اصلی این طرح هستند. گفتنی است، تمامی هزینه ها باید با مبالغ روز مشخص شوند تا طرح، قابلیت اجرایی داشته باشد.

طرح توجیهی تولید تایل سقفی با لیست کردن تمامی هزینه های طرح به صورت ریز به ریز و مبلغ گذاری آنها با داده های روز، محاسبه هزینه ها را انجام می دهد.

تخمین میزان سوددهی طرح

طبق اطلاعات جمع آوری شده توسط کارشناسان، این طرح از بهترین فرصت های اقتصادی است که از بازدهی بسیار عالی و مدت زمان کوتاه برای برگشت سرمایه برخوردار است. به طوری که کارشناسان، نرخ بازده داخلی پروژه را حدود 38 درصد برآورد کرده اند. برگشت سرمایه نیز به اعتقاد کارشناسان، پس از 2 الی 3 سال رخ خواهد داد.

طبیعی است که ارقام فوق به صورت حدودی هستند و میزان دقیق سود به عواملی گوناگونی وابسته بوده و نیازمند محاسبات تخصصی است. تخمین سود در طرح توجیهی تولید تایل سقفی به صورت نرم افزاری و با مطالعات گسترده توسط کارشناسان انجام می گردد.

فرایند تولید تایل سقفی پی وی سی

طرح توجیهی تولید تایل سقفی علاوه بر برآوردهای مالی و تحقیقات بازار پروژه، به ارائه دانش فنی و نحوه تولید تایل سقفی به سرمایه گذاران می پردازد. اولین گام در تولید تایل سقفی، آماده کردن پودر پی وی سی و سایر مواد اولیه و خشک کردن آنها می باشد.

مرحله بعدی، مرحله اکستروژن است. مواد اولیه وارد دستگاه اکسترودر شده و به شکل فیلم پی وی سی خارج می گردند. سپس فیلم پی وی سی را در قالب ها قرار می دهند تا فرم دهی شود.

در این مرحله، مواد را از قالب خارج کرده و توسط ابزارها و دستگاه های مخصوص در اندازه های استاندارد برش می دهند. در نهایت تایل سقفی پس از کنترل کیفیت، بسته بندی و آماده عرضه به بازار می شود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید کاشی و سرامیک ⭐️ سال 1401 (برآورد تخصصی)

تجهیزات مورد نیاز طرح

طرح توجیهی تولید تایل سقفی، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در خط تولید تایل سقفی را نیز معرفی می کند. از این رو می تواند، مرجعی برای پیاده سازی اصولی طرح باشد. برخی از تجهیزات خط تولید تایل سقفی عبارتند از:

 • اکسترودر دو مارپیچ پی وی سی (cm 80)
 • میز وکیوم
 • دستگاه کشنده پی وی سی
 • اره مخصوص تایل
 • میکسر پرسرعت
 • دستگاه CNC
 • کراشر
 • دستگاه پودر کن

نمونه تایل سقفی - طرح فنی

انواع تایل سقفی PVC

متداول ترین تایل های سقفی PVC که در اماکن و فضاهای مختلف استفاده می شوند، عبارتند از:

 • تایل سقفی ساده: تایل سقفی ساده از جنس PVC از پرکاربردترین تایل های سقفی است که در محیط های ساده، اداری و یا فضاهای مدرن به کار برده می شود.
 • تایل سقفی معرق CNC: تایل معرق CNC که به آسمان مجازی نیز شهرت دارد، نوعی سقف کاذب با روکش پی وی سی است. برش های اسلیمی و طرح های این تایل ها با دستگاه CNC انجام می گردد.
 • تایل سقفی گچی با روکش PVC: سقف های کاذب گچی در انواع مختلف حصیری، ساده، سوراخ دار و غیره با روکش PVC تولید می شوند.
 • سقف آکوستیک: تایل های آکوستیک از PVC و مشتقات نفتی ساخته شده و عایق صوتی و حرارتی هستند. از این نوع تایل ها در سقف کاذب سینماها، سالن های کنسرت، استودیوهای ضبط صدا و غیره استفاده می گردد.

بررسی توجیه پذیری اقتصادی طرح

به اعتقاد کارشناسان و نگارندگان طرح توجیهی تولید تایل سقفی پی وی سی، این طرح از لحاظ اقتصادی کاملا توجیه پذیر است. تایل های سقفی به دلیل مزایای منحصر به فرد و قیمت مناسبی که دارند، جایگزین تایل های چوبی، ام دی اف و … شده اند.

به طوری که عموما تایل های سقفی پی وی سی از سمت طراحان و سازندگان ساختمان به انواع دیگر تایل ها ترجیح داده می شود. در ضمن تجهیزات و ماشین آلات خط تولید تایل سقفی پی وی سی در دو نوع ایرانی و چینی با کیفیت مناسب در دسترس سرمایه گذاران هستند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی تولید تایل سقفی

کارشناسان ما در سایت طرح فنی با بیش از 25 سال سابقه ارزشمند در زمینه سرمایه گذاری، طرح توجیهی اختصاصی را به صورت انحصاری برای هر پروژه نگارش می کنند. طرح توجیهی تولید تایل سقفی با بهره گیری از مطالعات تیم تحقیقاتی و با داده های به روز تهیه می گردد.

باید اضافه کنیم، با سفارش طرح توجیهی اختصاصی در سایت طرح فنی، 5 ماه پشتیبانی رایگان تیم متخصص ما و جلسه آنلاین رایگان را نیز دریافت خواهید کرد. موضوعات بحث شده در جلسه آنلاین عبارتند از: مراحل اداری اخذ جواز تولید تایل سقفی، مراحل دریافت وام، رفع ابهام در مورد وثایق و ضمانت نامه های بانکی و سایر موارد اداری و بانکی.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.85 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب