طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری، حاوی اطلاعات ارزنده فنی، اقتصادی و مالی طرح است که توسط متخصصین توانمند سایت طرح فنی جهت اخذ مجوز و وام تهیه می شود.

تایل نوعی متریال مورد استفاده در سقف کاذب و یا سطوح مختلف به صورت خشک است که زیبایی دوچندانی به محیط می بخشد. در این میان، استفاده بهینه از ماسه های کویری و تبدیل آنها به تایل از ایده های خلاقانه است که در سالیان اخیر، نگاه های بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

برای ساخت تایل های سقفی و دیواری فوق، از ماسه های بادی با دانه های ریز استفاده می شود. ماسه بادی در مناطق کویری، ساحلی و حتی حاشیه برخی از رودخانه ها قابل استخراج و دسترسی می باشد.

ماسه بادی، خاصیت چسبندگی بیشتری نسبت به ماسه معمولی داشته و سبب استحکام بالا در تایل می گردد. عموما حدود 30 درصد از ساختار این تایل ها را ماسه بادی یا خاک رس تشکیل داده و مابقی آن می تواند، ذرات پسماندهای صنعتی به همراه سایر افزودنی ها باشد.

طرح توجیهی تولید تایل با هدف اخذ مجوز و وام

اخذ جواز تاسیس از اقداماتی است که سرمایه گذاران برای تولید تایل از ماسه های کویری، ملزم به انجام آن هستند. در این میان، اثبات توجیه پذیری و منطقی بودن طرح از شرایط و ملزومات اخذ مجوز از وزارت صنایع و معادن و سایر نهادهای ذیربط است. طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری، حاوی تمامی سرفصل های مهم پروژه بوده و با داده های روز، وظیفه اثبات توجیه پذیری طرح را بر عهده دارد.

افزون بر مجوز، اخذ تسهیلات از بانک ها نیز با ارائه بیزینس پلن تولید تایل از ماسه های کویری امکان پذیر می شود. توضیح این که طرح توجیهی بانکی حتما باید توسط کارشناسان توانمند و آشنا به سیستم بانکی کشور تهیه گردد تا قابل استناد در بانک ها باشد.

مزایای طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری

همانطور که در بالا گفتیم، تولید تایل از ماسه های کویری از مشاغل نو است و بسیاری از سرمایه گذاران از چند و چون آن مطلع نیستند. در این راستا، طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری با ارائه اطلاعات طرح به صورت متمرکز و تخصصی، مرجعی بی نقص در پیاده سازی اصولی و افزایش بازدهی طرح می باشد.

طرح توجیهی فوق، شاخص های مالی از جمله سرمایه اولیه، هزینه ها و میزان سود طرح را مشخص می کند. تحقیقات بازار و ارزیابی های فنی نیز از سایر بخش های مهم طرح توجیهی فوق می باشند.

احداث کارخانه تولید تایل از ماسه های کویری در ایران - طرح فنی

چشم انداز مثبت سرمایه گذاری در تولید تایل

با پیشرفت معماری داخلی و بهینه سازی ساختمان ها، استفاده از تایل ها اهمیت قابل توجهی پیدا کرده است. تایل ها علاوه بر زیباسازی محیط، سبب بهینه سازی انرژی شده و عایق صوتی و حرارتی می باشند. ضمن این که تایل ها دارای استحکام بالایی در برابر زلزله هستند. در این میان، استفاده از ماسه های بادی و کویری در تولید تایل، فرایندی نوین و بهینه در کشور به حساب می آید.

با توجه به منابع غنی از ماسه های کویری در کشور ما، سرمایه گذاری در این عرصه به صرفه و آینده دار خواهد بود. کما این که مطالعات کارشناسان در طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری نیز این موضوع را اثبات می کند.

سرمایه اولیه برای تولید تایل از ماسه های کویری

راه اندازی کارخانه تولید تایل از ماسه های کویری نیازمند سرمایه ای است که با توجه به ظرفیت تولید مشخص می شود. بخشی از سرمایه اولیه برای فراهم آوردن تجهیزات خط تولید از جمله تجهیزات شکل دهی، پخت، خشک کردن و … صرف می گردد.

ساخت سوله، راه اندازی تاسیسات برق رسانی و سوخت رسانی، خرید انشعابات و سایر زیرساخت ها نیز با بخش از مبلغ سرمایه گذاری اولیه انجام می شود.

مواد اولیه طرح شامل ماسه بادی، خاک رس، انواع اکسیدهای آلومینیوم، سیلیسیوم، آهن، منیزیم و کلسیم و سایر افزودنی ها می باشند که بودجه ای مخصوص به خود را برای خریداری می طلبند. محاسبه سرمایه اولیه در طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری با استعلام قیمت روز ماشین آلات و تجهیزات خط تولید صورت می پذیرد.

محاسبه هزینه های طرح

هزینه های راه اندازی این طرح به صورت مستقیم با ظرفیت تولید تایل مرتبط است. طبق بررسی های کارشناسان برای تولید 30 میلیون عدد تایل از ماسه های کویری، به فضایی با بزرگی حدود 8000 متر مربع و زیربنای حدود 7000 متر مربع نیاز است که هزینه آن بسته به منطقه احداث کارخانه متفاوت خواهد بود. برای ظرفیت تولید فوق، تعداد 80 نفر نیروی انسانی نیز نیاز است.

هزینه حمل و نقل مواد اولیه نیز از هزینه های اصلی است. با احداث کارخانه در نزدیکی کویرها و معادن استخراج ماسه می توان، این هزینه را کاهش داد. تمامی هزینه های ریز و درشت پروژه در طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری توسط کارشناسان با ارقام روز، مبلغ گذاری می گردند.

خط تولید تایل ماسه ای - طرح فنی

برآورد سود توسط طرح توجیهی تولید تایل

 تولید تایل از ماسه های کویری از بازدهی بسیار خوبی برخوردار است زیرا مواد اولیه این طرح، در دسترس و ارزان می باشند. میزان سود این طرح به تعداد و نوع تجهیزات خط تولید، ظرفیت تولید سالیانه و تنوع تایل های تولیدی بستگی دارد. بیشترین استفاده از تایل های ماسه ای  در معماری نوین است. استفاده از طرح های خلاقانه و مشتری پسند در این پروژه، نقش بسزایی در افزایش سود کارخانه دارد.

تخمین سود در طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری، حسن ختام برآورد شاخص های مالی است. محاسبه سود توسط کارشناسان با روش های نرم افزاری و تخصصی انجام می پذیرد.

فرایند تولید تایل از ماسه های کویری

بخش فنی و عملیاتی طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری، فرایند تولید را نیز شرح می دهد تا سرمایه گذاران بتوانند، به بهترین شکل ممکن، پروژه را اجرایی نمایند. برای تولید تایل از ماسه های کویری، ابتدا ماسه های کویری پس از استخراج از معدن در مکانی دپو و ذخیره سازی گردند.

سپس در صورت نیاز، عملیات کاهش سایز  و غربالگری بر روی ماسه انجام می گردد. پس از آماده سازی ماسه، سایر مواد اولیه نیز به همراه آب و افزودنی های مجاز به آن اضافه شده و تشکیل گل می دهند.

سپس گل تولیدی وارد دستگاه فرمینگ شده و تحت عملیات شکل دهی و برش قرار می گیرد. تایل ها پس از فرم دهی، پوشش دهی شده و همچنین لعاب دهی می گردند. در این مرحله، تایل ها پس از عملیات خشک کردن، وارد سیستم پخت شده و سپس خنک سازی می شوند. در نهایت تایل ها بر روی هم چیده شده و سپس بسته بندی می گردند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید تایل سقفی ⭐️ پی وی سی

معرفی تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز

برخی از مهم ترین تجهیزات و دستگاه های خط تولید که در طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری معرفی می گردند، عبارتند از:

[tie_list type=”starlist”]

 • هاپر و سیلوی تغذیه کننده
 • دستگاه آسیاب و کاهش سایز ماسه
 • دستگاه پرس و فرم دهی تایل
 • قالب های تایل
 • دستگاه برش اتوماتیک فولادی تایل
 • کوره یا سیستم پخت
 • سیستم یا اتاقک خشک کن
 • دستگاه والس
 • تجهیزات بسته بندی
 • نوار نقاله

[/tie_list]

تولید انواع تایل از ماسه های کویری - طرح فنی

مزایای تایل های تولید شده از ماسه های کویری

[tie_list type=”checklist”]

 • نصب آسان و کاهش هزینه های ساختمان سازی
 • عایق صوتی و حرارتی
 • بهینه سازی مصرف انرژی
 • زیبایی منحصر به فرد به علت استفاده از عناصر طبیعی و ماسه در آن
 • مقاومت در برابر حریق
 • تهویه مناسب سقف کاذب
 • پوشش لوله های تاسیسات
 • مقاومت بالا در برابر خوردگی
 • دوام و عمر مفید طولانی
 • مقاومت در برابر تغییرات حرارتی
 • مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش
 • سازگاری زیست محیطی
 • روشی ابتکاری برای کنترل شن و ماسه های کویری

[/tie_list]

آیا تولید تایل از ماسه های کویری از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

به اعتقاد کارشناسان در طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری، این طرح می تواند، از بهترین انتخاب ها برای سرمایه گذاری باشد. بیش از نیمی از مساحت کشور ایران را کویرها و منابع ماسه ای تشکیل می دهند. از این رو ارزانی و در دسترس بودن مواد اولیه از مزایای این طرح می باشد.

افزون بر آن، بحث هدر رفت انرژی در سالیان اخیر بسیار داغ است و سازندگان و معماران ساختمان به استفاده از تایل ها ترغیب می شوند. ضمن این که بسیاری از ادوات و دستگاه های مورد نیاز برای تولید تایل ماسه ای از تامین کننده های داخلی، قابل خریداری می باشند.

سفارش طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری

در پایان می خواهیم، سفارش طرح توجیهی اختصاصی تولید تایل از ماسه های کویری را به شما پیشنهاد نماییم. طرح فوق توسط زبده ترین کارشناسان سایت طرح فنی که از تجربه ای 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری، اداری و بانکی برخوردار هستند، به صورت انحصاری برای شما تهیه می شود. طرح توجیهی تولید تایل از ماسه های کویری و سایر طرح های توجیهی نگارش شده در این سایت، قابل ارائه به بانک ها و سازمان های متولی صدور مجوز می باشند.

5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان نیز از امتیازات سفارش طرح توجیهی اختصاصی در این سایت می باشند. جلسه آنلاین به درخواست سرمایه گذار و با موضوعات اداری و بانکی از جمله وثایق و ضمانت نامه های بانکی، مراحل دریافت وام، مراحل اخذ مجوز و … تشکیل می گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب