طرح توجیهی برای گردشگری ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی برای گردشگری جهت اخذ مجوز و وام بانکی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی برای گردشگری، یک نوشتار مبتنی بر نرم افزار است که به صورت اختصاصی برای کسب و کارهای مربوط به گردشگری و برای ارائه به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور نوشته می شود.

صنعت گردشگری از صنایع بسیار مهم در دنیا است و همه ساله سرمایه گذاری کلانی در این صنعت در جای جای دنیا صورت می پذیرد. کشورمان ایران به دلیل اقلیم جغرافیایی، چهار فصل بودن و وجود مناطق باستانی و تاریخی، پتانسیل بسیار خوبی برای احداث تاسیسات گردشگری دارد.

تاسیسات گردشگری شامل انواع مجتمع های رفاهی، مجتمع های خدماتی، مجتمع های توریستی، اقامتگاه ها، هتل ها، بازارچه های صنایع دستی، پارک های آبی، شهربازی ها و مواردی از این دست است که در مناطق مختلف کشور احداث می گردند.

ضرورت نگارش طرح توجیهی برای گردشگری

به طور کلی متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در بخش گردشگری را دارند، برای اخذ مجوز باید به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور مراجعه نمایند. ارائه طرح توجیهی به سازمان میراث فرهنگی  در پروسه اخذ موافقت اصولی و مجوز بهره برداری ضرورت دارد. در حقیقت می توان گفت، طرح توجیهی از مستندات اصلی پرونده های تاسیسات گردشگری برای اخذ مجوز است.

راه اندازی تاسیسات گردشگری معمولا نیازمند سرمایه کلانی است. از این رو سرمایه گذاران سعی می کنند، از تسهیلات دولتی بانک ها که با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی به متقاضیان اعطا می شود، استفاده کنند. اما برای اخذ این تسهیلات نیز ارائه طرح توجیهی استاندارد به بانک عامل که توجیه پذیری طرح را اثبات نماید، ضروری می باشد.

ضرورت نگارش طرح امکانسنجی چیست؟

نگارش طرح توجیهی برای گردشگری، افزون بر بحث ضرورت آن برای اخذ مجوز و وام، نتایج بسیار مثبتی را در کسب و کارهای گردشگری ایجاد خواهد کرد. چرا که شما برای ارائه خدمات گردشگری باید هزینه های احداث و سرمایه اولیه مورد نیاز را برآورد کنید. طرح توجیهی، این برآوردها و محاسبات را با توجه به محل و مقیاس پروژه به صورت تخصصی برای شما انجام می دهد.

طرح توجیهی گردشگری با بررسی وضعیت جغرافیایی منطقه، زمین شناسی، پیشینه فرهنگی و تاریخی منطقه و همچنین مسائل زیست محیطی به شما می گوید، آیا راه اندازی این کسب و کار سودآور خواهد بود یا خیر.

کارشناسان جهت نگارش طرح توجیهی برای گردشگری، وضعیت سایر تاسیسات گردشگری موجود در منطقه، پتانسیل های موجود، زیرساخت ها، فرصت ها و تهدیدات این کسب و کار را برای شما مشخص می کنند.

اخذ مجوز برای صنعت گردشگری - طرح فنی

طرح توجیهی توریستی شامل چه قسمت هایی است؟

نگارش طرح توجیهی صنعت توریست در بخش های متنوع و گوناگونی انجام می گیرد. اما به طور کلی می توان تمامی اطلاعات یک بیزینس پلن برای گردشگری را در سه فاز اطلاعات فنی، برآوردهای اقتصادی و تحقیقات بازار دسته بندی نمود.

  • مطالعات فنی: شامل مجموعه تحقیقاتی است که در خصوص کانسپت اولیه طرح، نحوه ساخت تاسیسات، نوع خدمات گردشگری ارائه شده و به طور کلی دانش عملیاتی و اجرایی پروژه صورت می پذیرد.
  • برآوردهای اقتصادی: در این بخش، محاسبه میزان آورده متقاضی، میزان تسهیلات دریافتی، سرمایه ثابت، سرمایه در گردش و هزینه های طرح انجام می گردد. ضمن این که میزان سودآوری پروژه، نرخ بازده داخلی طرح و مدت زمان برگشت سرمایه نیز در این قسمت تخمین زده می شوند.
  • تحقیقات بازار: بخش مطالعات بازار شامل مجموعه تجزیه و تحلیل های بازار گردشگری و بررسی تعداد و ظرفیت واحدهای گردشگری موجود در منطقه می باشد.

چه کسانی دارای تخصص لازم جهت نگارش طرح توجیهی هستند؟

نگارندگان طرح توجیهی، کارشناسانی مجرب و توانمند هستند که سال ها در خصوص سرمایه گذاری در بخش گردشگری تحقیق و مطالعه نموده اند. آنها در ارتباط مستقیم با سازمان میراث فرهنگی بوده و به آخرین ضوابط سازمان فوق برای اخذ مجوزهای گردشگری تسلط دارند. از این رو می توانند، طرح های توجیهی گردشگری را به صورت تیزبیانه و به دقیق ترین شکل ممکن نگارش کنند.

کارشناسان متخصص در طرح های توجیهی گردشگری نه تنها در نگارش بیزینس پلن قابل ارائه به سازمان میراث فرهنگی بلکه برای سایر ارگان های دولتی، بانک ها و … نیز مهارت، تجربه و تخصص دارند. داشتن تعهد کاری نیز برای نگارش طرح توجیهی گردشگری ضروری است. نویسندگان متعهد طرح توجیهی در حفظ اطلاعات پروژه شما کوشا خواهند بود.

نحوه سفارش طرح توجیهی گردشگری

اگر قصد سرمایه گذاری در صنعت گردشگری را داشته و به دنبال مرکزی برای سفارش بهترین طرح توجیهی برای گردشگری هستید، سایت طرح فنی، انتخابی عالی است. کارشناسان ما طرح های توجیهی متعددی را در زمینه گردشگری نگارش کرده و دارای کارنامه درخشان 25 ساله در این خصوص می باشند.

در ضمن پس از سفارش طرح توجیهی، اگر ابهامی در مورد جوانب اداری و بانکی طرح دارید، می توانید، جلسه آنلاین رایگان از ما دریافت کنید.

در این جلسه، مشاورین مجرب ما تمامی پروسه های اداری و بانکی طرح را برای شما شفاف سازی خواهند نمود. تیم حرفه ای و متخصص طرح فنی، 5 ماه نیز از طرح سفارشی شما پشتیبانی خواهد نمود تا بتوانید، پروسه اخذ مجوز و دریافت وام را به سهولت سپری نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب