طرح توجیهی مجتمع گردشگری ساحلی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی مجتمع گردشگری ساحلی - طرح فنی

فهرست مطالب

استفاده از طرح توجیهی مجتمع گردشگری ساحلی روشی علمی در بررسی هزینه ها و همچین اصول اقتصادی جاری برای راه اندازی کار می باشد. امکان تهیه ی طرح توجیهی اختصاصی توسط متخصصان سایت طرح فنی برای سرمایه گذاران فراهم می باشد.

از مهمترین روش های گذراندن اوقات فراغت برای انسان ها گذراندن ساعاتی از زندگی در کنار سواحل و لذت بردن از دریا می باشد. انسان دارای روحی شیفته نسبت به انواع ظواهر و زیبایی های طبیعی می باشد. از مهمترین اشکال بروز این زیبایی دیدار از صحنه های بکر سواحل و استفاده از انواع روش های تفریح آبی می باشد.

این شیفتگی انسان نسبت به تفریحات آبی سبب شده تا سرمایه گذاران تمایل فراوانی به سرمایه گذاری در احداث مجتمع گردشگری ساحلی پیدا نمایند. در واقع سرمایه گذاران می توانند با تهیه طرح توجیهی از سایت طرح فنی نسبت به راه اندازی مجتمع گردشگری ساحلی اقدام نمایند.

هدف از نگارش طرح توجیهی مجتمع گردشگری ساحلی چیست؟

نگارش طرح توجیهی توسط سرمایه گذاران یکی از مهمترین اقدامات اولیه ای می باشد که توسط آنها اجرایی می گردد. شاید بهتر باشد برای بررسی اهمیت نگارش طرح توجیهی ابتدا به بررسی اهداف اصلی سرمایه گذاران در تهیه ی طرح بپردازیم.

در ابتدا برای احداث مجتمع گردشگری ساحلی سرمایه گذاران باید برای دریافت برخی مدارک که به فعالیت اقتصادی آنها وجاهت قانونی می دهد اقدام نمایند. یکی از مهمترین این مدارک قانونی مجوز کسب و کار می باشد.

بررسی اهمیت وجود طرح توجیهی برای دریافت مجوز کار

سرمایه گذاران موظف می باشند تا با مراجعه به ارگان های صادر کننده ی مجوز نسبت به ثبت درخواست خود برای احداث مجتمع اقدام نمایند. سپس کارشناسان این مراکز از سرمایه گذار مدارکی را برای بررسی اهلیت آنها تقاضا می نماید. امروزه یکی از مهمترین مدارکی که توسط این کارشناسان از سرمایه گذاران تقاضا می گردد طرح توجیهی می باشد.

در واقع ساختار طرح توجیهی سبب شده است تا خود به خود مانند یک گزارش مالی از وضعیت اقتصادی سرمایه گذار در نظر گرفته شود. همچنین از طرح توجیهی مجتمع گردشگری ساحلی برای بررسی هزینه های جاری در مسیر احداث مجتمع نیز استفاده می شود.

البته از طرح توجیهی مجتمع گردشگری ساحلی علاوه بر بررسی شرایط سرمایه گذار در مسیر دریافت مجوز کار برای موارد دیگری نیز استفاده می شود. یکی از  مهمترین مواردی که از طرح استفاده می شود در زمان اعطای تسهیلات بانکی توسط موسسات مالی می باشد.

این موسسات برای بررسی صلاحیت سرمایه گذار در اعطای تسهیلات از طرح توجیهی استفاده می نمایند. در نهایت کارشناسان به سرمایه گذاران توصیه می نمایند تا قبل از اقدام برای تهیه ی طرح توجیهی ابتدا با حضور در ارگان های صادر کننده ی مجوز کار نسبت به ثبت درخواست مجوز کار اقدام نمایند.

احداث مجتمع گردشگری ساحلی -طرح فنی

سرمایه اولیه برای مجتمع گردشگری ساحلی

راه اندازی هرگونه فعالیت اقتصادی بدون حضور حداقل امکانات و سرمایه های مالی تقریبا امری محال می باشد. در نتیجه سرمایه گذاران موظف می باشند تا از مسیرهای گوناگون در جهت تامین سرمایه مورد نیاز برای احداث مجتمع گردشگری ساحلی استفاده نمایند.

اشخاص سرمایه گذار در این مسیر می توانند از روش های مانند تهیه ی تسهیلات بانکی و یا حتی جذب سرمایه گذارهای خرد نیز استفاده کنند. البته بهتر است که سرمایه گذار در راه احداث مجتمع تا حد ممکن از سرمایه های خود بیشترین بهره را ببرد. سرمایه اولیه از مهمترین عوامل ابتدایی در زمان راه اندازی کار می باشد. همین اهمیت سبب شده است تا به طور کامل نقش سرمایه را در مسیر راه اندازی کار مورد بررسی قرار دهند.

معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

نقش سرمایه در مسیر راه اندازی کسب و کار آنچنان زیاد است که سرمایه گذاران به صورت کاملا تخصصی به بررسی آن در طرح توجیهی می پردازند. سرمایه گذاران از سرمایه های اولیه ی خود بیشترین استفاده را در مسیر راه اندازی مجتمع گردشگری ساحلی می برند.

در ابتدای مسیر نیاز است تا سرمایه گذار اقدام به تهیه ی زمینی مناسب از نظر موقعیت مکانی برای احداث مجتمع نماید. در نهایت او باید در این قطعه زمین به انجام فرایندهای عمرانی بپردازد. این امر برای قابل استفاده نمودن فضا برای برگزاری موقعیت تفریحات ساحلی و استفاده ی گردشگران از امکانات مجتمع بسیار ضروری می باشد.

البته توجه داشته باشید که یک مجتمع گردشگری ساحلی می تواند از بخش های گوناگونی مانند ایستگاه های غواصی، سوارکاری، رستوران ها، کافی شاپ ها و در نهایت مناطق گردشگری ورزشی و تفریحات آبی تشکیل شده باشد. در نهایت سرمایه گذار موظف است تا برای افزایش رفاه گردشگران برخی امکانات را برای آنها فراهم نماید.

از دیگر وظایفی که می توان برای سرمایه گذاران در این بخش مثال زد وظیفه تجهیز مجتمع گردشگری ساحلی می باشد. در این راستا آنها موظف هستند تا برخی تجهیزات مورد نیاز برای این کار را آماده و در اختیار گردشگران قرار دهند. این تجهیزات شامل دستگاه های بستنی ساز، یخ ساز، سرخ کن های صنعتی، مبلمان منطقه ی گردشگری، دوش های آب ساحلی، جت اسکی و قایق های پدالی می باشد.

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

دومین و مهمترین عاملی که در طرح توجیهی مجتمع گردشگری ساحلی نیز مورد بررسی قرار می گیرد و در روند موفقیت کار  نقش مهمی را ایفا می نماید هزینه های لازم برای راه  اندازی مجتمع می باشد. شناخت و بررسی دقیق میزان هزینه ها برای سرمایه گذاران بسیار مهم و حیاتی می باشد.

شناخت هزینه ها به سرمایه گذار کمک می نماید تا در مدیریت سرمایه ها نیز توجه بیشتری داشته باشد. به طور عمده در واقع سرمایه گذار از سرمایه های خود برای تامین مالی هزینه های جاری در مسیر احداث مجتمع استفاده می نماید. معمولا کارشناسان تهیه کننده ی طرح توجیهی به دلیل همین اهمیت بالای نقش سرمایه در موفقیت کار به طور کاملا جزئی به بررسی هزینه های جاری  در کار می پردازند.

راه اندازی مجتمع گردشگری ساحلی در شمال و جنوب کشور - طرح فنی

بررسی محل هزینه سرمایه ها

استفاده از سرمایه برای تامین هزینه ها از آسان ترین روش های تامین بودجه مالی در مسیر احداث مجتمع گردشگری ساحلی می باشد. همانگونه که به آن اشاره نمودیم در مرحله اول سرمایه گذار با استفاده از سرمایه های اولیه ی خود اقدام به تهیه ی زمین مورد نیاز برای راه اندازی مجتمع می نماید. البته لازم به تذکر این مورد می باشد که با تغییر سیاست های داخلی کشور و آزادسازی سواحل امروزه فروش سواحل کشور به شدت کاهش یافته است.

سرمایه گذاران تنها قادر به معامله زمین در برخی مناطق ساحلی شمال و جنوب کشور می باشند. البته معمولا استانداری های شهرهای شمالی برخی از زمین های ساحلی را به صورت اجاره ای در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند. این امر خود می تواند تا میزان 50 درصد از هزینه های جاری در کار را برای سرمایه گذاران کاهش  دهد.

برای احداث مجتمع گردشگری ساحلی سرمایه گذاران به چیزی حدود یک هکتار فضای آزاد نیاز دارند. سرمایه گذاران با دسته بندی این فضا در بخش های مختلف تمامی امکانات مورد نیاز برای احداث مجتمع را برای گردشگران فراهم می نمایند. در نهایت سرمایه گذار برای مدیریت مناسب مجتمع نیازمند به کارگیری چیزی حدود 30 نفر نیروی فعال انسانی می باشد.

راه اندازی مجتمع گردشگری ساحلی با چیزی حدود 900 میلیون تا 5/1 میلیارد سرمایه اولیه امکان پذیر می باشد. البته در این مسیر برای تامین مواد اولیه و هزینه های مربوط به سرویس و نگهداری از تجهیزات نیز سرمایه گذار به سرمایه مناسبی نیاز دارد که تحت عنوان سرمایه در گردش شناخته می شود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث مجتمع گردشگری سلامت ⭐️ دهکده سلامت

برآورد میزان سود مجتمع گردشگری ساحلی

برای بررسی میزان سودآوری هر کسب وکاری روش های متعارف علمی وجود دارد که کارشناسان و متخصصان از آنها در این جهت استفاده می نمایند. اما در کل با مطالعه بازار رقبایی که در این زمینه کاری فعالیت می نمایند متوجه می شویم که ورود به این کسب و کار برای سرمایه گذاران بسیار سودآور می باشد.

به طور معمول بررسی های بازار نشان می دهد که بازگشت سرمایه در این نوع کسب و کار چیزی حدود 1 تا 2 سال برآورد گردیده است. در نتیجه سرمایه گذار طی این مدت زمان علاوه بر بازگشت سرمایه می تواند وارد مرحله سودآوری آن شود.

با توجه به این مورد که این کسب و کار از بازار مناسبی برخوردار می باشد به سرمایه گذاران توصیه می نماییم تا با تهیه ی طرح توجیهی مجتمع گردشگری ساحلی در این کسب و کار ورود نمایند.

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای مجتمع گردشگری ساحلی

[tie_list type=”starlist”]

  • دستگاه های بستنی ساز
  • دستگاه یخ ساز
  • سرخ کن های صنعتی
  • مبلمان منطقه ی گردشگری
  • دوش های آب ساحلی
  • جت اسکی
  • قایق های پدالی و موتوری

[/tie_list]

توجیه پذیری اقتصادی مجتمع گردشگری ساحلی  - طرح فنی

وضعیت آینده این حوزه کاری

مساله بعدی که معمولا سرمایه گذاران توقع دارند تا کارشناسان برای آنها مشخص نمایند توجیه پذیر بودن اقتصادی طرح توجیهی مجتمع گردشگری ساحلی می باشد. برای بررسی توجیه پذیری اقتصادی کار کارشناسان معیارهای متفاوتی را در نظر می گیرند.

یکی از این معیارها که در این مبحث مورد توجه قرار می گیرد میزان نرخ بازدهی سرمایه می باشد. کارشناسان میزان نرخ بازدهی سرمایه را برای مجتمع های گردشگری ساحلی چیزی حدود 87/49 درصد برآورد نموده اند.

این امر نشان می دهد که سرمایه گذار با ورود به این کسب و کار ظرف مدت کوتاهی می تواند علاوه بر بازگشت سرمایه شاهد سودآوری این فعالیت اقتصادی باشد. در نتیجه با توجه به موارد یاد شده ورود به این فعالیت اقتصادی برای سرمایه گذاران توجیه پذیر می باشد.

طرح توجیهی مجتمع گردشگری ساحلی

سرمایه گذاران با طی مراحل اولیه ی کار، تامین سرمایه و در نهایت با تهیه ی طرح توجیهی مجتمع گردشگری ساحلی می توانند به این فعالیت اقتصادی وارد شوند البته بهتر است تا سرمایه گذاران برای تهیه ی طرح توجیهی به سایت های معتبر فعال در این زمینه مراجعه نمایند.

سایت طرح فنی با داشتن نیروی کار مجرب و با سابقه ای 25 ساله در زمینه امور سرمایه گذاری، اداری و بانکی یکی از سایت های معتبر فعال در زمینه تولید طرح توجیهی اختصاصی می باشد. مدیران سایت طرح فنی با اتکا به تخصص کارشناسان سایت برای سرمایه گذارانی که طرح توجیهی را به صورت اختصاصی از این سایت تهیه می نمایند امتیازاتی را قرار داده است.

بررسی اجمالی امتیازهای موجود در سایت طرح فنی

برخی از این امتیازات شامل پشتیبانی 5 ماهه رایگان از طرح توجیهی مجتمع گردشگری ساحلی می باشد. به شکلی که در طی این مدت اگر سرمایه گذار قصد تغییر در طرح را داشته باشد کارشناسان سایت از او حمایت خواهند نمود.

همچنین برگزاری یک جلسه آنلاین رایگان بین سرمایه گذاران در مجتمع و کارشناسان سایت از دیگر امتیازات ارائه شده توسط سایت می باشد. در این جلسه کارشناسان به رفع ابهامات در زمینه مواردی مانند مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام، وثایق و ضمانت نامه های بانکی می پردازند. که این امر به ایجاد اعتماد بین سرمایه گذاران در احداث مجتمع گردشگری ساحلی بسیار کمک می نماید.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب