طرح توجیهی تولید صفحه کلید ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید صفحه کلید - طرح فنی

فهرست مطالب

به منظور احداث کارخانه تولید کیبورد، تهیه و نگارش طرح توجیهی تولید صفحه کلید مهم، لازم و الزامی می باشد. اخذ مجوز تاسیس این کارخانه در گرو ارائه این سند به سازمان های مربوطه  است. کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت، مجوز فعالیت یک کارخانه یا کارگاه تولیدی را صادر می کنند. آنها نظر قطعی خود را پس از رویت طرح توجیهی اعلام خواهند کرد. پس کیفیت اطلاعات مندرج در این سند و دقیق و موجه بودن آنها، اهمیت زیادی دارد. طرح فنی یک مجموعه حرفه ای در زمینه نگارش طرح توجیهی برای همه نوع کسب و کارهای نوپا می باشد. در کنار کارشناسان خبره سایت طرح فنی، نگارش طرح توجیهی، با رعایت کلیه استاندارد ها انجام شده و دریافت مجوز فعالیت برای صاحب طرح، امری دست یافتنی و بدیهی خواهد بود.

این مقاله، با هدف اطلاع رسانی و آگاه سازی افرادی که قصد راه‌اندازی کارخانه تولید صفحه کلید را دارند، به رشته تحریر در آمده است. پس در‌صورت تمایل، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

معرفی انواع صفحه کلید

تولید صفحه کلید بر اساس نوع کارایی، مدل کلیدها، چینش حروف و طریقه اتصال به سیستم، در انواع مختلف و توسط تولید کنندگان زیادی انجام می پذیرد. کیبورد ها بر اساس کاربرد و مدل کلیدها در دسته های استاندارد، مکانیکی، لیزری، مختص تایپ، کیبوردهای گیمینگ، کیبوردهای لپ تاپی، چند منظوره، مجازی لیزری، مالتی مدیا و ماشین حسابی قابل طبقه بندی هستند.

صفحه کلیدها به شیوه های مختلفی با سیستم اتصال برقرار می کنند. بر این اساس تولید صفحه کلید در انواع سیم دار و بی سیم انجام می شود. از نظر نوع چینش حروف نیز کیبوردهای مختلفی در بازار به فروش می رسند که می توان این سخت افزار را بر این اساس در یکی از دسته های چینش QWERTY، چینش orakDv، چینش Colemak، چینش HCESAR، چینش QWERTY و چینش AZERTY جای داد. هر یک از این چینش ها در دوره تاریخی مشخصی انجام شده و در برهه ای از زمان مورد استفاده قرار می گرفته است.

ویژگی های یک صفحه کلید ایده‌آل

طراحی و تولید صفحه کلید برای افرادی با حرفه های مختلف، متفاوت خواهد بود. هر کس، با هدفی از این سخت افزار استفاده کرده و آن را برای انجام فعالیت های خود به کار می گیرد. در این بخش از مقاله، پیرامون ویژگی های یک کیبورد مناسب برای تایپیست ها و برنامه نویسان صحبت خواهیم کرد. یک صفحه کلید ایده‌آل دارای کلیدهای سبک و بی صدا بوده و طراحی کلی آن به گونه ای است که با حالت انگشتان و مچ دست همخوانی داشته و در اصطلاح از طراحی ارگونومیک بهره مند می باشد.

برنامه نویسان و تایپیست ها، مدت زمان طولانی با کلیدهای کیبورد کار کرده و در اغلب موارد با سرعت به تایپ مشغول هستند. بنابراین صفحه کلید باید به گونه ای طراحی شده باشد که جلوی سرعت تایپ آنها را نگرفته و با کار کردن طولانی، مچ دست و انگشت آنها دچار خستگی، درد و آسیب نشود.

تجهیزات موردنیاز برای تولید صفحه کلید - طرح فنی

لزوم تنظیم طرح توجیهی تولید صفحه کلید

به منظور صدور مجوز فعالیت برای کارخانه تولید کیبورد، وجود طرح توجیهی تولید صفحه کلید لازم و ضروری است. از طرف دیگر برای آنکه امکان استفاده از وام های کم بهره، مساعدت های مالی و تسهیلات اعتباری برای صاحب طرح به سادگی فراهم باشد، وجود این طرح توجیهی کمک کننده خواهد بود. اطلاعات دقیق و حساب شده موجود در طرح توجیهی، جذب اسپانسر را با اطمینان و سهولت بیشتری همراه ساخته و به مجاب کردن او برای همکاری در پروژه مربوطه کمک بزرگی خواهد کرد.

به علاوه، صاحب طرح، با در دست داشتن طرح توجیهی تولید صفحه کلید، یک نقشه دقیق از مسیر پیش رو، در اختیار خواهد داشت که کلیه چالش ها و فراز و نشیب های راه را برای او به روشنی به نمایش در خواهد آورد. بنابراین احتمال رسیدن ایده به هدف نهایی و سود آوری زیاد به کمک این طرح افزایش پیدا خواهد کرد.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید کیبورد

طرح توجیهی تولید صفحه کلید حاوی اطلاعات مالی فراوانی از جمله برآورد میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید کیبورد می باشد. سرمایه ای که به خرید تجهیزات و آماده سازی مقدمات پروژه پیش از راه اندازی کارخانه تعلق خواهد گرفت.

مواردی از جمله خرید یا اجاره ملک کارخانه، خرید تجهیزات، دستگاه ها و لوازم مورد نیاز برای تولید صفحه کلید، احداث ساختمان کارخانه و بخش‌‌های مختلف آن، جاده کشی و محوطه سازی بیرون ساختمان کارخانه، هزینه مربوط به آماده سازی تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و تهویه، خرید تجهیزات امنیتی و حفاظتی شامل دوربین های مدار بسته، دزدگیرها، سیستم‌های کنترل از راه دور، واحد مانیتورینگ و …، جزو مواردی هستند که پیش از راه اندازی پروژه، بخشی از سرمایه به آنها تعلق می گیرد. داده های آماری و مالی در این سند تخصصی می بایست از دقت و صحت کامل برخوردار باشد. تنها در این صورت است که قادر به ادامه مسیر خواهد بود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید كليد و پريز برق ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

هزینه راه اندازی و شروع پروژه

بخش دیگری از اطلاعات مالی در طرح توجیهی تولید صفحه کلید به هزینه هایی تعلق دارد که در حین فعالیت یک کارخانه به وجود می آیند. این هزینه ها معمولا به صورت ماهیانه پرداخت شده و به برنامه ریزی های مالی دقیق نیاز دارند. مواردی چون، حقوق، دستمزد و بیمه کارگران، کارمندان و مدیران اجرایی، هزینه مصرف انرژی آب، برق و گاز، هزینه تعمیر، تعویض و نگهداری دستگاه ها، ابزارها و تجهیزات مورد نیاز برای تولید محصول، هزینه خرید مواد ‌‌اولیه ای چون ریزپردازنده، مدار ماتریسی برای فعالسازی کلیدها، اتصالات و مدار طراحی شده صفحه کلید، هزینه بسته بندی، انبارداری و … جزء هزینه های جاری و روتین پروژه محسوب می شوند.

در طرح توجیهی تولید صفحه کلید درصدی از سرمایه به هزینه های پیش بینی نشده اختصاص داده می شود. هزینه هایی که ناخواسته و در حین کار به وجود آمده و روال کار کارخانه را با مشکل مواجه می سازند.

نیروی کار برای تولید صفحه کلید - طرح فنی

تجهیزات اولیه برای تولید صفحه کلید

در تولید صفحه کلید از تجهیزات و لوازم زیر استفاده می شود:

[tie_list type=”checklist”]

  • دستگاه لیزر برای لایه برداری از کلیدها پس از رنگ پاشی کامل
  • دستگاه پولیش برای صیقل دادن و براق کردن سطح کلیدها
  • ماشین تمیز کننده
  • دستگاه های لازم برای چاپ اعداد و حروف بر روی کلیدها
  • دستگاه های مربوط به بسته بندی محصول تولید شده
  • دستگاه های تستر برای کنترل کیفیت و انجام آزمایشات مربوط به تست سلامت محصول تولید شده
  • انواع قالب های مورد نیاز بر اساس طراحی صورت گرفته

[/tie_list]

تولید کنندگان برتر صفحه کلید

تولید صفحه کلید، به دلیل تقاضای زیاد بازارهای جهانی در خرید این سخت افزار، در اغلب کشورها و توسط شرکت های بزرگ و مطرحی صورت می پذیرد. فورتک، لاجیتک، ریزر، مایکروسافت و جنیوس جزء برندهای مطرح در زمینه تولید کیبورد بوده و حجم وسیعی از صادرات سخت افزار دنیا را به خود اختصاص داده اند. تولیدات با کیفیت و متنوع این شرکت ها، به اقصی نقاط جهان صادر شده و به فروش می رسند.

ایران نیز دارای شرکت های مطرح و بزرگی در زمینه تولید صفحه کلید و دیگر سخت افزارهای کامپیوتری می باشد. از جمله برند های مطرح داخلی می توان به، تسکو، گرین، پی- پروداکت، وریتی و فراسو اشاره کرد. تولیدات استاندارد و با کیفیت این شرکت های ایرانی، شهرت جهانی داشته و به سراسر دنیا صادر می گردند.

آیا تولید صفحه کلید توجیه اقتصادی دارد؟

عصر حاضر، دوره رایانه ها و اپلیکیشن هاست. عصری که اطلاعات، داده های سیستمی هستند و گوشی ها و کامپیوترها دستگاه های نمایش دهنده این داده ها. تعداد کاربران کامپیوتر، با گذشت زمان، رو به افزایش بوده و تقاضای خرید سیستم‌های کامپیوتری و سخت‌افزارهای وابسته به آن رشد فزاینده‌ای داشته است. یکی از مهمترین و پرکاربردترین سخت افزارهای کامپیوتری، کیبورد است. وسیله ای که نقش اصلی ورود داده ها به کامپیوتر را بر عهده دارد.

با راه اندازی تعداد بیشتری از واحدهای تولید صفحه کلید، بخش وسیعی از نیاز داخلی کشور تامین خواهد شد. با تولید کیبورد های با کیفیت، استاندارد و متنوع، نه تنها کاربران ایرانی با قیمت مناسب تری به کالای دلخواه خود دست خواهند یافت که در زمینه صادرات این تولیدات نیز قدم های محکم تر و قدرتمندتری برداشته خواهد شد. این یعنی عدم خروج ارز، کمک به ارزآوری به کشور و رشد و توسعه اقتصاد داخلی.

واحد تولید صفحه کلید - طرح فنی

سفارش تنظیم طرح توجیهی تولید صفحه کلید

تهیه و نگارش طرح توجیهی تولید صفحه کلید، یک اقدام تخصصی است. پس انجام آن تنها از عهده افراد با تجربه و حرفه ای در این زمینه بر خواهد آمد. سایت طرح فنی یکی از همین مجموعه هاست که سالیان درازی است در زمینه تدوین انواع طرح های توجیهی فعالیت گسترده ای داشته و به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرده است. در کنار این مجموعه، علاوه بر بهره مندی از تجارب و تخصص و تیم حرفه ای و خبره آن، از امتیازات ویژه دیگری نیز بهره خواهید برد. در ادامه با مزایای تنظیم طرح توجیهی تولید صفحه کلید در طرح فنی بیشتر آشنا خواهید شد.

مزایای تنظیم طرح توجیهی تولید صفحه کلید در طرح فنی

در مورد طرح های ویژه ای صحبت شد. طرح فنی برای افرادی که تنظیم طرح توجیهی تولید صفحه کلید یا هر طرح توجیهی دیگر را به این مجموعه می سپارند، دو امتیاز ویژه در نظر گرفته است، پنج ماه پشتیبانی رایگان و امکان شرکت در یک جلسه مشاوره آنلاین رایگان.

این جلسه مشاوره، برای کاربرانی برگزار خواهد شد که تمایل به شرکت در این گردهمایی آنلاین را داشته باشند. در این جلسه به موضوعات مهمی چون روش اخذ مجوز تاسیس کارخانه تولید صفحه کلید، روال دریافت وام و دیگر مساعدت‌های مالی و تسهیلات حمایتی دولت برای کسب‌و ‌کارهای نوپا و شیوه اخذ وثایق و ضمانت‌نامه‌های بانکی اشاره خواهد شد. علاوه بر آن، کلیه ابهامات و سوالات کارفرما در این جلسه پاسخ داده خواهد شد. چنانچه شما نیز قصد تدوین طرح توجیهی تولید صفحه کلید را دارید، به سایت طرح فنی مراجعه فرموده یا با کارشناسان آن در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب