طرح توجیهی تولید بخاری برقی ⭐️ (هیتر برقی) برای اخذ مجوز و وام

طرح توجیهی تولید بخاری برقی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید بخاری برقی، سندی است که بازدهی و سودآوری یک کسب و کار را ارزیابی می کند. نتایج این گزارش نشان می دهد که کسب و کاری که کارآفرین قصد شروع آن را دارد، می تواند موفق باشد یا خیر. به علاوه، تمام امکانات و تجهیزاتی که برای شروع یک تجارت لازم است را نیز معرفی می کند.

کارشناسان ماهر مجموعه طرح فنی، ضمن ارائه طرح توجیهی جامع و دقیق کسب و کار مورد نظر شما، تجربه سال ها فعالیت خود در مراحل مختلف راه اندازی یک بیزینس را در اختیار شما قرار خواهند داد.

موارد ذکر شده در طرح توجیهی یک کسب و کار

یک طرح توجیهی مانند طرح توجیهی تولید بخاری برقی، باید تمامی شرایط و الزامات راه اندازی و امکان موفقیت یک کسب و کار را مورد بررسی قرار دهد. ارزیابی و امکان سنجی یک تجارت از طریق آنالیز داده‌های فنی، مالی و همچنین نتایج مطالعات بازار صورت می گیرد.

این اطلاعات شامل تمام جزئیات پروژه شما هستند. مسائل مختلف مانند شروط و هزینه اخذ مجوز برای شروع آن تجارت، فضای کار، تجهیزات، تخصص های مورد نیاز، مالیات، قبوض و … در طرح توجیهی تولید بخاری برقی لحاظ خواهند شد. لازم است، این موارد به صورت کاملاً شفاف بیان شوند و تمام ابهامات مربوط به آن کسب و کار در طرح توجیهی برطرف شده باشد.

احداث کارخانه تولید بخاری برقی - طرح فنی

بخاری های برقی و کاربرد آنها

بخاری برقی در تمام ساختمان های اداری تجاری مسکونی و … قابل استفاده است. این وسیله گرمایشی برای گرم کردن محیط از حرارت ایجاد شده توسط عبور جریان الکتریکی از المان های مقاومتی و سلفی استفاده می کند. گرمای ساطع شده از یک هیتر برقی بسیار ملایم و دلپذیر است.

از آنجایی که این وسایل گرمایشی از شعله و آتش استفاده نمی کنند، ریسک آتش سوزی را به میزان زیادی کاهش می دهند. به علاوه، امکان تولید آنها در اندازه های مختلف موجب می شود که بتوان به سادگی در اتاق ها یا نقاط مختلف یک ساختمان از آنها استفاده کرد.

تولید انواع هیتر برقی

یکی از مواردی که در طرح توجیهی تولید بخاری برقی، مورد بررسی قرار میگیرد، امکان تولید انواع مختلف آنها به لحاظ اندازه و فناوری می باشد. هر کدام از این هیتر ها برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. این تنوع یکی دیگر از مزایای تولید این کالا و سهولت فروش آن است. انواع هیتر های برقی شامل هیتر هوای گرم، سرامیکی، کارتریجی، باندی، کویل، درام، صنعتی، کاپتون و… می باشند.

به عنوان مثال، هیتر هوای گرم، از طریق انتقال هوا به کمک یک فن دمای هوا را کنترل میکند. هوای سرد به کمک یک مکنده وارد هیتر شده و پس از گرم شدن به محیط برمی گردد. این مدل در سیستمهای HVAC کاربرد زیادی دارد.

یکی دیگر از انواع بخاری های برقی بخاری های کارتریج هستند. بخاری برقی کارتریج، علاوه بر گرم کردن محیط برای کاربردهای دیگری نظیر گرم کردن رنگ ها، صفحات و قالب‎های فلزی و پلاستیکی و … نیز کاربرد دارند. از خصوصیات فوق العاده این نوع بخاری های برقی میتوان به تحمل مواد منفجره، مقاومت بالا در برابر خوردگی، مواد شیمیایی و اسیدها اشاره کرد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید بخاری برقی چیست؟

نگارش طرح توجیهی تولید بخاری برقی، با هدف مستند سازی مطالعات و آنالیزهای صورت گرفته روی تولید این وسایل انجام می شود. این گزارش توجیه پذیری اقتصادی تولید بخاری های برقی را اثبات می کند. کارشناسان تیم طرح فنی، در این سند جنبه های مختلف بیزینس مورد نظر شما را به دقت بررسی کرده و زوایای مختلف آن را شفاف سازی می کنند. به این ترتیب، می توانید جهت اخذ مجوزهای لازم برای راه اندازی کسب و کار خود اقدام نمایید.

از طرف دیگر، در صورت نیاز به جذب سرمایه و یا دریافت وام از بانک، تهیه طرح توجیهی تولید بخاری برقی ضروری است. به علاوه، با داشتن این طرح می توانید به راحتی جزئیات پروژه خود را برای شرکا یا پیمانکاران پروژه خود توضیح دهید.

خط تولید انواع هیتر برقی - طرح فنی

سرمایه اولیه برای کارخانه تولید بخاری برقی

سرمایه اولیه مقدار پولی است که یک کارآفرین برای راه اندازی یک کسب و کار به آن نیاز دارد. این مبلغ جهت پشتیبانی از برنامه ریزی برای یک تجارت جدید تا زمانی که محصول یا خدمات آن به فروش برسد، مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع، این مبلغ باید تا زمانی که بتوانید از تجارت جدید خود کسب درآمد کنید و سرمایه گذاران بیشتری را برای سرمایه گذاری روی این بیزینس ترغیب کنید، پاسخگوی هزینه‌های شما باشد.

سرمایه اولیه یکی از مواردی است که در طرح توجیهی تولید بخاری برقی محاسبه می شود. متخصصان تیم طرح فنی، با انجام محاسبات دقیق مالی، این مبلغ را با ریز هزینه ها در اختیار شما قرار خواهند داد. به کمک برآوردهای صورت گرفته در این بخش از طرح توجیهی، می توانید توان مالی خود را ارزیابی کرده و در صورت نیاز، جهت جذب سرمایه و یا اخذ وام اقدام نمایید.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید جاروبرقی ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

هزینه راه اندازی مبلغی است که برای شروع یک تجارت و یک دوره تولید لازم دارید. این هزینه ها شامل سرمایه لازم برای جذب نیروی کار، تهیه تجهیزات، مواد اولیه، راه اندازی ماشین آلات و همچنین مخارج واحدهای آزمایشی می باشند. این مبلغ همچنین شامل هزینه های صرف شده در زمان تاخیر در تولید (به عنوان مثال به دلیل کار نکردن خط تولید) و ضرر نیز می باشد.

هرچقدر زمان راه اندازی کوتاه تر باشد، هزینه راه اندازی کمتر میشود. زیرا توان عملیاتی و تولید شما بیشتر خواهد شد. کارشناسان کارآزموده مجموعه طرح فنی، این مبلغ را نیز در طرح توجیهی تولید بخاری برقی به طور کامل محاسبه کرده و با جزئیات آن در اختیار کارآفرینان و صاحبان صنایع قرار خواهند داد.

برآورد میزان سود کارخانه تولید بخاری برقی

جذاب ترین بخش طرح توجیهی تولید بخاری برقی، برآورد سود حاصل از این تجارت است. می توان گفت، مبلغ تخمین زده شده در این بخش از طرح توجیهی نتیجه نهایی تحلیل ها و مطالعات انجام شده را مشخص خواهد کرد.

کارآفرینان و سرمایه گذاران با در نظر گرفتن این مبلغ، نسبت به سرمایه گذاری در این کسب و کار تصمیم گیری می کنند. مدیران بانکی نیز با توجه به همین مبلغ درباره پرداخت وام به شما و همچنین مبلغ آن تصمیم گیری می کنند.

برای به دست آوردن میزان سود حاصل از تولید این بخاری ها ابتدا تمام هزینه هایی که برای تولید مصرف شده است، محاسبه می شود. سپس، با توجه به نتایج مطالعات بازار و فروش رقبا، مبلغی که می‌توانید کالای خود را با آن به فروش برسانید، محاسبه می شود. واضح است که توجیه پذیری این تجارت به میزان اختلاف مبلغ فروش و هزینه تولید بستگی دارد. از این رو، دقت و شفافیت در محاسبات و جزئیات این مبلغ اهمیت فراوانی دارد.

تولید بخاری برقی - طرح فنی

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای تولید بخاری برقی

شناخت و تهیه لیست تجهیزات مورد نیاز برای تولید بخاری برقی، یکی از بخش هایی که در محاسبه هزینه های تولید و در نتیجه برآورد سود این تجارت بسیار حائز اهمیت است. با توجه به تنوع فناوری های ساخت این کالا، ابتدا باید بدانید دقیقا قصد تولید کدام یک از انواع هیترهای برقی را دارید.

متخصصان مجرب طرح فنی در طرح توجیهی تولید بخاری برقی نوع یا انواعی که شما قصد تولید آن را دارید و همچنین تجهیزاتی که برای این منظور لازم است را نیز قید خواهند کرد. در ادامه می توانید برخی از متریال هایی که برای المان گرمایشی تولید بخاری های برقی استفاده می شوند را مشاهده کنید:

  • ورق های نیکروم
  • ورق های کانتال
  • ورق های کوپرونیکل
  • ورق های پلاتین

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید بخاری برقی

استفاده از بخاری برقی در فصل های سرد سال بسیار رایج است. به علاوه، با توجه به تنوع انواع این بخاری ها و کاربرد های مختلفی که دارند، اقدام به تولید آنها کاملا منطقی و موجه است. به ویژه اینکه صنعتی بودن کشور عزیزمان ایران، نیاز صنایع مختلف به انواع این تجهیزات را تشدید کرده است.

با توجه به تشدید تحریم های اقتصادی، افزایش سرسام آور قیمت دلار و گران بودن کالاهای وارداتی نظیر بخاری های برقی، وارد کردن آنها توجیهی نخواهد داشت. نظر به توان تولید این تجهیزات در داخل و همچنین پشتیبانی دولت ها از تولیدات داخلی میتوان از بازدهی این سرمایه گذاری اطمینان داشت.

از طرف دیگر، شرایط سیاسی و منطقه ای و جنگ کشورهای دارای منابع انرژی نیز باعث شده استفاده از تجهیزات گرمایی وابسته به سوخت های فسیلی شامل گاز، نفت و زغال سنگ ناکارآمد باشند. بررسی تمام این عوامل نشان می دهد، اقدام به سرمایه‌گذاری روی تولید هیترهای برقی می‌تواند بازده و سود فراوانی را برای شما به همراه داشته باشد.

طرح توجیهی تولید بخاری برقی

متخصصان زبده و کاربلد طرح فنی، با بهره مندی از تجربه ۲۵ سال فعالیت در زمینه های گوناگون سرمایه گذاری و بانکی و اداری، طرح های توجیهی کسب و کارهای مختلف را در کوتاه ترین زمان و با کاملترین و دقیق ترین جزئیات در اختیار شما کارآفرینان محترم قرار خواهند داد.

علاوه بر این، این مجموعه در جهت جلب رضایت مخاطبان و سفارش دهندگان گرامی و تلاش برای موفقیت ایشان، خدماتی همچون پنج ماه پشتیبانی رایگان از طرح و برگزاری یک جلسه آنلاین رایگان را نیز در نظر گرفته است.

شایان ذکر است این جلسه به درخواست سرمایه گذار و کارآفرین برگزار خواهد شد. کارشناسان تیم طرح فنی در این جلسه به رفع ابهامات مسائل اداری و بانکی شما خواهد پرداخت. همچنین، اطلاعاتی را در رابطه با نحوه اخذ مجوز، مراحل دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانتنامه های بانکی به شما ارائه خواهند کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب