سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی برای سازمان منطقه آزاد ارس

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس (جلفا)، گزارشی فنی و اقتصادی است که برای سرمایه گذاری های مختلف در این منطقه تهیه می گردد. مناطق آزاد، مناطقی از کشور هستند که عموما در فاصله نزدیکی از مرزها و گمرکات احداث می گردند. هدف از راه اندازی مناطق آزاد، کمک به اقتصاد و حمایت از سرمایه گذاری های داخلی و خارجی است. ضمن این که تسهیل پروسه صادرات و واردات کالا نیز از دستاوردهای مناطق آزاد تجاری می باشد.

منطقه ارس از دیرباز به علت موقعیت خاص جغرافیایی و تجاری مورد توجه بازرگانان و تجار داخلی و خارجی قرار داشته است. ارس در سال 1384 به منطقه آزاد تجاری تبدیل شد و هم اکنون انواع سرمایه گذاری های تجاری، کشاورزی، دامپروری، تسهیلات درمانی، گردشگری سلامت، توریسم، حمل و نقل و … در آن انجام می گردد. طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس، یک برنامه اقتصادی، فنی و مطالعاتی است که برای کسب و کارهایی که در این منطقه هستند، توسط کارشناسان نوشته می شود.

موقعیت جغرافیایی منطقه آزاد ارس

منطقه آزاد ارس در مرز کشورهای ارمنستان، آذربایجان و همچنین جمهوری خودمختار نخجوان واقع شده است. این منطقه در شمال غربی کشور و در مجاورت رود ارس واقع بوده و متشکل از شهر جلفا و منطقه خدا آفرین می باشد. منطقه ارس یا جلفا در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته و دروازه تجاری ایران و قفقاز در گذشته بوده است.

افزون بر جذابیت های تجاری و ترانزیتی، ارس از مقاصد توریستی نیز به شمار می آید. گردشگران به دلیل آب و هوای منحصر به فرد، چشمه های معدنی و دیدنی های باستانی و تاریخی به این منطقه سفر می کنند. وجود ذخایر و منابع طبیعی فراوان نیز باعث جذب سرمایه های بسیاری در بخش صنعت و کشاورزی در این منطقه شده است.

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس به صورت اختصاصی و ویژه برای تمامی کسب و کارهای گردشگری، تجاری و صنعتی در این منطقه نوشته می شود.

صنایع تولیدی در سازمان منطقه آزاد ارس - طرح فنی

مساحت منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس

منطقه آزاد ارس در بدو شکل گیری در منطقه ای به وسعت 9700 هکتار راه اندازی گردید. سپس به مرور به اراضی این منطقه افزوده شد. هم اکنون وسعت این منطقه، 71848 هکتار بوده و به 5 محدوده تقسیم بندی شده است.

محدود یک شامل جلفا با وسعت 40194 هکتار، محدود دو شامل سیه رود با مساحت 332 هکتار، محدود سه، نوردوز با مساحت 567 هکتار، محدوده چهار شامل خدا آفرین با مساحت 5680 هکتار و محدوده پنج، قلی بیگلو با مساحت 25075 هکتار است.

شرایط اقلیمی و آب و هوای منطقه آزاد ارس

منطقه آزاد ارس در منطقه شمال غربی کشور واقع شده و نیمه خشک و نیمه سرد است. میانگین بارش سالیانه در آن بین 225 تا 400 میلی متر گزارش شده است و میانگین دمای هوا نیز 15 درجه سانتیگراد می باشد. منطقه آزاد ارس، 50 روز از سال را از هوای سردی برخوردار است.

وجود کوه های بلند و همچنین رودخانه ارس، اقلیم نسبتا سردی را برای این منطقه رقم زده است که البته این سرما کمتر از سایر نقاط آذربایجان می باشد. فصل بهار، اواخر تابستان و اوایل پاییز، بهترین زمان ها برای جذب توریست در این منطقه هستند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث پایانه باربری ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

امکانات منطقه آزاد ارس

دسترسی به منطقه آزاد ارس، آسان بوده و به راحتی با حمل و نقل ریلی و جاده ای انجام می گردد. این منطقه شامل امکاناتی چون شبکه توزیع برق، گاز، آب، شبکه های فیبر نوری و مخابراتی است.

از امکانات ویژه این منطقه می توان تاکسی هوایی را نام برد که برای اولین بار در کشور بین تبریز و منطقه آزاد ارس راه اندازی شده است. این جابجایی هوایی 40 دقیقه ای از طریق دو فروند هلیکوپتر امکان پذیر می باشد.

منطقه آزاد ارس شامل 5 دانشگاه بین المللی است. این دانشگاه ها شامل پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران، پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل جلفا، شعبه بین المللی ارس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور جلفا می باشند.

مزایای قانونی سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس

سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس، مزایای قانونی بسیاری را برای سرمایه گذاران ایجاد می کند. کارشناسان نگارنده طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس از این مزایای قانونی مطلع بوده و طرح را مطابق با آخرین ضوابط تهیه می کنند. مزایای قانونی سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس به صورت زیر است:

  • فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد ارس شامل معافیت های مالیاتی 20 ساله از تاریخ بهره برداری است.
  • نقل و انتقال کالا در منطقه آزاد ارس معاف از مالیات ارزش افزوده است؛ اما برای ورود کالا از منطقه آزاد به سایر مناطق باید مالیات ارزش افزوده پرداخت شود.
  • ورود کالا، ماشین آلات و مواد اولیه به کشور، معاف از عوارض گمرکی، سود بازرگانی و ثبت سفارش است.
  • اتباع خارجی بدون نیاز به روادید می توانند، وارد منطقه آزاد ارس شده و یا از آن خارج شوند.
  • صادرات کالا و تجهیزات از منطقه آزاد ارس به خارج از کشور با کمترین تشریفات و مطابق با قوانین مناطق آزاد صورت می پذیرد.
  • امکان سرمایه گذاری های 100 درصد خارجی بدون مشارکت اتباع ایرانی در منطقه آزاد ارس فراهم است.
  • کالایی که به صورت تجاری از طریق مناطق آزاد تجاری وارد سایر مناطق کشور می شود، شامل کاهش سود بازرگانی تا سقف 15 درصد است.

اخذ مجوز از سازمان منطقه آزاد ارس (جلفا) برای سرمایه گذاری - طرح فنی

مزایای رقابتی طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس علاوه بر مزایای قانونی، مزایای رقابتی بیشماری را برای کسب و کارهای فعال در منطقه ارس ذکر می کند. علاوه بر معافیت های مالیاتی و گمرکی بی نظیر، دسترسی به نیروی انسانی ارزان، انرژی ارزان و زمین ارزان از مزایای رقابتی سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس است.

ضمن این که نزدیکی به بازار مصرفی 400 میلیونی کشورهای مشترک المنافع نیز منجر به سوددهی عالی کسب و کارهای فعال در منطقه آزاد ارس می شود.

مزایای اختصاصی سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس

دسترسی به منابع آبی فراوان شامل رود ارس، سدهای خداآفرین، گلفرج و گردیان باعث شده است که صنعت کشاورزی در منطقه آزاد ارس، رشد قابل توجهی از خود نشان دهد.

به طوری که احداث گلخانه های مکانیزه با سیستم کشت هیدروپونیک در منطقه ارس اهمیت ویژه ای پیدا کرده و منطقه ارس به یکی از قطب های گلخانه ای کشور مبدل شده است. از این رو طرح های کشاورزی، از مهم ترین طرح هایی هستند که نگارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس برای آنها نها صورت می گیرد.

افزون بر آن، وجود امکان دیدنی و تاریخی منطقه چون آبشار آسیاب خرابه، کلیسای سنت استپانوس، رود ارس، کاروانسرای خواجه نظر و .. نیز ظرفیت خوبی را برای رشد صنعت گردشگری در منطقه آزاد ارس ایجاد کرده است. سالیانه 5 میلیون توریست به منطقه آزاد ارس سفر می کنند.

از این رو فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در ساخت انواع اقامتگاه ها، هتل ها، مجتمع های تفریحی، دهکده های سلامت و … در این منطقه موجود است. طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس برای بخش گردشگری نیز به صورت تخصصی و مفصل توسط کارشناسان تهیه می گردد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث ترمینال کانتینری ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

اهداف سازمان منطقه آزاد ارس (جلفا)

همان طور که در بالا گفتیم، گذشته منطقه ارس با جاده ابریشم و بازرگانی داخلی و خارجی گره خورده است. اهداف راه اندازی و توسعه منطقه آزاد ارس، حفظ این موقعیت استراتژیک و کمک به اقتصاد کشور و منطقه است.

ایجاد تمهیدات مناسب برای توسعه خدمات ترانزیت کالا، رشد بخش صنعتی و تولیدی به علت مزیت های موجود در منطقه، توسعه صنعت توریست، حمایت از نوآوری ها در بخش کشاورزی و جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، برخی از اهداف سازمان منطقه آزاد ارس هستند. هدف از نگارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس، تسهیل هرگونه سرمایه گذاری در این منطقه است.

ایجاد کارخانه و شرکت در سازمان منطقه آزاد ارس جهت سرمایه گذاری و صادرات و واردات - طرح فنی

چشم اندازهای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس

مطالعاتی که کارشناسان در طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس انجام داده اند، نشان دهنده افق های روشنی است که برای سرمایه گذاری در این منطقه وجود دارد. ظرفیت های بیشمار صنعتی، کشاورزی، گردشگری، تجاری، حمل و نقل، دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان در این منطقه، گواه چشم انداز عالی برای سرمایه گذاری است.

فرصت های طلایی موجود در منطقه آزاد ارس نه تنها باعث جذب سرمایه های داخلی شده است بلکه سرمایه گذاری های خارجی کلانی نیز در این منطقه انجام شده و خواهد شد.

هدف از نگارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس چیست؟

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس با ارائه مطالعات فنی، مطالعات اقتصادی و مطالعات بازار به سرمایه گذاران، آنها را برای راه اندازی و توسعه کسب و کارها در منطقه آزاد ارس یاری می کند. کارشناسان ما در سایت طرح فنی با 25 سال تجربه در نگارش طرح توجیهی به خصوص انواع طرح توجیهی برای سازمان منطقه آزاد ارس، بهترین برنامه جامع کسب و کار را برای شما آماده می کنند.

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس که در سایت طرح فنی تهیه می شود، کاملا مستند و دقیق است. این طرح، قابل دفاع نزد سازمان منطقه آزاد ارس و سایر سازمان ها می باشد. ما برای حمایت از سرمایه گذاران، 5 ماه پشتیبانی رایگان را از طرح توجیهی انجام می دهیم.

ضمن این که شما می توانید، با سفارش طرح توجیهی در این سایت، جلسه آنلاین رایگان با مشاوران ما را نیز دریافت کنید. در این جلسه، پاسخ تمامی سوالات خود را در خصوص طرح دریافت خواهید کرد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 6 نتایج)

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب