طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی، گزارشاتی از مطالعات امکان سنجی و توجیه پذیری پروژه  و ارزیابی های فنی، اقتصادی و مالی پروژه می باشد. تمامی اطلاعات این گزارشات به وسیله ی کارشناسان سایت طرح فنی جمع آوری و نگارش می شوند.

امروزه رزین یکی از پرمصرف ترین مواد پلیمری می باشد که از آن در تولید انواع ظروف، جواهر سازی، مجسمه سازی، صنعت ساختمان و دکوراسیون و … استفاده می شود. رزین دارای انواع مختلفی می باشد که عبارت هستند از: رزین پلی استر، رزین فنولیک، رزین وینیل استر و رزین اپوکسی.

 پرکاربردترین مواد پلیمری در صنایع، رزین اپوکسی می باشد. رزین اپوکسی نوعی پلیمر است که چسبندگی و سختی مناسبی برای استفاده در صنایع مختلف دارد.  از جمله کاربردهای رزین اپوکسی در پوشش سطح، چسب، رنگ، روکش، ابزار سازی و کامپوزیت ها، تولید قطعات الکتریکی می باشد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی در چیست؟

اخذ جواز تاسیس و پروانه بهره برداری از سازمان صنایع و معادن، یکی از اهداف اصلی تهیه ی طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی می باشد. چون دریافت مجوز اولین قدمی است که باید به وسیله ی تولید کنندگان رزین اپوکسی، برداشته شود. ارائه ی طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی یکی از مهم ترین مراحل در پروسه ی اخذ مجوز می باشد که باید به سازمان های مربوطه تحویل گردد.

طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی یکی از مدارک ضروری برای صدور مجوز بوده و موجب اثبات توجیه پذیری طرح به سازمان های متولی صدور مجوز می شود. در همین راستا ذکر این موضوع از این قاعده مستثنی نمی باشد که، سازمان های ذیربط تنها طرح توجیهی را قبول دارند که به وسیله ی مشاوران اعتباری و بانکی واجد شرایط نگارش و تهیه شده باشد.

همین طور با ارائه ی طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی برای دریافت تسهیلات و وام های کم بهره از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری می توان اقدام کرد. بانک ها بعد از بررسی طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی، در صورت توجیه پذیری طرح تسهیلات درخواستی را به متقاضی واگذار می کنند.

تجهیزات و ماشین آلات تولید رزین اپوکسی - طرح فنی

سرمایه اولیه برای کارخانه تولید رزین اپوکسی

محاسبه ی سرمایه ی اولیه برای کارخانه ی تولید رزین اپوکسی موضوع بسیار مهمی است که در طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی به صورت کاملا تخصصی به آن پرداخته می شود. سرمایه ی اولیه برای خریداری دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز صرف می گردد.

خرید مواد اولیه برای تولید رزین اپوکسی نیاز به بودجه ای جداگانه دارد و مستلزم سرمایه در گردش است. میزان سرمایه گذاری اولیه با توجه به ظرفیت تولید سالیانه، متغیر خواهد بود. به دلیل تورم موجود در کشور و بالا رفتن قیمت تجهیزات و دستگاه ها، نمی توان مبلغ مشخصی را به عنوان سرمایه ی اولیه در این کسب و کار مشخص و معین کرد.

محاسبه ی سرمایه در طرح تولیدی رزین اپوکسی، با استعلام ارزش روز دستگاه ها و تجهیزات به وسیله ی کارشناسان انجام می گردد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید پارافین کلره ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

راه اندازی کارخانه ی تولید رزین اپوکسی و بهره برداری از آن، علاوه بر سرمایه ی ثابت مستلزم هزینه های مختلف و گوناگون دیگری هم می باشد. این هزینه ها شامل هزینه زمین، هزینه های قبل از بهره برداری، هزینه ی دستمزد کارکنان، هزینه های مصرف انرژی و هزینه های تعمیر و نگهداری ماشین آلات و … می باشد.

طبق بررسی های انجام شده سالانه هزار تن رزین در کارخانه ها و شرکت های رزین سازی تولید می شوند. برای راه اندازی کارخانه ی تولید رزین اپوکسی حدود دو هزار متر زمین نیاز است. هزینه ی زمین احداث کارخانه با توجه به شهر و منطقه ی مورد نظر متغیر می باشد.

سود خالص تولید رزین 30 درصد می باشد که با سرمایه گذاری کمتر و یا بیشتر مقدار این سود کاهش و یا افزایش پیدا خواهد کرد. محاسبه ی سرمایه ی مورد نیاز اولیه برای راه اندازی کارخانه ی تولید رزین اپوکسی با توجه به میزان آورده متقاضی، میزان تسهیلات دریافتی و ارزش روز ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز و ظرفیت طرح توسط متخصصان سایت طرح فنی مشخص می شود.

مواد رزین اپوکسی بسته بندی شده - طرح فنی

برآورد میزان سود کارخانه

تولید رزین اپوکسی یکی از کسب و کارهای بکر و پربازده می باشد و از بازدهی بسیار خوبی در ایران برخوردار است. میزان سود تولید رزین اپوکسی ارتباط مستقیمی با میزان ظرفیت تولید سالیانه ی رزین اپوکسی دارد. به همین خاطر نمی توان میزان سود مشخصی را برای همه ی کارخانه های تولید رزین اپوکسی در نظر گرفت.

البته در همین راستا ذکر این موضوع از این قاعده مستثنی نمی باشد که برآورد میزان دقیق سود تولید رزین اپوکسی به عوامل دیگری هم بستگی دارد. این عوامل عبارت هستند از کیفیت محصول، فعالیت در بازارهای جهانی و میزان تقاضا برای خرید و تبلیغات مناسب.

سرمایه گذاران معمولا در ابتدای راه اندازی پروژه تمایل به محاسبه ی سود دارند و اقدام به برخی گمانه زنی هایی هم در این خصوص می نمایند. ولی موضوع بسیار مهمی که در این راستا وجود دارد، این است که محاسبه ی دقیق سود کار راحت و ساده ای نمی باشد.

چون محاسبه ی دقیق سود تولید رزین اپوکسی نیازمند انجام برخی محاسبات تخصصی است. در سایت طرح فنی برآورد میزان دقیق سود در طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی، توسط کارشناسان حرفه ای در این زمینه به روش های نرم افزاری و به صورت کاملا تخصصی صورت می پذیرد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید بنزوئیک اسید ⭐️ جهت اخذ مجوز و تسهیلات

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای تولید رزین اپوکسی:

خط تولید رزین اپوکسی مستلزم برخی تجهیزات می باشد که این تجهیزات به شرح زیر هستند:

[tie_list type=”starlist”]

 • راکتور دو جداره ی استیل
 • تجهیزات تامین فشار و خلاء
 • تجهیزات کندانسور
 • دیگ ساخت آرمنکو
 • تجهیزات سپراتور
 • دستگاه دیفرگماتور
 • دستگاه بلندر
 • دستگاه میکسر موتور
 • دستگاه میکسر پودر
 • دستگاه فیدر
 • تجهیزات پر کن مایعات
 • تجهیزات کنترل پنل
 • مبدل حرارتی، بویلر و یا دیگ روغن داغ
 • تجهیزات فیلتراسیون

[/tie_list]

کاربرد رزین اپوکسی در صنایع

رزین اپوکسی دارای کاربردهای متعدد و زیادی می باشد. به این صورت که از این ماده ی پلیمری برای افزایش استحکام سازه ها و محصولات مختلف استفاده می شود. از رزین اپوکسی در کفپوش کارخانه های صنعتی، در ترکیب با چوب، کفپوش آنتی باکتریال بیمارستان و مراکز بهداشتی، ساخت لوازم دکوراتیو و تابلوهای آبستره، کفپوش منازل و تزئینی استفاده می شود.

همچنین از رزین اپوکسی می توان در ساخت ظروف پذیرایی، کفپوش ضد الکتریسیته، ساخت زیورآلات و سنگ های تزئینی، جلادهی و استحکام بخشی به سنگ، به عنوان چسب در ساختمان، برای قرار دادن نمونه های میکروسکوپی استفاده کرد.

ویژگی های رزین اپوکسی

رزین اپوکسی از خانواده های رزین های دو جزئی به شمار می آید. دو جز رزین اپوکسی عبارت هستند از پایه ی رزینی و هاردنر. هر دو جزء رزین اپوکسی مطابق با فرمولاسیون معین برای کاربردهای خاصی با درصد مشخصی ترکیب شده اند. با توجه به این ترکیب ها بر روی سطح مورد نظر به کار گرفته می شوند.

تابلوهای ساخته شده با رزین اپوکسی - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید رزین اپوکسی

در زمان های گذشته، رزین اپوکسی در ایران ناشناخته بود، ولی با پیشرفت صنایع، صنعتگران ایرانی به اهمیت این ماده ی پلیمری واقف شدند. سپس میزان تقاضا برای استفاده از این محصول عمومیت پیدا کرد. طبق نظر کارشناسان در طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی، این طرح از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است، چون تقاضا برای این ماده هم در ایران و هم در کشورهای خارجی بسیار زیاد است.

تمامی ماشین آلات و تجهیزات خط تولید رزین اپوکسی هم از ایران و هم از خارج کشور قابل تامین می باشد. از طرف دیگر تعداد واحد های فعال در کشور بسیار اندک هستند، بنابراین وارد شدن به این عرصه بسیار هوشمندانه خواهد بود. قیمت رزین اپوکسی ایرانی نسبت به خارجی مناسب تر و مقرون به صرفه تر است.

سفارش طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی

طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی، گزارشی مفصل از تمامی تمامی اطلاعات مورد نیاز برای راه اندازی این کار از صفر تا صد می باشد. طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی به صورت منحصر به فرد برای هر طرح سرمایه گذاری توسط متخصصان وب سایت طرح فنی در صورت سفارش نگارش می شود.

کارشناسان طرح توجیهی تولید رزین اپوکسی در سایت طرح فنی از سابقه ای 25 ساله در زمینه ی سرمایه گذاری، اداری  بانکی برخوردار بوده و با کمک تیم تحقیقاتی، اقدام به تهیه ی به روزترین طرح توجیهی می نمایند.

در صورت سفارش طرح توجیهی به سایت طرح فنی می توانید شامل مزیت هایی مانند 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و برگزاری جلسه ی آنلاین رایگان شوید. موضوعاتی که در جلسه ی آنلاین میان سرمایه گذار و کارشناسان طرح فنی ردو بدل می شوند در ارتباط با مراحل اداری دریافت جواز، مراحل اخذ وام، شرح نکات مهم در وثایق و ضمانت نامه های بانکی، بررسی تمامی موضوعات اداری و بانکی هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب