طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ نتیجه ارزیابی های اقتصادی، تحقیقات فنی و مطالعات بازار این کسب و کار بوده و توسط مهندسین سایت طرح فنی تهیه می گردد. کاغذ فلوتینگ کاغذی است که در لایه های میانی کارتن های بسته بندی استفاده می گردد.

این نوع کاغذ از لحاظ ظاهری به شکل موج دار بوده و به خوبی در فواصل میانی کاغذ کارتن قرار می گیرد. کاغذ فلوتینگ از خشک شدن خمیر فلوتینگ به وجود می آید. ضایعات کشاورزی، کاغذهای باطله و الیاف غیر چوبی، منابع اصلی برای تولید خمیر فلوتینگ می باشند.

کاغذ فلوتینگ به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، نقش مهمی در صنایع بسته بندی پیدا کرده است. این نوع کاغذ از مشخصاتی چون ضخامت بالا، مقاومت در برابر تنش و ضربه، انعطاف پذیری، وزن سبک، کشش پذیری، قیمت ارزان و قدرت مناسب جذب آب برخوردار می باشد.

در ضمن این کاغذها عاری از خرده های چوب و تکه های به هم چسبیده الیاف هستند. کاغذهای فلوتینگ در صنعت کاغذ سازی به خصوص ساخت انواع کارتن های بسته بندی اجناس و جعبه های پستی کاربرد وسیعی دارند.

طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ با هدف اخذ مجوز و وام

اخذ جواز تاسیس، اولین گام در راه اندازی کارخانه کاغذ فلوتینگ است. در این راستا طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ از مستندات مهمی است که برای صدور مجوز توسط سازمان های مربوطه درخواست می شود.

طرح توجیهی باید توسط مشاوران اعتباری و متخصصین امور سرمایه گذاری و به صورت تخصصی تهیه شده و همچنین آخرین ضوابط سازمانی نیز در آن لحاظ شده باشد. طرح توجیهی باید کاملا به روز بوده و نهاد متولی صدور مجوز را به توجیه پذیر بودن طرح متقاعد نماید.

اخذ تسهیلات از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری نیز در گرو ارائه بیزینس پلن تولید کاغذ فلوتینگ به بانک عامل می باشد. طرح توجیهی بانکی باید طبق دستورالعمل های بانک و با نرم افزار کامفار تهیه شود. توضیح این که هر کدام از بانک ها تنها فرمت خاصی را برای طرح توجیهی پذیرش می نماید.

استفاده از طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ چه نتایجی در پی دارد؟

تصور کنید، شما به عنوان یک سرمایه گذار، قصد راه اندازی کارخانه کاغذ فلوتینگ را دارید، سوالات بسیاری ذهن شما را مشغول خواهد کرد. این که آیا طرح از لحاظ اقتصادی سود آور است؟ سرمایه مورد نیاز و هزینه های راه اندازی پروژه چقدر است؟ از چه تجهیزاتی در خط تولید باید استفاده کرد؟ وضعیت عرضه و تقاضا و شرایط بازار کاغذ فلوتینگ به چه صورت است؟

طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ با ارائه اطلاعات جامع در سه بخش فنی، مالی و تحقیقات بازار پروژه به تمامی سوالات فوق پاسخ می دهد. سرمایه گذار با مطالعه طرح توجیهی، نقاط ضعف و قوت کسب و کار را شناسایی کرده و رویکردهای صحیح را اتخاذ می نماید. بنابراین طرح توجیهی در حقیقت عاملی شتاب دهنده برای سرمایه گذار است و دستیابی به سود را تسهیل و تسریع می بخشد.

چرا باید در تولید کاغذ فلوتینگ سرمایه گذاری کنیم؟

طبق بررسی های کارشناسان در طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ، این طرح از جمله فرصت های بهینه برای سرمایه گذاری معرفی شده است. همانطور که می دانید، تولید کاغذ نیازمند قطع درختان بوده و عاملی تخریب زا برای محیط زیست است.

افزون بر آن رهاسازی ضایعات کشاورزی و کاغذهای باطله در طبیعت نیز مخرب محیط زیست می باشد. خمیر کاغذ از بازیافت ضایعات کشاورزی و ضایعات کاغذی تولید شده و نیازی به چوب ندارند.

تولید کاغذ فلوتینگ از فرایندهای دوستدار محیط زیست بوده، افزون بر آن ارزش افزوده بالایی را برای تولیدکنندگان کاغذ فلوتینگ به ارمغان می آورد. کشورهای آمریکای شمالی، ژاپن و اروپای غربی بزرگترین تولید کنندگان کاغذ فلوتینگ در جهان هستند. هم اکنون کشور ما نیز از فناوری تولید کاغذهای فلوتینگ بهره مند بوده و به یکی از بزرگترین تولیدکننده های کاغذ فلوتینگ در منطقه مبدل شده است.

سرمایه لازم برای تولید کاغذ فلوتینگ

تولید کاغذ فلوتینگ در کارخانه طی فرآیندهای خاصی انجام شده و تجهیزات و ماشین آلات مخصوصی لازم دارد. بخش عمده ای از سرمایه اولیه به تهیه تجهیزات تولید خمیر فلوتینگ، تجهیزات خشک کردن خمیر و تجهیزات تولید کاغذ فلوتینگ اختصاص پیدا می کند.

در ضمن تهیه مواد اولیه نیز نیازمند سرمایه ای است که در قالب سرمایه درگردش در طرح مشخص می شود. میزان سرمایه اولیه بسته به ظرفیت طرح و حجم تولید در طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ توسط کارشناسان معین می گردد.

هزینه های راه اندازی کارخانه

سرمایه گذاران برای راه اندازی کارخانه تولید کاغذ فلوتینگ با هزینه های گوناگونی روبرو خواهند بود. هزینه ها به دو گروه کلی هزینه های قبل از بهره برداری و هزینه های پس از اجرایی شدن طرح تقسیم بندی می شوند.

همچنین هزینه زمین از جمله هزینه های مهم کارخانه تولید کاغذ فلوتینگ است زیرا به زمین نسبتا بزرگی برای قرار دادن تجهیزات نیاز است. هزینه نیروی انسانی، هزینه سوخت مصرفی، هزینه حامل های انرژی و هزینه حمل و نقل مواد اولیه نیز از دیگر هزینه های این طرح هستند.

با تاسیس کارخانه در مجاورت مناطقی که مواد اولیه از آنجا تامین می گردد، می توان، هزینه های حمل و نقل روزانه مواد اولیه را به کارخانه کاهش خواهد داد. به علت تنوع و تعدد هزینه ها، محاسبه آنها کار پیچیده و زمانبری خواهد بود. طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ بهترین انتخاب برای محاسبه جزء به جزء هزینه ها با داده های روز است.

احداث کارخانه تولید کاغذ فلوتینگ - طرح فنی

میزان سود دهی کارخانه چقدر است؟

تولید کاغذ فلوتینگ از طرح های سرمایه گذاری سودآور می باشد. طبق بررسی های کارشناسان برای طرحی با ظرفیت تولید 12 هزار تن کاغذ فلوتینگ در سال، نرخ بازده داخلی حدود 40 درصد خواهد بود.

مدت زمان برگشت سرمایه نیز در این طرح حدود 4 سال برآورد شده است. واضح است که ارقام ذکر شده در بالا به صورت تقریبی هستند و محاسبه سود نیازمند آنالیزهای تخصصی و علمی است.

تخمین سود در طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ با اطلاعات روز و روش های تخصصی توسط کارشناسان انجام می گردد.

مواد اولیه برای تولید کاغذ فلوتینگ

موادی که معمولا برای تولید کاغذ فلوتینگ به کار برده می شوند، عبارتند از:

 • ضایعات کشاورزی (کاه غلات، تفاله نیشکر، کلش و …)
 • برخی از گیاهان خودرو و طبیعی (علف اسپارتو، بامبو، پاپیروس و …)
 • گیاهان غیر چوبی (کتان، پنبه و …)
 • ضایعات الیاف و پارچه های پنبه ای و کتانی
 • کاغذ های بازیافتی و باطله
پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی کاغذ از کربنات کلسیم ⭐️ (خمیر کاغذ از سنگ آهک)

آشنایی با فرایند تولید کاغذ فلوتینگ

کاغذهای فلوتینگ به دو دسته کاغذهای فلوتینگ کاهی و کاغذهای فلوتینگ شیمیایی دسته بندی می شوند. کاغذهای کاهی از ضایعات کشاورزی و مواد اولیه طبیعی تولید می شوند. اما منبع کاغذهای فلوتینگ شیمیایی، کاغذهای بازیافتی هستند و در تولید آنها از مواد شیمیایی و نشاسته های صنعتی استفاده می گردد.

طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ ارائه دهنده دانش فنی و عملیاتی پروژه بوده و فرایند تولید را نیز شرح می دهد. مراحل تولید کاغذ فلوتینگ گام به گام به صورت زیر است:

[tie_list type=”plus”]

 • پالایش مواد اولیه و تولید خمیر فلوتینگ
 • انتقال خمیر به هدباکس تحت فشار
 • لایه لایه شدن الیاف کاغذ توسط توری فوردرینیر
 • پرس لایه کاغذ
 • خشک کردن
 • اتو زنی و موج دار کردن کاغذ
 • جمع آوری کاغذ فلوتینگ در رول بسته بندی

[/tie_list]

معرفی تجهیزات موردنیاز برای شروع پروژه

برخی از تجهیزات خط تولید کارخانه که در طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ به صورت مفصل تر معرفی می گردند، عبارتند از:

[tie_list type=”starlist”]

 • مخازن مواد اولیه
 • میکسر
 • ریفاینر
 • تجهیزات پخش کننده خمیر
 • دستگاه پرس خمیر کاغذ
 • فرم دهنده دو طبقه
 • توری متحرک فوردرینیر
 • دستگاه خشک کن یا درایر
 • غلطک های اتو زنی
 • دستگاه برش و وایندر

[/tie_list]

تولید انواع کاغذ فلوتینگ - طرح فنی

آیا تولید کاغذ فلوتینگ دارای توجیه اقتصادی است؟

بررسی های کارشناسان در طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ نشان دهنده موجه بودن طرح از لحاظ اقتصادی است. با رشد و پیشرفت اقتصادی کشور و لزوم بسته بندی استاندارد کالاها در ایران، تولید کاغذهای فلوتینگ اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.

در دسترس بودن مواد اولیه که در راس آنها ضایعات کشاورزی قرار دارند، از مزایای این طرح است. در ضمن تکنولوژی و فناوری تولید کاغذ فلوتینگ در حال حاضر در کشورمان در دسترس است. به طوری که تولید کنندگان کاغذ فلوتینگ نه تنها نیازهای بازار را پوشش داده اند، از ارزآوری خوبی نیز از طریق صادرات برخوردار می باشند.

طرح توجیهی اختصاصی تولید کاغذ فلوتینگ و مزایای آن

طرح توجیهی اختصاصی تولید کاغذ فلوتینگ توسط متخصصین با سابقه سایت طرح فنی به صورت انحصاری برای هر طرح تهیه می گردد. نویسندگان طرح از مشاوران اعتباری و بانکی بوده و تجربه ای 25 ساله در امور سرمایه گذاری و بانکی دارند. طرح توجیهی تولید کاغذ فلوتینگ ارائه دهنده اطلاعات مهم و دقیق و قابل دفاع در نزد بانک ها و سازمان ها است.

با سفارش طرح توجیهی اختصاصی در سایت طرح فنی، دو امتیاز بی نظیر به شما تعلق می گیرد.

امتیاز اول، 5 ماه پشتیبانی رایگان از بیزینس پلن کاغذ فلوتینگ است که توسط تیم متخصص طرح فنی ارائه می گردد.

امتیاز دوم نیز جلسه آنلاین رایگان به درخواست سرمایه گذار می باشد.

پاسخگویی به سوالات اداری و بانکی شما، ارائه توضیحاتی در خصوص مراحل اخذ مجوز، اطلاعاتی در مورد وثایق و ضمانت نامه های بانکی و شرح پروسه دریافت تسهیلات از موضوعات مطرح شده در جلسه آنلاین می باشند.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب