طرح توجیهی تولید پاستیل ⭐️ برآورد تخصصی هزینه های کسب و کار

طرح توجیهی تولید پاستیل - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید پاستیل ، گزارشی مکتوب از اطلاعات فنی، تجزیه و تحلیل های مالی و مطالعات بازار این طرح است که توسط متخصصین سایت طرح فنی نوشته می شود.

پاستیل در واقع یک خوراکی بسیار خوشمزه و آبنباتی است که بسیاری از افراد به آن آبنبات ژله ای نیز می گویند. این خوراکی که به خوراکی مورد علاقه دخترها نیز مهشور شده است به دلیل دارابودن بافت ژلاتین در خود دارای حالت نرمی است که باعث می شود پس از قرار گرفتن در دهان سریعا آب شود و حالت چسبندگی پیدا کند.

پاستیل یکی از جذاب ترین مواد خوراکی است که برای سرمایه گذاری در ایران پیدا می کنید. پاستیل که یک آبنبات ژله ای کوچک است از ترکیب شکر، طعم دهنده، رنگ های خوراکی، شربت گلوکز و ژلاتین به وجود می‌آید. حالتی که باعث آب شدن در دهان می شود به دلیل وجود ژلاتین است و دیر یا زود آب شدن آن در دهان به مقدار ژلاتین موجود در آن بستگی دارد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید پاستیل چیست؟

برای تولید پاستیل مراحلی وجود دارد که شروع آن با اخذ مجوزهای مربوطه آغاز می شود. وقتی برای دریافت مجوز مراجعه می کنید یکی از مدارکی که از شما درخواست می شود، طرح توجیهی است. طرح توجیهی کلیه اطلاعات مربوط به مالی، تحقیقات بازار، تجهیزات مورد نیاز و… را در خود جای داده است.

نیاز شما به طرح توجیهی فقط به دریافت مجوز ختم نمی شود و شما در مرحله دریافت تسهیلات بانکی نیز به آن نیاز خواهید داشت. از آنجایی که طرح توجیهی باید بسیار دقیق و باجزئیات کامل نوشته شود، لازم است تا توسط متخصصین نوشته شود تا در مراحل انجام کار به مشکل خاصی برنخورید.

علاوه بر همه این ها طرح توجیهی به عنوان یک راهنما یا مشاور برای شما عمل می کند و شما می توانید در تمامی مراحل کسب و کار خود به آن مراجعه کرده و از آن استفاده نمایید.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای کارخانه تولید پاستیل

شما برای راه اندازی این کسب و کار نیاز به سرمایه اولیه دارید. سرمایه اولیه شامل سرمایه مورد نیاز برای خرید تجهیزات، استخدام نیروی انسانی، مکان فیزیکی کارخانه و … است. سرمایه درگردش نیز برای هزینه هایی که در فرآیند تولید و فروش است، گفته می شود.

در طرح توجیهی تولید پاستیل تمامی سرمایه اولیه مورد نیاز اعم از سرمایه ثابت و سرمایه درگردش مورد بررسی قرار گرفته است. بدیهی است میزان سرمایه ثابت مورد نیاز کاملا بستگی به حجم کار شما دارد و هرچه کارخانه مورد نظر شما بزرگتر باشد، سرمایه مورد نیاز نیز بیشتر خواهد شد.

ماشین آلات تولید پاستیل - طرح فنی

هزینه های راه اندازی کارخانه تولید پاستیل

سرمایه گذاران برای راه اندازی کارخانه تولید پاستیل با انواع هزینه ها روبرو هستند. این هزینه ها هم قبل از راه اندازی کارخانه و هم حین راه اندازی برای آن ها خواهد بود. هزینه هایی همچون خرید تجهیزات مورد نیاز، ایجاد ساختمان های اداری و انبار، هزینه نگهداری ماشین آلات، استهلاک مربوط به تجهیزات، منابع انرژی و… تماما از هزینه های ایجاد این کسب و کار هستند.

در احداث کارخانه تولید پاستیل شما با دو نوع هزینه تحت عنوان هزینه آشکار و هزینه نهان روبرو هستید. هزینه نهان هزینه هایی هستند که شما الان آن ها را نمی بینید و وقتی وارد فضای کسب و کار شوید با آن ها روبرو خواهید شد.

در طرح توجیهی تولید پاستیل همه هزینه های آشکار و نهان به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته است تا سرمایه گذار با دید کاملی نسبت به پروژه استارت آن را بزند.

برآورد میزان سود کارخانه پاستیل

طبق محاسبه کارشناسان نرخ بازدهی این طرح چیزی بین حدود 30 تا 40 درصد است و نرخ بازگشت سرمایه نیز در حدود 3 تا 4 سال برآورد شده است. این اعداد به صورت حدودی هستند و باید پارامترهای مختلفی درکنار یکدیگر قرار بگیرند تا بتوان اعداد را به صورت دقیق محاسبه کرد.

به صورت کلی مواد غذایی و به صورت ویژه پاستیل از سودآوری بالایی برخوردار است چرا که همیشه به عنوان یک خوراکی خوشمزه مخاطب های زیادی برایش وجود دارد. جالب است بدانید سالیانه مقداری پاستیل حتی از کشورهای آلمان، ترکیه، امارات متحده عربی و… وارد کشور می شود و این نشان از پتانسیل بالای این حوزه دارد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید لواشک ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای کارخانه تولید پاستیل

در طرح توجیهی تولید پاستیل تجهیزات مورد نیاز به صورت کامل آورده شده است تا سرمایه گذار به صورت کامل با تکنولوژی و تجهیزات مورد نیاز آشنا شود. در اینجا فقط تعدادی از آن‌ها را به صورت خلاصه وارد مورد بررسی قرار می دهیم.

[tie_list type=”starlist”]

  • دیازیتور
  • مدل بورد
  • نازل پلت
  • دیگ بخار
  • تابلو برق
  • منبع سوخت
  • منبع آب
  • و…

[/tie_list]

فرایند تولید پاستیل - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید پاستیل

مطالعات در طرح توجیهی نشان از توجیه اقتصادی این کسب و کار دارد. مواد غذایی همیشه جزو محصولاتی هستند که همه مردم نیاز اصلی خود را برای آن می گذارند و به دنبال خرید آن هستند. پاستیل جزو محصولاتی است که هم کودکان و هم بزرگسالان از خوردن آن لذت می برند.

علاوه بر آن واردات این محصول نیز نشان از پتانسیل بالای آن دارد. فقط کافی است حساب شده و با اصول کسب و کار خود را شروع کنید و طی چند سال آینده به یک کارخانه تولید پاستیل با سود مناسب دست پیدا کنید.

سفارش طرح توجیهی تولید پاستیل

طرح توجیهی تولید پاستیل فایلی است که در آن به صورت کامل به تمامی جزئیات کسب و کار تولید پاستیل پرداخته شده است و هر چیزی که شما برای شروع، ادامه دادن و پایان رساندن به آن نیاز دارید در این گزارش آورده شده است.

این گزارش توسط متخصصین سایت طرح فنی که دارای 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری، بانکی و اداری دارند، نگارش می شود و به همین دلیل مطابق با آخرین تغییرات و قوانین سیستم های دولتی و بانکی کشور نوشته می شود.

شما با خرید طرح توجیهی تولدی پاستیل علاوه بر فایل مربوط به طرح توجیهی، 5 ماه پشتیبانی رایگان به همراه یک جلسه مشاوره آنلاین دریافت خواهید کرد که در آن جلسه مشاوره به تمامی سوالات شما در حوزه کسب و کار تولید پاستیل شامل اخذ مجوز، دریافت وام بانکی، وثیقه های مورد نیاز و… پاسخ داده خواهد شد.

5/5 - (19 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب