طرح توجیهی تولید نخ ابریشم ⭐️ بررسی هزینه های مالی

طرح توجیهی تولید نخ ابریشم - طرح فنی

فهرست مطالب

تولید نخ ابریشم اولین بار توسط حکمرانان چینی صورت پذیرفت. در نهایت این صنعت با شکوه در گستره ی جغرافیایی به وسعت کل دنیا گسترش پیدا کرد. هنوز هم بعد از گذشت قرن ها از تولید این محصول کاملا طبیعی آن را جزء اقلام گران و لوکس تلقی می نمایند. سرمایه گذارانی که قصد ورود به صنعت تولید نخ ابریشم را دارند می توانند با استفاده از طرح توجیهی تولید نخ ابریشم این مسیر را با شناخت و آگاهی بیشتری نسبت به انواع ریسک ها و هزینه های جاری برای اجرایی نمودن پروژه طی نمایند.

یکی از معتبرترین سایت هایی که می تواند به شما در تهیه طرح توجیهی با کیفیت و اختصاصی کمک نماید سایت طرح فنی می باشد. تیم کارشناسی طرح فنی دارای سابقه ای 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری، امور اداری و بانکی می تواند به عنوان یک مشاور  به شما در طی این مسیر کمک نماید.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید نخ ابریشم چیست؟

شاید اولین سوالی که در ذهن اغلب سرمایه گذاران ایجاد شود چرایی لزوم تهیه طرح توجیهی باشد. در زبان عامیانه و صمیمانه اگر بخواهیم شما را با اهمیت طرح توجیهی تولید نخ ابریشم آشنا نماییم باید به شما این نکته را یادآور شویم که دنیای امروز دنیایی در هم تنیده از شبکه های مویرگی می باشد.

در نتیجه برای ورود به یک بخش از این اجتماع بزرگ شما نیاز به عبور از هر یک از این ارگان ها دارید. ارگان هایی که برای جلب رضایت آنها برای دریافت مجوز راه اندازی کسب و کار شما باید دارای یک برهان و استدلال قوی باشید.

امروزه این ارگان ها برای کاهش زمان بررسی پرونده ها با مطالعه طرح توجیهی تولید نخ ابریشم به این شناخت کلی دست می یابند. در نتیجه در صورتی که شما یک طرح توجیهی قوی و با کیفیت را نگاشته باشید این مسیر با سرعت بیشتری برای شما طی خواهد شد. حال به این نکته توجه داشته باشید که پیش از اقدام برای تهیه طرح توجیهی بهتر است تا شما در ابتدا اقدامات اولیه برای دریافت مجوز برای راه اندازی خط تولید نخ ابریشمی را طی نمایید.

مراحل تولید نخ ابریشم به صورت صنعتی - طرح فنی

سرمایه اولیه برای احداث خط تولید

سرمایه در تولید همیشه تعیین کننده ترین نقش را بر عهده داشته است. در نتیجه سرمایه گذاران که در صنعت ورود می نمایند همیشه سعی دارند تا با افزودن سرمایه های مادی خود سبب افزایش احتمال موفقیت در کسب و کارشان گردند. برای این منظور آنها یا از سرمایه های شخصی خود برای راه اندازی خطوط تولید استفاده می نمایند و یا اینکه از تسهیلاتی که توسط بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای راه اندازی کارخانه ها و کارگاه ها اختصاص یافته است بهره می برند.

برخی از افراد نیز برای افزایش سرمایه های خود اقدام به جذب سرمایه گذار می نمایند. آنها با جلب اعتماد افرادی که دارای سرمایه های راکد می باشند این سرمایه ها را وارد بخش صنعت می نمایند.

در نهایت کارآفرینانی که قصد راه اندازی خط تولید نخ ابریشم را دارد در این مسیر به دو نوع سرمایه احتیاج پیدا خواهد نماید. این سرمایه ها را سرمایه اولیه و سرمایه در گردش می نامند. محل کاربرد این سرمایه ها نسبت به یکدیگر کاملا متفاوت می باشد. سرمایه اولیه بیشترین کاربرد را در بخش پیش از بهره برداری پروژه ایفا می نماید.

این در حالی است که از سرمایه در گردش بیشتر در بخش تامین نیازها برای ادامه مسیر تولید نخ ابریشم استفاده می شود. یکی از مواردی که در طرح توجیهی تولید نخ ابریشم بررسی می شود میزان سرمایه و هزینه سرمایه در بخش های مختلف می باشد.

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

در طرح توجیهی تولید نخ ابریشم صفت ها و اصول مهمی توسط متخصصان مورد بررسی قرار می گیرد. یکی از مهمترین مواردی که در این طرح ها مورد رصد قرار می گیرد محل های هزینه سرمایه های سرمایه گذاران می باشد. همانگونه که در متن نیز به آن اشاره نمودیم در راه اندازی خط تولید نخ ابریشم به دو نوع سرمایه نیاز دارد. در ادامه ی این متن به صورت مختصر محل هزینه نمودن سرمایه های اولیه و سرمایه در گردش را برای شما عزیزان تشریح خواهیم نمود.

سرمایه اولیه می تواند دارایی های نقد، زمین، ملک تجاری یا حتی سرمایه های راکد مانند طلا باشد. سرمایه گذاران معمولا بخش عمده ای از این سرمایه را صرف تهیه ی زمین برای ایجاد کارگاه و کارخانه برای خط تولید نخ ابریشم می نمایند. بقیه ی سرمایه های اولیه در مصارف ضروری که پیش از تولید مورد نیاز می باشد هزینه می گردد.

اما از سرمایه در گردش در خط تولید نخ ابریشم برای ضروریات جاری در حین فعالیت کارخانه و کارگاه استفاده می نمایند. در هر طرح توجیهی تولید نخ ابریشم این مورد که سرمایه در گرد در کدام بخش ها باید صرف گردد نیز رسیدگی می شود. به طور عمده بیشترین میزان این سرمایه برای تهیه مواد اولیه، هزینه لازم برای سرویس و نگهداری از خطوط تولید، هزینه های کارگری و همچنین هزینه های ضروری برای تهیه حامل های انرژی صرف می گردد.

برآورد میزان سود کارخانه تولید نخ ابریشم

نخ ابریشمی دارای ساختاری طبیعی می باشد. همچنین کیفیت بالای این محصول سبب شده است تا به عنوان یکی از بهترین انواع نخ در بازار شناخته شود. در سال های اخیر ما شاهد افزایش تقاضا برای این محصول استراتژیک می باشیم. امروزه استفاده از نخ ابریشم در بسیاری از صنایع مشاهده می شود.

صنعت پوشاک، صنعت تولید پتو، فرش و بافته های سنتی و حتی مصارف پزشکی و بهداشتی تنها بخشی از تنوع کاربرد این محصول در صنایع می باشد. این امر خود گواهی آشکار بر آینده ی روشن برای فعالان در زمینه ی تولید نخ ابریشم در داخل کشور می باشد.

با سرعت گرفتن صنایع دیگر مانند صنعت گردشگری در داخل کشور استفاده از این محصول برای تولید صنایع دستی در داخل کشور افزایش چشمگیری خواهد یافت. تمامی این امور نشان دهنده ی است که در صورتی که سرمایه گذاران براساس برنامه های تعیین شده در طرح توجیهی تولید نخ ابریشم عمل نمایند تا میزان 30 درصد می توانند احتمال موفقیت خود در این صنعت را افزایش دهند.

خط تولید نخ ابریشم - طرح فنی

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای تولید نخ ابریشم

برای تولید نخ ابریشم کارآفرینان موظف به انجام اموری ضروری می باشند. انجام دقیق این امور می تواند در نتیجه نهایی کار و کیفیت محصول نهایی بسیار موثر باشد. در ادامه به طور مختصر برخی از این موارد را برای شما عزیزان نام خواهیم برد.

[tie_list type=”starlist”]

 • جداسازی پیله های مناسب
 • کرک گیری پیله ها
 • خشک کردن پیله ها
 • پخت پیله ها
 • برس زنی
 • ابریشم کشی
 • انجام فرآیند سورتینگ 1
 • سورتینگ 2
 • سانتریفیوژ نخ های جداسازی از پیله ها
 • قرقره پیچی نخ ها
 • در نهایت نیز عمل تابندگی نخ ها و تثبیت این تاب ها صورت می پذیرد

[/tie_list]

بررسی میزان واردات این محصول به کشور

برای بررسی بازار هدف برای نخ ابریشم نیاز است تا شما با انجام مطالعات بازار به رصد دقیق و اصولی بازار عرضه و تقاضای این محصول در داخل و خارج از کشور پرداخت. در سال های اخیر با افزایش استقبال کشاورزان و نوغان داران نسبت به تولید و پروش کرم های ابریشم دولت برای رشد و توسعه این صنعت نوپا برنامه هایی را طرح و اجرایی نمود.

یکی از فعالیت هایی که دولت در این راستا انجام داد قرار دادن تعرفه برای واردات نخ ابریشم به داخل کشور می باشد. این امر سبب می شود تا در زمان پرداخت تعرفه ها قیمت تمام شده نخ های وارداتی نسبت به محصول داخلی بیشتر شود. در نهایت تولیدکنندگان رغبت بیشتری به استفاده از محصولات داخلی پیدا خواهند نمود و این سبب رشد بیشتر این صنعت در داخل کشور می شود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید نخ پلی استر ⭐️ (تولید الیاف POY)

بررسی میزان صادرات این محصول

سرمایه گذاران تمایل دارند تا به میزان اندکی نسبت به بازار پسندی محصولات خود اطمینان کسب نمایند. به طور قطع با توجه با سابقه طولانی تولید این محصول در داخل کشور ایران غالبا نخ ابریشم تولید ایران در بین اغلب کشورها شناخته شده می باشد.

با توجه به عدم وجود محدودیت خاص برای صادرات این محصول سرمایه گذاران می توانند به طور عمده این محصول را به بازارهای جهانی نیز عرضه نمایند. در نتیجه با اندکی مدیریت درست و اصولی می توان بخش عمده ای از تولید این محصول را در داخل کشور ما ایران انجام داد و به بازارهایی مانند چین، کره، ژاپن و کشورهای اروپایی و آمریکای صادر نمود. شما با استفاده از بخش مطالعات بازار در طرح توجیهی میتوانید این اطلاعات ارزشمند را به دست آورید.

تولید انواع نخ ابریشم - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید نخ ابریشم

با توجه به تنوع استفاده از نخ ابریشم در صنایع گوناگون می توان آینده یا بسیار روشن برای فعالان در این صنعت متصور شد. با توجه به حمایت های صورت گرفته از شرکت های دانش بنیان در سال های اخیر ما به شما توصیه می نماییم تا راه اندازی خط تولید نخ ابریشم را کاملا علمی و به صورت دقیق مدیریت و برنامه ریزی نمایید.

شما می توانید با گنجاندن عقاید علمی خود در داخل طرح توجیهی تولید نخ ابریشم میزان تاثیرگذاری آن را به میزان زیادی افزایش دهید. در نتیجه به طور قطع ورود به این فعالیت اقتصادی برای کاربان بسیار خوب و موفقیت آمیز خواهد بود.

سفارش طرح توجیهی تولید نخ ابریشم

در نهایت با توجه به تمامی موارد قید شده در متن در زمینه طرح توجیهی تولید نخ ابریشم و تاثیرگذاری آن بر افزایش موفقیت ما به شما عزیزان توصیه می نماییم تا برای رشد بیشتر فعالیت اقتصادی شما از طرح توجیهی حتما استفاده نمایید.

شما می توانید برای تهیه طرح توجیهی تولید نخ ابریشم به شرکت ها و سایت های معتبر مثل سایت طرح فنی اعتماد نمایید. همکاران ما در این سایت با سابقه ای 25 ساله در زمینه امور سرمایه گذاری، مالی و اداری می توانند در این مسیر راهنمای شما عزیزان باشند.

شما با سفارش طرح توجیهی تولید نخ ابریشم اختصاصی از سایت طرح فنی از مزایای آن نیز بهره ببرید. برای مثال همکاران ما به مدت 5 ماه در طی مسیر راهنما و مشاور شما می باشند. همچنین کارشناسان ما در یک جلسه آنلاین رایگان به تشریح انواع روش ها برای دریافت مجوز، پروسه زمان بر دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی می پردازند. این امر در افزایش قوت قلب سرمایه گذار بسیار موثر و کلیدی می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب