طرح توجیهی احداث باغ پرندگان ⭐️ برای اخذ مجوز

طرح توجیهی احداث باغ پرندگان - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث باغ پرندگان، گزارشی یکپارچه از ارزیابی های فنی، اقتصادی و مالی طرح است که توسط متخصصین سایت طرح فنی تهیه می گردد.

پرندگان موجوداتی زیبا و جسور هستند که آسمان را با همه ی عظمتش تحت سیطره خود درآورده اند. انسان ها همواره به دنبال اسارت این موجودات افسانه ای بوده اند. آنها از دیرباز در اشکال گوناگون این موجودات را اسیر می نموده اند و از زیبایی پرندگان لذت می بردند.

با پیشرفت های روزافزون دنیای مدرن انسان به روش های جدیدی برای بهره مندی از این موجودات دست یافت. احداث باغ پرندگان یکی از این روش های جدید می باشد که در آن سرمایه گذاران با ایجاد محیطی مصنوعی از محل زندگی پرندگان امکان تماشای آنها از نزدیک را برای کاربران خود فراهم می نمایند.

در نهایت سرمایه گذاران با استفاده از طرح توجیهی به راحتی می توانند در این کسب و کار ورود نمایند. سایت طرح فنی یکی از سایت هایی می باشد که به طور تخصصی در زمینه تولید طرح توجیهی فعالیت می نماید. سایت طرح فنی با کمک تیم کارشناسان حرفه ای و با تجربه ی سایت آماده ی ارائه ی خدمت به سرمایه گذاران در زمینه های سرمایه گذاری، امور اداری و بانکی می باشد.

هدف از نگارش طرح توجیهی احداث باغ پرندگان چیست؟

برای نگارش طرح توجیهی احداث باغ پرندگان دلایل مهمی وجود دارد که توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرند. این دلایل در نقش اهداف کلیدی در نگارش طرح توجیهی نیز در نظر گرفته می شوند. شناخت این دلایل و اهداف برای سرمایه گذاران امری الزامی می باشد.

برای مثال یکی از دلایل عمده ی تهیه ی طرح توجیهی توسط سرمایه گذاران برای دریافت مجوز کار و تسهیلات بانکی می باشد. در واقع امروزه استفاده از اسنادی مانند طرح توجیهی در فرایندهای این چنینی بسیار متداول گردیده است. همین امر نیز سبب شده است تا سرمایه گذاران در همان مسیرهای ابتدایی کار به فکر تهیه ی اسنادی کاربردی همچون طرح توجیهی بیفتند.

بررسی اهمیت وجود طرح توجیهی برای دریافت مجوز کار

کارشناسان در زمان نگارش طرح توجیهی احداث باغ پرندگان موارد متعددی را مورد بررسی قرار می دهند. این مطالب به طور عمده شامل مسائل مهمی مانند هزینه ها، سرمایه ها و نقاط سر به سر در کار می باشند. کارشناسان می توانند از اطلاعات مندرج در طرح توجیهی در جهت یافتن سایر اطلاعات کاربردی استفاده نمایند.

همین امر سبب شده است تا کارشناسانی که در ارگان های صادر کننده ی مجوز کار فعالیت می نمایند طرح توجیهی را به عنوان یک معیار معتبر برای بررسی صلاحیت سرمایه گذاران در نظر بگیرند.

کارشناسان می توانند از اطلاعات مندرج در طرح های توجیهی به عنوان پایه ای برای سنجش فعالیت های سرمایه گذاران استفاده نمایند. همین امر نشان دهنده ی لزوم استفاده از طرح توجیهی در این ارگان های مهم می باشد. البته کارشناسان به طور معمول به سرمایه گذاران توصیه می نمایند تا قبل از انجام اقدامات اولیه برای ثبت درخواست مجوز کار هرگز برای دریافت طرح توجیهی اقدام ننمایند.

این امر بدین معنا می باشد که سرمایه گذار ابتدا باید درخواست خود را برای مجوز کار در ارگان های مربوطه ثبت نماید. سپس سرمایه گذار با اعتماد به تیم های مجربی مانند تیم سایت طرح فنی اقدام به نگارش طرح توجیهی نماید.

مراحل اخذ مجوز برای احداث باغ پرندگان - طرح فنی

سرمایه اولیه برای احداث باغ پرندگان

سرمایه از موثرترین المان هایی می باشد که در موفقیت کسب و کارهای تجاری نقش آفرینی می نماید. کمبود سرمایه در مسیر احداث باغ پرندگان می تواند سرمایه گذاران را دچار مشکل نماید.  این کمبود می تواند سبب کاهش کیفیت نهایی در مسیر راه اندازی پروژه نیز گردد. اهمیت سرمایه و نقش مهم آن در راه اندازی کسب و کار سبب شده است تا سرمایه به یکی از معیارهای مهم در زمان نگارش طرح توجیهی احداث باغ پرندگان تبدیل شود.

معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

سرمایه گذاران از سرمایه های خود برای تامین مالی هزینه های جاری در مسیر احداث باغ پرندگان استفاده می نمایند. سرمایه گذار در ابتدای مسیر احداث باغ پرندگان به میزان بالایی از سرمایه های اولیه نیاز دارد که بخش زیادی از آن در مسیر تهیه ی زمین و اجرای پروژه های عمرانی در باغ مصرف می گردد.

این امر نشان دهنده ی لزوم وجود سرمایه های اولیه در زمان ورود به فعالیت های اقتصادی می باشد. البته تنها مصرف سرمایه اولیه در زمان تهیه ی ملک مناسب برای احداث باغ پرندگان نیست. سرمایه گذاران از سرمایه های اولیه خود در مسیر تجهیز مجموعه و همچنین تامین مایحتاج مورد نیاز برای نگهداری از پرندگان نیز بهره می برند.

همانگونه که در متن نیز ذکر شده یکی از موارد مصرف سرمایه اولیه توسط سرمایه گذاران در زمان تجهیز باغ پرندگان می باشد. سرمایه گذار برای راه اندازی باغ به برخی تجهیزات تخصصی نیاز دارد که در ادامه برخی از آنها را برای شما مثال خواهیم زد. آبگرمکن، شعله افکن، موتور ژنراتور، تجهیزات داخلی باغ پرندگان، پمپ آب و تجهیزات محل نمایش تنها بخشی از تجهیزات مورد نیاز در باغ پرندگان می باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث پارک جنگلی ⭐️ بررسی تخصصی هزینه ها

هزینه های راه اندازی برای احداث باغ پرندگان

هزینه های جاری در مسیر احداث باغ پرندگان دومین عامل مهم در موفقیت این فضاهای تفریحی و گردشگری می باشد. در واقع نقش هزینه ها در موفقیت فرایندهای اقتصادی آنچنان مهم و کلیدی می باشد که در زمان نگارش طرح توجیهی احداث باغ پرندگان نیز به صورت اجمالی توسط متخصصان مورد بررسی قرار می گیرد.

شناخت دقیق هزینه ها می تواند به سرمایه گذاران در مدیریت سرمایه ها و امکانات ضروری برای احداث باغ پرندگان کمک نماید. در واقع این اهمیت سبب شده است تا بررسی هزینه های راه اندازی باغ پرندگان یکی از ضروریات در این مسیر قلمداد گردد.

استفاده از پرندگان با نژادهای خاص در باغ - طرح فنی

بررسی محل هزینه سرمایه ها

سرمایه گذاران از سرمایه های خود برای تامین مالی هزینه های جاری در مسیر احداث باغ پرندگان استفاده می نمایند. به طور معمول یکی از مهمترین هزینه هایی که در این مسیر توسط سرمایه گذاران نیاز به تامین مالی دارد هزینه لازم برای تامین زمین و در نهایت احداث باغ می باشد. در این مسیر سرمایه گذاران به زمینی معادل 40000 متر مربع نیاز دارند.

بخش بزرگی از این فضا توسط سرمایه گذاران در مسیر ایجاد محوطه و فضاسازی برای مجموعه مورد استفاده قرار می گیرد. سرمایه گذاران برای احداث باغ پرندگان به چیزی حدود 5 تا 6 میلیارد تومان سرمایه نیاز دارند. آنها همچنین برای مدیریت کلی مجموعه نیاز به استفاده از 10 تا 11 نفر نیروی کار متخصص در زمینه امور طیور و پرندگان دارند.

برآورد میزان سود احداث باغ پرندگان

برای بررسی سودآوری هر کسب و کاری روش های متعددی وجود دارد که معمولا کارشناسان متخصص از آنها استفاده می نمایند. یکی از روش های کاربردی برای بررسی سودآوری کسب و کار مطالعه بازار رقبایی می باشد که در آن کسب و کار فعال می باشند.

البته در این میان می توان به برآورد دقیق هزینه ها نیز توجه نمود. افزایش هزینه ها در مسیر احداث باغ پرندگان می تواند به میزان زیادی سبب کاهش در میزان سودآوری آن کسب و کار شود. سرمایه گذاران یکی از معیارهای مناسبی را که برای سودآوری کسب و کارهای تجاری در نظر میگیرند دوره بازگشت سرمایه می باشد.

به طور معمول با مطالعه بازار این نوع فعالیت اقتصادی متوجه می شویم که دوره بازگشت سرمایه در آن چیزی حدود سه سال برآورد گردیده است. تمامی این برآوردهای اقتصادی نشان می دهد که ورود به این کسب و کار برای سرمایه گذاران فرایندی سودآور و اقتصادی می باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث باشگاه اسب سواری ⭐️ برای اخذ مجوز

بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث باغ پرندگان

برای بررسی توجیه پذیری اقتصادی نیز معیارهای متعددی توسط متخصصان در نظر گرفته می شود. نرخ بازده داخلی، آنالیز هزینه ها، میزان سودآوری اقتصادی کار و حتی نقاط سوددهی در کار تنها بخشی از این معیارها می باشند. برای بررسی دقیق این معیارها شما به دانش تخصصی در زمینه های اقتصادی نیاز دارید. همین امر سبب می شود تا سرمایه گذاران برای بررسی این عوامل از نیروهای متخصص و فعال در این زمینه استفاده نمایند.

این افراد با استفاده از فرمول های پیچیده و داده های ثبت شده در طرح توجیهی احداث باغ پرندگان به برآورد توجیه پذیر بودن فعالیت اقتصادی می پردازند. همانگونه که در متن نیز به آن اشاره نمودیم کارشناسان برای بررسی توجیه پذیری اقتصادی طرح توجیهی از داده های متفاوتی مانند نرخ بازده داخلی بهره می برند.

مطالعات میدانی در رابطه با میزان نرخ بازده داخلی در احداث باغ پرندگان نشان می دهد که میزان این داده چیزی حدود 95/26 درصد برآورد گردیده است. در نتیجه بررسی این عوامل نشان می دهد ورود به این فعالیت برای سرمایه گذاران امری توجیه پذیر می باشد.

نحوه سفارش طرح توجیهی احداث باغ پرندگان برای اخذ مجوز - طرح فنی

سفارش طرح توجیهی احداث باغ پرندگان

سرمایه گذاران با استفاده از طرح توجیهی احداث باغ پرندگان به راحتی می توانند در این فعالیت اقتصادی وارد شوند. البته بهتر است تا سرمایه گذاران برای تهیه ی طرح توجیهی به کارشناسان خبره ی سایت طرح فنی اعتماد نمایند. سایت طرح فنی یکی از سایت هایی می باشد که با به کارگیری نیروهای متخصص در زمینه تولید طرح توجیهی فعالیت می نماید.

کارشناسان این سایت در زمینه هایی مانند سرمایه گذاری، امور اداری و بانکی بسیار با تجربه می باشند. یکی از سیاست های جاری در سایت طرح فنی ارائه ی امتیازاتی تخصصی برای سرمایه گذارانی می باشد که طرح توجیهی را به صورت اختصاصی از سایت طرح فنی سفارش می دهند.

بررسی اجمالی امتیازهای موجود در سایت طرح فنی

یکی از این امتیازات شامل پشتیبانی 5 ماهه رایگان از طرح توجیهی احداث باغ پرندگان می باشد. به صورتی که طی این مدت اگر سرمایه گذار قصد تغییر در طرح را داشته باشد کارشناسان سایت از او حمایت خواهند نمود.

همچنین برگزاری یک جلسه آنلاین رایگان بین سرمایه گذاران و کارشناسان سایت از دیگر امتیازات ارائه شده توسط سایت می باشد. در این جلسه کارشناسان به رفع ابهامات در زمینه اموری مانند مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام، وثایق و ضمانت نامه های بانکی می پردازند.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب