طرح توجیهی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری ⭐️ برای اخذ مجوز

طرح توجیهی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری - طرح فنی

فهرست مطالب

راه اندازی مشاغل هیجان انگیز مانند پیست های موتور سواری امروزه در کشور بسیار توسعه یافته است. سرمایه گذاران می توانند با استفاده از طرح توجیهی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری در این کسب و کار وارد شوند. طرح توجیهی گزارشی کاربردی از امور مالی، مطالعه بازار و برخی اطلاعات کاربردی دیگر می باشد. تیم تخصصی سایت طرح فنی می تواند سرمایه گذاران را در مسیر ایجاد تهیه ی طرح توجیهی و همچنین امور سرمایه گذاری، اداری و بانکی همراهی نماید.

مطالعه بازار فعالیت رقبا در این کسب و کار نشان می دهد که ورود به این شغل برای سرمایه گذاران بسیار پرسود خواهد بود. سرمایه گذاران برای تهیه طرح توجیهی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری می توانند از تجربه 25 ساله کارشناسان فعال سایت طرح فنی بهره ببرند. هدف اصلی کارشناسان سایت طرح فنی تهیه ی طرح توجیهی دقیق برای سرمایه گذاران می باشد.

ضروروت نگارش طرح توجیهی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری

انسان مدرن امروزی شاهد شکل های جدیدی از مشاغل می باشد که با توسعه روزافزون فناوری های نوین شکل گرفته اند. یکی از این مشاغل که که حاصل پیشرفت در تکنولوژی روز دنیا است شغل جذاب و پرهیجان مدیریت پیست کارتینگ و موتور سواری می باشد. امروزه برای ورود به مشاغلی این چنینی نیاز است تا سرمایه گذار دارای مجوزهای معتبر برای مدیریت اینگونه مراکز باشد.

تمایل به هیجان زدگی و افزایش آدرنالین خون سبب شده تا بسیاری از جوانان علاقه فراوانی به حضور در این مجموعه ها داشته باشند. همین امر سبب شد تا سرمایه گذاران علاقه زیادی به احداث پیست کارتینگ و موتور سواری پیدا نمایند. البته برای تاسیس اینگونه مراکز تفریحی ورزشی نیاز است تا سرمایه گذاران در قدم اول اقدام به دریافت مجوز کار نمایند.

شروع فعالیت های اداری برای دریافت مجوز کار با ارائه ی مدارک معتبر برای احراز صلاحیت و اهلیت سرمایه گذار آغاز می شود. طرح توجیهی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری یکی از این مدارک است که غالبا ارگان صادرکننده مجوز از سرمایه گذاران مطالبه می نماید.

اخذ مجوز برای احداث پیست کارتینگ و موتور سواری - طرح فنی

بررسی اهمیت وجود طرح توجیهی برای دریافت مجوز کسب و کار

سوال اصلی قبل از ورود به این فعالیت برای اغلب سرمایه گذاران این است که احداث پیست کارتینگ چه نیازی به تهیه طرح توجیهی دارد. وجود اطلاعات مفیدی مثل هزینه ها، سرمایه ها، نقاط سود دهی و یا نقاط سر به سر در آغاز کار بسیار برای سرمایه گذار الزامی می باشد.

همچنین باید به این نکته نیز اشاره نمود که کارشناسانی که در ارگان های صادرکننده ی مجوز کار فعالیت می نمایند اهلیت سرمایه گذار را بنا بر مدارک ارائه شده توسط آنها بررسی می نمایند. به همین دلیل غالبا ارگان های صادرکننده مجوز از سرمایه گذاران طرح توجیهی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری را مطالبه می نمایند.

علت اصلی این امر نیز ساختار خاص طرح توجیهی و اشراف کامل آن نسبت به روند اجرایی پروژه می باشد. به طور معمول کارشناسان به سرمایه گذاران در این مسیر توصیه هایی را می نمایند. برای مثال سرمایه گذار بعد از طی مراحل اولیه دریافت مجوز با مراجعه به تیم سایت طرح فنی اقدام به تهیه طرح توجیهی نماید.

سرمایه اولیه برای احداث پیست کارتینگ و موتور سواری

یکی از شاخص های مهمی که در طرح توجیهی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری مورد بررسی قرار می گیرد سرمایه می باشد. در واقع سرمایه در مسیر احداث پیست کارتینگ و موتور سواری نقش مهمی را ایفا می نماید. همچنین کمبود سرمایه در این مسیر می تواند سرمایه گذاران را بسیار متضرر نماید و سرعت توسعه کار را نیز کند نماید.

در نتیجه این امر سرمایه گذاران موظف می باشند تا از مسیرهای متفاوت سرمایه ی مورد نیاز برای احداث پیست کارتینگ و موتور سواری را تامین نماید. جذب سرمایه های راکد آشنایان، استفاده از تسهیلات مالی ارائه شده در بانک ها و حتی ارائه اوراق سهام تنها بخشی از روش های جذب سرمایه می باشند.

کمبود سرمایه حتی می تواند سرمایه گذاران را در زمان تجهیز مجموعه دچار مشکل نماید. موارد ذکر شده در متن نشان می دهد که سرمایه اولیه و سرمایه در گردش نقش مهمی در افزایش موفقیت این کار ایفا می نمایند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث پیست اسکیت ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

سرمایه گذاران برای تامین هزینه ها در مسیر احداث پیست کارتینگ و موتور سواری نیاز به استفاده از سرمایه دارند. سرمایه گذاران می توانند از روش های متفاوتی برای تامین بودجه لازم برای راه اندازی کار استفاده نمایند. معمولا سرمایه گذاران از سرمایه های خود در مسیر راه اندازی کار استفاده می نمایند و نقش اصلی سرمایه نیز در این مسیر بدین منظور تعیین شده است.

سرمایه اولیه و سرمایه در گردش مهمترین اشکال استفاده از سرمایه در مسیر راه اندازی این کسب و کار می باشند. البته توجه داشته باشید که سرمایه اولیه در این مسیر نقشی حیاتی را ایفا می نماید و کبود آن می تواند برای سرمایه گذاران فاجعه آفرین باشد.

غالبا سرمایه گذار بخش عظیمی از سرمایه اولیه خود را در همان مسیرهای ابتدایی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری هزینه می نماید. سرمایه گذار در قدم اول موظف می باشد تا به تهیه ی زمین مناسب برای احداث پیست کارتینگ و موتور سواری مبادرت نماید. در ادامه او باید سایر فعالیت های عمرانی در این مسیر را در زمین تهیه شده اجرایی نماید.

انجام این امور و به ویژه اجرای پروژه ی عمرانی در زمین به سرمایه گذار بار مالی فراوانی را تحمیل خواهد نمود. در ادامه سرمایه گذار از امکانات مالی خود در جهت تجهیز مجموعه ورزشی استفاده می نماید. برخی از تجهیزات لازم برای احداث پیست کارتینگ و موتور سواری شامل صندلی تماشاچی ها، ماشین های کارتینگ، موتورهای مسابقه ای، ایجاد موانع مصنوعی در مجموعه، دستگاه های سرخ کن و دستگاه های قهوه ساز می باشد.

زمین موردنیاز برای احداث پیست کارتینگ و موتور سواری - طرح فنی

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

در ادامه ی متن به بیان برخی از هزینه های لازم برای احداث پیست کارتینگ و موتور سواری خواهیم پرداخت. سرمایه مهمترین منبع تامین کننده ی میزان هزینه های جاری در مسیر احداث پیست کارتینگ و موتور سواری می باشد. همین رابطه ی متقابل سبب شده تا سرمایه گذاران در طرح توجیهی به بررسی دقیق این دو عامل بپردازند.

همانطور که در متن نیز به آن اشاره نمودیم عموما سرمایه گذاران بخش عظیمی از سرمایه های خود را در همان مسیرهای ابتدایی برای راه اندازی کار مصرف می نمایند. این امر بسیار مهم می باشد و سرمایه گذار نمی تواند از آن اجتناب نماید. همین امر سبب شده تا سرمایه گذاران به بررسی دقیق میزان هزینه ها در مسیر احداث پیست نیاز داشته باشند.

بررسی محل هزینه سرمایه ها

معمولا سرمایه گذاران بخش بزرگی از سرمایه ی خود را برای تهیه ی ملک مناسب برای احداث پیست کارتینگ و موتور سواری و همچنین تجهیز آن فضا هزینه می نمایند. بررسی و مطالعه بازار فعالیت رقبا در این کسب و کار نشان می دهد که سرمایه گذاران برای احداث سالن ورزشی به زمینی معادل 19000 متر مربع نیاز دارند.

بخش وسیعی از این فضا به ایجاد پیست مناسب برای انجام فعالیت های ورزشی اختصاص می یابد. در ادامه نیاز است تا سرمایه گذار برای مجموعه فعالیت های عمرانی دیگری را نیز اعمال نماید. محوطه سازی، ایجاد پارکینگ، ایجاد کافی شاپ و رستوران تنها بخشی از امکانات مورد نیاز برای اینگونه مجموعه های ورزشی تفریحی می باشد.

در نهایت احداث پیست کارتینگ و موتور سواری با این ممیزان فضا به چیزی حدود 6 میلیارد تومان سرمایه بدون در نظر گرفتن هزینه زمین نیاز دارد. همچنین احداث پیست کارتینگ و موتور سواری می تواند سبب ایجاد اشتغال برای حدود 4 نفر به صورت مستقیم شود.

برآورد میزان سود احداث پیست کارتینگ و موتور سواری

برای بررسی سودآوری در کسب و کار های اقتصادی روش های متفاوتی وجود دارد که کارشناسان نسبت به آنها اشراف کامل دارند. اما در مسیر احداث پیست کارتینگ و موتور سواری می توان به این امر اشاره نمود که به دلیل جنبه ی تفریحی و سرگرمی حاکم در کار معمولا سرمایه گذاری در اینگونه مشاغل برای سرمایه گذاران بسیار سودآور می باشد.

در نتیجه کارشناسان به سرمایه گذاران توصیه می نمایند تا بعد از تهیه ی طرح توجیهی در این فعالیت اقتصادی خدماتی وارد شوند. به طور معمول بررسی بازار این کسب و کار نشان می دهد که سرمایه گذار بعد از طی زمانی معادل 5 سال وارد دوره ی بازگشت سرمایه و در نهایت سودآوری در کار خواهد شد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث باشگاه اسب سواری ⭐️ برای اخذ مجوز

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای احداث پیست کارتینگ و موتور سواری

[tie_list type=”starlist”]

  • صندلی تماشاچی ها
  • ماشین های کارتینگ
  • موتورهای مسابقه ای
  • موانع مصنوعی در مجموعه
  • دستگاه های سرخ کن

[/tie_list]

تجهیزات موردنیاز برای راه اندازی پیست کارتینگ - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری

دومین عامل مهمی که معمولا سرمایه گذاران در مسیر راه اندازی کسب و کارهای اقتصادی بسیار به آن توجه می نمایند توجیه پذیر بودن احداث پیست کارتینگ و موتور سواری می باشد. کارشناسان برای بررسی این عامل معمولا المان های زیادی را در نظر می گیرند.

بررسی هزینه ها، تاثیر سرمایه ها، نقاط سر به سر و نقاط سوددهی و نرخ بازدهی داخلی تنها بخشی از این نکات قابل بررسی در کار می باشد که توسط کارشناسان مورد رصد قرار می گیرد. بررسی ها نشان می دهد که به طور معمول نرخ بازدهی داخلی در این کسب و کار چیزی معادل 64/22 می باشد.

این امر نشان دهنده ی سودآوری قابل توجه در این کسب و کار می باشد. در نتیجه سرمایه گذاران می توانند با ورود به این فعالیت اقتصادی بازاری مناسب را برای خود ایجاد نمایند و بسیار موفق عمل کنند.

سفارش طرح توجیهی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری

با توجه به تمامی موارد قید شده در متن و تاثیرگذاری مثبت طرح توجیهی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری در افزایش آگاهی سرمایه گذاران نسبت به کار به آنها توصیه می شود تا بعد از تهیه طرح توجیهی اقدام به احداث پیست کارتینگ و موتور سواری نمایند.

وجود متخصصان با سابقه در سایت طرح فنی سبب شده است تا سایت طرح فنی بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه دهد. توجه داشته باشید که تیم مجرب سایت طرح فنی برای سرمایه گذاران امتیازاتی را در نظر گرفته که در ادامه برخی از آنها را ذکر خواهیم نمود.

بررسی اجمالی امتیازهای موجود در سایت طرح فنی

یکی از مهمترین مزایایی که این سایت برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است پشتیبانی 5 ماهه رایگان از طرح توجیهی می باشد. به این صورت که اگر در طی این 5 ماه سرمایه گذار قصد ایجاد تغییری را در طرح توجیهی احداث پیست کارتینگ و موتور سواری داشته باشد می تواند از نظر کارشناسان سایت طرح فنی بهره مند شود.

همچنین این سایت برای سرمایه گذاران امکان برگزاری یک جلسه آنلاین رایگان را تدارک دیده است. در این جلسه سرمایه گذاران به بررسی امور مهمی مانند مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی در حضور سرمایه گذاران در این کسب و کار می پردازند.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب