طرح توجیهی احداث باغ زیتون ⭐️ سال 1401 (PDF+WORD)

طرح توجیهی احداث باغ زیتون - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث باغ زیتون حاوی اطلاعات ارزنده‎ای در مورد تمام مراحل کاشت، برداشت و فروش این محصول است. همانطور که می‌دانیم میوه زیتون و محصولات فرآورده‌ی آن دارای محبوبیت بسیاری نزد مردم است. به دلیل فروش بالا، پرورش این میوه بسیار سودآور خواهد بود.

امکان فروش زیتون به صورت های گوناگون از جمله: زیتون شور، زیتون پرورده، روغن زیتون و غیره مرسوم است. برای توضیح در‌مورد شرایط آب و هوایی مورد نیاز برای رشد این درخت، باید گفت: درخت زیتون در مناطقی که دارای زمستان معتدل و تابستان گرم و طولانی است، بهتر رشد می‌کند. طرح توجیهی تهیه شده در سایت طرح فنی، علاوه بر هزینه یابی دقیق کار، قابل ارائه به سازمان‌ها و بانک‌ها نیز می‌باشد.

سرمایه لازم جهت احداث باغ زیتون

تمامی کسب‌و‌ کار‌ها در زمان شروع نیاز به سرمایه ای مشخص، جهت تهیه مکان مناسب و آماده سازی زیر ساخت‌ها دارند. طرح توجیهی احداث باغ زیتون سرمایه لازم جهت خرید یا اجاره زمین و همچنین تهیه تجهیزات را محاسبه خواهد کرد. همچنین باید گفت: میزان سرمایه لازم برای این کار از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر کاملا متفاوت است. همچنین این موضوع تا حد بسیاری به دسترسی زمین شما به آب نیز بستگی دارد.

بررسی سرمایه لازم برای احداث باغ انار باید به صورت به روز و با توجه به تغییر قیمت‌ها صورت گیرد. این خود باعث آسودگی خیال هرچه بیشتر کارآفرینان بابت منابع مالی مورد نیاز خواهد شد.

هزینه های موجود در پرورش درخت زیتون

هزینه احداث باغ زیتون شامل تهیه مواردی چون: زمین ، نهال یا بذر، تجهیزات و ماشین آلات خواهد شد. با توجه به قیمت متغیر موارد ذکر شده، به طور مشخص نمی‌توان قیمتی را برای آنها در نظر گرفت. اما با استفاده از طرح توجیهی درخت زیتون تمام هزینه های موجود در این کار از صفر تا صد محاسبه می‌شود.

همچنین در بررسی هزینه های موجود در این کسب و‌کار، می‌بایست هدف شما از نوع فروش نیز مشخص گردد. به این صورت که اگر شما قصد روغن گیری از زیتون را داشته باشید، باید نوع خاصی از این میوه را پرورش دهید. سایت طرح فنی، در جلسه آنلاینی که برگزار می‌کند، به‌طور کلی هدف شما از انجام این کار را مورد بررسی قرار می‌دهد و با توجه به آن به هزینه‌یابی می‌پردازد.

درآمد حاصل از احداث باغ زیتون

توجه به این نکته ضروری است، با استفاده از روش‌های جدید جهت کاشت زیتون، درآمد آن نسبت به قبل تا 4 برابر افزایش می‌یابد. در واقع اگر احداث باغ زیتون به صورت اصولی و با توجه به دانش روز دنیا انجام شود، دارای سود بسیاری خواهد بود. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که می‌توان از هر هکتار، بیش از چهار تن زیتون برداشت کرد.

در طرح توجیهی احداث باغ زیتون اطلاعات مفیدی درباره‌ی میزان سود این کسب‌و کار و همچنین روش‌های جدید جهت کاشت و پرورش زیتون ارائه می‌دهد. استفاده از این اطلاعات مانند چراغ راهی است که کل مسیر را برای شما روشن خواهد کرد.

باغ درخت زیتون - طرح فنی

انتخاب زمان مناسب کاشت درخت

استفاده از طرح توجیهی احداث باغ زیتون مزایای بسیاری دارد که یکی از مهمترین آن آگاهی از زمان مناسب کاشت و برداشت محصول است. همچنین این طرح با بررسی دقیق پروژه مورد نظر اقدام به امکان سنجی آن نیز خواهد کرد.

همانطور که می‌دانیم با استفاده از این اطلاعات امکان برداشت محصولی بیشتر و با کیفیت‎تر میسر خواهد بود. اعلام زمان مناسب برای کوددهی و هرس درختان نیز از دیگر اطلاعات مفید در این طرح می‌باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث باغ پسته ⭐️ سال 1401 (PDF+WORD)

تجهیزات مورد نیاز جهت کاشت درخت زیتون

تجهیزات لازم جهت پرورش درخت زیتون شامل دستگاه‌هایی چون: تراکتور، وانت، شخم زن و بسیاری دیگر می‌شود. همچنین در این کار نیاز به ساخت ساختمان‌هایی برای استراحت کارگران و انبار است. با استفاده از طرح توجیهی احداث باغ زیتون، با تمامی دستگاه‌های مورد نیاز در این کار آشنا خواهید شد.

همچنین این طرح اطلاعات دقیقی در‌مورد خرید این تجهیزات با قیمتی مناسب نیز ارائه می‌دهد. همانطور که می‌دانیم، کاشت درخت زیتون با روش‌های متفاوتی صورت می‌گیرد. انتخاب یکی از این روش‌ها کاملا به هدف کشاورز از انجام این کار بستگی دارد. طرح توجیهی اختصاصی، شرایط اقلیمی هر منطقه را به صورت مجزا مورد بررسی قرار داده و با توجه به آن راهکار ارائه می‌دهد.

آیا احداث باغ زیتون دارای توجیه اقتصادی است؟

فروش بسیار زیتون در بازار و همچنین افزایش قیمت آن در سال‌های اخیر به خوبی نشانگر توجیه پذیری اقتصادی این کسب و کار است. احداث باغ زیتون با استفاده از روش‌های اصولی دارای درآمد بسیاری است و همچنین پاسخ‌گوی نیاز بالای بازار به این میوه نیز خواهد بود. طرح توجیهی درخت زیتون با استفاده از تحقیقات بازار، به خوبی توجیه اقتصادی این محصول را ثابت میکند.

توجه به این موضوع ضروری است که امکان صادرات این محصول به کشورهای خاورمیانه به خوبی میسر است. درآمد‌زایی ارزی حاصل از این کار نیز دلیل خوبی برای توجیه اقتصادی پرورش درخت زیتون می‌باشد.

پرورش و کاشت درخت زیتون - طرح فنی

استفاده از طرح توجیهی احداث باغ زیتون برای اخذ وام

اخذ مجوز و تسهیلات بانکی از سخت‌ترین مراحل راه‌اندازی یک کسب‌وکار است. اما با استفاده از طرح توجیهی روند دریافت این موارد سریع‌تر خواهد بود. طرح توجیهی تهیه شده در سایت طرح فنی، آماده ارائه به بانک و موسسات مربوطه جهت اخذ وام و مجوز می‌باشد.

قابل ذکر است این طرح های توجیهی بر اساس آخرین تغییرات صورت گرفته در قوانین بانک‌ها و جهاد کشاورزی تهیه می‌شوند. با استفاده از این طرح امکان موفقیت شما در کار چند برابر خواهد بود.

طرح توجیهی احداث باغ زیتون

طرح های توجیهی ارائه شده توسط سایت طرح فنی به مدت 5 ماه تا اخذ وام و تسهیلات بانکی نهایی پشتیبانی خواهند شد. تیم کارشناسی طرح فنی با 25 سال سابقه در زمینه امور بانکی و سرمایه گذاری کشور، آماده ارائه خدمات به کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز می‌باشند.

با سفارش طرح توجیهی اختصاصی از یک جلسه آنلاین رایگان نیز بهره مند خواهید شد. در این جلسه تمام سوالات اداری و بانکی شما در زمینه روند اخذ وام و مجوز و همچنین وثایق و ضمانت نامه های مورد نیاز، پاسخ داده خواهد شد.

برای سفارش طرح توجیهی کافی است از طریق واتساپ یا شماره تلفن، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

5/5 - (16 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب