طرح توجیهی احداث آکواریوم و پارک آبزیان ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی احداث آکواریوم و پارک آبزیان - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث آکواریوم و پارک آبزیان شامل بررسی های منابع اقتصادی، مطالعات بازار و دانش فنی می باشد که در پروژه مشاهده می گردد. امکان سنجی احداث آکواریوم و پارک آبزیان در سایت طرح فنی مطابق با استانداردها، ضوابط و بر اساس رصد لحظه ای بازارهای هدف نگارش می شود.

در سال های اخیر ما شاهد رشد در تعداد انواع پارک های تفریحی در سطح کشور می باشیم. شکل ساختاری این نوع پارک ها به میزان زیادی به منطقه ی تفریحی که در آن شکل می گیرند بستگی دارد. برای مثال در مناطق جنگلی عموما پارک های جنگلی و یا انواع پارک پرندگان احداث می گردد.

این در حالی است که عموما در مناطق نزدیک به ساحل ما شاهد احداث آکواریوم و پارک آبزیان می باشیم. احداث آکواریوم و پارک آبزیان در این مناطق برای سرمایه گذاران هزینه های زیرساختی کمتری را ایجاد می نماید. البته این امر به معنی این نیست که امکان احداث این نوع پارک ها در مناطق دیگر وجود ندارد.

سرمایه گذاران می توانند با تهیه ی طرح توجیهی و امکان سنجی شرایط به راحتی در این نوع فرایند اقتصادی وارد شوند. سایت طرح فنی و کارشناسان با تجربه تیم آماده تهیه ی طرح توجیهی به صورت اختصاصی برای سرمایه گذاران گرامی می باشند. تهیه ی طرح توجیهی در این مسیر می تواند برای سرمایه گذاران بسیار حیاتی و الزامی باشد.

علت تدوین طرح توجیهی احداث آکواریوم و پارک آبزیان

در زمینه بررسی اهداف در زمان نگارش طرح توجیهی احداث آکواریوم و پارک آبزیان موارد متعددی وجود دارد که توسط کارشناسان بررسی می شود. یکی از مهمترین اهدافی که برای تهیه طرح توجیهی قید شده اهمیت استفاده از آن در دریافت مجوز کار می باشد.

همچنین کارشناسانی که در بانک ها و موسسات مالی نیز فعال می باشند از طرح توجیهی برای بررسی صلاحیت سرمایه گذاران در اعطای تسهیلات مالی بهره می برند. این دو مورد خود نشان دهنده ی اهمیت وجود طرح توجیهی در مسیر احداث آکواریوم و پارک آبزیان می باشد.

بررسی اهمیت وجود طرح توجیهی برای دریافت مجوز کار

همانگونه که در متن نیز به آن اشاره نمودیم از طرح توجیهی احداث آکواریوم و پارک آبزیان برای بررسی های مالی و مطالعه بازار می توان استفاده نمود. در واقع طرح توجیهی سندی دقیق از گزارشات مالی سرمایه گذار، هزینه های جاری در ادامه ی کار و حتی نقاط سر به سر در کار می باشد.

وجود این اطلاعات به صورت گسترده در طرح توجیهی یکی از عوامل اصلی می باشد که آن را به یک مدرک معتبر برای ارگان های صادرکننده ی مجوز کار و در نهایت موسسات مالی تبدیل نموده است. کارشناسان فعال در این مراکز با استفاده از دانش تخصصی خود به استخراج اطلاعات از طرح توجیهی مبادرت می نمایند. آنها از این اطلاعات برای بررسی صلاحیت سرمایه گذار در دریافت مجوز کار و یا تسهیلات مالی بیشترین بهره را می برند.

البته توجه به این نکته نیز الزامی می باشد که اصولا کارشناسان به سرمایه گذاران در این مسیر توصیه های کاربردی را ارائه می دهند. برای مثال یکی از این توصیه ها به این شکل می باشد که کارشناس به سرمایه گذاران تاکید می نماید تا قبل از انجام مراحل اولیه ی ثبت درخواست مجوز کار برای تهیه ی طرح توجیهی اقدام ننمایید.

این امر بدین معنا می باشد که کارشناس ابتدا باید با مراجعه به ارگان های صادر کننده ی مجوز کار نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نماید. سپس سرمایه گذار می تواند برای تهیه ی طرح توجیهی به صورت اختصاصی به مجموعه سایت طرح فنی مراجعه نماید.

نحوه اخذ مجوز برای احداث آکواریوم و پارک آبزیان - طرح فنی

سرمایه اولیه برای  احداث آکواریوم و پارک آبزیان

در طرح توجیهی احداث آکواریوم و پارک آبزیان موارد با اهمیت فراوانی گنجانده شده است که توسط سرمایه گذاران مورد بررسی قرار می گیرد. سرمایه یکی از مهمترین موارد موثر در موفقیت هر کسب و کار اقتصادی در نظر گرفته می شود.

در واقع سرمایه در مسیر راه اندازی کارهای اقتصادی به منزله موتور محرک در این مسیر می باشد. عدم وجود سرمایه کافی می تواند در روند اجرایی کار برای سرمایه گذاران خلل ایجاد نماید. همین امر نیز سبب شده است تا کارشناسان تهیه کننده ی طرح توجیهی به صورت دقیق به بررسی این عامل در موفقیت کار بپردازند.

معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

سرمایه گذاران برای افزایش موفقیت خود در مسیر احداث آکواریوم و پارک آبزیان نیاز به تامین سرمایه کافی دارند. آنها می توانند از طریق جذب سرمایه گذار، مشارکت در کار و یا حتی استفاده از تسهیلات مالی بودجه لازم برای راه اندازی کار را تامین نمایند. آنها از سرمایه های مادی خود برای تامین هزینه های جاری در مسیر راه اندازی کار بیشترین بهره را می برند.

سرمایه های اولیه و سرمایه در گردش دو شکل کاربردی از سرمایه های سرمایه گذاران در این مسیر می باشد. البته توجه به این نکته نیز الزامی می باشد که وجود سرمایه اولیه در مسیر راه اندازی این نوع فعالیت اقتصادی بسیار با اهمیت می باشد.

به طور کلی سرمایه گذار بخش عظیمی از سرمایه های مالی خود را در همان مسیرهای اولیه ی احداث آکواریوم و پارک آبزیان مصرف می نماید. سرمایه گذار در قدم اول موظف می باشد تا با تهیه ی زمین مناسب برای احداث پارک آبزیان فعالیت های عمرانی در این مسیر را آغاز نماید. این امر خود به سرمایه گذار بار مالی فراوانی را تحمیل خواهد نمود.

در ادامه سرمایه گذار از امکانات مالی خود در جهت تجهیز مجموعه تفریحی بیشترین استفاده را می نماید. برخی از تجهیزات لازم برای احداث آکواریوم و پارک آبزیان شامل فیلترها، پمپ های هوا، بخاری آکواریوم، سیستم های روشنایی، ایجاد فضای مناسب برای بازدید کاربران، لوازم مورد نیاز برای نظافت و سیفون آکواریوم می باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث باغ پرندگان ⭐️ برای اخذ مجوز

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

هزینه ها نیز در طرح توجیهی احداث آکواریوم و پارک آبزیان به صورت کاملا دقیق توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد. علت اصلی این امر در اهمیت و نقش کلیدی هزینه ها در موفقیت کار می باشد.

افزایش هزینه ها در مسیر راه اندازی آکواریوم می تواند به سرمایه گذار بار مالی فراوانی را تحمیل نماید. همین امر سبب می شود تا در طرح توجیهی به صورت دقیق هزینه ها توسط کارشناسان رصد گردد. این امر به سرمایه گذار کمک می نماید تا با برنامه ریزی دقیق تری در مسیر راه اندازی کار ورود نماید.

احداث آکواریوم و پارک آبزیان یکی از پر رشد ترین بخش های صنعت توریسم میباشد - طرح فنی

بررسی محل هزینه سرمایه ها

اهمیت هزینه ها در مسیر احداث آکواریوم و پارک آبزیان بسیار زیاد و کلیدی می باشد. همین امر سبب شده است تا سرمایه گذاران به صورت دقیق به بررسی میزان هزینه های لازم در مسیر احداث پارک بپردازند. در ابتدا نیاز است تا سرمایه گذار برای راه اندازی این فعالیت خدماتی اقتصادی اقدام به تهیه ی زمین مناسب برای احداث پارک نماید. به طور معمول برای راه اندازی یک پارک آبزیان سرمایه گذاران به چیزی حدود 1000 متر مربع فضا نیاز دارند.

در نهایت نیاز است تا سرمایه گذار فعالیت های عمرانی را در این زمین آغاز نماید و فضای مناسبی را برای آکواریوم ایجاد نماید. تجهیز مجموعه نیز از دیگر فعالیت های جاری در این مسیر می باشد.

سرمایه گذار برای طی تمامی این مراحل موظف است تا از سرمایه های مادی خود بهره ببرد. به طور کلی سرمایه گذاران برای راه اندازی پارک آبزیان به چیزی حدود 20 تا 30  میلیارد تومان سرمایه نیاز دارند. سرمایه گذاران برای مدیریت دقیق مجموعه نیز باید از 10 تا 15 نفر نیروی کار متخصص در این زمینه بهره ببرند.

برآورد میزان سود احداث آکواریوم و پارک آبزیان

گاهی سرمایه گذاران پیش از ورود به مراحل اجرایی کار نسبت به مواردی مانند سودآوری کار حساسیت نشان می دهند. در این صورت کارشناسان با استفاده از گزارش های مالی مندرج در طرح توجیهی و همچنین مطالعه بازار رقبا در این زمینه به سرمایه گذاران اطلاعات کافی را ارائه می دهند.

این اطلاعات که به صورت تخصصی استخراج و در اختیار سرمایه گذار قرار می گیرند به سرمایه گذار اطمینان خاطر بیشتری را در این مسیر می دهند. البته در حالت کلی احداث آکواریوم و پارک آبزیان به دلیل نوع فعالیت و وجود جنبه های تفریحی در آن می تواند از کسب و کارهای درآمدزا برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شود.

بررسی ها نشان می دهد که عموما دوره بازگشت سرمایه برای این نوع فعالیت اقتصادی طی دوره ای 3 ساله امکان پذیر می باشد. این امر خود نشان دهنده ی سودآوری در این نوع فعالیت نیز در نظر گرفته می شود.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث پارک جنگلی ⭐️ بررسی تخصصی هزینه ها

بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث آکواریوم و پارک آبزیان

مورد بعد که بسیار از نظر سرمایه گذار مهم می باشد توجیه پذیر بودن طرح توجیهی احداث آکواریوم و پارک آبزیان می باشد. کارشناسان برای بررسی توجیه پذیری فعالیت اقتصادی از روش های علمی متعددی استفاده می نمایند. آنها در این مسیر شاخص هایی کاربردی را به عنوان مرجع در نظر می گیرند و بیشترین استفاده را از آنها برای بررسی توجیه پذیری کار می کنند.

یکی از شاخص های که توسط کارشناسان در این مسیر مورد استفاده قرار می گیرد نرخ بازده داخلی و بررسی هزینه های جاری در کار می باشد. به طور معمول بررسی ها نشان می دهد که نرخ بازده داخلی کار در پارک های آبزیان حدود 10/35 درصد برآورد گردیده است. این شاخص نشان دهنده ی این موضوع می باشد که این فعالیت اقتصادی دارای حالتی پویا می باشد. این امر خود یکی از دلایل عمده در توجیه پذیری بودن این کسب و کار در نظر گرفته می شود.

برآورد هزینه های ساخت آکواریوم و پارک آبزیان - طرح فنی

سفارش نگارش طرح توجیهی احداث آکواریوم و پارک آبزیان

در نهایت سرمایه گذاران می توانند با تهیه ی طرح توجیهی احداث آکواریوم و پارک آبزیان به صورت اختصاصی در این کسب و کار ورود نمایند. تیم کارشناسی فعال در سایت طرح فنی یکی از تیم های با سابقه در امور سرمایه گذاری، مالی و اداری می باشد.

کارشناسان سایت طرح فنی با سابقه ای 25 ساله آماده ی ارائه طرح توجیهی به صورت کاملا اختصاصی به سرمایه گذاران می باشند. همچنین سرمایه گذارانی که از طرح های توجیهی سایت طرح فنی استفاده می نمایند می توانند از مزایای ارائه شده در سایت نیز بهره ببرند. این امتیازات کاربردی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است و می تواند برای آنها یک نکته مثبت و کاربردی باشد.

امتیازهای ویژه طرح فنی به سرمایه گذاران

یکی از این امتیازات شامل پشتیبانی 5 ماهه رایگان از طرح توجیهی احداث آکواریوم و پارک آبزیان می باشد. به صورتی که طی این مدت اگر سرمایه گذار قصد تغییر در طرح را داشته باشد کارشناسان سایت از او حمایت خواهند نمود.

همچنین برگزاری یک جلسه آنلاین رایگان بین سرمایه گذاران و کارشناسان سایت از دیگر امتیازات ارائه شده توسط سایت می باشد. در این جلسه کارشناسان به رفع ابهامات در زمینه اموری مانند مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام، وثایق و ضمانت نامه های بانکی می پردازند.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب