طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار ⭐️ به همراه سردخانه

طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار (به همراه سردخانه)، گزارشی یکپارچه از ارزیابی های فنی، اقتصادی و مالی طرح است. به طور معمول تهیه ی طرح بر عهده ی متخصصین سایت طرح فنی تهیه می باشد.

امروزه رونق در تولید محصولات کشاورزی سبب ایجاد مشاغل فرعی در راستای خدمت رسانی به بخش کشاورزی شده است. کشاورزان و تولیدکنندگان داخلی کشور سالانه میزان زیادی از محصولات کشاورزی جالیزی، باغی و مزرعه ای را تولید می نمایند. این تولید انبوه محصولات کشاورزی نیاز به احداث زیر ساخت های کاربردی برای انبار و توزیع مناسب محصولات را افزایش داده است. میادین میوه و تره بار یکی از زیر ساخت هایی می باشد که به توزیع یکنواخت محصولات و کنترل قیمت ها کمک می نمایند.

سرمایه گذاران می توانند با تهیه طرح توجیهی و مدیریت درست و دقیق منابع و هزینه ها در این کسب و کار سودآور ورود نمایند. تیم کارشناسی سایت طرح فنی با سابقه ای 25 ساله در زمنیه امور سرمایه گذاری، اداری و بانکی فعالیت می نماید. همچنین کارشناسان سایت آماده ی ارائه طرح های توجیهی اختصاصی به سرمایه گذاران می باشد.

⭐️ هدف از نگارش طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار چیست؟

تهیه ی طرح توجیهی از مهمترین فعالیت هایی اولیه ای می باشد که سرمایه گذاران در زمان راه اندازی کسب و کار بدان نیاز دارند. یکی از بهترین روش ها برای بررسی میزان اهمیت نگارش طرح توجیهی توجه به اهداف تعیین شده در زمان تهیه ی طرح می باشد.

سرمایه گذاران از طرح توجیهی برای ارائه به ارگان های صادر کننده مجوز کار و همچنین بنگاه های مالی و اعتباری بهره می برند. طرح یکی از مهمترین مدارکی است که این ارگان ها از آن برای بررسی صلاحیت سرمایه گذاران استفاده می نمایند. همین امر خود نشان دهنده ی میزان اهمیت وجود طرح توجیهی در زمان طی مسیرهای اداری برای راه اندازی کار می باشد.

در ابتدای مسیر راه اندازی کار نیاز است تا سرمایه گذاران با مراجعه به ارگان صادر کننده مجوز نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند. در این ارگان ها کارشناسان از مدارک ارائه شده توسط سرمایه گذار برای بررسی صلاحیت او یا رد این امر استفاده می نمایند.

طرح توجیهی یکی از مهمترین مدارکی می باشد که در این ارگان ها از سرمایه گذاران مطالبه می گردد. شکل خاص طرح توجیهی و ساختار گزارش مانند آن از مهمترین دلایل کاربرد طرح در این ارگان ها می باشد . سرمایه گذاران از طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار برای بررسی هزینه جاری در مجموعه نیز استفاده می نمایند.

⭐️ بررسی اهمیت وجود طرح توجیهی برای دریافت مجوز کار

البته از طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار در موارد متعددی ماند زمان دریافت تسهیلات مالی نیز استفاده می شود. به طور معمول کارشناسان بانک ها از طرح توجیهی برای بررسی سودآوری کار، نقاط سر به سر و توجیه پذیر بودن کار استفاده می نمایند. کارشناسان بر اساس همین شاخص ها به سرمایه گذاران اعتبار لازم برای دریافت تسهیلات را اختصاص می دهند.

در واقع کارشناسان موجود در این موسسات برای بررسی اهلیت سرمایه گذار در دریافت تسهیلات از طرح توجیهی کمک می گیرند. در این مسیر کارشناسان برای سرمایه گذاران پیشنهادهای کاربردی در را ارائه می دهند. یکی از این پیشنهادها این می باشد که ابتدا سرمایه گذار به ارگان های صادرکننده مجوز مراجعه نماید.

سپس سرمایه گذار در این ارگان ها به ثبت درخواست خود مبنی بر کسب مجوز راه اندازی طرح بپردازد. در ادامه سرمایه گذار می تواند با مراجعه به تیم تخصصی طرح فنی نسبت به دریافت طرح توجیهی اقدام نماید. توجه داشته باشید که طی این پروسه بر اساس آنچه بیان شد برای سرمایه گذاران امری الزامی می باشد.

راه اندازی میدان میوه و تره بار - طرح فنی

⭐️ سرمایه اولیه برای احداث میدان میوه و تره بار

سرمایه و نقش آن در راه اندازی کار از موارد مهمی است که در طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار به آن پرداخته می شود.  در واقع سرمایه گذاران برای احداث میدان میوه و تره بار به موارد متعددی مانند دانش کافی در این زمینه و همچنین میزان قابل توجهی سرمایه نیاز دارند.

البته سرمایه گذار برای بقای کسب و کار و تداوم آن به موارد متعدد دیگری مانند سرمایه در گردش نیز نیاز پیدا می نماید که در ادامه و بقای این کسب و کار نقش مهمی را ایفا می نماید. سرمایه در زمان احداث میدان میوه و تره بار (به همراه سردخانه) به مانند یک منبع مالی پایدار و کاربردی برای پرداخت هزینه های جاری در کار در نظر گرفته می شود. همین امر خود نشان دهنده ی نقش مهم و کاربردی سرمایه در مسیر راه اندازی این کسب و کار می باشد.

⭐️ معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

سرمایه اولیه از مهم ترین اشکال سرمایه در زمان راه اندازی هر گونه فعالیت اقتصادی می باشد. سرمایه گذاران از سرمایه های اولیه ی خود برای پرداخت هزینه های لازم در زمان اجرای پروژه احداث میدان میوه و تره بار استفاده می نمایند.

در قدم اول سرمایه گذار از سرمایه خود در جهت تهیه ی فضای مناسب برای اجرای فرایندهای عمرانی پروژه استفاده می نماید. این فرایندها شامل تهیه ی ملک مناسب، محوطه سازی مجموعه، ایجاد انبار و سردخانه، دفتر مرکزی مجموعه و در نهایت احداث پارکینگ برای مجموعه می باشد.

البته تمام امور به همین جا ختم نمی شود و در این بین موارد با اهمیت دیگری نیز وجود دارد. تجهیز مجموعه به امکانات روز دنیا در نگهداری از محصولات زراعی یکی از این موارد با اهمیت می باشد. استفاده از تجهیزات روز دنیا می تواند در کاهش اتلاف منابع نیز نقش بسزایی را ایفا نماید.

در واقع سرمایه گذار برای تجهیز مجموعه نیازمند استفاده از برخی تجهیزات مدرن و صنعتی می باشد. این تجهیزات عبارتند از کمپرسور، یخچال های صنعتی، ترازوهای صنعتی، لیفتراک، لودر، کامیون و کامیونت های حمل بار، تجهیزات امنیتی مانند کپسول های اطفای حریق می باشند.

سرمایه گذاران از سرمایه اولیه ی خود در جهت تامین مالی مورد نیاز برای تهیه ی سایر تجهیزات موجود در مجموعه استفاده می نمایند. شناخت هزینه ها در مسیر مدیریت درست و اصولی منابع مالی نقش مهمی را ایفا می نماید.

⭐️ هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

هزینه های جاری در طرح دومین عاملی است که در طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار مورد بررسی قرار می گیرد. شناخت میزان دقیق هزینه ها در روند اجرایی کار  بسیار الزامی می باشد زیرا هزینه در این مسیر نقش مهمی را ایفا می نماید. همین امر نیز سبب شده تا شناخت و بررسی دقیق میزان هزینه ها برای سرمایه گذاران به یکی از الزامات اصلی آنها تبدیل شود.

شناخت هزینه ها به سرمایه گذاران در مدیریت کار کمک شایانی می نماید. همانگونه که در بخش قبل نیز به آن اشاره نمودیم سرمایه منبع اصلی تامین مالی هزینه های رایج در کار می باشد که توسط سرمایه گذار تامین می گردد. همین تقابل جاری میان سرمایه و هزینه ها سبب شده تا کارشناسان به بررسی این دو عامل و نقش کلیدی آنها در روند اجرایی کار در طرح توجیهی بپردازند.

میدان میوه و تره بار از بالا - طرح فنی

⭐️ بررسی محل هزینه سرمایه ها

استفاده از سرمایه برای تامین هزینه ها از کاربردی ترین روش های تامین بودجه مالی در مسیر احداث میدان میوه و تره بار  می باشد. سرمایه گذار برای راه اندازی کار نیازمند میزان قابل توجهی سرمایه می باشد که از آن در مسیر راه اندازی کار استفاده می نماید.

تهیه ی زمین، اجرای پروژه های عمرانی، تجهیز مجموعه، تامین حامل های انرژی، سرویس و خدمات اجرایی در مجموعه و در نهایت تامین مالی برای هزینه های انسانی تنها بخشی از هزینه های جاری در کار می باشند. البته در این مسیر راه های متعددی نیز برای کاهش هزینه ها وجود دارد که سرمایه گذار با شناخت کافی نسبت به هزینه ها به آن دسترسی پیدا خواهد نمود.

برای احداث میدان میوه و تره بار سرمایه گذاران به چیزی حدود 20000 متر مربع فضای آزاد نیاز دارند. سرمایه گذاران با دسته بندی این فضا در بخش های مختلف تمامی امکانات مورد نیاز برای احداث میدان میوه و تره بار را در مجموعه فراهم می نمایند. در نهایت سرمایه گذار برای مدیریت مناسب مجتمع نیازمند به کارگیری چیزی حدود 60 نفر نیروی فعال انسانی می باشد.

راه اندازی احداث میدان میوه و تره بار با چیزی حدود 90 میلیارد سرمایه امکان پذیر می باشد. شناخت میزان دقیق هزینه ها می تواند به سرمایه گذار کمک نماید تا به میزان قابل توجهی هزینه های جاری در کار را کاهش دهد.

⭐️ برآورد میزان سود احداث میدان میوه و تره بار

برای بررسی سودآوری کار معمولا  سرمایه گذاران از نظر متخصصان بهره مند می گردند. مطالعه بازار رقبا یکی از روش هایی است که سرمایه گذاران به کمک آن می توانند به میزان موفقیت کسب و کار و همچنین سودآوری آن پی ببرند. البته برای بررسی میزان سودآوری روش های علمی تر دیگری نیز وجود دارد که معمولا متخصصان از آن بهره می برند.

یکی از این روش ها بررسی میزان دوره بازگشت سرمایه در کسب و کار می باشد. در این مورد پژوهش ها نشان می دهد که سرمایه گذاران در یک میدان تره بار می توانند شاهد بازگشت سرمایه های خود در بازه ی زمانی مشخصی معادل 7 سال باشند. سرمایه گذاران می توانند با شناخت دقیق از موارد یاد شده در متن در این کسب و کار ورود نمایند.

البته در این مسیر طرح توجیهی احداث فروشگاه زنجیره ای نیز می تواند نقش موثری در طی مسیرهای اداری برای شما سرمایه گذاران ایفا نماید.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث بازارچه صنایع دستی ⭐️ برای اخذ مجوز

⭐️ بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث میدان میوه و تره بار

برای بررسی توجیه پذیر بودن نقطه آغازین فرایند اقتصادی احداث میدان میوه و تره بار کارشناسان می توانند به موارد متعددی توجه نمایند. میزان هزینه ها در کار، سرمایه مورد نیاز در طرح، نقاط سر به سر کار و در نهایت نرخ بازده داخلی کار بخشی از این موارد می باشند که می توانند به بررسی توجیه پذیری کار کمک نمایند.

برای مثال میزان نرخ بازدهی داخلی برای این کسب و کار توسط کارشناسان چیزی در حدود  57/40 درصد در نظر گرفته شده است. در نهایت کارشناسان با بررسی موارد قابل استناد در طرح توجیهی به توجیه پذیری آن برای سرمایه گذاری پی خواهند برد.کامیون های پر از میوه در میدان میوه و تره بار - طرح فنی

⭐️ طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار

سرمایه گذاران بعد از تهیه طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار می توانند در مسیر راه اندازی کار وارد شوند. سایت طرح فنی یکی از سایت های معتبر و فعال در زمینه تولید طرح توجیهی میباشد.

مدیران سایت طرح فنی به پشتوانه ی کارشناسان مجرب فعال در سایت برای سرمایه گذاران امتیازاتی را در نظر گرفته اند. سرمایه گذاران با تهیه ی طرح توجیهی اختصاصی از سایت طرح فنی می توانند از مزایای مطرح شده در این سایت بهره مند گردند. در ادامه به بررسی برخی از این مزایا خواهیم پرداخت.

⭐️ بررسی اجمالی امتیازهای موجود در سایت طرح فنی

 کارشناسان ما در سایت طرح فنی به مدت 5 ماه به صورت رایگان از طرح توجیهی احداث میدان میوه و تره بار پشتیبانی می نمایند. همچنین برگزاری یک جلسه آنلاین رایگان بین سرمایه گذار اصلی و دیگر سرمایه گذاران مجموعه از امتیازهای دیگر سایت طرح فنی محسوب می گردد.

در این جلسه کارشناسان سایت به بررسی مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام، وثایق و ضمانت نامه های بانکی با حضور سرمایه گذاران اصلی و همچنین سایر سرمایه گذاران در طرح خواهند پرداخت.

جهت سفارش طرح توجیهی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب