صنایع تجهیزاتصنعتیمقالات آموزشی

طرح توجیهی سردخانه ⭐️ دو مداره و دو منظوره + کامفار و گرید کانون

احداث سردخانه صنعتی 100 تن تا 20.000 تن

طرح توجیهی سردخانه به منظور بررسی اطلاعات فنی و مالی پروژه نگارش می شود و در حقیقت شناسنامه واحد صنعتی است. همانطور که می دانید، طول عمر مواد غذایی کوتاه است. سردخانه ها دارای شرایط دمایی و رطوبتی استاندارد برای نگهداری مواد غذایی به بهترین شکل ممکن هستند.

محصولات مازاد بر مصرف بازار در سردخانه ها ذخیره و در فصول مختلف سال روانه بازارهای فروش می شوند. انواع میوه جات، سبزیجات، محصولات پروتئینی مانند مرغ و گوشت و دیگر محصولات فسادپذیر در سردخانه ها نگهداری می گردند.

سردخانه ها عموما در نزدیکی مناطق کشاورزی، مراکز پرورش دام، بنادر صید ماهی و یا در شهرهای مرزی احداث می شوند. به دلیل ارتباط سردخانه ها با تامین مواد غذایی مورد نیاز مردم، این صنعت جزو سرمایه گذاری های کم ریسک محسوب می شود.

البته قطعا باید و نبایدهایی در پروژه وجود دارد که تنها در طرح توجیهی اختصاصی، روش های رویارویی با آنها بررسی شده است.

چه سرمایه ای برای احداث سردخانه مورد نیاز است؟

برای راه اندازی سردخانه، سرمایه اولیه برای احداث سازه سردخانه و تهیه تجهیزات و سیستم های  سرمایشی مورد نیاز است. سردخانه ها از نظر میزان برودت و سیستم سرمایشی دارای انواع گوناگون هستند و احداث هر یک از آن ها نیاز به سرمایه های متفاوت دارد.

قسمت اعظم سرمایه برای اجرای سازه سردخانه و عایق سازی آن و همین طور پیاده سازی سیستم برودتی صرف خواهد شد.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای پروژه با توجه به ظرفیت طرح، توسط کارشناسان ما محاسبه و در طرح توجیهی سردخانه برای شما نگارش می گردد.

 میزان هزینه ها در طرح توجیهی سردخانه چگونه برآورد می شود؟

هزینه ها جزو لاینفک هر کسب و کاری هستند. برای راه اندازی سردخانه شما با هزینه هایی متفاوتی روبرو خواهید بود. زمین سردخانه در راس همه هزینه ها است. برای احداث سردخانه یک زمین با حداقل مساحت 1000 متر مربع نیاز است.

شما در این راستا با هزینه های دیگری اعم از هزینه های حقوق کارگران، هزینه های سربار و غیره روبرو خواهید بود. کارآفرینان موفق، قبل از راه اندازی یک پروژه، تمامی هزینه های طرح را لیست کرده و برای پرداخت آنها برنامه ریزی می کنند.

در طرح توجیهی سردخانه فهرستی از هزینه های ریز و درشت که ممکن است، در مسیر با آنها مواجه شوید، تهیه شده و مبالغ مورد نیاز برای پرداخت آنها با جزئیات درج گردیده است.

با راه اندازی سردخانه چه میزان سود برداشت خواهید کرد؟

سردخانه ها به سه نوع زیر صفر، بالای صفر و دو مداره دسته بندی می شوند.

سردخانه های بالای صفر برای نگهداری مواد غذایی تازه مانند میوه، سبزی و سردخانه های زیر صفر برای نگهداری مواد غذایی منجمد مانند مرغ و گوشت منجمد استفاده می شوند.

همچنین سردخانه های دو مداره نیز به صورت ترکیبی دارای سیستم های زیر صفر و بالای صفر می باشند. سود پروژه بسته به نوع سردخانه و ظرفیت طرح متفاوت می باشد. اما نرخ بازده داخلی طرح، حداقل 33 درصد برآورده شده است.

پیش بینی سود پروژه معمولا کار آسانی نیست و به مولفه هایی مانند ظرفیت طرح و میزان سرمایه اولیه شما بستگی دارد. پس بهتر است، کار را به کاردان سپرده و از مشاوران ما کمک بگیرید. سود پروژه شما در طرح توجیهی سردخانه توسط کارشناسان ما پیش بینی می گردد.

تجهیزات موردنیاز برای راه اندازی سردخانه - طرح فنی

 تجهیزات مورد نیاز در طرح توجیهی سردخانه

تجهیزات اصلی برودتی که در طرح توجیهی سردخانه به صورت کامل تر مورد بررسی قرار می گیرند، عبارتند از:

 • کمپرسور
 • کندانسور
 • ترانسمیتر فشار
 • کنترلر
 • سنسورهای دما
 • شیر انبساط برقی
 • اپراتور

سازه سردخانه به صورت سوله فلزی، سازه خرپایی و یا تیر ورقی پیاده سازی می شود. کف سردخانه با پانل ها و مواد پلیمری عایق و ایزوله می گردد. دیوارهای اتاق های سردخانه نیز با عایق های پلی یورتان پوشانده شده و از درب های مخصوص سردخانه ای و پنجره های تعادل برای جلوگیری از هدر رفتن سرما استفاده می گردد.

کلیک کنید
طرح توجیهی تولید سبد میوه پلاستیکی 🧺 (کامفار + مطالعات بازار + گرید)

آیا احداث سردخانه از جنبه اقتصادی موجه است؟

محصولات کشاورزی به خصوص میوه جات و سبزیجات، نقش اصلی در تغذیه و معیشت مردم دارند. با توجه به ارتباط تنگاتنگ بخش کشاورزی و سردخانه ها، هیچ شک و شبهه ای از نظر سود آوردی پروژه وجود ندارد. آمارها نشان می دهند که حدود 30 درصد از محصولات کشاورزی به علت عدم دسترسی به سردخانه ها از بین می روند.

از سوی دیگر با توجه به واردات گسترده و ترانزیت محصولات منجمد از کشورهای دیگر، نقش کلیدی سردخانه ها بخصوص در شهرهای مرزی بیشتر از قبل حس می گردد. بنابراین احداث سردخانه کاملا سودآور بوده و از نظر اقتصادی توجیه پذیر است.

چه مشکلات و خطراتی در راه اندازی سردخانه به چشم می خورند؟

در درجه اول باید گفت، راه اندازی سردخانه از آن دسته کسب و کارها است که نیاز به سرمایه گذاری بالایی دارد. سرمایه گذاران بسیاری، بودجه کلانی برای احداث سردخانه صرف کرده و در نهایت با شکست مواجه شده اند.

اجرای ناصحیح سیستم های سرمایشی، عدم آشنایی با بازار و احداث سردخانه در مکانی نادرست باعث بر باد رفتن ثمره تلاش و سرمایه آنها شده است. رویکردهای نادرست اقتصادی و عدم آینده نگری برای پروژه، مشکلاتی است که گریبان بسیاری از سرمایه گذاران را در این بخش گرفته است.

توصیه اکید ما به شما سرمایه گذار عزیز که قصد راه اندازی سردخانه دارید، این است که برای داشتن سرمایه گذاری امن حتما از طرح توجیهی سردخانه کمک و مشاوره بگیرید.

احداث سردخانه - طرح فنی

طرح توجیهی سردخانه چگونه راه را برای شما هموار خواهد کرد؟

طرح توجیهی سردخانه، زرهی پولادین در این کارزار خواهد بود. در این طرح تمام جوانب پروژه از مطالعات فنی گرفته تا پیش بینی های اقتصادی سنجیده شده و برای شما شفاف سازی می گردد. تیم ما در تمام طول مسیر از اخذ مجوز و وام گرفته تا پیش بینی سود و زمان برگشت سرمایه همراه شما هستند.

با استفاده از این طرح می توانید، تمام جوانب کار را  به کمک مشاورین توانمند ما بررسی کرده و استراتژی های درست و به موقع را در هر مرحله اتخاذ کنید.

کلیک کنید
طرح توجیهی پمپ بنزین ⛽️ (جایگاه سوخت) جهت اخذ وام و مجوز

نحوه سفارش طرح توجیهی سردخانه

خبر خوب این است که با سفارش طرح توجیهی اختصاصی سردخانه، از 5 ماه پشتیبانی مفید و موثر کارشناسان ما برخوردار خواهید شد. گام به گام با شما همراه هستیم تا پله های ترقی را با موفقیت پشت سر بگذارید. با سفارش طرح توجیهی اختصاصی در مجموعه طرح فنی، پیروزی شما تضمینی است.

امتیاز

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.86 ( 22 نتایج)

‫14 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر بله انجام میدیم به همکارانمون در بخش پشتیبانی اطلاع بدید در اولین فرصت باهاتون تماس میگیریم

 1. سلام من و شریکم برای گرفتن تسهیلات بانک ملی نیاز به این طرح داریم داخل واتساپ همین پیغام گذاشتیم ممنون میشم با ما تماس بگیرید تشکرمیکنم

 2. باسلام و خسته نباشید خدمت مهندس حاجی پور درخواست طرح توجیهی برای سردخانه 3000 تنی دارم از لحاظ سرمایه مسئله ای ندارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام آقای منصوری از طریق واتس اپ اقدام کنید و شماره تماس تون رو بفرمایید بعد از یک ساعت کارشناس باهاتون تماس میگیرن.

 3. سلام وقت بخیر هاشمیان هستم از مشهد درخواست طرح سردخانه 10 هزار تنی دارم جهت گرفتن مجوز و وام

  1. سلام لطفا شماره تماس تون رو به واتس اپ ارسال بفرمایید در اولین فرصت تماس خواهیم گرفت

 4. دروردبرتیم طرح فنی من تقریبا یکسالی هست باشما اشنا هستم و همیشه دنبالتون میکنم الان میخواستم بدونم متونید طرح سردخانه زیرصفر بنویسید برام

  1. سلام آقای حسن خانی بله انجام میدیم، واتس اپ پیام بدید که در اولین فرصت براتون پیگیری کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
نیاز به طرح توجیهی سفارشی دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ : مرضیه اکبری
* سفارش انواع طرح توجیهی اختصاصی برای دریافت وام بانکی و مجوز به همراه پشتیبانی 5 ماهه توسط تیم کارشناسی

* سوالات متفرقه را در قسمت نظرات مقاله ارسال کنید.