طرح توجیهی احداث پارکینگ طبقاتی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی احداث پارکینگ طبقاتی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث پارکینگ طبقاتی گزارشی کامل از جداول مالی همچنین مطالعه بازار و دانش عملیاتی جاری در پروژه است. به طور معمول طرح توجیهی توسط متخصصین سایت طرح فنی تهیه می گردد. طرح توجیهی تهیه شده توسط کارشناسان تیم طرح فنی کاملا دقیق بوده و در سازمان ها و نهادهای ذیربط قابل استناد می باشد.

امروزه یکی از معضلاتی که مردم را در مسیر دریافت خدمات شهری گرفتار می نماید عدم وجود فضای مناسب برای پارک ماشین در شهرها است. همین امر سبب شد تا عده ای از طراحان شهری به فکر احداث فضاهایی مناسب برای پارک انواع خودرو بیفتند. پارکینگ های طبقاتی شکلی جدید و امروزی از این فضاهای مناسب برای پارک خودروها می باشند.

ایجاد حس امنیت برای کاربران اینگونه فضاها سبب شده است تا استقبال از پارکینگ ها در سطح جهان به شکل چشمگیری رشد کند. ایران نیز یکی از کشورهایی می باشد که با رشد کلان شهرها نیاز فراوانی به توسعه اینگونه فضاها دارد.

همین امر سبب شده است تا سرمایه گذاران بخش خصوصی تمایل فراوانی برای سرمایه گذاری در امر احداث پارکینگ طبقاتی پیدا نمایند. سرمایه گذاران می توانند با مراجعه به سایت های معتبری مانند سایت طرح فنی نسبت به تهیه ی طرح توجیهی اقدام نمایند. کارشناسان سایت طرح فنی با سابقه ی 25 ساله آماده ی ارائه طرح های توجیهی تخصصی برای سرمایه گذاران می باشند.

⭐️ علت نگارش طرح توجیهی احداث پارکینگ طبقاتی

نگارش طرح توجیهی احداث پارکینگ طبقاتی در آغاز راه اندازی این فرایند برای سرمایه گذاران مزایای فراوانی را ایجاد می نماید. شاید یکی از مهمترین کاربردهای طرح توجیهی برای سرمایه گذاران در جهت جلب اعتماد کارشناسان بخش های مربوط به دریافت مجوزهای کار و تسهیلات بانکی باشد.

در واقع در سال های اخیر سیستم های صادرکننده ی مجوزهای کار و ارائه دهنده ی تسهیلات بانکی به سمتی حرکت نموده اند که برای بررسی شرایط سرمایه گذاران از مدارک استدلالی مانند طرح توجیهی بیشترین استفاده را می نمایند.

فضای داخلی پارکینگ طبقاتی در ایران - طرح فنی

⭐️ بررسی اهمیت وجود طرح توجیهی برای دریافت مجوز کار

در واقع ساختار خاص و منحصر به فرد طرح توجیهی احداث پارکینگ طبقاتی سبب شده است تا در مسیر صدور مجوز مورد استفاده قرار گیرد. شاید یکی از مهمترین دلایل کاربرد طرح در این پروسه به دلیل ذکر دقیق اطلاعات کاربردی مانند میزان سرمایه، هزینه ها و نقاط سوددهی کار می باشد.

کارشناسان می توانند از این اطلاعات به صورت مستقیم برای بررسی عوامل موثر در موفقیت کار مانند نرخ بازدهی داخلی، بررسی دقیق هزینه ها و نقاط سر به سر بیشترین استفاده را نمایند. این امر به کارشناسان کمک می نماید تا از اطلاعات استخراج شده از طرح توجیهی در جهت بررسی صلاحیت سرمایه گذاران برای دریافت مجوز کار و تسهیلات بانکی استفاده نمایند.

البته توجه به این نکته نیز الزامی می باشد که کارشناسان غالبا به سرمایه گذاران توصیه می نمایند تا قبل از اقدامات اولیه برای ثبت درخواست خود برای دریافت مجوز اقدام به تهیه ی طرح توجیهی نمایند. یعنی سرمایه گذار موظف است تا ابتدا با حضور در ارگان صادر کننده ی  مجوز کار درخواست خود را برای دریافت مجوز ثبت نماید. سپس سرمایه گذار می تواند با مراجعه به تیم های توانمندی همچون سایت طرح فنی نسبت به دریافت طرح توجیهی اقدام نماید.

⭐️ سرمایه اولیه برای احداث پارکینگ طبقاتی

یکی از مهمترین عوامل موثر در موفقیت این کسب و کار بهره مندی از میزان سرمایه کافی در جهت احداث پارکینگ طبقاتی می باشد. در واقع سرمایه گذاران در آغاز هر فعالیت اقتصادی نیاز به مقدار مشخصی سرمایه دارند تا بتواند در مسیر راه اندازی کار به عنوان یک پشتوانه مالی مورد استفاده قرار دهند.

وجود سرمایه در مسیر احداث پارکینگ طبقاتی نیز نقش مهمی را ایفا می نماید. در واقع احداث اینگونه فضاهای عمرانی نیازمند استفاده از میزان قابل توجهی سرمایه می باشد. در ابتدای مسیر نیاز است تا سرمایه گذاران ملکی مناسب با موقعیت مکانی کاربردی برای احداث پارکینگ پیدا نمایند. این امر خود به میزان قابل توجهی سرمایه ی اولیه نیاز دارد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث مجتمع تجاری اداری ⭐️برای اخذ مجوز و تسهیلات

⭐️ معرفی سرمایه اولیه و محل هزینه آن

سرمایه اولیه که کاملا دقیق در طرح توجیهی احداث پارکینگ طبقاتی مورد بررسی قرار می گیرد از مهمترین عوامل موثر در موفقیت کار می باشد. در واقع استفاده از سرمایه های اولیه در مسیر راه اندازی هر فعالیت درآمدزایی امری اجباری و مهم می باشد.

تامین هزینه های جاری در مسیر راه اندازی کار به واسطه سرمایه های اولیه امکان پذیر می باشد. سرمایه گذاران با شناخت دقیق هزینه های جاری در مسیر احداث پارکینگ طبقاتی از سرمایه های اولیه برای تامین بودجه استفاده می نمایند. در این مسیر برای سرمایه گذار هزینه های وجود دارد که موظف به تقبل آنها می باشد.

این هزینه ها شامل هزینه های لازم برای تهیه ی ملک مناسب برای تاسیس پارکینگ طبقاتی، هزینه های عمرانی در مسیر احداث پارکینگ و در نهایت تجهیز این مرکز با ادوات مناسب می باشد. تمامی این هزینه ها توسط سرمایه گذاران و از طریق سرمایه های اولیه ی آنها تامین مالی می گردد.

برای مثال برخی از تجهیزات ضروری که نیاز است تا توسط سرمایه گذاران در پارکینگ ها مستقر گردند شامل مواردی مانند دوربین های امنیتی، تجهیزات تهویه شامل جت فن ها می باشد. همچنین استفاده از تجهیزات مدرن در پارکینگ ها نیز امری الزامی می باشد. برخی از این تجهیزات شامل پارکینگ های آسانسوری، آسانسوری کشویی، پارکینگ های مکانیزه روتاری(دورانی)، پارکینگ های پازلی و ستونی می شود.

احداث پارکینگ طبقاتی مدرن با تجهیزات جدید - طرح فنی

⭐️ هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

هزینه ها یکی دیگر از مهمترین معیارهایی می باشد که توسط کارشناسان در زمان تهیه ی طرح توجیهی مورد ارزیابی قرار می گیرد. در واقع هزینه ها در مسیر راه اندازی و احداث پارکینگ طبقاتی نقش بسیار مهمی را ایفا می نمایند.

شناخت هزینه ها در مسیر راه اندازی کار بسیار موثر می باشد و می تواند در تعیین موفقیت سرمایه گذاران نقش اساسی داشته باشد. سرمایه گذاران در مسیر احداث پارکینگ طبقاتی از سرمایه های خود برای تامین مالی هزینه ها استفاده می نمایند.

در نتیجه شناخت هزینه ها به آنها کمک می نماید تا برآوردی دقیق از نیازهای مالی در این مسیر پیدا نمایند. همچنین شناخت هزینه ها به آنها کمک می نماید تا بتوانند سرمایه های خود را در مسیر احداث پارکینگ بهتر مدیریت نمایند.

⭐️ بررسی محل هزینه سرمایه ها

هزینه‌های سرمایه‌ای به عنوان بخشی از هزینه‌های کل طرح توجیهی احداث پارکینگ طبقاتی بسیار حیاتی است. این هزینه‌ها شامل هزینه‌های ساختمانی مانند خرید زمین، ساخت و نصب سازه‌های فلزی، سیستم‌های برقی و روشنایی، آسانسور و سایر تجهیزات مرتبط است.

همچنین، هزینه‌های مربوط به مهندسی و طراحی، مجوزها و مصالح نیز از جمله هزینه‌های سرمایه‌ای محاسبه می‌شوند. این هزینه‌ها باید با دقت و دقت برآورد شوند تا از توجیه پذیری اقتصادی و موفقیت طرح اطمینان حاصل شود.

⭐️ برآورد میزان سود احداث پارکینگ طبقاتی

با توجه به رشد فزاینده ی فضاهای شهری نیاز است تا امکانات رفاهی نیز برای کاربران این فضاها تامین گردد. احداث پارکینگ های طبقاتی یکی از راهکارهای اساسی برای کاهش بار احساسی و ایجاد حس امنیت عمومی در فضاهای شهری می باشد. احداث اینگونه فضاها در امر مدیریت شهری نیز بسیار موثر می باشد. همین امر سبب شده است تا به طور معمول مسئولان شهری از احداث اینگونه فضاها در کلان شهرها بسیار استقبال نمایند.

در نهایت با توجه به ظرفیت بالای پارکینگ های طبقاتی در خدمات دهی ورود به این کسب و کار برای سرمایه گذاران امری سودآور می باشد. به طور معمول یک پارکینگ طبقاتی می تواند روزانه جوابگوی نیاز حدود 2240 خودرو به طور مستمر باشد. در نهایت سرمایه گذاران با ورود به این کسب و کار می توانند شاهد سودآوری قابل توجه در این زمینه کاری باشند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

⭐️ معرفی تجهیزات مورد نیاز برای احداث پارکینگ طبقاتی

[tie_list type=”starlist”]

  • پارکینگ های آسانسوری
  • آسانسوری کشویی
  • پارکینگ های مکانیزه روتاری(دورانی)
  • پارکینگ های پازلی
  • پارکینگ های ستونی
  • دوربین ها و تجهیزات امنیتی
  • سیستم تهویه هوا مانند جت فن ها

[/tie_list]

پارکینگ طبقاتی کشویی و آسانسوری - طرح فنی

⭐️ بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث پارکینگ طبقاتی

توجیه پذیر بودن طرح توجیهی احداث پارکینگ طبقاتی به عوامل متعددی وابسته می باشد که معمولا توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد. در این راستا کارشناسان به بررسی موارد مهمی مانند سرمایه، هزینه ها، نقاط سوددهی و نقاط سر به سر کار می پردازند. بررسی این اطلاعات بدون دانش فنی امری سخت و گاها محال می باشد. در نتیجه سرمایه گذاران برای بررسی این موارد از کارشناسان متخصص در این زمینه کمک می گیرند.

برای مثال در بررسی توجیه پذیری اقتصادی احداث پارکینگ طبقاتی مواردی مانند نرخ بازگشت داخلی و نرخ بازگشت سرمایه بررسی می گردد. مطالعه بازار رقبایی که در این زمینه فعال می باشند نشان می دهد که به طور معمول نرخ بازگشت داخلی این فعالیت معادل 9/10 درصد و نرخ بازگشت سرمایه در آن 22 درصد می باشد. این امر نشان می دهد که ورود به این فعالیت اقتصادی برای سرمایه گذاران امری سودآور و توجیه پذیر می باشد.

⭐️ نحوه سفارش طرح توجیهی احداث پارکینگ طبقاتی

سرمایه گذاران با استفاده از طرح توجیهی احداث پارکینگ طبقاتی به راحتی می توانند در این فعالیت اقتصادی وارد شوند. البته بهتر است تا سرمایه گذاران برای تهیه ی طرح توجیهی به سایت های معتبری که در زمینه تولید طرح توجیهی فعال هستند مراجعه نمایند.

سایت طرح فنی یکی از سایت هایی می باشد که با به کارگیری نیروهای متخصص در زمینه تولید طرح توجیهی فعالیت می نماید. کارشناسان این سایت با تجربه 25 ساله در زمینه هایی مانند سرمایه گذاری، امور اداری و بانکی بسیار با تجربه می باشند.

⭐️ بررسی اجمالی امتیازهای موجود در سایت طرح فنی

یکی از این امتیازات شامل پشتیبانی 5 ماهه رایگان از طرح توجیهی احداث پارکینگ طبقاتی می باشد. به صورتی که طی این مدت اگر سرمایه گذار قصد تغییر در طرح را داشته باشد کارشناسان سایت از او حمایت خواهند نمود.

همچنین برگزاری یک جلسه آنلاین رایگان بین سرمایه گذاران و کارشناسان سایت از دیگر امتیازات ارائه شده توسط سایت می باشد. در این جلسه کارشناسان به رفع ابهامات در زمینه اموری مانند مراحل اخذ مجوز، پروسه دریافت وام، وثایق و ضمانت نامه های بانکی می پردازند.

جهت سفارش طرح توجیهی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب