طرح توجیهی تولید پد الکل ⭐️ برای اخذ مجوز

طرح توجیهی تولید پد الکل - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید پد الکل، ارائه دهنده اطلاعات فنی، مالی و تحقیقات بازار طرح است که توسط کارشناسان سایت طرح فنی به منظور اخذ مجوز و وام تهیه می شود. از بین بردن باکتری های مضر، میکروب ها و ویروس ها از وظایف ضدعفونی کننده های الکلی می باشد. پد های الکلی، نوعی پنبه یا الیاف آغشته به الکل هستند که در غلافی از بسته بندی آلومینیومی قرار داده می شوند. این پدها برای ضدعفونی کردن دست ها، ضد عفونی کردن محل تزریق، تمیز کردن زخم ها و … به کار می روند.

نوع الکل مورد استفاده در پدهای الکلی تولیدی توسط شرکت های مختلف، متفاوت است؛ اما متداول ترین الکل های مصرفی، ایزوپروپیل و اتیل الکل هستند. به طور معمول حداقل درصد الکلی که برای این پدها استفاده می شود، 70 درصد است زیرا در غیر این صورت نمی تواند، به صورت کامل در ضد عفونی کردن و از بین بردن باکتری ها و ویروس ها کارساز باشد. مهم ترین کاربرد پدهای الکل در آزمایشگاه ها، مراکز درمانی و بیمارستانی است؛ اما این پدها در آرایشگاه ها و برای ضدعفونی کردن دست ها در بیرون از منزل نیز به کار برده می شوند.

اخذ مجوز با ارائه طرح توجیهی تولید پد الکل

اخذ جواز تاسیس، پروانه بهره برداری و تسهیلات از مهم ترین اهداف نگارش طرح توجیهی تولید پد الکل هستند. نهادهای متولی صدور مجوز برای این کسب و کار، سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت می باشند. سازمان های فوق پس از دریافت بیزینس پلن تولید پد الکل از سرمایه گذار و بعد از حصول اطمینان از منطقی بودن طرح، با صدور مجوز موافقت می نمایند.

یکی از مزایای اخذ جواز تاسیس توسط سرمایه گذاران این است که در صورت وجود اعتبار، تسهیلات کم بهره دولتی به آنها اختصاص پیدا می کند. البته اعطای تسهیلات به متقاضی با ارائه طرح توجیهی تولید پد الکل به بانک امکان پذیر خواهد بود.

دستاوردهای طرح توجیهی تولید پد الکل

تنظیم و ارائه طرح توجیهی، در پروسه اخذ مجوز و وام یک ضرورت غیر قابل انکار است؛ اما باید گفت، هدف از نگارش آن، تنها محدود به این موضوع نیست. ارائه اطلاعات ضروری این کسب و کار به سرمایه گذاران از دستاوردهای طرح توجیهی تولید پد الکل می باشد.

این اطلاعات در فازها و مراحل مختلف پروژه از پیاده سازی طرح گرفته تا بهره برداری از طرح در اختیار کارآفرینان قرار می گیرد. ارزیابی های اقتصادی و مالی طرح، دانش فنی و عملیاتی پروژه و مطالعات بازار طرح به صورت یکپارچه در قالب بیزینس پلن تولید پد الکل به سرمایه گذاران ارائه می گردد.

خط تولید پد الکل در ایران - طرح فنی

تجهیزات مورد نیاز برای تولید پد الکل

همانطور که در بالا گفتیم، تولید پد الکل تماما به صورت اتوماتیک از طریق یک دستگاه انجام می گیرد. تجهیزات معرفی شده در طرح توجیهی تولید پد الکل عبارتند از:

 • مخزن الکل
 • دستگاه تمام اتوماتیک تولید پد الکل با سرعت بالا
 • تجهیزات شیرینگ و بسته بندی

کاربرد پدهای الکلی

پدهای الکلی همه کاره هستند و از آنها می توان در موارد زیر استفاده کرد:

[tie_list type=”starlist”]

 • ضد عفونی کردن دست ها
 • استریل کردن محل تزریق واکسن، سرم و آمپول
 • پاکسازی پوست و جوش
 • استفاده در آرایشگاه ها پس از اصلاح و …
 • استریل سازی تجهیزات و ابزارآلات پزشکی
 • ضدعفونی محل نیش حشرات و جلوگیری از خارش پوست
 • تمیز کردن کیبورد و متعلقات کامپیوتر و لپ تاپ
 • تمیز کردن نمایشگرهای تلفن همراه، تبلت و …
 • از بین بردن سریع روغن در سطوح آشپزخانه
 • پاک کردن لکه ها از جمله لکه جوهر و لکه خون
 • از بین بردن حالت تهوع در بیماران با قرار دادن پد الکلی روی تیغه بینی

[/tie_list]

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید پد الکل

به اعتقاد کارشناسان و نگارندگان طرح توجیهی تولید پد الکل، این طرح از توجیه پذیری اقتصادی برخوردار است. با نگاهی به وضعیت عرضه و تقاضای پدهای الکلی در کشور در می یابیم که در عرضه محصول، کمبود جدی وجود دارد. بنابراین احداث واحدهای جدید تولید پد الکلی منطقی خواهد بود.

ضمن این که مانعی نیز برای صادرات پدهای الکلی وجود ندارد و سرمایه گذاران می توانند، در بازارهای بین المللی نیز فعالیت کرده و با توجه به نیاز جهانی به پدهای الکلی، ارزآوری خوبی داشته باشند.

احداث کارخانه تولید پد الکل - طرح فنی

چشم انداز سرمایه گذاری در تولید پل الکل

طبق بررسی های کارشناسان در طرح توجیهی تولید پد الکل، سرمایه گذاری در این بخش منطقی و هوشمندانه است. پدهای الکلی از ملزومات بخش پزشکی هستند، از این رو تقاضا برای آنها همواره وجود خواهد داشت. این پدها دارای خاصیت استریل کنندگی بوده و پس از استفاده بر روی بدن به سرعت تبخیر می شوند و اثری از خود بر جای نمی گذارند.

انتظار می رود، با پیشرفت بخش پزشکی و درمانی و لزوم ضدعفونی سازی در این بخش ها، همچنان تقاضا برای پدهای الکلی وجود داشته باشد. پدهای الکلی در حال حاضر جایگزینی عالی برای پنبه هستند که توسط کادر درمان به الکل آغشته شده و استفاده می شدند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید عطر و ادکلن ⭐️ برای اخذ مجوز

سرمایه لازم برای تولید پد الکل

تولید پد الکل مستلزم خریداری تجهیزات مکانیزه و تامین ملزومات و زیرساخت های پروژه می باشد. تجهیزات خط تولید پد الکل، تمام اتوماتیک و بدون دخالت دست هستند. به طوری که تمام مراحل برش و تا کردن الیاف و آغشته کردن آنها به الکل به صورت اتوماتیک انجام می گردد. تمامی تجهیزات خط تولید الکل شامل دستگاه های مکانیزه و مخازن الکل با سرمایه ثابت خریداری می گردند.

بهره برداری از کارخانه تولید پد الکل بدون سرمایه درگردش ممکن نیست. این بودجه مختص خریداری مواد اولیه مورد نیاز طرح شامل الیاف پنبه ای، الکل ایزوپروپیل 70 درصد و فویل آلومینیوم می باشد. محاسبه میزان سرمایه اولیه در طرح توجیهی تولید پد الکل با احتساب ارزش روز تجهیزات و قیمت روز مواد اولیه انجام می گردد.

برآورد هزینه ها توسط طرح توجیهی تولید پد الکل

برآورد شاخص های مالی طرح تنها محدود به سرمایه ثابت و درگردش نبوده و شامل هزینه ها نیز می باشد. تمامی هزینه های این پروژه در طرح توجیهی تولید پد الکل طبقه بندی شده و با ارقام روز مشخص می شوند.

طبق بررسی های کارشناسان برای تولید 40 میلیون عدد پد الکلی در سال، به زمینی با مساحت 1000 مترمربع و با زیربنای حداقل 200 مترمربع احتیاج داریم. بودجه اختصاص یافته به زمین بسته به محل احداث کارخانه و واقع شدن آن در شهرک های صنعتی متغیر خواهد بود.

هزینه نیروی انسانی، هزینه های قبل از بهره برداری، هزینه حامل های انرژی و هزینه تعمیر و سرویس تجهیزات از سایر هزینه های این طرح هستند که در طرح توجیهی، بررسی و سپس مبلغ گذاری می گردند.

دستگاه تولید پد الکل - طرح فنی

بررسی میزان سوددهی پروژه

با بررسی هایی که کارشناسان در طرح توجیهی تولید پد الکل انجام داده اند، بازدهی خوب این طرح اثبات شده است. کارشناسان، نرخ بازده داخلی پروژه را در بدبینانه ترین حالت ممکن حدود 25 درصد تخمین زده اند. میزان دقیق سوددهی این پروژه به عواملی چون ظرفیت تولید سالیانه و کیفیت ماشین آلات خط تولید بستگی دارد.

استفاده از تجهیزات پیشرفته تر و اتوماتیک باعث کاهش هزینه های نیروی انسانی شده و در نهایت، افزایش سود طرح را در پی دارد. ضمن این که تجهیزات باکیفیت و استاندارد از استهلاک پایین تری برخوردار هستند. میزان دقیق سود خالص، سود ناخالص، نقطه سر به سر، مدت زمان برگشت سرمایه و سایر فاکتورهای مرتبط با سود به صورت تخصصی در طرح توجیهی معین می گردند.

فرآیند تولید پد الکل

طرح توجیهی تولید پد الکل با توضیح فرایند تولید محصول نیز سعی در ارائه دانش فنی و عملیاتی پروژه به سرمایه گذاران دارد. اولین گام در تولید پد الکل، آماده سازی الکل ایزوپروپیل و ریختن آن در مخازن مخصوص الکل است. به طور معمول حداقل 70 درصد از حجم مخزن را از ایزوپروپیل الکل و 30 درصد باقیمانده را از آب پر می کنند.

سپس الیاف پنبه به صورت رولی در دستگاه اتوماتیک تولید پد الکل جایگذاری می گردند.  این الیاف در حقیقت نوعی پارچه بافته نشده اسپان لس به صورت دولا می باشند.

در قسمت دیگری از دستگاه اتوماتیک نیز ماده بسته بندی شامل فویل آلومینیومی با عرض 400 میلی متر قرار داده می شود. در این مرحله، الیاف پنبه ای برش خورده و توسط دستگاه به صورت اتوماتیک تا می شوند. سپس پدها به الکل موجود در مخزن آغشته می شوند. در نهایت پدها در داخل فویل آلومینیومی قرار گرفته و به صورت تک نفره بسته بندی و مهر و موم می گردند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی تولید پد الکل

طرح توجیهی اختصاصی، گزارشی مفصل تر و به روز تر از طرح توجیهی آماده است که به صورت انحصاری با توجه به مشخصات هر طرح اقتصادی تهیه می گردد. نگارندگان طرح توجیهی تولید پد الکل از طرح توجیهی نویسان برتر کشور هستند که از سابقه درخشان 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری و امور اداری و بانکی برخوردار می باشند.

با سفارش طرح توجیهی اختصاصی در سایت طرح فنی علاوه بر اطمینان از مستند و قابل دفاع بودن طرح در بانک ها و سازمان های صدور مجوز، امتیازات دیگری نیز دریافت خواهید کرد. این امتیازات شامل 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان به درخواست سرمایه گذار می باشند.

جلسه آنلاین با محوریت موضوعات اداری و بانکی طرح از جمله مراحل اداری اخذ جواز، مراحل اخذ تسهیلات، وثایق و ضمانت نامه های بانکی و … و پاسخگویی به سوالات سرمایه گذاران تشکیل می گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب