طرح توجیهی تولید تسمه پروانه خودرو ⭐️برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید تسمه پروانه خودرو - طرح فنی

فهرست مطالب

موضوع این مقاله درباره طرح توجیهی تولید تسمه پروانه خودرو است. در طی این مقاله تلاش می‌کنیم تا یک گزارش جامع در خصوص فرایند تولید تسمه پروانه خودرو و مزیت‌های این طرح ارائه نماییم. تیم طرح فنی در تلاش است تا طرح توجیهی تولید تسمه پروانه خودرو را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار داده و شما را با شرایط تولید این دسته از لوازم جانبی خودرو بیشتر آشنا کند.

تسمه پروانه که با نام‌های تسمه دینام و تسمه مارپیچ هم شناخته می‌شود، نوعی کمربند یا تسمه است که در خودروها کاربرد داشته و وظیفه‌ی آن انتقال نیروی گشتاور موتور به دیگر اجزای اتومبیل می‌باشد. در نتیجه می‌توان از تسمه پروانه به عنوان یکی از مهمترین و پرکاربردترین لوازم یدکی خودرو نام برد. تسمه پروانه از بازار فروش پررونقی برخوردار است.

هدف از نگارش طرح توجیهی تسمه پروانه چیست؟

درباره هدف نگارش طرح توجیهی تولید تسمه پروانه خودرو، می‌توان گفت که یکی از مهمترین پارامترها برای دریافت مجوز فعالیت در زمینه تولید تسمه پروانه خودرو داشتن طرح توجیهی است. از طرفی، داشتن طرح توجیهی می‌تواند کار شما برای دریافت وام اشتغال زایی را ساده‌تر کند.

لذا کارشناسان تیم طرح فنی، با وام گرفتن از تجربیات خود و همچنین با استفاده از مهمترین اصول مورد نیاز برای نگارش طرح توجیهی، در تلاش هستند تا طرح توجیهی تولید تسمه پروانه خودرو را با جدیدترین و اصولی‌ترین معیارها تهیه کرده و فرایند دریافت مجوز کسب و کار برای تولید تسمه دینام را ساده‌تر کنند.

با این وجود، ذکر این نکته لازم است جهت شروع یک پروژه، در قدم اول باید درخواست صدور مجوز بدهید و پس از تایید درخواست شما توسط نهادهای ذی ‌ربط به دنبال تهیه‌ی طرح توجیهی تولید تسمه پروانه خودرو باشید.

کارخانه تولید تسمه پروانه خودرو - طرح فنی

سرمایه اولیه برای کارخانه تسمه پروانه خودرو

بدون شک سرمایه اولیه، یکی از مهمترین پارامترها برای شروع هر پروژه‌ی تولیدی به حساب می‌آید. در خصوص کارخانه تولید تسمه پروانه خودرو نیز این موضوع صادق است. یکی از مهمترین عوامل در زمان تعیین سرمایه اولیه برای اجرای طرح تولید تسمه دینام اتومبیل، ماشین آلات و تجهیزات اولیه هستند.

از جمله‌ی مهمترین تجهیزات مورد نیاز اجرای این طرح می‌توان به مخلوط کن زنبوری، کلندر، دستگاه نوار کشی، کمپرسور، وان لاتکس، تونل هوای داغ، ماشین چاپ، غلتک فرم گیری، قالب فلزی، قفسه گیره آویز، ترازو و … اشاره کرد.

همچنین بخش مهمی از سرمایه اولیه این پروژه صرف قسمت‌های عمرانی کارخانه و ساخت سوله تولید تسمه پروانه، انبار، محوطه سازی و … می‌شود. در کنار این موارد، خرید مواد اولیه هم یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در هنگام محاسبه سرمایه مورد نیاز برای کارخانه تولید تسمه پروانه خودرو است. در نتیجه برای محاسبه سرمایه اولیه مورد نیاز جهت اجرای طرح تولید تسمه پروانه باید تمامی این پارامترها را مد نظر قرار داد.

هزینه‌های راه اندازی برای شروع پروژه

با مد نظر قرار دادن تمام موارد و پارامترهایی که در بخش قبل ذکر کردیم، پروژه تولید تسمه پروانه خودرو به سرمایه اولیه نیاز دارد. البته میزان سرمایه اولیه، به نوع تسمه پروانه و میزان تولید سالانه کارخانه وابسته است. با این حال نوساناتی که در بازار داخلی وجود دارد هم در تعیین سرمایه اولیه مورد نیاز برای شروع این طرح بی‌تاثیر نیست.

برای راه اندازی کارخانه‌ی تولید تسمه پروانه خودرو با ظرفیت تولید دو هزار و پانصد تن تسمه پروانه خودرو در سال، به زمینی در حدود پنج هزار متر مربع نیاز است. زیر بنای این کارخانه نیز چیزی در حدود سه هزار متر مربع می‌باشد. در کنار این موارد، این طرح به چیزی در حدود 30 تا 35 نفر نیروی انسانی نیاز دارد.

در نتیجه با محاسبه تمام موارد و پارامترهای ذکر شده و با در نظر گرفتن هزینه‌ی مورد نیاز برای خرید تجهیزات لازم برای خطوط تولید، کارخانه تولید تسمه پروانه برای شروع کار به سرمایه‌ی اولیه‌ای در حدود هشت تا ده میلیارد تومان نیاز دارد.

برآورد درصد سود کارخانه تولید تسمه پروانه خودرو

تسمه پروانه یکی از کلیدی‌ترین و حساس‌ترین قطعات خودرو است که از بازار خرید و فروش پررونقی برخوردار می‌باشد. به علاوه، شرایط برای تولید این قطعه در کشور مهیا بوده و با تولید آن می‌توان به درآمد خوبی دست پیدا کرد.

برآوردهایی که در حوزه تولید تسمه پروانه خودرو انجام شده، به خوبی نشان می‌دهد که تولید این قطعه از سود قابل توجهی برخوردار است. درصد سود کارخانه تسمه پروانه خودرو چیزی در حدود 35 درصد می‌باشد.

تجهیزات مورد نیاز برای تولید تسمه پروانه خودرو

به منظور تولید تسمه پروانه خودرو هم مثل تولید هر قطعه‌ی دیگری یکسری ماشین آلات و تجهیزات کلیدی نیاز دارید. مخلوط کن زنبوری، آسیاب غلتکی، ماشین کلندر، ماشین نوار کشی، غلتک فرم گیری، ماشین کمپرسور، اتوکلاو، ماشین جمع کن، وان لاتکس، تونل هوای داغ، ماشین چاپ، قالب فلزی، ترازو و قفسه گیره‌های آویز اشاره نمود.

همچنین اس بی آر، نخ پلی استر، پارچه، مرکب چاپ، کاغذ، دوده، لاتکس، آنتی اکسیدان، شتاب دهنده، گوگرد، اکسید روی و ان آر نیز از جمله مهمترین مواد اولیه مورد نیاز برای تولید تسمه تایم خودرو به حساب می‌آیند.

خط تولید تسمه پروانه خودرو - طرح فنی

فرایند تولید تسمه پروانه خودرو

اما درباره فرایند تولید تسمه پروانه خودرو لازم به ذکر است که در مرحله‌ی اول الیاف پلی استر را به مواد اس بی آر و ان آر آغشته می‌کنند. سپس برای تولید کامپاند لاستیکی، مواد اولیه مثل مواد نرم کننده، مواد شتاب دهنده، پر کننده‌ها و لاستیک را وزن می‌کنند و آن را به داخل مخلوط کن زنبوری می‌ریزند تا تمامی این موارد با یکدیگر ترکیب شوند.

پس از ترکیب مواد اولیه، آن‌ها را بر روی آسیاب غلتکی می‌ریزند تا ریزتر شده و سپس مواد پخت را به آن‌ها اضافه می‌کنند. بعد از آن، دوباره مواد را داخل مخلوط کن زنبوری می‌ریزند تا به خوبی ترکیب شوند.

پس از آن با استفاده از تیغه برشی، مواد اولیه را به صورت یک نوار درآورده و این نوار به روی غلتک کلندر انتقال پیدا می‌کند. در اینجا کلندر که از سه غلتک تشکیل شده بر روی نوار لاستیکی حرکت کرده و یک ورق لاستیکی با ضخامت مد نظر ایجاد می‌کنند.

پس از آن، ورق لاستیکی رول می‌شود. در مرحله‌ی بعدی ورق لاستیکی با استفاده از کلندر، بر روی پارچه فشرده می‌گردد. سپس لاستیک اتصال یافته به پارچه را به شکل مورب برش می‌دهند. پس از آن لاستیک‌ها را به شکلی به یکدیگر می‌چسبانند که الیاف و امتداد پارچه با یکدیگر زاویه داشته باشند. این کار باعث انعطاف پذیری بیشتر تسمه پروانه خودرو می‌شود. سپس پارچه را به صورت نوارهای نازک برش می‌دهند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید شاتون خودرو ⭐️ برای اخذ مجوز و وام

ادامه فرایند تولید تسمه پروانه

مرحله‌ی بعدی تولید تسمه خام است. در این مرحله لاستیک‌های لایه لایه شده، دور استوانه پیچیده شده و سپس یک لایه نخ پلی استر پوشانده شده با لاستیک به وسیله‌ی غلتک دور حلقه لاستیکی پیچیده می‌شود. سپس یک لایه لاستیکی روی لایه قبل قرار داده شده و لبه‌های آن را به یکدیگر می‌چسبانند. سپس تسمه پروانه خام را بر روی یک استوانه‌ی دارای تیغ قرار می‌دهند تا حلقه تسمه پروانه به ضخامت مورد نظر برسد.

در مرحله‌ی بعدی نوبت به نوار کشی می‌رسد. در این مرحله تسمه پروانه خام در داخل ماشین مخصوصی قرار گرفته و پارچه‌ای که لاستیک بر روی آن مالیده شده بود را روی حلقه تسمه پروانه می‌کشند. مرحله‌ی آخر تسمه پروانه در قالب‌های مخصوص قرار گرفته و آماده‌ی عملیات پخت می‌شود.

در طی فرایند پخت تسمه پروانه، لاستیک در داخل اتوکلاو قرار داده شده و حرارت می‌بیند. پس از آن، تسمه‌ها در هوا سرد می‌شوند. پس از این مرحله، با استفاده از دستگاه چاپ، اطلاعات تسمه بر روی آن چاپ می‌گردد و سپس تسمه آماده‌ی عرضه به بازار است.

آشنایی با مهمترین وظایف تسمه پروانه خودرو

درباره وظیفه تسمه پروانه، لازم به ذکر است که این تسمه‌ها وظیفه برقراری ارتباط بین دینام و موتور خودرو و منتقل کردن نیروی چرخشی موتور به دینام خودرو را بر عهده دارند. به عبارت دیگر می‌توان عنوان کرد که دینام انرژی مکانیکی را به وسیله تسمه پروانه دریافت کرده و آن را انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند و در اختیار باتری قرار می‌دهد. لازم به ذکر است که تسمه پروانه، علاوه بر این وظایف دیگری هم دارد که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

[tie_list type=”starlist”]

  • چرخش پروانه در سیستم برودتی اتومبیل
  • تامین انرژی چرخشی مورد نیاز برای پمپ هیدرولیک فرمان خودرو
  • تامین گشتاور لازم برای واتر پمپ
  • تامین نیروی لازم برای کمپرسور در سیستم خنک کاری و تهویه خودرو

[/tie_list]

تولید انواع تسمه پروانه خودرو - طرح فنی

آشنایی با بازار هدف تسمه پروانه خودرو

یکی از مهمترین پارامترها در هنگام اجرای هر طرح صنعتی از جمله طرح توجیهی تولید تسمه پروانه خودرو، گستردگی بازار هدف آن طرح است. هرچه بازار هدف یک طرح گستردگی بیشتری داشته باشد، امکان به نتیجه رسیدن آن طرح نیز بیشتر است.

اما درباره بازار هدف تسمه پروانه خودرو باید بگوییم که تسمه پروانه در تمام خودروها کاربرد دارد و یکی از مهمترین قطعات یدکی به شمار می‌آید. البته این نکته را نیز به یاد داشته باشید که نوع و سایز تسمه پروانه در تعیین گستردگی بازار فروش این دسته از لوازم یدکی خودرو تاثیر به سزایی دارد. هر چقدر تسمه پروانه‌های تولیدی شما از نظر سایز و کیفیت، متنوع‌تر باشند، بازار هدف بزرگتری هم خواهند داشت.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید فیوز خودرو ⭐️ برای اخذ مجوز

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید تسمه پروانه خودرو

بدون شک توجیه پذیری اقتصادی یکی از مهمترین پارامترها برای شروع یک پروژه صنعتی به شمار می‌آید. در خصوص فرایند تولید تسمه پروانه خودرو نیز توجیه پذیری اقتصادی یکی از عوامل کلیدی برای اجرای این طرح به شمار می‌آید.

اما درباره توجیه پذیری اقتصادی طرح تولید تسمه پروانه خودرو، لازم به ذکر است که به چند دلیل می‌توان این طرح را سودآور لقب داد. اول اینکه، بازار هدف تسمه پروانه خودرو بسیار گسترده است. تقریبا تمامی خودروها از چندین تسمه پروانه استفاده می‌کنند.

دومین دلیل برای سودآوری بالای تولید تسمه پروانه خودرو، سادگی فرایند تولید این دسته از لوازم یدکی خودروها می‌باشد. به علاوه، میزان تقاضا برای تسمه پروانه نسبت به میزان تولید این قطعه بسیار بیشتر است. در نتیجه تمامی این عوامل سبب می‌شود که طرح تولید تسمه پروانه از نظر اقتصادی، طرحی سودآور قلمداد شود.

سفارش طرح توجیهی تولید تسمه پروانه خودرو

داشتن طرح توجیهی تولید تسمه پروانه خودرو برای کسب مجوز فعالیت و همچنین دریافت وام اشتغال زایی اهمیت بالایی دارد. تیم طرح فنی یکی از بهترین و باسابقه‌ترین تیم‌های فعال در حوزه اداری، سرمایه گذاری و بانکی است که سابقه‌ای 25 ساله در این حوزه‌ها دارد و می‌تواند شما را در نگارش طرح توجیهی تولید تسمه پروانه خودرو همراهی نماید.

از جمله‌ی مهمترین نکات مثبت طرح توجیهی تولید تسمه پروانه خودرو تهیه شده توسط تیم طرح فنی می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

  • ارائه جلسه آنلاین برای بررسی نکات و ابهامات موجود در حوزه اداری و بانکی
  • پشتیبانی 5 ماهه از طرح به صورت رایگان
  • دقیق، به روز و اختصاصی بودن طرح توجیهی ارائه شده
5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب