طرح توجیهی تولید توپ ورزشی ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید توپ ورزشی - طرح فنی

فهرست مطالب

نگارش طرح توجیهی تولید توپ ورزشی یک اقدام مهم و در عین حال تخصصی برای آغاز این پروژه محسوب می شود. به منظور اخذ مجوز تاسیس کارخانه تولید توپ ورزشی، ملزم به ارائه طرح توجیهی مربوطه، به سازمان صنعت، معدن و تجارت هستید.

پس بهترین کار این است که نگارش چنین گزارش ارزشمندی را به مجموعه یا افراد خبره و باتجربه در این زمینه بسپارید. سایت طرح فنی، سالیان دراز به نگارش طرح توجیهی برای انواع کسب و کارها پرداخته است. کارشناسان این مجموعه به دلیل تسلط بر قواعد و قوانین تجارت و سرمایه گذاری، یک سند توجیه پذیر و استاندارد به شما ارائه خواهند کرد.

این مطلب اختصاص داده شده است به، اطلاعاتی که در طرح توجیهی تولید توپ ورزشی به آنها پرداخته می شود. بنابراین در صورت علاقه مندی به این موضوع با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

توپ های  ورزشی محبوب و دوست داشتنی

تولید توپ ورزشی در انواع مختلفی صورت می گیرد. هریک از بازی‌ها به توپ مخصوص به خود نیاز دارند. ویژگی‌های این وسیله ورزشی بر اساس قواعد و روال بازی تعیین خواهند شد. از میان کلیه توپ‌هایی که تاکنون طراحی و تولید شده‌اند، توپ فوتبال، والیبال، بسکتبال، توپ فوتبال آمریکایی، تنیس، بیلیارد، هندبال، بیس بال، توپ گلف و پینگ پنگ بیش از سایرین مورد توجه قرار گرفته و به محبوبیت دست پیدا کرده‌اند.

کیفیت اجرای یک بازی تیمی، به‌طور کاملا روشن و واضحی به کیفیت و سلامت ابزار‌ها و لوازم مورد‌ استفاده در آنها بستگی دارد. در بازی‌های گروهی و تیمی که توپ در آنها نقش اساسی دارد، وجود یک توپ با‌کیفیت و مرغوب، میزان لذت و کیفیت بازی را تعیین خواهد کرد. در اغلب مدارس و سالن‌های ورزشی، به‌دلیل محبوبیت ورزش‌های فوتبال، بسکتبال و والیبال، توپ این بازی‌ها در تعداد زیاد وجود داشته و مورد ‌استفاده قرار می گیرند.

احداث کارخانه تولید توپ ورزشی - طرح فنی

توپ فوتبال، محبوب ترین توپ ورزشی در جهان

از جمله آن که، فشار توپ باید بین ۸.۸ تا 16.2 PSI باشد ( PSI واحد اندازه‌گیری برای به نمایش درآوردن فشار جریان هوا و مایعات می باشد)، توپ تولید شده باید کاملا کروی بوده و برآمدگی و فرورفتگی غیر‌عادی نداشته باشد، جنس لایه بیرونی توپ باید با دوام باشد.

مواد اولیه به کار رفته در تولید توپ ورزشی باید درجه یک و مرغوب باشد. توپ‌های ورزشی با برندهای مطرح و مرغوب از الیاف طبیعی یا الیاف مصنوعی مورد‌تایید تولید شده‌اند. جسن بدنه این توپ‌ها نباید سبب آسیب رساندن به پوست دست یا پای بازیکنان شود. یک توپ ورزشی با‌کیفیت، معمولا از دوام و طول عمر نسبتا بالایی برخوردار می باشد.

لزوم تنظیم طرح توجیهی تولید توپ ورزشی

مانند هر کارخانه تولیدی، طرح توجیهی تولید توپ ورزشی نیز برای راه اندازی کارخانه تولید این محصول لازم و ضروری می باشد. به کمک این طرح، دریافت مجوز فعالیت از سوی سازمان های ذیربط، به این کارخانه اعطا خواهد شد. به علاوه، صاحب ایده با در دست داشتن این سند تخصصی، موفق به دریافت وام و دیگر تسهیلات دولتی از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری خواهد شد.

متقاعد ساختن یک سرمایه گذار برای تایید و همکاری در یک فعالیت اقتصادی، کار چندان ساده ای نیست. داده های دقیق و حساب شده ای که در طرح توجیهی گنجانده شده اند، اسپانسر مالی را با احتمال بیشتری به همکاری با پروژه مربوطه، متقاعد خواهد ساخت. در کنار کلیه این موارد، طرح توجیهی تولید توپ ورزشی به صاحب طرح، در داشتن یک برنامه دقیق مالی و اجرایی یاری رسانده و او را برای مواجه شدن با چالش‌های احتمالی آماده‌تر خواهد ساخت.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید توپ ورزشی

در طرح توجیهی تولید توپ ورزشی به برآورد های مالی بهای زیادی داده می شود. به همین دلیل، بخشی از طرح به برآورد سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه اختصاص داده خواهد شد. این سرمایه برای پرداخت هزینه هایی صرف می شود که پیش از راه اندازی کارخانه وجود دارند.

هزینه خرید یا اجاره محل اجرای پروژه، هزینه خرید دستگاه ها و وسایل مورد نیاز برای تولید محصول، هزینه احداث ساختمان کارخانه، بخش‌ های مختلف موجود در آن، محوطه بیرونی ساختمان، جاده کشی و زیباسازی محوطه، هزینه راه اندازی تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و تهویه محیط، هزینه خرید تجهیزات امنیتی و حفاظتی چون دوربین های مدار بسته، مانیتورها و دزدگیرها جزء هزینه های اولیه پروژه هستند.

خط تولید توپ ورزشی - طرح فنی

هزینه راه اندازی و شروع پروژه

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی یک کارخانه تولید توپ ورزشی، به هزینه هایی که در زمان فعالیت پروژه به وجود می آید نیز تعلق خواهد گرفت. به همین دلیل بخشی از طرح توجیهی تولید توپ ورزشی، به بررسی این هزینه ها اختصاص داده می شود.

مواردی از جمله، حقوق، دستمزد و بیمه مدیران اجرایی، کارگران و کارمندان، هزینه مربوط به پرداخت قبوض آب، برق و گاز، هزینه تعمیر و تعویض دستگاه ها، ابزارها و تجهیزات، هزینه خرید مواد ‌‌اولیه ای چون کائوچوی طبیعی و مصنوعی، گوگرد، ضد اکسیدان، اکسید روی، اسید چرب، هزینه بسته بندی و انبارداری و … در دسته هزینه های جاری پروژه قرار داده می شوند.

بخشی از سرمایه که در طرح توجیهی تولید توپ ورزشی نیز به آن اشاره می شود، به هزینه های پیش بینی نشده تعلق می گیرد. هزینه هایی که ناخواسته و به طور ناگهانی به وجود می آیند.

تجهیزات اولیه برای تولید توپ ورزشی

در یک کارخانه تولید توپ ورزشی تجهیزات و لوازم زیر نیاز بوده و مورد استفاده قرار می گیرند:

  • دستگاه برش یا گیوتین برای برش ورق های لاستیکی
  • دستگاه کلندر برای تبدیل مواد اولیه مخلوط شده به ورق های لاستیکی
  • ماشین اسپری
  • ماشین پرس روغنی یا پرس هیدرولیک روغنی
  • دستگاه پانچ برای ایجاد سوراخ
  • ماشین پخت اتوماتیک.
  • لوازم کارگاهی و آزمایشگاهی
  • دستگاه های بسته بندی
پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث سالن ورزشی ⭐️ برای اخذ مجوز

فرآیند تولید توپ ورزشی

در ادامه بررسی اطلاعات موجود در طرح توجیهی تولید توپ ورزشی، قصد داریم در مورد فرآیند تولید توپ ورزشی اطلاعاتی را در اختیار علاقه مندان قرار دهیم. در تولید این وسیله ورزشی، ابتدا لاستیک طبیعی یا مصنوعی خام توسط دستگاه گیوتین به قطعات کوچک برش داده می‌شود.

این قطعات برای تبدیل شدن به خمیر، به سوی غلتک ارسال می گردند. روی غلطک مواد شیمیایی دیگری وجود دارد که با خمیر مخلوط شده و کاملا یکنواخت و یکدست می‌شود. با اضافه کردن شتاب دهنده و گوگرد به غلطک، بلوک های لاستیکی با هم آمیخته شده و لاستیک هموژن به دست می آید.

در دستگاه کلندر، لاستیک غلطک شده به شکل ورق در خواهد آمد. در مرحله بعد، ورق لاستیک به‌کمک پرس روغنی و قالب آهنی، برش هایی به خود گرفته و به شکل توپ در می آید. توپ در دستگاه پخت، ولکانیزه شده و والو سوزنی در داخل آن فرو می‌رود.

تولید انواع توپ ورزشی - طرح فنی

آیا تولید توپ ورزشی توجیه اقتصادی دارد؟

با گذشت زمان، تمایل اقشار مختلف جامعه به ورزش و تمرینات ورزشی و به خصوص ورزش های تیمی و توپ دار به شدت افزایش پیدا کرده است. علت اصلی این امر به خاطر ماشینی شدن زندگی مردم است. آنها ترجیح می دهند ساعاتی از هفته را به تفریحات گروهی سپری کنند.

بنابراین تقاضای خرید توپ ورزشی نه تنها در باشگاه ها و ورزشگاه ها، که در بین همه مردم افزایش پیدا کرده است. خرید تجهیزات پر‌هزینه و گران قیمت، از عهده هر کسی ساخته نیست. مردم ترجیح می دهند محصولات مرغوب ایرانی را باقیمت مناسب تر خرید کنند.

محصولات تولید شده استاندارد و مرغوب، قابل صادر به کشورهای دیگر نیز خواهند بود. بدین ترتیب تولید این محصول، در رشد و توسعه اقتصاد کشور نیز نقش موثری ایفا خواهد کرد. لذا تولید توپ ورزشی به خاطر کاربردی بودن این وسیله از توجیه اقتصادی خوبی برخوردار می باشد.

سفارش تنظیم طرح توجیهی تولید توپ ورزشی

برای نگارش طرح توجیهی تولید توپ ورزشی به طور حرفه ای و تخصصی، کارشناسان طرح فنی همراه شما هستند. این مجموعه به دلیل گردآوری انواع طرح توجیهی برای کسب و کار های مختلف، از تجربه و تخصص کافی در این زمینه برخوردار می باشد.

پس با سپردن این کار به دست طرح فنی، اخذ مجوز تاسیس کارخانه تولید توپ ورزشی به امری دست یافتنی برای شما تبدیل خواهد شد. در کنار طرح فنی ما، صاحب طرح علاوه بر بهره مندی از دانش و سابقه کارشناسان این مجموعه، از امتیازات ویژه ای نیز بهره خواهند برد.

مزایای تنظیم طرح توجیهی تولید توپ ورزشی در طرح فنی

دو امتیاز ویژه و استثنایی طرح فنی برای کاربران، بهره‌مندی از پنج ماه پشتیبانی رایگان و شرکت در یک جلسه مشاوره آنلاین رایگان می باشد. این دو هدیه به افرادی اعطا خواهد شد که در تنظیم طرح توجیهی تولید توپ ورزشی یا هر طرح توجیهی دیگر، به این مجموعه اعتماد کرده اند.

لازم به ذکر است که جلسه مشاوره آنلاین در‌صورت تمایل صاحب‌طرح برگزار خواهد شد. در این گردهمایی آنلاین کلیه سوالات و ابهامات کارآفرین برطرف شده و اطلاعات مفیدی در اختیار وی قرار خواهد گرفت. از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه می توان به، نحوه اخذ مجوز تاسیس کارخانه، روال دریافت وام و دیگر مساعدت‌های مالی دولت و نحوه اخذ وثایق و ضمانت‌نامه‌های بانکی اشاره کرد.

چنانچه شما نیز قصد نگارش طرح توجیهی تولید توپ ورزشی یا دیگر طرح های توجیهی را دارید، با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب