طرح توجیهی تولید پارچه مخمل ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی تولید پارچه مخمل - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید پارچه مخمل، گزارشی مفصل از ارزیابی های اقتصادی، فنی و مالی طرح است که توسط متخصصین سایت طرح فنی تهیه می گردد.

یکی از قدیمی ترین انواع پارچه که در پوشش لباس و حتی تزئینات منزل مورد استفاده قرار می گرفته است پارچه مخمل می باشد. این پارچه ها دارای ساختاری متشکل از ابریشم، پنبه و کتان می باشد. پارچه کتان دارای زیبایی ظاهری بی نظیری می باشد. امروزه ما شاهد استفاده از انواع پارچه های مخمل در صنایع عظیم پوشاک، پرده و همچنین تولید مبلمان می باشیم. سرمایه گذارانی که قصد ورود به این صنعت عظیم را دارند می توانند از طرح توجیهی تولید پارچه مخمل برای افزایش ضریب موفقیت خود استفاده نمایند.

تیم کارشناسی طرح فنی دارای سابقه ای 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری و امور اداری و بانکی می باشد. همکاران ما در سایت طرح فنی شما سرمایه گذاران گرامی را در این مسیر برای کسب موفقیت همراهی خواهند نمود. آرزوی همکاران ما در سایت طرح فنی موفقیت روزافزون تولیدکنندگان عزیز در بخش خصوصی می باشد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید پارچه مخمل چیست؟

تولید پارچه و به ویژه پارچه مخمل در ایران قدمتی چند هزار ساله دارد. ایرانیان باستان با اتکا به صنعت و توانمندی خود قادر به تولید پوشاک و نیاز داخلی مردم بوده اند. در سال های اخیر ما شاهد کاهش رشد در صنعت پر سود تولید پارچه و لباس بوده ایم.

اما در این سال های اخیر به مدد و همت فعالان در بخش خصوصی این صنعت دوباره جان تازه ای یافته است و به بخشی موثر در اقتصاد داخلی تبدیل شده است. با تحولی که در سال اخیر در مسیر اخذ مجوز تولید پارچه مخمل ایجاد شده است سرمایه گذاران به راحتی و با داشتن یک طرح توجیهی تولید پارچه مخمل می توانند به این صنعت با ریشه ورود نمایند.

برای این منظور بهتر است ابتدا شخص سرمایه گذار به ارگان های مربوطه برای ثبت اولیه مجوز کسب و کار خود مراجعه نمایند. در نهایت آنها می توانند با استفاده از دانش و تجربه موجود در شرکت های معتبری که در بحث تولید طرح توجیهی فعال می باشند اقدام به تهیه ی طرح توجیهی تولید پارچه مخمل نمایند.

وجود طرح توجیهی برای سرمایه گذار مانند یک طرح کلی از مسیر راه اندازی کسب و کار آنها عمل می نماید. در نتیجه امکان کسب مجوز و تسهیلات بانکی را برای آنها به میزان زیادی افزایش می دهد.

کارخانه تولید پارچه مخمل - طرح فنی

سرمایه اولیه برای احداث خط تولید

تولید پارچه مخمل نیز مانند هر کسب و کار دیگری نیازمند وجود برخی تسهیلات و تجهیزات می باشد. سرمایه گذارانی که قصد راه اندازی خط تولید پارچه مخمل را دارند در ابتدا موظف می باشند تا هزینه این تجهیزات و تسهیلات را فراهم نمایند. در این مسیر سرمایه گذاران اقدام به جمع آوری سرمایه می نمایند.

گاهی از سرمایه های شخصی آنها برای راه اندازی خط تولید استفاده می شود و گاهی نیز این سرمایه به وسیله مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی تامین می شود. اما در حالت کلی کارآفرینان به دو نوع سرمایه برای راه اندازی خط تولید پارچه مخمل نیاز دارند. سرمایه ی اولیه و سرمایه در گردش این دو شکل سرمایه کاربردی برای راه اندازی خطوط تولید می باشند.

یکی از مواردی که در طرح توجیهی تولید پارچه مخمل به آن پرداخته می شود در واقع مسیر تامین سرمایه و همچنین هزینه نمودن این سرمایه ها می باشد. غالبا در طرح توجیهی تولید پارچه مخمل از سرمایه اولیه برای مسیر پیش از راه اندازی خط تولید استفاده می شود. در حالی که از سرمایه در گردش برای مسیر بعد از راه اندازی خطوط تولید و تامین نیازهای جانبی مانند مواد اولیه استفاده می شود.

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

همانگونه که در متن نیز به آن اشاره نمودیم در طرح توجیهی تولید پارچه مخمل به مسیر هزینه سرمایه ها به صورت جزئی پرداخته می شود. در ادامه برخی از این هزینه ها را به صورت تیتر وار برای شما عزیزان بیان خواهیم نمود. در قدم اول کارآفرین برای راه اندازی خط تولید پارچه مخمل نیاز به یک ملک با ساختاری تجاری دارد.

غالبا سرمایه گذاران برای تامین زمین، سازه نهایی برای ایجاد کارخانه تولید پارچه مخمل و در نهایت تهیه تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید از سرمایه های اولیه خود استفاده می نماید.

در نهایت برای ادامه تولید پارچه مخمل کارآفرین باید متحمل هزینه های دیگری گردد برخی از این هزینه ها شامل هزینه های لازم برای تامین مواد اولیه، هزینه دستمزد برای بخش فعال کارگری در کارخانه و هزینه های تامین حامل های انرژی، سرویس و نگهداری از تجهیزات خط تولید و در نهایت هزینه های حمل و نقل محصولات نهایی می باشد.

سرمایه گذاران برای تامین این هزینه ها باید سرمایه ای در اختیار داشته باشند که به آن سرمایه در گردش گفته می شود. وجود این سرمایه در واقع ضامن بقای فعالیت اقتصادی تولید پارچه مخمل می باشد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید پارچه ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

برآورد میزان سود کارخانه تولید پارچه مخمل

تولید پارچه مخمل در ایران، چین و ایتالیا در سده قرن یازده به طور همزمان رشد و تکامل پیدا نمود. به تدریج و در دوره سلجوقیان هنر نقاشی نیز به عرصه تولید پارچه های مخمل ورود نمود. با ورود قوم مغول در ایران این مسیر سیر تکاملی بیشتری یافت و با هنر چینی در تولید پارچه مخمل رشد بیشتری پیدا نمود.

در قرن های اخیر ما شاهد تکامل در صنعت تولید انواع پارچه می باشیم بخش عظیمی از این تکامل را می توان در افزایش کیفیت و کارایی در تجهیزات مکانیکی تولید پارچه مخمل یافت. این امر سبب شده است تا رغبت عمومی در استفاده از پارچه مخمل نه تنها کاهش نیابد بلکه استفاده از این محصولات رشد بیشتری نیز داشته باشد. امروزه با مطالعه بازار پوشاک و رصد نمایشگاه های مد ما شاهد استفاده هر چه بیشتر از این محصول در این صنعت می باشیم.

البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که کاربرد پارچه مخمل تنها محدود به صنعت پوشاک نمی شود. استفاده از این محصول در بسیاری از صنایع تولیدی در داخل کشور به صورت گسترده مشاهده می شود. این امر نشان دهنده ی رشد روزافزون علاقه مردم به استفاده از پارچه مخمل می باشد. در نهایت ورود به تولید پارچه مخمل می تواند برای سرمایه گذاران بسیار سودآور و اقتصادی باشد.

تجهیزات و دستگاه های موردنیاز برای تولید پارچه مخمل - طرح فنی

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای تولید پارچه مخمل

در طرح توجیهی تولید پارچه مخمل به بررسی عوامل گوناگونی پرداخته می شود. همانطور که در متن نیز اشاره شد یکی از موارد مورد توجه در صنعت تولید پارچه مخمل بررسی هزینه ها است. یکی از هزینه هایی که در مسیر تولید پارچه مخمل بسیار به آن توجه می شود هزینه لازم برای تهیه خط تولید می باشد.

[tie_list type=”starlist”]

  • در نهایت برای شناخت بیشتر شما عزیزان برخی از این تجهیزات را برای شما نام خواهیم برد.
  • این خط تولید از تجهیزاتی مانند هاسپل
  • دستگاه استنتر
  • دستگاه خارزن
  • دستگاه های تیغ زنی
  • و همچنین جت های رنگرزی
  • ماشین های موجود برای طاقه کنی
  • و در نهایت سانتریفیوژ می شود.

[/tie_list]

بررسی مهمترین شهرهای فعال در تولید این محصول

یکی از مواردی که غالبه در طرح توجیهی تولید پارچه مخمل به آن توجه می شود توجیه پذیری اقتصادی فرایندی تولید می باشد. در نتیجه برای این امر متخصصان به طور گسترده ای به مطالعه بازار این محصول و همچنین رقبای فعال در آن خط تولیدی می پردازند. برای درک بهتر بازار تولید پارچه مخمل در داخل کشور ما را با مهمترین شهرهایی که در این بخش فعال می باشند آشنا خواهیم نمود.

با مطالعه بازار این محصول در سال های اخیر متوجه می شویم که بخش عمده ای از تولید پارچه مخمل در داخل کشور در شهرهای صنعتی مانند اصفهان، گیلان، تهران، البرز، مازندران و قزوین دایر می باشد. این امر خود نشان دهنده ی بازار پر سود برای تولید پارچه مخمل در داخل کشور می باشد.

بررسی صادرات و واردات این محصول به کشور

یکی از مشکلات که تولید در داخل کشور را بسیار نگران می نماید بی اعتمادی نسبت به محصولات تولید شده در کشور می باشد. البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که حفظ و ارتقاء کیفیت محصولات تولید شده در داخل کشور به میزان زیادی می تواند این مشکل را رفع نماید. اما با بررسی و مطالعه بازار متوجه خواهیم شد که تولید پارچه مخمل در داخل کشور هنوز پاسخگوی نیاز بازار نمی باشد.

در نتیجه سرمایه گذاران با تهیه یک طرح توجیهی تولید پارچه مخمل با کیفیت در این مسیر ورود نمایند. در سالهای اخیر حتی ما شاهد صادرات بخشی از محصول تولید شده در کشور به بازارهای هدف در سطح دنیا بوده ایم. این امکان برای تولید کنندگان مهیا می باشد تا محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر نمایند.

تولید انواع پارچه مخمل - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید پارچه مخمل

در طرح توجیهی تولید پارچه مخمل یکی از عوامل مورد بررسی توجیه پذیری اقتصادی در فرایند تولید می باشد. در امر تولید پارچه مخمل نیز کارشناسان فعال در تهیه طرح توجیهی به این مطلب توجه می نمایند. اما در صورتی که سرمایه گذاران به بازار گسترده ی استفاده از پارچه مخمل در صنایع گوناگون توجه نمایند به سودآوری این خطوط تولید نیز اذعان خواهند نمود.

در نتیجه به طور قطع می توان بیان نمود که استفاده از پارچه مخمل در صنایع پوشاک، مبل، کوسن و روبالشتی، انواع رومیزی ها و حتی تولید پرده کاربردی می باشد.

سفارش طرح توجیهی تولید پارچه مخمل

در نهایت با توجه به سود آوری این کسب و کار از شما تولید کنندگان داخلی دعوت می نماییم تا با استفاده از طرح توجیهی تولید پارچه مخمل در این مسیر سودآور ورود نمایید. شما می توانید برای تهیه طرح توجیهی تولید پارچه مخمل از سایت ها و شرکت های معتبری که در این زمینه فعال می باشند کمک دریافت نمایید.

تیم کارشناسی طرح فنی با سابقه ای 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری، امور بانکی و اداری یکی از این سایت های معتبر می باشد. ارائه طرح توجیهی اختصاصی توسط همکاران ما همراه با برخی مزایا برای شما سرمایه گذاران گرامی می باشد. برای مثال در طی راه اندازی خط تولید همکاران ما به مدت 5 ماه به صورت رایگان شما عزیزان را در این مسیر پشتیبانی خواهند نمود.

همچنین آنها برای شما و سرمایه گذاران یک جلسه آنلاین را به صورت رایگان برگزار خواهند نمود. آنها در این جلسه ابهامات موجود در زمینه کسب مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی را به طور کامل مطرح می نمایند. این امر به افزایش اطمینان در سرمایه گذاران کمک شایانی خواهد نمود.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب