طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی برای سازمان منطقه آزاد اردبیل - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل می تواند، اطلاعاتی کامل از بخش فنی، اقتصادی و بازار را برای کسب و کارهایی که در این منطقه راه اندازی خواهند شد، ارائه دهد. طرح توجیهی فوق، قابل نگارش مطابق با قوانین مناطق آزاد و مشخصات منطقه آزاد تجاری صنعتی اردبیل می باشد.

مناطق آزاد، نقش بسیار پررنگی را در توسعه اقتصادی مناطق مرزی کشور ایفا می کنند. از این رو علاوه بر مناطق هشتگانه آزاد که هم اکنون به فعالیت خود مشغول هستند، مقرر شده که مناطق آزاد دیگری نیز به آنها افزوده شود.

منطقه آزاد اردبیل از جمله این مناطق آزاد است که به تصویب رسیده و در دست اجرا است. اردبیل از استان های مرزی کشور بوده و در شمال غربی کشور واقع شده است. مرز مشترک این منطقه با کشور آذربایجان و نزدیکی به روسیه و کشورهای مشترک المنافع نیز موقعیت ویژه ای را برای منطقه آزاد اردبیل ایجاد کرده است.

با توجه به جذابیت سرمایه گذاری در منطقه آزاد اردبیل به محض ایجاد این منطقه، کسب و کارهای بسیاری در آن راه اندازی خواهد شد و تهیه طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل ضروری خواهد بود.

موقعیت جغرافیایی و مساحت منطقه آزاد اردبیل

منطقه آزاد اردبیل در شمال غربی کشور در منطقه آذربایجان واقع شده است. استان اردبیل از شرق به استان گیلان، از غرب به استان آذربایجان شرقی، از جنوب به استان زنجان و از شمال به کشور آذربایجان متصل است. مرز خشکی منطقه آزاد اردبیل با کشور آذربایجان، 380 کیلومتر است.

مساحت پیش بینی شده برای منطقه آزاد اردبیل حدود 10 هزار و 565 هکتار بوده و شامل شهرهای اردبیل، بیله سوار و پارس آباد است. گفتنی است، مرکزیت منطقه آزاد اردبیل، شهرستان بیله سوار خواهد بود.

صنعت گردشگری در منطقه آزاد اردبیل - طرح فنی

اقلیم و شرایط آب و هوایی منطقه آزاد اردبیل

مطالعه اقلیم و مشخصات آب و هوایی از الزامات راه اندازی کسب و کارها و فعالیت های اقتصادی در این منطقه است که در طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل انجام می گردد. منطقه اردبیل در بخش سردسیر کشور و در شرق فلات آذربایجان قرار گرفته است. آب و هوای منطقه آزاد اردبیل در بخش اردبیل، نیمه خشک و سرد و در بخش پارس آباد، نیمه مرطوب و تقریبا سرد است.

به دلیل نزدیکی نسبی به دریایی خزر و قرار گرفتن منطقه آزاد اردبیل در مجاورت رشته کوه ها، هوای سرد در زمستان و هوای معتدل و خنک در تابستان از ویژگی های آب و هوایی منطقه آزاد اردبیل می باشد. میزان بارش های جوی در منطقه آزاد اردبیل بین 250 تا 600 میلی متر بوده و بیشترین میزان بارش در فصول بهار و زمستان رخ می دهد.

امکانات منطقه آزاد اردبیل

طبق مطالعات کارشناسان در طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل، این منطقه دارای امکانات بسیار خوب در مقایسه با بسیاری از مناطق آزاد تازه تاسیس است. منطقه آزاد اردبیل علاوه بر دسترسی های جاده ای و ریلی، دارای دو فرودگاه در شهرهای اردبیل و دشت مغان می باشد که نشان دهنده پتانسیل بسیار خوب این منطقه برای حمل و نقل و صادرات کالا است. وجود گمرک، باراندازهای ریلی و انبارهای مجهز به سیستم حمل و نقل آسان نیز از مشخصه های بارز منطقه آزاد اردبیل می باشد.

امکانات و زیرساخت های مناسب چون دسترسی به منابع انرژی آسان، فروشگاه ها و مراکز خرید بزرگ، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی متعدد و همچنین بیمارستان ها و مراکز درمانی مجهز، ظرفیت های مطلوبی را برای ایجاد منطقه آزاد در استان اردبیل ایجاد کرده اند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قصر شیرین ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

اهداف ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی اردبیل

راه اندازی منطقه آزاد اردبیل، محرکی برای توسعه و پیشرفت منطقه و از بین بردن بن‎بست های اقتصادی خواهد بود. هدف از تاسیس منطقه آزاد اردبیل در درجه اول، گسترش تعاملات بین المللی اقتصادی است. چرا که این منطقه به دلیل مرز مشترک با آذربایجان و دسترسی به بازارهای قفقاز می تواند، این انتظارات را برآورده کند.

صادرات کالا در مناطق آزاد شامل معافیت های گمرکی بوده و جذب سرمایه های خارجی در این مناطق، مجاز است که موجب گسترش واردات و صادرات و کسب درآمدهای ارزی در منطقه می شود.

امکان واردات ماشین آلات و مواد اولیه بدون نیاز به تشریفات قانونی دست و پاگیر، راه اندازی کسب و کارهای صنعتی و غیر صنعتی گوناگون را تسهیل خواهد کرد. ظرفیت سازی صنعتی و تجاری از اهداف مهم راه اندازی منطقه آزاد اردبیل هستند. طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل برای تمامی کسب و کارهای صنعتی و غیر صنعتی قابل تدوین است.

بخش صنعتی و حمل و نقل کالا در سازمان منطقه آزاد اردبیل - طرح فنی

مزایای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در منطقه آزاد اردبیل 

به اعتقاد کارشناسان در طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل، سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در این منطقه سودآوری بسیار خوبی خواهد داشت. منطقه آزاد اردبیل دارای اراضی آبی، اراضی دیم و اراضی باغی متعددی است و به دلیل خاک حاصلخیز و شرایط آب و هوایی مطلوب، کشاورزی در آن رونق بسیار زیادی دارد.

عدس، کلزا، سیب زمینی، عسل، چغندرقند، حبوبات، گندم و جو از محصولات پرکشت در استان اردبیل می باشند. همچنین این استان، از ظرفیت خوبی برای احداث دامداری های صنعتی، گلخانه ها و مراکز پرورش انواع نباتات برخوردار است.

تبدیل اردبیل به منطقه آزاد اردبیل باعث می شود، مازاد محصولات اراضی حاصلخیز پارس آباد و بیله سوار، محصولات اراضی پایاب سد خدا آفرین و همچنین محصولات شرکت کشت و صنعت مغان، بدون تشریفات گمرکی پیچیده به خارج از کشور صادر گردند.

مزیت های بخش گردشگری در منطقه آزاد اردبیل

منطقه آزاد اردبیل از لحاظ جاذبه های گردشگری نیز بسیار غنی است. دشت مغان پارس آباد علاوه بر این که از قطب های پرورش دام و طیور و محصولات متنوع کشاورزی در کشور است، دارای جاذبه های نفس گیر توریستی است.

از مناطق دیدنی و تاریخی منطقه آزاد اردبیل می توان به تپه نادری، قلعه اولتان، شهرک مغان، آبشار قیرخ پیلله، شالیزارهای پنبه و برنج، مسجد غریبان، تپه های باستانی آق توره، قارا توره و … اشاره کرد.

به اعتقاد کارشناسان و نگارندگان طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل، سرمایه گذاری در احداث تاسیسات گردشگری در این منطقه از ایده های خوب اقتصادی خواهد بود. چرا که سالانه گردشگران زیادی برای بازدید و تفریح به این منطقه سفر می کنند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ارس ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

مزایای قانونی سرمایه گذاری در منطقه آزاد اردبیل

سرمایه گذاری در منطقه آزاد اردبیل علاوه بر مزایای اختصاصی و منحصر به فرد، مشمول مزایای قانونی است. به طور کلی مناطق آزاد، بسترهای مناسبی را برای سرمایه گذاران ایجاد کرده و بخشودگی ها و تسهیلاتی را برای آنها در نظر می گیرند.

کارشناسان، قوانین مناطق آزاد و معافیت های مالیاتی، گمرکی و … را در نگارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل لحاظ می کنند. برخی از مزیت های قانونی سرمایه گذاری در مناطق آزاد عبارتند از:

 • ورود و خروج اتباع خارجی بدون نیاز به روادید
 • اجازه اشتغال اتباع خارجی در منطقه
 • امکان ورود کالا و مواد اولیه بدون پرداخت عوارض گمرکی، سود بازرگانی و ثبت سفارش
 • معافیت گمرکی برای کالاهای ساخته شده در منطقه به میزان ارزش افزوده و مواد داخلی به کار رفته در کالا
 • تسهیلات در صادرات کالا و تجهیزات از منطقه به خارج
 • ترانزیت بدون محدودیت کالا از منطقه آزاد و به آن
 • معافیت مالیاتی 20 ساله برای تمامی فعالیت های اقتصادی
 • معافیت مالیات ارزش افزوده برای نقل و انتقال کالا و خدمات در محدوده منطقه
 • انتقال ارز بدون محدودیت و با سهولت
 • تضمین حمایت از سرمایه شرکت های خارجی
 • اجازه ثبت شرکت با سهام 100 درصدی خارجی

پایانه حمل و نقل در اردبیل - طرح فنی

هدف از نگارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل

راه اندازی یک کسب و کار در منطقه آزاد اردبیل نیازمند جمع آوری اطلاعات و پتانسیل های موجود در منطقه و مهم تر از آن آشنایی با قوانین حاکم بر منطقه آزاد اردبیل است. نگارندگان طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل با چند و چون سرمایه گذاری در منطقه آزاد آشنا بوده و به شما می گویند، راه اندازی کسب و کار در منطقه فوق توجیه پذیر است یا خیر.

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل را می توان به سه بخش کلی مطالعات فنی، برآوردهای مالی و تجزیه و تحلیل بازار تقسیم بندی نمود. طرح توجیهی در حقیقت دورنمایی از کسب و کار را به شما ارائه داده و استراتژی های مناسب این کسب و کار را مشخص می کند.

ضمن این که اخذ مجوز از سازمان های صدور مجوز و همچنین اخذ تسهیلات از بانک ها نیز مستلزم ارائه طرح توجیهی مستند به سازمان ها و بانک ها می باشد.

سفارش طرح توجیهی برای سازمان منطقه آزاد اردبیل

اگر قصد سرمایه گذاری در فعالیت های مختلف صنعتی، گردشگری، کشاورزی، خدماتی، دامپروری و … را دارید، حتما از اهمیت طرح توجیهی آگاه هستید. تنظیم کنندگان طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل در سایت طرح فنی علاوه برخورداری از تجربه 25 ساله و دانش و مهارت بالا، دارای تسلط و اشراف کافی بر قوانین منطقه آزاد بوده و یک طرح توجیهی به روز و بی نقص را به شما ارائه دهند. طرح توجیهی استاندارد می تواند، پروسه تخصیص وام بانکی و همچنین اخذ مجوز را تسهیل کند.

مزایای سفارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اردبیل، تنها محدود به تنظیم طرح توجیهی استاندارد نیست و ما امتیازاتی را برای شما در نظر گرفته ایم. 5 ماه پشتیبانی رایگان و جلسه آنلاین رایگان از امتیازات سفارش طرح توجیهی در سایت طرح فنی هستند. جلسه آنلاین توسط کارشناسان ما با هدف ارائه اطلاعات اداری و بانکی طرح و رفع ابهام در خصوص سرمایه گذاری تشکیل می گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب