سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی برای سازمان منطقه آزاد اینچه برون

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون می تواند، شناسنامه و هویت کسب و کارهایی باشد که در منطقه آزاد اینچه برون راه اندازی خواهند شد. منطقه آزاد اینچه برون، طرحی در دست احداث است که در شمال کشور در استان گلستان واقع شده است. شهر اینچه برون از توابع شهرستان گنبد کاووس است که در مرز با کشور ترکمنستان قرار دارد. این شهر از بازارچه های مرزی و گمرک فعال در مبادلات و ترانزیت کالا با کشورهای خارجی برخوردار است.

هدف از راه اندازی منطقه آزاد اینچه برون، کمک به تولید محصولات متنوع، تسهیل صادرات و واردات کالا، جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و همچنین کمک به اقتصاد استان گلستان ذکر شده است. سرمایه گذاری در مناطق آزاد، مشمول معافیت های مالیاتی، گمرکی و قانونی است.

از این رو راه اندازی کسب و کارها در این مناطق، جذابیت بالایی دارد. طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون، گزارشی است که توسط کارشناسان مجرب سایت طرح فنی جهت ایده ها و طرح های اقتصادی فعال در این منطقه نگارش می گردد.

موقعیت جغرافیایی منطقه آزاد اینچه برون

منطقه آزاد اینچه برون شامل شهر مرزی اینچه برون و محدوده ای از شهرستان گنبد کاووس و شهرستان آق قلا خواهد بود که تصویب شده و در حال اجرا است. استان گلستان در شمال شرقی کشور و در منتهی الیه جنوب شرقی دریای خزر قرار دارد. شهر مرزی اینچه برون مرکز بخش داشلی برون در شهرستان گنبد کاووس است. این شهر دارای مرز زمینی با کشور ترکمنستان می باشد.

مساحت منطقه آزاد اینچه برون برابر با 12 هزار و 577 هکتار است. حدود 5 کیلومتر عرض و 42 متر طول برای منطقه آزاد اینچه برون تعریف شده است. منطقه آزاد اینچه برون، فاصله بسیار کمی با مرکز استان گلستان یعنی شهر گرگان داشته و در مسیر مواصلاتی شهرهای بزرگی چون مشهد و تهران قرار گرفته است. استان گلستان با استان های خراسان شمالی، گیلان و سمنان همسایه است.

گمرک مرزی اینچه برون - طرح فنی

آب و هوای منطقه آزاد اینچه برون

منطقه آزاد اینچه برون از لحاظ موقعیت در منطقه کوهستانی و جلگه ای کشور قرار گرفته است. قسمت جنوبی و شرقی منطقه، کوهستانی بوده و سایر قسمت ها پست و جلگه ای هستند. آب و هوای این منطقه، معتدل و نیمه مرطوب است و میزان بارش سالیانه در آن 100 تا 150 میلی متر گزارش شده است.

قسمت اعظم بارش های منطقه آزاد اینچه برون در فصول سرد سال به وقوع می پیوندد. اینچه برون به دلیل نزدیکی به صحرای ترکمنستان، آب و هوای گرم تری نسبت به سایر مناطق استان گلستان داشته و از میزان بارندگی کمتری برخوردار می باشد.

اقلیم منطقه آزاد اینچه برون

تالاب های آلماگل و آلاگل، اقلیم اصلی اینچه برون را تشکیل می دهند. تالاب آلاگل از دریاچه های بزرگ آب شور در این منطقه است که توسط رودخانه اترک تغذیه می شود. برخی از زمین های اطراف اینچه برون، شوره زار بوده و کشت چندانی در آن ها صورت نمی گیرد؛ اما در سایر قسمت ها، کشت گندم و جو و شالیکاری رواج دارد.

جالب است بدانید، کارشناسان برای نگارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون، اقلیم منطقه را نیز برای راه اندازی ایده ها و طرح های اقتصادی در نظر می گیرند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اروند ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

راه های دسترسی منطقه آزاد اینچه برون

منطقه اینچه برون و گنبد کاووس دارای پتانسیل بسیار خوب برای تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری صنعتی است. منطقه مرزی اینچه برون به دلیل مجاورت با کشور ترکمنستان می تواند، به مسیری برای مبادله کالا با آسیای میانه تبدیل شود. مسیر ریلی از جمله راه های دسترسی است که ایران را به آسیای میانه اتصال می دهد.

هم اکنون خط ریلی کشور ترکمنستان به طول 700 کیلومتر به منطقه آزاد اینچه برون متصل بوده و 150 کیلومتر از آن نیز در کشور قزاقستان ادامه پیدا کرده است.

این مسیر قرار است، به روسیه متصل شود تا کریدور و مسیر ترانزیتی شمال به جنوب تکمیل شود. در داخل کشور نیز راه آهن گرگان به اینچه برون به طول 88 کیلومتر از جمله راه های دسترسی به این منطقه می باشد.

صنایع تولید در اینچه برون - طرح فنی

برنامه ها و اهداف منطقه آزاد اینچه برون

توسعه زیرساخت های منطقه آزاد اینچه برون با هدف گسترش روابط تجاری با همسایگان شمالی و تبدیل منطقه به یک منطقه صنعتی انجام می گردد. بخش بزرگی از منطقه اینچه برون شامل اراضی غیر قابل کشت است، از این رو استفاده صنعتی از این منطقه منجر به ظرفیت سازی اقتصادی خواهد شد.

افتتاح یک شهرک صنعتی هزار هکتاری که در منطقه آزاد اینچه برون صورت گرفته است، در راستای اهداف توسعه صنعتی منطقه می باشد. توضیح این که کارشناسان ما می توانند، طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون را برای انواع کسب و کارهای صنعتی تهیه می کنند.

در طرح جامع منطقه آزاد اینچه برون به بهره گیری از نیروهای بومی و همچنین نخبگان کشوری تاکید شده است. نیروی بومی ارزان و هزینه های پایین انرژی در منطقه اینچه برون علاوه بر جذب سرمایه های داخلی در جذب سرمایه های خارجی نیز اثرگذار است.

ضمن این که اخیرا شاهد اهمیت یافتن بخش شرقی دریای خزر هستیم که به علت تحولات خاص بین المللی رخ داده است. در این راستا ایران نیز می تواند، با راه اندازی منطقه آزاد اینچه برون از ظرفیت های موجود به خوبی استفاده کند.

مشوق های سرمایه گذاری در منطقه آزاد اینچه برون

منطقه آزاد اینچه برون سعی دارد که با ایجاد انواع تسهیلات و مشوق های دولتی منجر به جذب حداکثری سرمایه گذاری در این منطقه بکر گردد. هماهنگی هایی با بانک های موجود در منطقه صورت گرفته است که تسهیلات کم بهره و آسانی را به سرمایه گذاران در منطقه آزاد اینچه برون اختصاص دهند.

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون در پروسه اخذ تسهیلات بانکی توسط سرمایه گذاران نیز سودمند بوده و منجر به تسریع واگذاری تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران می گردد. افزون بر آن تفاهمات و تعاملاتی نیز با سرمایه گذاران کشورهای ترکمنستان، قزاقستان، روسیه و چین انجام شده است.

منطقه آزاد اینچه برون با بانک اطلاعاتی مجهز و تحقیقات گسترده در تلاش است که ظرفیت های پنهان منطقه را شناسایی کرده و به عنوان ایده به سرمایه گذاران معرفی نماید. در این راستا طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون نیز ایده های اقتصادی را بررسی کرده و سودآور بودن و یا نبودن آنها را مشخص می کند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ماکو ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

مزیت های قانونی سرمایه گذاری در این منطقه

همانطور که می دانید، سرمایه گذاری در مناطق آزاد شامل برخی معافیت های مالیاتی، گمرکی و قانونی است که منطقه آزاد اینچه برون نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. تهیه طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون با توجه به معافیت ها و قوانین حاکم بر مناطق آزاد انجام می شود. برخی از مزیت های قانونی سرمایه گذاری در مناطق آزاد از جمله منطقه آزاد اینچه برون را می توان به صورت زیر لیست کرد:

  • امکان ورود کالا و مواد اولیه بدون پرداخت عوارض گمرکی، سود بازرگانی و ثبت سفارش
  • اجازه اشتغال اتباع خارجی در منطقه آزاد اینچه برون (نسبت کارگران خارجی به ایرانی نباید از 10 درصد کل شاغلان بیشتر باشد)
  • معافیت گمرکی برای کالاهای ساخته شده در مجموع ارزش افزوده و مواد داخلی به کار رفته در آنها
  • تسهیل در صادرات کالا و تجهیزات از منطقه آزاد به خارج، مطابق با قانون منطقه آزاد
  • معافیت 20 ساله از زمان صدور پروانه بهره برداری برای تمامی فعالیت های اقتصادی در منطقه
  • معافیت مالیات ارزش افزوده برای نقل و انتقال کالا در منطقه
  • تضمین کامل سرمایه های خارجی و سود حاصل از آنها
  • امکان ثبت شرکت با مالکیت 100 درصد خارجی
  • ترانزیت بدون محدودیت کالا از منطقه آزاد و به منطقه آزاد

قطار حمل و نقل در اینچه برون - طرح فنی

نقش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون چیست؟

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون، نقش یک کتابچه یا مرجع راهنما را برای کسب و کارهایی که در این منطقه راه اندازی می شوند، بازی می کند. طرح توجیهی، اطلاعات فنی و عملیاتی طرح را ارائه می دهد؛ شاخص های مالی پروژه مانند هزینه ها، سرمایه و سود را برآورد می کند و نتیجه مطالعات بازار و آینده کسب و کار را مشخص می کند.

بیزینس پلن برای تمامی کسب و کارهای صنعتی، گردشگری، کشاورزی، دامپروری، خدماتی و بازرگانی قابل نگارش می باشد. این گزارش می تواند، برای اثبات توجیه پذیری طرح به سازمان های صدور مجوز و بانک ها نیز به کار رود. ضمن این که جذب مشارکت سایر سرمایه گذاران نیز با مطالعه طرح توجیهی توسط آنها تسهیل خواهد شد.

سفارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون

نگارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون در سایت طرح فنی توسط کارشناسان واجد شرایط و متخصصان امور سرمایه گذاری انجام می گردد. کارشناسان ما دارای تجربه ای 25 ساله در نگارش انواع طرح های توجیهی هستند. به طور ویژه باید گفت، تدوین طرح توجیهی برای مناطق آزاد در تخصص ماست.

برتری سایت طرح فنی تنها به ارائه طرح های توجیهی استاندارد و بی نقص، محدود نمی شود، بلکه ما امتیازاتی را برای شما سرمایه گذاران با سفارش طرح توجیهی در نظر گرفته ایم. از جمله این امتیازات می توان، به 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان اشاره نمود.

جلسه آنلاین برای ارائه پاره ای توضیحات در خصوص طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اینچه برون و مراحل اداری و بانکی آن به سرمایه گذاران تشکیل می گردد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.9 ( 3 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب