طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد کیش ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد کیش - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد کیش با هدف جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات طرح های اقتصادی و ارائه آن به سرمایه گذاران و سازمان منطقه آزاد کیش تهیه می گردد. منطقه آزاد کیش، اولین منطقه آزاد ایران بوده و قطب گردشگری کشور است.

جاذبه های تفریحی، تاریخی، اکوسیستم ویژه، بازارها و مراکز خرید، موقعیت خاص و منحصر به فردی را برای جزیره کیش ایجاد نموده اند. جزیره کیش، دومین جزیره بزرگ خلیج فارس بوده و سالانه بیش از یک میلیون گردشگر را به خود جذب می کند.

افزون بر کارنامه درخشانی که کیش در بخش گردشگری کسب کرده است، این جزیره در صنایع شیلاتی، صنایع پشتیبانی نفت، ترانزیت و حمل و نقل کالا، امور بانکداری، تولید انرژی و بسیاری از حوزه های دیگر نیز فعالیت گسترده ای دارد.

تمامی کسب و کارهایی که در منطقه آزاد کیش راه اندازی می گردند، نیازمند تاییدیه سازمان منطقه آزاد کیش هستند. طرح توجیهی از مستنداتی است که در پروسه های اخذ مجوز فعالیت و جواز تاسیس باید به سازمان فوق ارائه گردد.

موقعیت جغرافیایی منطقه آزاد کیش

منطقه آزاد تجاری صنعتی کیش در جنوب ایران در استان هرمزگان و در فاصله 300 کیلومتری غرب بندرعباس قرار دارد. این منطقه متشکل از جزایری در میان آبهای نیلگون خلیج فارس است. بخش های موجود در منطقه آزاد کیش شامل جزیره های کیش، هندورابی، فارور بزرگ و فارور کوچک هستند.

کیش، جزیره ای بیضی شکل با قطر بزرگ 15 کیلومتر و قطر کوچک 8 کیلومتر است. مساحت این جزیره حدود 91 کیلومتر مربع می باشد. منطقه آزاد کیش، اولین منطقه آزاد ایران است که در سال 1372 راه اندازی گردیده است.

سرمایه گذاری در سازمان منطقه آزاد کیش - طرح فنی

آب و هوا و اقلیم منطقه آزاد کیش

منطقه آزاد کیش از لحاظ جغرافیایی در منطقه گرم و خشک ایران قرار دارد؛ اما به دلیل واقع شدن این منطقه در وسط آبهای خلیج فارس از میانگین بارش سالیانه خوبی نسبت به سایر مناطق نوار جنوبی ایران برخوردار است. معمولا بارش های جزیره در فصول سرد سال یعنی از آذر تا اسفند رخ می دهد. دمای هوا در فصول سرد سال بین 20 تا 30 درجه و در سایر فصول بالاتر است.

مهم ترین عنصر آب و هوایی جزیره کیش، رطوبت بالای آن می باشد. به طوری که اغلب، رطوبت در آن بیش از 60 درصد بوده و گاهی ممکن است، به 100 درصد نیز برسد. پوشش گیاهی منطقه آزاد کیش مانند پوشش گیاهی مناطق گرمسیری است.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اروند ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

ویژگی های منحصر به فرد منطقه آزاد کیش

موقعیت خاص و استثنایی منطقه آزاد کیش باعث شده است که سالیانه سرمایه های بسیار زیادی جذب این منطقه گردد. طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد کیش برای انواع کسب و کارها که در کیش راه اندازی می شوند، قابل نگارش است. دسترسی آسان به خلیج فارس و آبهای آزاد از مشخصه های بارز جزیره کیش است.

تفریحات دریایی گوناگون، جذابیت های گردشگری، بازارها و مراکز خرید مجهز و عدم نیاز به روادید برای ورود و خروج اتباع خارجی از عواملی هستند که جزیره کیش را به قطب اکوتوریسم تبدیل کرده اند.

ضمن این که، وجود ذخایر گازی، نزدیکی به منطقه نفت خیز عسلویه، معافیت های مالیاتی و گمرکی باعث شده که منطقه آزاد کیش در زمینه صنعتی و تولیدی نیز خوش بدرخشد.

امکانات منطقه آزاد کیش

خطوط حمل و نقل پیشرفته و مجهز از امکانات منطقه آزاد کیش است. فرودگاه بین المللی کیش، فرودگاهی مجهز است که ارتباط داخل جزیره با سایر نقاط کشور و همچنین خارج از کشور را برقرار می کند. افزون بر آن، روزانه کشتی های متعددی از بندرگاه کیش به بندرگاه های چارک، لنگه و آفتاب در حرکت بوده و به جابجایی مسافران، خودرو و کالا ها می پردازند.

وجود امکانات و حمل و نقل درون شهری مناسب از مشخصه های جزیره کیش است. خیابان ها و گذرگاه های بدون ترافیک و آرامشی که بر شهر حاکم است نیز نقش مهمی را در جذب گردشگران ایفا می کند. هتل های متعدد، مراکز تفریحی فراوان و اسکله های متعدد از جمله امکانات منطقه آزاد کیش هستند.

کشتی کروز برای افزایش گردشگری در کیش - طرح فنی

مزایای قانونی سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش

منطقه آزاد تجاری صنعتی کیش به دلیل مزایایی که دارد، از برترین مناطق برای سرمایه گذاری و شروع کسب و کارها می باشد. هدف از تهیه طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد کیش، کمک به سرمایه گذاران در پروسه اخذ مجوز و اجرایی کردن پروژه های اقتصادی است. در زیر به برخی از مزیت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش اشاره می نماییم:

 • امکان سرمایه گذاری های خارجی و ثبت شرکت با مالکیت 100 درصد خارجی در منطقه آزاد کیش وجود دارد.
 • تمامی فعالیت های اقتصادی در منطقه آزاد کیش به مدت 20 سال معاف از مالیات هستند.
 • صادرات و ترانزیت کالا از منطقه آزاد کیش با تشریفات ساده امکان پذیر است.
 • واردات کالا از منطقه آزاد کیش به سایر مناطق کشور شامل کاهش سود بازرگانی تا 15 درصد است.
 • واردات مواد اولیه و تجهیزات برای کسب و کارهای صنعتی فعال در منطقه آزاد کیش معاف از حقوق گمرکی و سود بازرگانی می باشد.
 • ورود و خروج اصل و سود سرمایه شرکت ها در این منطقه، آزاد است.

مزایای اختصاصی سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش

افزون بر مزیت های قانونی سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش، سرمایه گذاری در جزیره کیش و هندورابی در کشور دارای مزیت های اختصاصی نیز می باشد. به طوری که هم اکنون، افزون بر کسب و کارهای گردشگری، سرمایه گذاری های گسترده ای را در کسب و کارهای صنعتی نیز در این منطقه شاهد هستیم.

طرح توجیهی برای تمامی کسب و کارهای صنعتی و غیر صنعتی تهیه می گردد. برخی از مزایای اختصاصی سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش عبارتند از:

 • امکان ترانزیت کالا به دلیل نزدیکی به بنادر خارجی چون دبی، شارجه، دوحه و منامه
 • دسترسی به بازارهای کشورهای همسایه با بیش از 400 میلیون نفر جمعیت
 • بندرگاه های مجهز با توان پهلو گرفتن شناورهای 12 هزار تن
 • فعالیت بورس اوراق بهادار و بورس کالا، نفت و پتروشیمی در منطقه آزاد کیش
 • جاذبه های تاریخی چون کشتی یونانی، شهر زیرزمینی کاریز و شهر تاریخی حریره
 • جاذبه های تفریحی مانند پارک دلفین ها، باغ پرندگان، پارک پنگوئن، اسکله تفریحی کیش، پارک آبی اوشن، ساحل مرجانی و …
 • بازارها و مراکز خرید متعدد از جمله پاساژ پردیس یک و دو، مرکز تجاری کیش، بازار مروارید، بازار زیتون، بازار مریم و …
پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد ماکو ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

سیاست های حمایتی جهت سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش

سازمان منطقه آزاد کیش جهت جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، مشوق ها و سیاست های حمایتی خاصی را اتخاذ می کند. زمین های موجود در منطقه آزاد کیش متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش بوده و قابل واگذاری به سرمایه گذاران هستند. امکان خرید قطعی، اجاره و همچنین مشارکت با سازمان منطقه آزاد برای تهیه زمین وجود دارد.

توسعه گردشگری از راهبردها و اهداف اصلی سازمان منطقه آزاد کیش است. از این رو قیمت گذاری بسیار خوبی برای زمین از طرف این سازمان جهت ساخت هتل و اماکن گردشگری و تفریحی صورت می گیرد.

پروژه های گردشگری در منطقه آزاد کیش از اولویت های سازمان بوده و واجد شرایط وام های کم بهره نیز می باشند. تهیه طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد کیش به صورت تخصصی برای انواع پروژه های گردشگری در تخصص کارشناسان سایت طرح فنی است.

سرمایه گذاری در بخش شیلات سازمان منطقه آزاد کیش - طرح فنی

طرح توجیهی شامل چه بخش هایی است؟

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد کیش، طرحی جامع و مفصل است که به بررسی توجیه پذیری یک طرح اقتصادی می پردازد. نگارش طرح توجیهی برای سازمان منطقه آزاد کیش با توجه به فرمت اختصاصی و آخرین دستورالعمل ها و ضوابط این سازمان انجام می شود.

همچنین این طرح توجیهی متشکل از مطالعات فنی، برآورد شاخص های مالی و تحقیقات بازار است. طرح توجیهی در حقیقت شناسنامه و هویت یک کسب و کار بوده و بازتاب دهنده مشخصات یک طرح است. یک طرح توجیهی استاندارد با داده های روز و با رعایت جزئیات نوشته شده و دقیق، مفصل و گویا است.

نویسندگان طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد کیش

سرمایه گذاران برای راه اندازی کسب و کارهای صنعتی و غیر صنعتی در منطقه آزاد کیش نیازمند طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد کیش هستند تا توجیه پذیری طرح را به سازمان مربوطه اثبات کنند.

طرح توجیهی فوق باید توسط متخصصین واجد شرایط و با تجربه در امور سرمایه گذاری نوشته شود تا دارای وجاهت قانونی نزد سازمان منطقه آزاد کیش باشد. کارشناسان، طرح توجیهی را به صورت سرفصل وار و با جداول و نمودارهای تخصصی تهیه می کنند.

سفارش طرح توجیهی برای سازمان منطقه آزاد کیش

کارشناسان و طرح توجیهی نویسان سایت طرح فنی از کارنامه ای درخشان در نگارش انواع طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد کیش برخوردار بوده و 25 سال تجربه موفق در امور سرمایه گذاری دارند.

با سفارش طرح توجیهی در سایت طرح فنی، کسب و کار شما در اولویت های بررسی توسط سازمان منطقه آزاد کیش قرار خواهد گرفت زیرا نگارش طرح توجیهی استاندارد و بی نقص در تخصص ماست.

امتیازات سفارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد کیش در سایت طرح فنی، 5 ماه پشتیبانی رایگان و جسله آنلاین رایگان می باشند. شما می توانید، در جلسه آنلاین، پاسخ تمامی سوالات خود را در خصوص مراحل اداری طرح، اخذ مجوز، مقررات سازمان منطقه آزاد کیش و … از کارشناسان توانمند ما دریافت نمایید.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب