سفارش طرح توجیهی

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی برای سازمان منطقه آزاد قشم

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم با هدف کمک به راه اندازی طرح های اقتصادی در جزیره قشم و کسب مجوزهای قانونی از سازمان منطقه آزاد قشم تدوین می شود. جزیره قشم، بزرگترین جزیره ایران و خلیج فارس است که به دلیل منابع نفت و گاز، دسترسی به آبهای آزاد بین المللی، اقلیم منحصر به فرد و تسهیلات بندری و ترانزیتی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

منطقه آزاد تجاری صنعتی قشم جهت پررنگ سازی ظرفیت های بالقوه در قشم و بهره برداری از پتانسیل های موجود در این جزیره راه اندازی شده است. سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم از فرصت های طلایی برای فعالان اقتصادی است. مشوق های دولتی، سیاست های حمایتی و معافیت های مالیاتی و گمرکی نیز موجب جذب سرمایه گذاری های مختلف در این منطقه می شود.

سازمان منطقه آزاد قشم، برنامه های هدفمند و ویژه ای را برای حضور سرمایه گذاران در بخش های مختلف در این منطقه در نظر گرفته است. طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم از مستنداتی است که در فرایند راه اندازی کسب و کارها در منطقه آزاد قشم مورد نیاز می باشد.

موقعیت جغرافیایی و مساحت منطقه آزاد قشم

جزیره قشم در استان هرمزگان و در آبهای نیلگون خلیج فارس قرار دارد. این جزیره از شمال به بندر عباس، شهرستان بندرلنگه و بندر خمیر، از شرق به جزیره لارک، از شمال شرق به جزیره هرمز، از جنوب به جزیره هنگام، تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی محدود شده است.

 مساحت جزیره قشم، 1491 کیلومتر مربع بوده و طول جزیره 100 تا 130 کیلومتر تخمین زده شده است. جزیره قشم از لحاظ وسعت حدود 2.5 برابر بحرین است که دومین جزیره بزرگ خلیج فارس می باشد. منطقه آزاد تجاری و صنعتی قشم حدود 300 کیلومتر مربع از جزیره قشم را در بر می گیرد.

سواحل گردشگری منطقه آزاد قشم - طرح فنی

اقلیم و شرایط آب و هوایی منطقه آزاد قشم

قشم در گروه مناطق گرمسیری جای می گیرد. رطوبت نسبی در این جزیره بالا بوده و در تابستان به دلیل گرما به اوج خود می رسد. میانگین دما در منطقه آزاد قشم، 26 درجه سانتیگراد است. گرم ترین زمان در منطقه آزاد قشم بین 10 تیر تا 10 شهریور است و ماه دی و بهمن، خنک ترین زمان ها در سال هستند.

قشم به طور میانگین 11 روز در سال بارندگی دارد. پوشش گیاهی قشم به صورت گیاهان گرمسیری و درختچه های کوتاه نیمه بیابانی است. جزر و مد از پدیده های بارز طبیعی در جزیره قشم است و دو جزر و دو مد در طول شبانه روز در جزیره رخ می دهد.

امکانات منطقه آزاد تجاری صنعتی قشم

سازمان منطقه آزاد قشم سعی کرده است که امکانات و زیرساخت های مناسبی را برای زمینه های مختلف سرمایه گذاری در این منطقه ایجاد کند. گفتنی است، طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم برای تمامی زمینه های سرمایه گذاری و تمام حیطه های کسب و کار قابل نگارش می باشد. قشم دارای امکانات مناسب برای بارگیری، ذخیره سازی و ترانزیت کالا به آسیای میانه و قفقاز است.

کرانه های عمیق جزیره قشم، شرایط و امکانات مناسبی را برای سوخت گیری و ارائه خدمات به کشتی های عظیم فراهم نموده اند. همچنین نزدیکی جزیره قشم به فرودگاه بین المللی بندرعباس که ششمین فرودگاه بزرگ ایران است و بندر شهید رجایی، دسترسی خوبی را برای این منطقه ایجاد کرده است.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد کیش ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

ویژگی های ترانزیتی منطقه آزاد قشم

یکی از مهم ترین محورهای کسب و کار برای نگارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم، کسب و کارهای وابسته به لجستیک و حمل و نقل هستند. منطقه آزاد قشم در کریدور پروازهای بین المللی غرب و شرق دنیا قرار گرفته و در مسیر ترانزیت کالا از آسیا به اروپا قرار دارد. از این رو قشم دارای موقعیت استثنایی در حوزه ترانزیت و حمل و نقل بین المللی است.

امکان تخلیه و بارگیری شناورهای با ظرفیت بالای 100 تن در جزیره قشم به دلیل سواحل عمیق و تسهیلات بندری فراهم است. ضمن این که تجهیزات پیشرفته حمل محموله در منطقه آزاد قشم موجود است. دسترسی به آبهای آزاد بین المللی، بازار 200 میلیون نفری شامل بازار داخلی ایران و بازارهای کشورهای خاورمیانه و کشورهای همسایه را برای منطقه آزاد قشم ایجاد نموده است.

گردشگری در منطقه آزاد قشم - طرح فنی

جاذبه های گردشگری منطقه آزاد قشم

جزیره قشم به دلیل جاذبه های گردشگری معروف به عجایب هفتگانه دارای پتانسیل تفریحی و سیاحتی است. از جمله جاذبه های گردشگری قشم می توان به گنبد نمکی نمکدان، دره چاه کوه، دره ستارگان، جنگل های حرا، دژ پرتغالی ها، غار خربس، ژئوپارک جهانی قشم، چشمه های متعدد و … اشاره نمود.

جاذبه های بی نظیر توریستی در منطقه آزاد قشم باعث شده که در چند سال اخیر، نگاه ویژه ای به سرمایه گذاری های گردشگری در این منطقه شکل بگیرد. به طوری که انواع طرح های گردشگری از جمله ساخت هتل، دهکده های توریستی، راه اندازی آکواریوم و … در منطقه آزاد قشم انجام گرفته اند. طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم به صورت تخصصی توسط کارشناسان برای تمامی ایده ها و طرح های گردشگری نوشته می شود.

مزیت های اختصاصی سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم

افزون بر مزیت های ترانزیت دریایی و گردشگری که در بالا در مورد آنها صحبت شد، سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم دارای مزایای دیگری نیز می باشد. نزدیکی به منابع نفت و گاز، از مهم ترین مزیت های اختصاصی منطقه آزاد قشم است. قشم بر روی مدار نفت، گاز و انرژی قرار گرفته است و دارای دو میدان گازی است که خوراک پالایشگاه بندرعباس و چند نیروگاه گازی می باشند.

از دیگر محورهای سرمایه گذاری که نگارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم برای آنها انجام می گیرد، کسب و کارهای صنعتی و معدنی هستند. در منطقه آزاد قشم، معادن فراوانی چون نمک، خاک سرخ و سنگ آهن وجود دارند که باعث رونق کسب و کارهای معدنی در این منطقه شده اند. پرورش آبزیان و شیلات نیز از جمله کسب و کارهای پرسود در منطقه آزاد قشم محسوب می شوند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد اروند ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

مزیت های مالیاتی و قانونی سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم

افزون بر موقعیت استثنایی و مزیت های اختصاصی منطقه آزاد قشم، سرمایه گذاری در این منطقه شامل برخی مزیت های مالیاتی و قانونی است. کارشناسان برای تدوین طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم، تمامی مزایای مالیاتی و قوانین منطقه آزاد را در نظر می گیرند. برخی از مزایای قانونی سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم عبارتند از:

  • همه فعالیت های اقتصادی در منطقه آزاد قشم مشمول معافیت مالیاتی 20 ساله هستند.
  • سرمایه گذاری خارجی به صورت 100 درصدی در منطقه آزاد قشم امکان پذیر است.
  • صادرات کالاهای تولید شده در منطقه آزاد قشم از پرداخت حقوق گمرکی معاف می باشد.
  • حمایت از سرمایه خارجی در این منطقه تضمین شده است.
  • ثبت شرکت در منطقه آزاد قشم در عرض 10 روز صورت می پذیرد.
  • ورود و خروج ارز و همچنین ورود و خروج سرمایه و سود در این منطقه آزاد است.

صنایع نفت و گاز و پتروشیمی منطقه آزاد قشم - طرح فنی

فرایند صدور مجوز فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد قشم

سرمایه گذاران برای راه اندازی یک کسب و کار در منطقه آزاد قشم نیاز به اخذ مجوز فعالیت اقتصادی از سازمان منطقه آزاد قشم دارند. طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم ارائه دهنده اطلاعات تخصصی کسب و کار به سرمایه گذاران و همچنین سازمان منطقه آزاد قشم است.

سرمایه گذاران برای کسب مجوز فعالیت اقتصادی باید فرم های مخصوص سرمایه گذاری را تکمیل کرده و به همراه مدارک درخواستی به سازمان منطقه آزاد قشم تحویل دهند. در این مرحله باید مدارک مربوط به اجاره نامه و سند مالکیت ارائه گردد. پس از بررسی طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم توسط سازمان، اگر پروژه منطقی و توجیه پذیر باشد، مجوز فعالیت اقتصادی برای طرح مربوطه صادر خواهد شد.

طرح توجیهی چه نقشی در سرمایه گذاری ایفا می کند؟

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم، گزارشی مفصل و دقیق است که شامل مطالعات اقتصادی، مطالعات فنی و مطالعات بازار طرح می باشد. نگارش طرح توجیهی برای سازمان منطقه آزاد قشم با توجه به نوع فعالیت اقتصادی (صنعتی، گردشگری، بازرگانی، خدماتی و …) انجام می گردد. طرح توجیهی با داده های روز تهیه شده و مبتنی بر واقعیت طرح است.

طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم علاوه بر این که از مستندات مهم در پروسه اخذ مجوز است، نقش راهنما را برای سرمایه گذاران ایفا می کند. سرمایه گذاران با همسو سازی رویکردهای خود با اطلاعات طرح توجیهی، ریسک سرمایه گذاری را کاهش داده و به سود تضمین شده دسترسی پیدا می کنند.

سفارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم

کارشناسان سایت طرح فنی، نگارنده طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم هستند. آنها دارای دانش کافی و تجربه 25 ساله در نگارش طرح توجیهی و امور سرمایه گذاری می باشند. کارشناسان سایت طرح فنی با قوانین مناطق آزاد از جمله منطقه آزاد قشم آشنا هستند. آنها طرح های توجیهی فراوانی را برای سازمان منطقه آزاد قشم نگارش کرده و ضوابط سازمان فوق را در تدوین طرح توجیهی در نظر می گیرند.

شما با سفارش طرح توجیهی سازمان منطقه آزاد قشم در سایت طرح فنی، 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان را نیز دریافت خواهید کرد. جلسه آنلاین به درخواست سرمایه گذار و توسط کارشناسان ما برای رفع ابهام در خصوص پروسه اداری اخذ مجوز از سازمان منطقه آزاد قشم و سایر ابهامات در مورد طرح تشکیل می شود.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 5 ( 3 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب