طرح توجیهی تولید نخ فرش ⭐️ بررسی تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی تولید نخ فرش - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید نخ فرش، گزارشی از ارزیابی های فنی، برآوردهای مالی و بررسی های اقتصادی این کسب و کار است که توسط متخصصین و کارشناسان سایت طرح فنی نگارش میشود.

در کشور ایران از دیرباز ما شاهد وجود صنایعی کاربردی در زندگی روزانه انسان ها بوده ایم. یکی از این صنایع که توانسته است در بازارهای جهانی نیز شناخته شود صنعت پر رونق تولید فرش دستباف می باشد. برای توسعه این صنعت نیاز است تا بخش تولید مواد اولیه نیز کاملا به روز و متناسب عمل نماید.

یکی از مواد اولیه ضروری در صنعت فرش، نخ های رنگ آمیزی شده در این صنعت می باشد. در نتیجه سرمایه گذاران می توانند به راحتی و با ارائه طرح توجیهی تولید نخ فرش در این صنعت بزرگ و پرسود ورود نمایند. سایت طرح فنی یکی از سایت های فعال در زمینه ی تولید طرح های توجیهی اختصاصی می باشد. ارائه طرح توجیهی در این سایت با نظر متخصصان اهل فن و باسابقه، در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید نخ فرش چیست؟

در صورتی که سرمایه گذار قصد مشارکت در تولید نخ فرش را داشته باشد باید ابتدا برای اخذ مجوز کسب و کار اقدام نماید. در این مسیر به طور قطع از سرمایه گذاران مدارک ضروری مطالبه می شود. طرح توجیهی تولید نخ فرش یکی از مدارکی است که اغلب بانک ها و همچنین ارگان های صادر کننده مجوز از کارآفرین مطالبه می نمایند. طرح توجیهی تولید نخ فرش مجموعه ای از داده ها است که بر اساس آن افراد به بررسی توجیه پذیری اقتصادی فرایند می پردازند.

در صورتی که شما قادر به توجیه این ارگان ها نباشید از نظر آنها کار شما دارای توانایی برآوردن نیازهای اقتصادی نیست. در این صورت آنها از صدور مجوز برای شما امتناع خواهند نمود. در نتیجه وجود طرح توجیهی تولید نخ فرش برای ادامه مسیر دریافت مجوز و تسهیلات بانکی بسیار ضروری می باشد.

خط تولید نخ فرش - طرح فنی

سرمایه اولیه برای احداث خط تولید

برای راه اندازی هر کسب و کاری نیاز است تا افراد از سرمایه های خود استفاده نمایند. در طرح توجیهی تولید نخ فرش نیز متخصصان به صورت کاملا دقیق به بررسی نیازمندی های ضروری برای احداث خط تولید نخ فرش می پردازند. در ادامه آنها با بررسی تمامی هزینه ها سرمایه گذار را از میزان دقیق سرمایه ای که برای تولید نخ فرش نیاز دارد آگاه می نمایند.

این سرمایه را معمولا به دو بخش اصلی دسته بندی می نمایند.  بخش اول سرمایه ای می باشد که شخص سرمایه گذار پیش از راه اندازی کسب و کار تولید نخ فرش به آن نیاز دارد.

در بیان  اقتصادی این سرمایه را تحت عنوان سرمایه اولیه نام گذاری می نمایند. در نهایت سرمایه گذاران برای ادامه مسیر تولید نخ فرش به سرمایه ی دیگری نیز احتیاج دارند که به آن سرمایه در گردش گفته می شود. با توجه به نام این نوع از سرمایه کاملا مشخص است که از آن برای تهیه ضروریات در مسیر تولید نخ فرش استفاده می شود. وجود این سرمایه به بقا و تداوم فعالیت کارخانه و یا کارگاه تولید نخ فرش کمک شایانی می نماید.

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

معمولا کارآفرین از سرمایه شخصی خود و یا سرمایه جمع آوری شده از بخش خصوصی برای راه اندازی خط تولید نخ فرش استفاده می کند. در ادامه ی مسیر راه اندازی این صنعت نیاز است تا کارآفرین محل احداث کارگاه و یا کارخانه تولید نخ فرش را مهیا نماید.

از مهمترین مواردی که در طرح توجیهی تولید نخ فرش بررسی می شود هزینه های لازم و ضروری برای راه اندازی خط تولید می باشد. متخصصان ارائه دهنده طرح توجیهی به صورت کاملا دقیق به بررسی هزینه ها در بخش های پیش از راه اندازی خط تولید می پردازند.

این هزینه ها شامل هزینه های ساخت سازه برای ایجاد کارخانه و همچنین هزینه های لازم برای تهیه ی تجهیزات مورد استفاده در خط تولید نخ فرش می باشد. به طور معمول سرمایه گذاران این هزینه ها را از محل سرمایه های اولیه صرف می نمایند.

در نهایت سرمایه گذار در ادامه مسیر تولید نخ فرش نیز هزینه های دیگری مانند هزینه ی تهیه مواد اولیه، هزینه سرویس و نگهداری از تجهیزات و هزینه های بخش کارگری و حامل های انرژی را دارد. به طور معمول بخش دوم هزینه ها که در مسیر ادامه ی خط تولید صرف می شوند از محل سرمایه های در گردش کارآفرین تامین می گردد.

برآورد میزان سود کارخانه تولید نخ فرش

با بررسی های مطالعات صورت گرفته در بازار نخ فرش ما متوجه می شویم که بسیاری از فعالان در عرصه تولید فرش های دستباف تمایل دارند تا مواد اولیه مورد استفاده در فرش های خود را از داخل کشور تامین نمایند. این امر گواه از اعتمادی دیرینه بین تولیدکنندگان نخ فرش و تولیدکنندگان فرش در ایران دارد. به طور معمول در این بین حتی بیشترین تمایل تولید کننده فرش دستباف به استفاده از نخ هایی با ساختار طبیعی و کاملا ارگانیک می باشد.

سرمایه گذار با تامین کیفیت مورد نظر نخ فرش برای تولید کننده ی فرش می تواند در این بازار بزرگ سود های قابل توجهی را از آن خود نمایند. کیفیت نخ مورد استفاده در تولید فرش یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده ارزش اقتصادی فرش های دستباف می باشد. در نتیجه تولید کننده فرش دستبافت با توجه به زحمات بیشماری که در تولید فرش متقبل می شود سعی می نماید از نخ هایی با کیفیت برای تولید فرش استفاده نماید.

بررسی میزان کیفیت نخ فرش - طرح فنی

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای تولید نخ فرش

یکی دیگر از مواردی که در طرح توجیهی تولید نخ فرش مورد توجه قرار می گیرد تجهیزات مورد استفاده برای تولید این محصول می باشد. شناخت حداکثری از تولید نخ فرش می تواند به افزایش کیفیت نخ فرش در ایران کمک شایانی نماید.

برای مثال در تولید نخ فرش و انتخاب تجهیزات برای این امر اولین موردی که توسط سرمایه گذار باید در نظر گرفته شود نوع و جنس نخ فرش می باشد. بر این اساس معمولا خطوط تولید نخ فرش به سه بخش تولید فاستونی نخ، تولید غیر فاستونی نخ فرش و در نهایت تولید نخ پشمی دسته بندی می گردد.

این مراحل به طور کلی شامل:

[tie_list type=”starlist”]

  • باز کردن الیاف و در نهایت تمیز نمودن آنها به کمک دستگاه های حلاجی
  • مخلوط کردن الیاف و استفاده از روغن ها
  • کارینگ نمودن الیاف
  • مقدمات انجام شانه زنی در فیتیله ها
  • ماشین های لاکنی
  • ماشین های دولاتاب تو فور وان
  • شانه زنی فیتیله
  • رنگرزی
  • شست و شوی الیاف
  • و در نهایت مرحله پایانی و تولید نخ فرش می شود.

[/tie_list]

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید نخ ابریشم ⭐️ بررسی هزینه های مالی

بررسی مصرف محصول در داخل کشور

یکی از موارد دیگری که در طرح توجیهی تولید نخ فرش مورد پژوهش قرار می گیرد بررسی بازار های مصرف این محصول در داخل کشور و یا حتی گاها صادرات آن می باشد. اگر در تاریخچه تولید فرش در ایران دقت نمایید متوجه خواهید شد که همواره نخ در این صنعت از بخش های داخلی کشور تامین می شده است.

استفاده از پشم گوسفند یکی از مهمترین منابع تامین کننده ی نخ در داخل ایران بوده است. البته تولید نخ فرش در داخل کشور ما رابطه ی مستقیمی با میزان صادرات فرش از ایران به کشور های دیگر دارد. به شکلی که افزایش میزان صادرات سبب افزایش نیاز بازار به این محصول می شود.

به شکلی که در سال هایی که صادرات فرش در رونق می باشد معمولا ما شاهد تولید 45 هزار تن نخ فرش در داخل کشور می باشیم. کاهش صادرات فرش از ایران می تواند بر خطوط تولید نخ فرش نیز تاثیر گذار باشد. البته باید به این نکته نیز توجه نمود که معمولا از این محصول در صنایع دیگری مانند تولید گلیم، جاجیم و حتی پتو های پشمی نیز استفاده می شود.

مهمترین مراکز و استان های تولیدکننده

در طرح توجیهی تولید نخ فرش به موارد متعددی توجه می شود. برای مثال یکی از موارد با اهمیت در تولید نخ فرش بررسی مکان هایی می باشد که امکان دسترسی به مواد اولیه در آنها بیشتر است. برای این منظور کارآفرین باید ابتدا با مطالعه بازار به این موضوع پی ببرد که تولید مواد اولیه در کدام استان ها بیشتر است.

آیا هزینه حمل و نقل مواد اولیه برای تولید نخ فرش به شهرهای دیگر اقتصادی می باشد و یا این امر فاقد صرفه اقتصادی است. بر طبق این محاسبات معمولا بهترین شهر ها برای تولید نخ فرش در ایران شامل استان های خوزستان، خراسان، کرمان، مازندران، کردستان و حتی سیستان و بلوچستان می باشد.

تولید انواع نخ فرش - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید نخ فرش

تا زمانی که کشور ایران دارای صنعت بزرگی به نام فرش دستباف میباشد تولید محصولات و مواد اولیه این صنعت مانند نخ فرش نیز در آن الزامی و سود آور می باشد. امروزه ما شاهد حضور فعال کشورهایی مانند هند در تولید فرش های دستباف می باشیم.

بدون شک دانش هزارساله ای که تولید کنندگان ایرانی با خود دارند سبب شده است تا هیچ کشوری قادر به کسب جایگاه فرش ایرانی در دنیا نباشد. در نتیجه با بررسی دقیق بازار و استفاده از طرح توجیهی تولید نخ فرش سرمایه گذاران می توانند در این صنعت بسیار موفق عمل نمایند.

سفارش طرح توجیهی تولید نخ فرش

با بررسی و مطالعه بازار تولید نخ فرش ما شاهد رشد روزافزون این صنعت می باشیم. در نتیجه به سرمایه گذاران خود توصیه می نماییم تا با استفاده از طرح توجیهی تولید نخ فرش در این مسیر ورود نمایند. شما می توانید برای دریافت طرح توجیهی از شرکت ها و سایت های معتبر کمک دریافت نمایید.

سایت طرح فنی یکی از این سایت های معتبر می باشد. تیم کارشناسی طرح فنی با سابقه ای 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری و امور اداری و بانکی در این مسیر همراه و پشتیبان شما می باشد.

شما با سفارش طرح توجیهی تولید نخ فرش به صورت اختصاصی از این سایت می توانید از مزایای آن نیز بهره مند شوید. پشتیبانی 5 ماهه به صورت کاملا رایگان یکی از امتیازات ما برای شما عزیزان می باشد. همچنین کارشناسان ما بنا بر درخواست سرمایه گذاران شما یک جلسه آنلاین را به صورت کاملا رایگان برگزار خواهند نمود.

در این جلسه ابهامات در رابطه با مراحل کسب مجوز، پروسه دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی کاملا برطرف خواهد شد. هدف ما در سایت طرح فنی از ارائه طرح توجیهی تولید نخ فرش کسب موفقیت بیشتر شما عزیزان می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب