طرح توجیهی تولید چای ساز ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید چای ساز - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید چای ساز و تنظیم تخصصی آن، برای افراد متقاضی راه اندازی کارخانه تولید این محصول الزامی است. در واقع اخذ مجوز تاسیس کارخانه تولید چای ساز منوط به وجود این طرح می باشد. به همین دلیل این سند می بایست با اطلاعات دقیق و سنجیده ای نگارش شده باشد.

سایت طرح فنی از جمله مجموعه هایی است که به شما در تنظیم حرفه ای طرح توجیهی یاری خواهد رساند. این مجموعه با سابقه تاکنون طرح های توجیهی زیادی را به ثبت رسانده و به دلیل داشتن کارشناسان خبره و با تجربه، در زمینه تنظیم این طرح ها بسیار خوب عمل کرده و موفق به دریافت تاییدیه تاسیس کارخانه برای آنها شده است.

در این مقاله در مورد اطلاعاتی که در طرح توجیهی تولید چای ساز به ثبت رسیده، توضیحات بیشتری در اختیار شما قرار خواهیم داد. چنانچه متقاضی احداث این کارخانه هستید تا انتها با ما همراه باشید.

کاربرد چای ساز

تولید چای ساز، به دلیل محبوبیت این وسیله برقی، در میان اقشار مختلف جامعه، در حجم وسیعی صورت می گیرد. وجود چای ساز در آشپزخانه های خانگی و کاری، در هتل ها و رستوران ها، محیط های اداری و کارگاهی، مغازه ها و فروشگاه ها و هر جایی که به دم کشیدن چای یا قهوه نیاز باشد، لازم است.

در جایی که دسترسی به اجاق گاز یا گاز شهری وجود نداشته باشد وجود یک چای ساز می تواند بسیار ایده‌آل باشد. تنوع چای سازها در مدل و قیمت، دست خریداران را در انتخاب باز گذاشته است. برخی چای سازها با داشتن امکان تنظیم دما و داشتن برنامه های مختلف، امکان دم کشیدن انواع قهوه و چای را برای مصرف فراهم می آورند.

احداث کارخانه تولید چای ساز - طرح فنی

لزوم تنظیم طرح توجیهی تولید چای ساز

چنانچه تا به حال در مورد مزایایی که تنظیم طرح توجیهی تولید چای ساز برای صاحب طرح دارد اطلاعاتی در دست نداشته اید، مطالعه این بخش از مقاله را از دست ندهید. اولین نکته‌ در مورد تنظیم طرح توجیهی، این است که اخذ مجوز تاسیس کارخانه تولید چای ساز مشروط بر وجود این سند می‌باشد.

از طرف دیگر برای افرادی که قصد بهره‌مندی از تسهیلات و وام‌های بانکی و اعتباری را دارند، وجود طرح توجیهی لازم بوده و بسیار کمک‌کننده می باشد. اطلاعات دقیق موجود در طرح توجیهی تولید چای ساز، در جذب سریعتر سرمایه‌گذار، به یاری کارآفرین خواهد آمد.

طرح توجیهی یک مرجع قابل استناد برای پیمودن راه تا رسیدن به هدف نهایی است. اغلب کارآفرینان تجربه کافی برای شروع کسب‌و‌کار تازه خود را ندارند. وجود چنین سندی حکم یک راهنما را برای آنها داشته و در داشتن یک برنامه مالی و اجرایی دقیق به آنان کمک خواهد کرد.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید چای ساز

داشتن اطلاعات دقیق مالی و داشتن یک برآورد مالی سنجیده و اصولی، از موارد مهم، در تنظیم طرح توجیهی تولید چای ساز، می باشد. بخشی از سرمایه راه اندازی یک کسب و کار جدید، صرف هزینه های اولیه خواهد شد.

این هزینه ها شامل، هزینه اجاره یا خرید ملک، هزینه خرید دستگاه‌ها و ابزارآلات مورد نیاز تولید و مونتاژ، هزینه احداث ساختمان کارخانه و بخش‌ های اداری، سالن تولید و مونتاژ، انبار و اتاق نگهبانی، ساخت محوطه بیرونی ساختمان، هزینه راه اندازی تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و هزینه راه اندازی سیستم تهویه محیط می باشند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید فلاسک چای ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

هزینه های راه اندازی و شروع پروژه

در کنار هزینه های اولیه، در تنظیم طرح توجیهی تولید چای ساز، به هزینه های روتین و جاری نیز پرداخته خواهد شد. این موارد، هزینه هایی هستند که در حین فعالیت کارخانه به وجود می آیند و با داشتن یک برنامه ریزی مالی دقیق به کلیه این موارد نیز رسیدگی خواهد شد.

از جمله این هزینه ها می توان به، حقوق و دستمزد کارمندان، کارگران، تکنسین تولید و مونتاژ، نگهبان، مدیر ارشد پروژه، مدیران اجرایی، مدیر بازاریابی و فروش، هزینه آب، برق و گاز، هزینه مربوط به تعمیرات و نگهداری دستگاه‌ها، هزینه تهیه مواد ‌‌اولیه ای‌ از‌جمله، ورق آلومینیوم، ورق فلزی، المنت، سیم برق، کلید قطع و وصل، کتری و قوری و … و هزینه بسته‌بندی و انبارداری اشاره کرد.

در تنظیم طرح توجیهی تولید چای ساز به هزینه های پیش بینی نشده نیز پرداخته خواهد شد. درصدی از سرمایه اولیه معمولا برای هزینه هایی کنار گذاشته می شود که در حین فعالیت کارخانه به وجود آمده و قابل پیش بینی نیستند.

خط تولید چای ساز - طرح فنی

تجهیزات اولیه برای تولید چای ساز

در تولید چای ساز از تجهیزات و لوازم زیر استفاده می شود:

  • کانوایر خط مونتاژ یا تولید چای ساز و اسمبل قطعات آن از جمله، پیچ گوشتی پنوماتیکی و ساده، سیم لخت کن و انبردست، دستگاه هویه و لحیم کاری، منگنه زن و … .
  • دستگاه ها و لوازم کارگاهی
  • دستگاه های تست کننده و آزمایشگاهی از جمله، اهم متر، اسیلوسکوپ، موج سنج، کولیس و …
  • دستگاه های لازم برای چاپ ارقام و اشکال بر روی دستگاه
  • دستگاه های بسته بندی

بررسی وضعیت واردات و صادرات چای ساز

در سال های اخیر، ایران در زمینه واردات چای ساز رشد نزولی داشته است. این ارقام دال بر راه اندازی بیشتر واحدهای تولید چای ساز در کشور بوده است. از سال 1397، کشور ما توانسته است به رشد خوبی در زمینه صادرات این وسیله برقی دست پیدا کند.

این امر به دلیل افزایش کیفیت محصول تولید شده، استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و تنوع محصولات بوده است. با تولید محصولات بیشتر و مرغوب تر، نه تنها در زمینه تولید این محصول به خودکفایی رسیده و در رقابت با کالاهای خارجی به موفقیت دست پیدا خواهیم کرد که در زمینه صادرات انواع چای ساز به سایر کشورهای دنیا و ورود ارز به کشور نیز گام های بزرگتر و موثرتری برخواهیم داشت.

تولید چای ساز - طرح فنی

آیا تولید چای ساز توجیه اقتصادی دارد؟

به دلیل صنعتی شدن کشور و تغییر سبک زندگی، کاهش مصرف سوخت های فسیلی و افزایش ایمنی لوازم آشپزخانه، لوازم برقی بیش از گذشته مورد استقبال قرار گرفته و استفاده می شوند. تولید چای ساز نیز به دلیل کاربرد وسیع آن و همچنین محبوبیت این وسیله برقی در میان اقشار مختلف، بسیار گسترش پیدا کرده است.

با تولید دستگاه های با کیفیت و متنوع در طرح، رنگ و قیمت، محصولی تولید خواهد شد که خیلی زود در میان مردم شناخته شده و به رشد قابل قبولی در فروش دست پیدا خواهد کرد. در حال حاضر تهران، سمنان و اصفهان بیشترین حجم تولید چای ساز را در کشور به خود اختصاص داده اند.

استان تهران با داشتن 4 واحد تولیدی سالانه 238 هزار عدد چای ساز روانه بازار می کند. با وجود نیاز بازار و مدت زمان بازگشت سرمایه، راه اندازی کارخانه تولید چای ساز از توجیه اقتصادی خوبی برخوردار است.

سفارش تنظیم طرح توجیهی تولید چای ساز

برای تنظیم تخصصی طرح توجیهی تولید چای ساز، اعتماد به یک مجموعه حرفه ای و با تجربه به نوعی صرفه جویی در زمان و هزینه محسوب می شود. در این میان، طرح فنی بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود.

این مجموعه با سابقه، تاکنون در زمینه تنظیم طرح های توجیهی زیادی موفق عمل کرده و موفق به اخذ مجوز تاسیس از سازمان های ذیربط شده است. به کمک طرح فنی علاوه بر بهره مندی از تخصص کارشناسان این مجموعه، از طرح های ویژه آن نیز برخوردار خواهید شد.

مزایای تنظیم طرح توجیهی تولید چای ساز در طرح فنی

طرح فنی، برای کارفرمایانی که تنظیم طرح توجیهی تولید چای ساز را به این مجموعه می سپارند، دو امتیاز بی نظیر در نظر گرفته است: پنج ماه پشتیبانی رایگان و برگزاری یک جلسه مشاوره آنلاین رایگان.

این جلسه مشاوره‌ آنلاین، در‌صورت صلاحدید صاحب طرح برگزار خواهد شد. در این گردهمایی و حضور آنلاین، در مورد موارد مهمی چون، شیوه دریافت مجوز تاسیس کارخانه، چگونگی دریافت وام و دیگر مساعدت‌ها و کمک های مالی از بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و نحوه اخذ وثایق و ضمانت‌نامه‌های بانکی اطلاعات مهم و مفیدی در اختیار صاحب طرح قرار خواهد گرفت.

تلاش کارشناسان طرح فنی بر این است که به تمامی سوالات کاربران پاسخ داده و ابهامات احتمالی آنها را برطرف نمایند. شما نیز به عنوان فردی که در صدد تنظیم طرح توجیهی تولید چای ساز یا هر طرح توجیهی دیگری هستید، می توانید به وب سایت طرح فنی سری زده یا از طریق تلفن با کارشناسان آن در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب