سفارش طرح توجیهیصنعت لوازم خانگی

طرح توجیهی تولید فلاسک چای ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

احداث کارخانه تولید فلاسک چای

طرح توجیهی تولید فلاسک چای جزء اولین اسناد مورد نیاز برای تاسیس کارخانه تولید این محصول می‌باشد. اخذ مجوز تاسیس کارخانه تولید این محصول، از سازمان صنعت و معدن، تنها با در دست داشتن این طرح توجیهی امکان پذیر خواهد شد. آماده‌سازی این طرح به شکل استاندارد و اصولی، سرنوشت کسب و کار شما را تعیین خواهد کرد.

پس بهتر است تنظیم چنین سند ارزشمندی را به افراد خبره و باتجربه در این زمینه بسپارید. طرح فنی یکی از بهترین گزینه های پیش روی شماست. این مجموعه حرفه‌ای با تکیه بر دانش، تجربه و تخصص کارشناسان خود، تاکنون طرح های توجیهی زیادی را به رشته تحریر درآورده و موفق به جلب رضایت کارفرمایان خود شده است.

در این مقاله سعی شده که به کلیه اطلاعاتی که در طرح توجیهی تولید فلاسک چای وجود دارند، اشاره شود. چنانچه شما نیز متقاضی راه‌اندازی کارخانه تولید این محصول پرکاربرد هستید ما را تا انتها همراهی کنید.

آشنایی با ساختار فلاسک

کلمه فرانسوی فلاسک (Flasque) به ظروف محفظه داری گفته می شود که مانع عبور گرما یا سرما از بدنه خود می شوند. بدین ترتیب این ظروف قادرند مایعات را سرد یا گرم نگه دارند. فلاسک اولین بار در چین تولید شد و برای نخستین بار در سال 1351 وارد ایران شد.

بخش داخلی فلاسک از یک بطری شیشه ای یا فلزی تشکیل شده و میان بدنه پلاستیکی یا فلزی بیرونی خلاء وجود دارد. وجود این فضای خالی از هوا، مانع تبادل گرما شده و مایع درون بطری داخلی را در دمای خود، تا مدت زمان مشخصی، ثابت نگه می دارد. اگر بطری داخلی یا بدنه خارجی، به هر دلیلی دچار آسیب یا ترک شود، خلاء میان این دو از بین می رود. این امر کارایی فلاسک را به طور کامل از بین خواهد برد.

خط تولید فلاسک چای - طرح فنی

معرفی انواع فلاسک چای

فلاسک چای از نظر نوع کارایی و اندازه، به دسته های متفاوتی طبقه بندی می شود. تولید فلاسک چای متاثر از نیاز خریداران، در انواع مختلفی انجام می پذیرد. از جمله انواع فلاسک می توان به، فلاسک های تک نفره، فلاسک های دسته دار خانواده، فلاسک های مسافرتی اشاره کرد. فلاسک های تک نفره، کم حجم بوده و دارای اندازه کوچکی هستند.

این وسیله پرکاربرد به راحتی در کیف دستی یا کوله پشتی جا شده و در سفر یا محل کار همراه خوبی برای مصرف کننده است. فلاسک های خانواده که در احجام مختلف یک، دو یا سه لیتری تولید می شوند، در پیک نیک و محل کار مورد استفاده قرار می گیرند.

یک نوع از این فلاسک ها، دو قلو بوده و امکان همراه داشتن چای و آب جوش را به طور همزمان برای افراد فراهم می آورد. فلاسک های مسافرتی، ظاهری شبیه به فلاسک های خانواده دارند اما سبک و کم حجم بوده، کاور مخصوص داشته و درب آنها به گونه ای طراحی شده که، در صورت کج شدن یا افتادن فلاسک، محلول آن به بیرون نمی ریزد.

لزوم تنظیم طرح توجیهی تولید فلاسک چای

ممکن است این پرسش در ذهن شما شکل گرفته باشد که، اهمیت وجود طرح توجیهی تولید فلاسک چای چیست که تا این حد به وجود و کیفیت تدوین آن تاکید می شود. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که، طرح توجیهی از جمله اسنادی است که مجوز تاسیس یک کارخانه، تنها با وجود آن صادر خواهد شد. علاوه بر آن، صاحب طرح به منظور بهره مندی از کمک های مالی دولت و دریافت وام از بانک ها و موسسات مالی، ملزم به ارائه این طرح می باشد.

وجود طرح توجیهی با جلب رضایت سریعتر سرمایه گذار نیز به یاری صاحب طرح خواهد آمد چرا که اطلاعات دقیق موجود در این سند، هر سرمایه گذاری را مجاب خواهد کرد. طرح توجیهی تولید فلاسک چای حاوی کلیه اطلاعاتی است  که در راه رسیدن به هدف یه یاری کارآفرین خواهد آمد. بنابراین از آن به عنوان یک منبع اطلاعاتی قابل استناد نیز می توان یاد کرد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید جاروبرقی ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید فلاسک چای

از جمله موارد مهم و حساس در تنظیم طرح توجیهی تولید فلاسک چای، برآورد های مالی و بررسی میزان سرمایه اولیه مورد نیاز پروژه می باشد. این هزینه ها شامل، هزینه اجاره یا خرید ملک، هزینه خرید دستگاه‌ها، ابزارها و ماشین آلات برای تولید فلاسک چای، هزینه احداث ساختمان کارخانه و بخش های اداری، تولید، مونتاژ، انبار و اتاق نگهبانی آن، ساخت محوطه بیرون ساختمان کارخانه، هزینه راه اندازی تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و تهویه محیط می باشند.

پیش بینی می شود با 2000 متر مربع زیربنا و 20 نفر نیروی کاری، کارخانه تولید فلاسک چای سالانه قادر به تولید 300 هزار عدد از این محصول بوده و دارای نرخ بازده داخلی 34 درصد باشد.

احداث کارخانه تولید فلاسک چای - طرح فنی

هزینه های راه اندازی و شروع پروژه

هزینه راه‌اندازی کارخانه تولید فلاسک چای تنها به هزینه های اولیه محدود نمی شوند. در حین فعالیت، کارخانه به هزینه های جاری نیز برخورد خواهد کرد که خود نیاز به سرمایه زیادی دارد. از‌جمله، حقوق و دستمزد کارمندان، کارگران، تکنسین، مدیر ارشد پروژه، مدیران اجرایی، نگهبان، مدیر فروش و تبلیغات و … ، هزینه مصرف انرژی، آب، برق و گاز، هزینه تعمیر و نگهداری ابزار و ماشین‌آلات تولید کننده، هزینه خرید مواد ‌اولیه‌ای چون، ورق، رنگ، شیشه، واشر، مواد چربی گیر، درب و ته فلاسک، دسته و بالای فلاسک، جعبه و برچسب های مورد نیاز و … و هزینه بسته‌بندی و انبارداری. داشتن یک برنامه مالی دقیق، ضامن موفقیت و مواجه نشدن کسب و کار شما با کسری بودجه خواهد شد.

در هر پروژه ای درصدی از سرمایه به هزینه های غیر قابل پیش بینی اختصاص داده می شود. بدین ترتیب کسب و کار در حین فعالیت با مشکلات مالی مواجه نشده و با احتمال بیشتری به موفقیت دست پیدا خواهد کرد.

تجهیزات اولیه برای تولید فلاسک چای

در تولید فلاسک چای از تجهیزات و ماشین آلات زیر استفاده می شود:

 • ماشین تزریق
 • ماشین گیوتین برش
 • ماشین آلات خط رنگ
 • ماشین خم کن
 • ماشین نورد
 • دستگاه پرس
 • تجهیزات پاشش
 • خشک کن
 • میز و تجهیزات لازم برای مونتاژ
 • محفظه پاشش رنگ
 • ماشین بادی

 بررسی وضعیت واردات و صادرات فلاسک چای

بر اساس آمار ارائه شده، از سوی سازمان صنعت و معدن کشور، واردات فلاسک چای از سال 1385 تاکنون دارای نوسانات بسیاری بوده است. به طوری که در سال 1396 میزان واردات این محصول در مقایسه با سال 1395 به میزان دو برابر افزایش یافته است. تولید فلاسک چای در داخل کشور به دلیل استاندارد نبودن این محصول، اغلب منجر به صادرات آن به خارج از کشور نمی شود.

این امر به دلیل عدم استفاده از مواد اولیه مرغوب، نبود تنوع در محصولات، افزایش قیمت تمام شده و نبود صرفه اقتصادی برای صادرات فلاسک تولید شده و کارایی پایین محصول نهایی می باشد. با حمایت بیشتر دولت از تولید‌کنندگان داخلی، افزایش تعرفه واردات این محصول و بالا رفتن کیفیت محصول داخلی، در زمینه صادرات فلاسک چای موفق تر عمل خواهیم کرد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید بخاری برقی ⭐️ (هیتر برقی) برای اخذ مجوز و وام

آیا تولید فلاسک چای توجیه اقتصادی دارد؟

در حال حاضر تولید فلاسک چای، در استان های  اصفهان، مرکزی، تهران و البرز بیشترین حجم را دارا می باشد. اصفهان با تولید سالانه 5 میلیون فلاسک در 6 میلیون واحد فعال در این استان، در راس جدول قرار گرفته است. به دلیل تقاضای بالا خریداران و عدم تولید فلاسک های با کیفیت توسط اغلب تولید کنندگان این محصول، از فلاسک های وارداتی استقبال بیشتری می شود.

این در حالی است که تولید این وسیله پرکاربرد نیاز به هزینه اولیه زیادی نداشته و درصورت تولید فلاسک چای استاندارد، مرغوب، متنوع و با عملکرد خوب، کارخانه تولیدی آن در مدت زمانی کوتاهی به سوددهی مطلوبی خواهد رسید. تولید فلاسک های بازار پسند توجیه اقتصادی داشته و به سادگی، به فروش ایده‌آل دست پیدا خواهد کرد.

تولید فلاسک چای - طرح فنی

سفارش تنظیم طرح توجیهی تولید فلاسک چای

برای تنظیم طرح توجیهی تولید فلاسک چای، بهترین انتخاب، اعتماد به یک مجموعه حرفه ای و با تجربه در این زمینه می باشد.علت این امر آن است که تدوین چنین سند مهمی به تخصص و تسلط به قوانین سرمایه گذاری و کسب و کار نیاز دارد.

سایت طرح فنی تاکنون طرح های توجیهی زیادی را برای کسب و کارهای نوپا به ثبت رسانده و همراه مطمئن و خوبی برای طرح های نو محسوب می شود. این مجموعه حرفه ای، برای کاربران خود تسهیلات و شرایط ویژه ای قائل شده است که استفاده از آنها برای کارفرما و صاحب پروژه خالی از لطف نخواهد بود.

مزایای تنظیم طرح توجیهی تولید فلاسک چای

در مورد امتیازاتی صحبت کردیم که سایت طرح فنی برای کاربران خویش قائل می شود. این دو امتیاز ویژه، پنج ماه پشتیبانی رایگان و برگزاری یک جلسه مشاوره آنلاین رایگان می باشند. این جلسه مشاوره‌ در‌صورت صلاحدید صاحب طرح برگزار می‌گردد و در آن به موضوعات ارزشمند و پرکاربردی چون شیوه های اخذ مجوز تاسیس کارخانه، روش دریافت وام و مساعدت‌های مالی از بانک‌ها و موسسات مالی و روش دریافت وثایق و ضمانت‌نامه‌های بانکی پرداخته می شود.

همه تلاش طرح فنی رسیدن پروژه های جدید به موفقیت و هدف است. شما نیز می توانید در صورت تمایل به تنظیم طرح توجیهی تولید فلاسک چای یا هر طرح دیگری، به وب سایت طرح فنی مراجعه فرموده یا با این مجموعه حرفه ای در تماس باشید.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.85 ( 2 نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب