طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی ⭐️ برآورد هزینه ها

طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی با هدف ارائه اطلاعات حیاتی و مهم این پروژه و جهت اخذ مجوز و وام توسط مهندسین سایت طرح فنی نگارش می شود. کلینیک پوست، مو و زیبایی، مرکزی جهت انجام خدمات زیبایی است.

خدمات لیزر، جوان سازی پوست، هایفوتراپی، آر اف فرکشنال، کربوکسی تراپی، تزریق چربی، تزریق ژل، تزریق بوتاکس و درمان اختلالات پوستی چون لک، خال و غیره در این کلینیک ها انجام می گردد. کلینیک های زیبایی ارائه دهنده خدمات بسیار متنوعی بوده و توسط پزشک متخصص پوست و مو تاسیس می شوند.

توضیح این که پزشکان عمومی تنها قادر به ارائه خدمات غیر تهاجمی زیبایی و تاسیس مطب هستند و اجازه تاسیس کلینیک را ندارند. حس زیبایی شناختی و گرایش مردم به خصوص بانوان ایرانی به انجام خدمات زیبایی، کسب و کار پررونقی را برای کلینیک های زیبایی رقم زده است.

به طوری که بسیاری از کلینیک های زیبایی از درآمدهای آنچنانی برخوردار هستند. تاسیس کلینیک پوست، مو و زیبایی از فرصت های سرمایه گذاری طلایی برای پزشکان و سرمایه گذاران علاقه مند به حوزه پزشکی است.

طرح توجیهی جهت اخذ مجوز و وام

اولین گام در تاسیس یک کلینیک پوست، مو و زیبایی، دریافت مجوزهای قانونی از معاونت درمان وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی است. بدین منظور شما باید پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی باشید و یا با یک پزشک متخصص در این زمینه همکاری داشته باشید.

طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی از مدارکی است که معمولا توسط سازمان های صادر کننده مجوز درخواست می شود. طرح توجیهی فوق باید مطابق با ضوابط و آخرین آیین نامه های وزارت بهداشت تهیه شده باشد.

سرمایه گذارانی که برای احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی، تمایل به دریافت تسهیلات از بانک ها دارند، نیز موظف به ارائه طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی به بانک هستند. بانک با بررسی بیزینس پلن، در صورتی که طرح، توجیه پذیر باشد، با واگذاری وام به متقاضی موافقت خواهد کرد.

اهداف تنظیم طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی

تنظیم طرح توجیهی علاوه بر این که برای اخذ مجوزهای قانونی و دریافت تسهیلات از بانک ها ضروری است، مزایای دیگری نیز دارد. ارائه اطلاعات مهم و حیاتی کلینیک زیبایی به سرمایه گذاران از اهداف تنظیم طرح توجیهی است. طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی به ارزیابی شاخص های مالی طرح چون سرمایه، هزینه ها و سود می پردازد.

افزون بر آن طرح توجیهی با شرح نحوه تجهیز کلینیک و خریداری دستگاه های مورد نیاز، سرمایه گذاران را راهنمایی می کند. بیزینس پلن احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی، صفر تا صد پروژه از ایده گرفته تا اجرا را در قالب گزارشی مکتوب در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد.

تجهیزات موردنیاز برای احداث کلینیک پوست و مو زیبایی - طرح فنی

چرا باید در تاسیس کلینیک زیبایی سرمایه گذاری کنیم؟

امروزه اکثر خانم های ایرانی از خدمات متنوع کلینیک های پوست و زیبایی از لیزر گرفته تا جراحی های کوچک استفاده می کنند. ترویج عمومی فرهنگ مراجعه به کلینیک های زیبایی توسط شبکه های مجازی و سایت های اینترنتی نیز روزانه افراد زیادی را روانه کلینیک های زیبایی می کند.

متاسفانه شاهد هستیم که بسیاری از خانم ها به جای مراجعه به کلینیک های تخصصی پوست و زیبایی به سالن های آرایشی و زیبایی که به صورت غیرتخصصی، خدمات زیبایی ارائه می دهند، سر می زنند که این موضوع می تواند، لطمات جبران ناپذیری به زیبایی افراد وارد کند.

کلینیک های پوست، مو و زیبایی، تحت نظارت وزارت بهداشت بوده و موظف به رعایت آیین نامه های بهداشتی هستند. تاسیس کلینیک های زیبایی باعث می شود، بانوان به صورت تخصصی خدمات زیبایی را دریافت کرده و در عین حال سود قابل توجهی نصیب سرمایه گذاران گردد. به اعتقاد کارشناسان در طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی، سرمایه گذاری در این بخش، جذابیت بالایی دارد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی مرکز جراحی محدود ⭐️ (دی کلینیک) بررسی تخصصی

سرمایه لازم برای احداث کلینیک

سرمایه مورد نیاز برای احداث یک کلینیک پوست، مو و زیبایی با توجه به مقیاس طرح و نوع دستگاه های خریداری شده متفاوت خواهد بود. جهت تجهیز کلینیک، خریداری دستگاه های مورد نیاز چون دستگاه لیزر، دستگاه هایفو، دستگاه میکرودرم و غیره ضروری است.

انواع دستگاه های لیزر در بازار وجود دارند؛ اما انتخاب دستگاه باکیفیت، سرمایه بالاتری نیاز دارد. در عوض، بازدهی بالاتری داشته و مشتری بیشتری جذب خواهد کرد.

به جز سرمایه ثابت، مبلغی نیز به عنوان سرمایه درگردش برای خریداری مواد اولیه که شامل بوتاکس، ژل، انواع فیلرها و … است، در نظر گرفته می شود. کارشناسان برای محاسبه سرمایه در طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی، ارزش روز دستگاه ها را در نظر می گیرند.

هزینه های تاسیس کلینیک پوست، مو و زیبایی

در ادامه برآورد شاخص های مالی در طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی، هزینه ها لیست شده و با ارقام روز مشخص می شوند. هزینه های این طرح به دو دسته هزینه های غیر عملیاتی و هزینه های عملیاتی دسته بندی می شوند. هزینه ساختمان کلینیک از جمله هزینه های اصلی است که بسته به شهر، محل کلینیک و مساحت کلینیک متغیر خواهد بود.

کلینیک های پوست، مو و زیبایی از تعدادی پرسنل آموزش دیده برخوردار هستند. هزینه نیروی انسانی بسته به تعداد بخش های کلینیک و تعداد افراد شاغل مشخص می شود. هزینه های آب، برق و گاز، هزینه های سرویس و نگهداری تجهیزات پزشکی، هزینه تبلیغات و برندینگ از سایر هزینه های مهم این طرح هستند.

تجهیزات کلینیک زیبایی - طرح فنی

تخمین سود توسط طرح توجیهی

سود کلینیک پوست، مو و زیبایی به تعداد دستگاه ها و ظرفیت پذیرش زیباجو در سال بستگی دارد. سود کلینیک های زیبایی بسیار متغیر است. اما نرخ بازده داخلی در این طرح توسط کارشناسان، 35 درصد و مدت زمان برگشت سرمایه حدود 4 سال برآورد شده است. کارشناسان برای محاسبه میزان سود در طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی از روش های تخصصی و علمی استفاده می کنند.

راه اندازی کلینیک زیبایی به سرمایه بالایی برای خریداری تجهیزات نیازمند است زیرا تمامی دستگاه ها وارداتی و گران قیمت هستند. اما با انتخاب لوکیشن مناسب برای کلینیک، تبلیغات گسترده و بهره گیری از پرسنل مجرب، برگشت سرمایه بعد از چند سال رخ خواهد داد و پس از آن سود خالص چشمگیری است که نصیب کلینیک های زیبایی می شود.

شرایط لازم برای تاسیس کلینیک

رعایت نکات و شرایط زیر از سمت سرمایه گذاران برای احداث کلینیک پوست و مو و زیبایی، ریسک سرمایه گذاری را کاهش خواهد داد:

[tie_list type=”plus”]

 • سرمایه گذاران برای دریافت مجوز باید به همراه پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی به معاونت درمان استان مراجعه نمایند. توضیح این که در صورت پر شدن مجوزهای قانونی در شهر شما، امکان اجاره مجوز از پزشکان دیگر نیز وجود دارد.
 • نام کلینیک باید به صورت انحصاری انتخاب شود و مشابه آن در شهر و منطقه شما موجود نباشد، تا با درخواست مجوز شما موافقت گردد.
 • ثبت کلینیک پوست، مو و زیبایی در اداره ثبت شرکت ها به فعالیت شما، وجهه قانونی خواهد بخشید.
 • لیزر موهای زائد از مهم ترین و پر متقاضی ترین خدمات در کلینیک زیبایی هستند. بنابراین برای جذب مشتری از بهترین دستگاه های لیزر موجود در بازار استفاده کنید.
 • کلینیک های زیبایی قادر به انجام جراحی های کوچک مانند جراحی های تناسب اندام، جراحی خال یا جراحی های از این دست هستند.
 • به کار گیری پرسنلی که نحوه کار با دستگاه ها را آموزش دیده باشند، به عنوان اپراتور ضروری است.

[/tie_list]

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث کلینیک دندانپزشکی ⭐️ (بررسی فنی و تخصصی)

معرفی دستگاه های مورد نیاز

برخی از دستگاه های مورد نیاز که در طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی به صورت مفصل تر معرفی می گردند، عبارتند از:

[tie_list type=”starlist”]

 • دستگاه لیزر موهای زائد
 • دستگاه لاغری کرایولیپولیز
 • دستگاه هایفو
 • میکرودرم
 • میکرونیدلینگ
 • دستگاه آر اف فرکشنال
 • دستگاه co2 فرکشنال
 • تجهیزات جوانسازی پوست
 • دستگاه مزوتراپی
 • کربوکسی تراپی

[/tie_list]

احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی کلینیک پوست، مو و زیبایی

مطالعات طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی، نشان دهنده توجیه پذیری اقتصادی طرح است. طبق برآوردهای کارشناسان، اگر شما کلینیک را در یک فضای بزرگ 500 متری و در لوکیشن مناسب تاسیس کنید و تمام دستگاه های شما مجهز و به روز باشند، با تبلیغات مناسب، درآمد 300 میلیون تومان در ماه، دور از دسترس نخواهد بود. برخی از خدمات زیبایی دارای سودی 200 درصدی هستند که با کسر هزینه ها و کسر اجاره مجوز و سرمایه اولیه حاصل می گردد.

معرفی طرح توجیهی اختصاصی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی

مهندسین سایت طرح فنی با سابقه ای بالغ بر 25 سال در زمینه سرمایه گذاری، طرح توجیهی احداث کلینیک پوست، مو و زیبایی را نگارش می کنند. طرح توجیهی اختصاصی به صورت انحصاری برای هر پروژه نوشته شده و مفصل تر، دقیق تر و به روزتر از طرح توجیهی آماده است. طرح توجیهی فوق، قابل استناد در سازمان های صادرکننده مجوز و بانک ها می باشد.

ما برای سرمایه گذارانی که طرح توجیهی اختصاصی را در سایت طرح فنی سفارش دهند، 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان را در نظر گرفته ایم. جلسه آنلاین رایگان به درخواست سرمایه گذار و با موضوعات شرح مراحل اداری اخذ مجوز، شرح نحوه دریافت تسهیلات، نکات مهم در وثایق و ضمانت نامه های بانکی و … تشکیل می گردد.

5/5 - (16 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب