طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی ⭐️ برآورد هزینه ها

طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی گزارشی مفصل و دقیق از بررسی های فنی، اقتصادی و مطالعات بازار پروژه است که توسط کارشناسان مجرب سایت طرح فنی تهیه می شود. تصفیه آب در بسیاری از شهرها پروسه ای پیچیده و هزینه بر است بنابراین این شهرها و مناطق از آب آشامیدنی با کیفیت برخوردار نیستند. دستگاه تصفیه آب خانگی، بهترین و مقرون به صرفه ترین گزینه برای تامین آب آشامیدنی منازل است. امروزه اکثر منازل در کشورهای مختلف دنیا مجهز به دستگاه های تصفیه آب خانگی می باشند.

 ذرات شن، گرد و غبار، میکرو ارگانیسم ها، نیترات، فلزات سنگین، نمک های مضر، کلر، ویروس ها و … توسط دستگاه تصفیه آب خانگی از آب لوله کشی جداسازی می گردند. بدین ترتیب با دستگاه تصفیه آب خانگی، باکیفیت ترین آب آشامیدنی فاقد بو، مزه و طعم نامطبوع را در منازل خواهیم داشت.

تامین آب آشامیدنی سالم به یکی از اولویت های مردم در زندگی مبدل شده است. از این رو تولید دستگاه تصفیه آب خانگی از فرصت های هوشمندانه برای سرمایه گذاری است.

اهمیت و ضرورت طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی

سرمایه گذارانی که قصد احداث کارخانه تولید دستگاه تصفیه آب خانگی را دارند، باید نسبت به دریافت مجوز کارخانه از سازمان های ذیربط اقدام نمایند. طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی، وظیفه اثبات توجیه پذیری پروژه را در نزد مراجع صادر کننده مجوز دارد.

علاوه بر آن اکثر سرمایه گذاران برای تامین بخشی از هزینه های اجرای طرح، تمایل به دریافت تسهیلات از بانک ها را دارند. اما بهتر است بدانید، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای اعطای وام به سرمایه گذاران، از آنها طرح توجیهی درخواست می کنند.

ارائه نقشه و دورنمایی کلی از کسب و کار نیز از اهداف ارزشمند طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. بیزینس پلن تولید دستگاه تصفیه آب خانگی، افق دید سرمایه گذار را به حقایق باز کرده و اطلاعات ضروری این کسب و کار را در اختیار او قرار می دهد. با مطالعه طرح توجیهی، ریسک سرمایه گذاری به صورت قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند زیرا این طرح، ارائه دهنده روش های صحیح سرمایه گذاری است.

سرمایه مورد نیاز برای شروع پروژه

یک دستگاه تصفیه آب خانگی از بخش های مختلفی چون بدنه پلاستیکی، فیلتر شنی، پمپ فشار قوی و … ساخته شده است. تولید هر کدام از این قسمت ها، تجهیزات و ماشین آلات خاصی لازم دارد. بنابراین قسمت بزرگی از سرمایه به خریداری تجهیزات خط تولید چون دستگاه تزریق پلاستیک، دستگاه جوش و … اختصاص پیدا می کند.

مواد اولیه مورد نیاز نیز شامل فوم، فایبرگلاس، شیرآلات، شلنگ، کتانی، فیبر مصنوعی، پلی کربنات بهداشتی و … می باشند که بودجه ای برای خریداری آنها به صورت دوره ای در نظر گرفته می شود. طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی، سرمایه اولیه را با در نظر گرفتن ظرفیت تولید و مقیاس طرح مشخص می نماید.

هزینه های کارخانه تولید دستگاه تصفیه آب خانگی

تولید دستگاه تصفیه آب خانگی علاوه بر سرمایه ثابت و درگردش به هزینه های گوناگونی وابسته است. هزینه زمین از جمله هزینه های اصلی است. زمین می تواند، در شهرک های صنعتی و یا در حومه شهرها انتخاب شود. طبق برآورد کارشناسان، تولید سالانه 10 هزار دستگاه تصفیه آب خانگی در زمینی با مساحت 2500 متر مربع انجام پذیر است.

هزینه نیروی انسانی نیز از هزینه های اجرایی طرح است. تعداد نیروی انسانی برای این حجم از تولید، 21 نفر برآورد شده است. علاوه بر هزینه های فوق، هزینه های متعدد دیگری نیز وجود دارند که در طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی لیست بندی شده و با مبالغ روز محاسبه می شوند.

خط تولید دستگاه تصفیه آب - طرح فنی

میزان سود تولید دستگاه تصفیه آب خانگی

تولید دستگاه تصفیه آب خانگی از جمله کسب و کارهای پربازده و کم ریسک به حساب می آید. نرخ بازده داخلی این طرح توسط کارشناسان حدود 44 درصد برآورد شده است که بسیار چشمگیر می باشد. میزان سود تولید دستگاه تصفیه آب خانگی به ظرفیت طرح، روش های بازارسنجی و محل پروژه بستگی دارد. در ضمن فعالیت صادراتی نیز میزان سود کارخانه تولید دستگاه تصفیه آب خانگی را افزایش خواهد داد.

تخمین سود کارخانه دستگاه تصفیه آب خانگی، کار آسان و پیش پا افتاده ای نیست زیرا متاثر از عوامل و فاکتورهای گوناگون می باشد. کارشناسان در طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی تمامی مولفه ها را در نظر گرفته و سود را به صورت علمی و تخصصی برآورد می کنند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی آب شیرین از آب دریا ⭐️ (مطالعات بازار+گرید کانون)

فرایند تولید دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه آب خانگی با متدها و تکنولوژی های گوناگونی مانند روش اسمز معکوس، روش کربن فعال، تکنولوژی غشا و فیلترهای سرامیکی ساخته می شوند.

به طور خلاصه، مراحل تولید دستگاه تصفیه آب خانگی در کارخانه به شرح زیر است:

[tie_list type=”checklist”]

 • ساخت قطعات و محفظه پلاستیکی دستگاه
 • تعبیه محل اتصال شیرآلات
 • مونتاژ سایر قطعات به بدنه
 • تولید فیلترهای استوانه ای و محفظه ها
 • مونتاژ فیلترها به بدنه
 • بسته بندی دستگاه تصفیه آب خانگی

[/tie_list]

معرفی ماشین آلات مورد نیاز برای تولید

برخی از ماشین آلات و تجهیزات خط تولید که در طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی به صورت مفصل معرفی می گردند، عبارتند از:

[tie_list type=”starlist”]

 • دستگاه تزریق پلاستیک
 • ماشین پرکن
 • ماشین خم ورق
 • قالب های پلاستیکی
 • دریل صنعتی
 • ماشین گیوتین ورق
 • دستگاه جوش آرگون
 • دستگاه جوش گاز
 • لیفتراک
 • جرثقیل

[/tie_list]

تولید دستگاه آب تصفیه خانگی - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی

کارشناسان معتقدند، تولید دستگاه تصفیه آب خانگی از فرصت های موجه برای سرمایه گذاری است. تقاضای بالایی در ایران برای دستگاه تصفیه آب خانگی وجود دارد؛ اما به دلیل کافی نبودن واحدهای فعال تولید کننده این کالا، مردم ناچار به استفاده از دستگاه های تصفیه آب خارجی هستند.

عمده دستگاه های تصفیه آب که با نام کشورهای اروپایی به فروش می رسند، در حقیقت چینی و بی کیفیت می باشند. با تولید انبوه انواع دستگاه تصفیه آب خانگی با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت عالی در داخل کشور می توان، بازار را در دست گرفت.

معرفی طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی

طرح توجیهی اختصاصی، طرحی است که با رعایت تمامی جزئیات و به صورت انحصاری برای هر پروژه سرمایه گذاری نوشته می شود. نگارندگان کامل ترین و به روز ترین طرح توجیهی تولید دستگاه تصفیه آب خانگی، متخصصین سایت طرح فنی هستند.

این کارشناسان از مشاوران اعتباری و بانکی بوده و از تجربه ای 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری و امور بانکی برخوردار می باشند. امتیازات بی نظیر سفارش طرح توجیهی اختصاصی در سایت طرح فنی عبارتند از:

[tie_list type=”plus”]

 • 5 ماه پشتیبانی رایگان
 • جلسه آنلاین رایگان

[/tie_list]

جلسه آنلاین : نکاتی در خصوص امور اداری، بانکی و سرمایه گذاری (رفع ابهام در مورد پروسه دریافت مجوز، مراحل دریافت وام از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، ضمانت نامه ها و وثیقه های بانکی و …) در اختیار شما سرمایه گذاران عزیز قرار خواهد داد.

5/5 - (15 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب