طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم ⭐️ بوراکس

طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم، گزارش و اطلاعاتی از ارزیابی فنی، تجزیه و تحلیل های مالی و مطالعات بازار برای دریافت مجوز و وام می باشد که به وسیله ی متخصصین سایت طرح فنی جمع آوری شده است. تترابورات سدیم با نام بوراکس هم شناخته می شود. این ماده پودر سفید رنگ متشکل از بلورهای نرم بی رنگ می باشد که به عنوان یکی از مواد معدنی و از نمک های اسید بوریک به شما می آید.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم چیست؟

اولین قدمی که سرمایه گذاران باید برای آغاز فعالیت خود در زمینه ی تولید تترابورات سدیم بردارند، اخذ مجوز از ارگان های مربوطه می باشد. به همین خاطر، یکی از اصلی ترین اهداف تهیه ی طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم، اخذ جواز تاسیس و پروانه ی بهره برداری از سازمان صنایع و معادن است.

بیزینس پلن یا طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم مطابق با دستورالعمل های سازمانی به وسیله ی متخصصین نوشته می شود. هدف از نگارش طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم در متقاعد کردن سازمان های ذیربط به توجیه پذیری طرح می باشد. به این صورت که، سرمایه گذاران با اخذ جواز تاسیس و در صورت وجود اعتبار می توانند از بانک ها درخواست واگذاری تسهیلات را داشته باشند.

 همین طور هدف از نگارش طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم در اخذ تسهیلات کم بهره از بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری است. بانک ها تسهیلات را در صورتی به متقاضی ارائه می دهند که بیزینس پلن تولید تترابورات سیلیس به بانک ارائه گردد. به همین جهت طرح توجیهی که به بانک ها ارائه داده می شود، بایستی مطابق با استانداردها و فرمت های مخصوص بانک باشد و به وسیله ی نرم افزار کامفار تهیه و طراحی شود.

تولید تترابورات سدیم یا بوراکس - طرح فنی

سرمایه ی اولیه برای کارخانه ی تولید تترابورات سدیم

راه اندازی کارخانه ی تولید تترابورات سدیم مستلزم سرمایه ی اولیه می باشد. به این صورت که، قسمت زیادی از این سرمایه برای خرید تجهیزات کارخانه صرف می شود. تامین زیرساخت ها، سوله سازی، راه اندازی تاسیسات، خرید انشعابات و محوطه سازی هم نیاز به سرمایه ی قابل توجهی دارند.

همین طور در زمان برآورد هزینه های مورد نیاز برای سرمایه بایستی مواد اولیه هم بایستی در نظر گرفته شوند. کارشنان برای محاسبه ی میزان سرمایه ی طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم را مطابق با ارزش روز استعلام کرد و در محاسبات سرمایه ی اولیه ی لحاظ می کنند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید بنزوئیک اسید ⭐️ جهت اخذ مجوز و تسهیلات

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه:

علاوه بر سرمایه ی ثابت، برای تولید تترابورات سدیم نیاز به صرف هزینه های مختلفی نیز می باشد. با توجه به مساحت و محل نیاز برای راه اندازی  خط تولید تترابورات سدیم، هزینه های زمین متغیر خواهند بود.

طبق بررسی هایی که کارشناسان تیم ما برای شروع پروژه در نظر گرفته اند، مساحت زمین 4000 متر مربع و زیربنای مورد نیاز برای ساختمان تولیدی 720 متر مربع می باشد. پیش بینی ظرفیت و ترکیب تولیدی که برای این طرح با توجه به مساحت زمین در نظر گرفته شده است، 500 تن می باشد.

برآورد میزان سود کارخانه تولید تترابورات سدیم:

تولید تترابورات سدیم به دلیل بازار مناسبی که در کشور دارد، یکی از کسب و کارهای پرسود در ایران محسوب می شود. به این صورت که میزان سود کارخانه ی تولید تترابورات سدیم را کارشناسان چیزی حدود 37 درصد برآورد کرده اند.

با در نظر گرفتن برآورد میزان سود کارخانه، مدت زمان برگشت سرمایه در این طرح بسیار کوتاه خواهد بود. البته میزان سود دهی دقیق این پروژه بستگی به ظرفیت تولید سالانه، کیفیت تجهیزات مورد استفاده و برقراری ارتباطی مناسب با بازارهای هدف دارد.

 در همین راستا ذکر این موضوع از این قاعده مستثنی نمی باشد که محاسبه ی میزان دقیق سود دهی پروژه ی تولید تترابورات سدیم کار تخصصی و پیچیده ای می باشد و بهتر است توسط کارشناسان مربوطه صورت بپذیرد. برآورد میزان دقیق سود در این طرح  به وسیله ی متخصصین با تحقیقات وسیع میدانی و مطالعات بازار محصول صورت می پذیرد.

بسته بندی بوراکس - طرح فنی

موارد استفاده از تولید تترابورات سدیم به شرح زیر است:

تترابورات سدیم نقش بسیار مهمی را به عنوان یک ماده ی افزودنی برای نگهداری طولانی مدت  و ایجاد بافت لاستیک مانند در مواد غذایی دارد. همین طور از این ماده برای از بین بردن تنه کار روی فلز استفاده می شود. در بیوشیمی از تترابورات سدیم برای تولید محلول های بافری در بیوشیمی هم استفاده می شود.

موارد مصرف این ماده می توان به استفاده از آن به عنوان ماده ای مهم در ترکیب شیشه، سفال، سرامیک برای کنترل PH در استخرهای شنا اشاره کرد. از دیگر موارد استفاده از بوراکس می توان در معدن های طلا برای استخراج طلا اشاره کرد. از بوراکس در کودهای کشاورزی و در تولید برخی از مواد شیمیایی و داروسازی استفاده می شود.

بازار جهانی خرید و فروش تترابورات سدیم:

همان گونه که در مطالب بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم، از تترابورات سدیم در صنایع مختلف و گوناگونی استفاده می شود. به همین خاطر استفاده از این ترکیب در سال های اخیر با رشد بسیار زیادی رو به رو شده است. دو منبع مهم تولید این ماده در کل دنیا، کشورهای ترکیه و ایالات متحده ی آمریکا هستند.

این کشورها به دلیل ذخایر عمده ی تترابورات سدیم، توانسته اند بازار جهانی فروش بوراکس را در اختیار بگیرند. از بزرگ ترین خریداران تترابورات سدیم می توان به کشور چین اشاره کرد. چین در حال حاضر بالاترین رتبه ی خرید بوراکس را در کل دنیا از آن خود کرده است.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید آب ژاول ⭐️ هیپوکلریت سدیم

افق طرح تولید تترابورات سدیم

دولت به منظور رشد و پیشرفت اقتصادی و حمایت از کسب و کارهای صنعتی و تولیدی، اقدام به اعطای تسهیلات به واحد های فعال در تولید تترابورات سدیم می نماید. تولید تترابورات سدیم از لحاظ اقتصادی بسیار رضایت بخش می باشد.

در دهه های گذشته، تترابورات سدیم در ایران تولید نمی گردید، ولی هم اکنون تولید تترابورات سدیم در کشور ایران تحت نظارت مهندسین ایرانی و با کیفیت قابل رقابت جهانی در بازار فروش انجام می گردد.

فرایند تولید تترابورات سدیم و بازار فروش

تولید تترابورات سدیم یکی از کسب و کارهای بکر و پربازده می باشد. احداث کارخانه های جدید تولید تترابورات سدیم می تواند قسمت زیادی از نیاز به این ماده را پوشش دهد. همین امر از خروج ارز از کشور جلوگیری به عمل می آورد. با توجه به توسعه ی صنایع مختلف در کشور، تقاضا برای تترابورات سدیم در ایران به صورت فزاینده افزایش پیدا کرده است.

قیمت مقرون به صرفه ی تترابورات سدیم نسبت به برندهای خارجی موجب شده است تا بیشتر صنعتگران اقدام به استفاده از این محصول داخلی نمایند. سرمایه گذاری در این بخش به دلیل افزایش سالیانه ی تقاضا برای خرید برای سرمایه گذاران بسیار هوشمندانه خواهد بود.

کارخانه تولید تترابورات سدیم یا بوراکس - طرح فنی

بازار هدف تترابورات سدیم:

بازار هدف کارخانه های تولیدی تترابورات سدیم به شرح زیر می باشند:

 • تولید چسب و درزگیرها
 • عایق کاری
 • پلیمرها
 • کاربرد در صنعت دارو
 • تولید نفت گاز
 • فلزات و طلا
 • محصولات سفید کننده ی دندان
 • صنعت کشاورزی
 • انرژی هسته ای
 • مایعات و روان کننده های صنعتی
 • استفاده از آن به عنوان بازدارنده در برابر آتش
 • فایبر گلاس شیشه ای و نساجی
 • باتری و خازن
 • پاک کننده ها و شوینده ها
 • سرامیک، مینا و لعاب
 • محافظت از چوب
 • آرایشی و بهداشتی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی تولید تترابورات سدیم:

طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم نه فقط برای دریافت مجوز و تسهیلات بانکی ضروری می باشد، بلکه مزیت های بسیار زیادی را هم برای کسب و کارها به همراه دارد. به این صورت که، بیزینس پلن و یا طرح توجیهی به عنوان یک مرجع کامل و جامع برای سرمایه گذار به شمار می آید.

چون تمامی اطلاعات طرح ریز به ریز و مرحله به مرحله در اختیار سرمایه گذار قرار گرفته می شود. سرمایه گذاران با استفاده از این طرح توجیهی می توانند رویکرد اقتصادی و استراتژی صحیح و به جایی را در مسیر سرمایه گذاری خود انتخاب کرده و  پیاده کنند. این امر موجب کاهش قابل ملاحظه ای از بروز اشتباه و خطا در مسیر راه اندازی کسب و کار آن ها می شود.

سفارش طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم

طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم حاوی تمامی اطلاعات ریز و درشت این کسب و کار در بخش های مختلف مالی، اقتصادی، عملیاتی و فنی می باشد.  در صورتی که طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم را از سایت ما سفارش بگیرید، شامل دریافت مزایای بسیار زیادی می شوید.

تیم کارشناسی ما با تجربه ی 25 ساله ای که در زمینه های سرمایه گذاری و بانکی و اداری دارد، می تواند به بهترین شکل شما را در این زمینه راهنمایی کند. ما در سایت طرح فنی، 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه ی آنلاین رایگاره را ضمیمه ی سفارش طرح توجیهی تولید تترابورات سدیم کرده ایم.

جلسه ی آنلاین به درخواست سرمایه گذار برگزار شده و برای رفع ابهام در زمینه ی اداری و بانکی تشکیل می شود. کارشناسان ما در این جلسه، اطلاعاتی را در مورد مراحل اخذ مجوز، پروسه ی دریافت وام و همچنین وثایق و ضمانت نامه های بانکی  به سرمایه گذار ارائه می دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب