طرح توجیهی تولید ظروف تفلون ⭐️ برای اخذ مجوز و تسهیلات

طرح توجیهی تولید ظروف تفلون - طرح فنی

فهرست مطالب

تنظیم طرح توجیهی تولید ظروف تفلون از اصلی ترین و مقدماتی ترین مراحل اخذ مجوز تاسیس کارخانه تولید این ظروف می باشد. در واقع کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت تنها در صورت مشاهده و تایید این طرح، اجازه فعالیت را برای کارخانه تولید ظروف تفلون صادر خواهند کرد. اینجاست که ضرورت تنظیم این طرح به صورت تخصصی و حرفه‌ای مشخص می‌شود.

سایت طرح فنی متشکل از یک مجموعه حرفه‌ای و آگاه به قوانین راه اندازی کسب و کار‌های نو و سرمایه‌گذاری می‌باشد. این مجموعه، به شما در گردآوری طرح توجیهی تولید ظروف تفلون یاری خواهد رساند. این سند، بایستی حاوی اطلاعات مهم، نخصصی و مفیدی باشد تا مورد تایید سازمان‌های ذیربط قرار گیرد..

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را که در طرح توجیهی تولید ظروف تفلون به آنها اشاره می شود، در اختیار شما قرار دهیم. پس در صورت تمایل، ما را تا انتها همراهی فرمایید.

تفلون یا پلی تترافلورواتیلن چیست؟

تفلون یا پلی تترافلورواتیلن (PTFE) به ماده شیمیایی گفته می شود که از اتم های کربن و فلور تشکیل شده و سبب ایجاد سطوح غیر قابل انعطاف و نچسب می گردد. تکنولوژی ساخت این ظروف و مواد اولیه ای که در تولید ظروف تفلون به کار گرفته شده است، به مرور زمان دستخوش تغییراتی گردید.

ماده اولیه ای که در گذشته برای تولید این ظروف مورد استفاده قرار می گرفتند، سمی بوده و برای سلامتی انسان مضر بود. امروزه این ظروف در انواع مختلف و برای کاربردهای گوناگون مورد استفاده قرار گرفته و کارایی بسیار بالایی در محیط های مختلف پیدا کرده است. امروزه مصرف کننده بدون هیچ گونه نگرانی، از انواع ظروف تفلون برای مقاصد مختلف استفاده می کند.

خط تولید ظروف تفلون - طرح فنی

مزایای ظروف تفلون

تولید ظروف تفلون به شکل ابتدایی خود از سال 1930 آغاز شد. مزایایی که این ظروف دارند سبب محبوبیت آنها در بین مردم شده است. به گونه ای که این ظروف تفلون، هنوز هم جزء پرطرفدارترین و پرکاربردترین ظروف آشپزخانه محسوب شده و به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرند.

کاربرد وسیع ظروف تفلون و مزایای استفاده از آنها

از جمله مزیت های تولید ظروف تفلون می توان موارد زیر را برشمرد:

 • داشتن سطح بدون اصطکاک و نچسب و فراهم آوردن سطحی مطلوب برای سرخ کردن و پختن غذا
 • مقاومت بالا در برابر حرارت بالا و سرما
 • مقاوم و واکنش ناپذیر در مواجه با مواد شیمیایی
 • حفظ کیفیت اولیه برای دوره زمانی طولانی مدت و داشتن عمر طولانی
 • مقاومت بالای ظروف تفلون در برابر رطوبت، آب و ضربه
 • قابل استفاده در داخل فر
 • امکان شستشوی راحت ظروف تفلون
 • امکان پختن یا سرخ کردن مواد غذایی با مصرف روغن کمتر

لزوم تنظیم طرح توجیهی تولید ظروف تفلون

در این قسمت از مقاله قصد داریم به بیان مواردی بپردازیم که صاحب طرح را ملزم به تنظیم طرح توجیهی تولید ظروف تفلون می کند. اولین نکته حائز اهمیت این است که اخذ مجوز تاسیس هر کارخانه ای با ارائه طرح توجیهی امکان پذیر خواهد شد. از طرف دیگر با وجود این سند، امکان دریافت وام‌های خود اشتغالی و دیگر مساعدت‌های مالی از بانک‌ها و موسسات مالی، اعتباری با سهولت بیشتری همراه خواهد شد.

وجود این طرح برای افرادی که به دنبال جلب نظر مساعد سرمایه گذار برای پروژه خود هستند، بسیار کمک کننده خواهد بود. علاوه بر کلیه این موارد، طرح توجیهی به دلیل داشتن اطلاعات جامع، دقیق و سنجیده در دل خود، برای صاحب طرح حکم یک راهنما و مرجع قابل استناد را بازی می کند. او با تکیه بر اطلاعات مندرج در این طرح، با اطمینان بیشتر و احتمال خطای کمتری در مسیر خود گام خواهد برداشت.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی ⭐️ سال1401

سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید ظروف تفلون

در تنظیم طرح توجیهی تولید ظروف تفلون ، اطلاعات مالی دقیقی به ثبت می رسد. در واقع آنچه یک طرح را توجیه پذیر می سازد، برآورد دقیق و سنجیده سرمایه ای است که پروژه برای راه اندازی نیاز دارد.

از جمله هزینه هایی که در تاسیس کارخانه تولید ظروف تفلون نیاز به سرمایه اولیه دارند، هزینه اجاره یا خرید ملک، هزینه خرید ماشین آلات، دستگاه‌ها و ابزار مورد نیاز، هزینه احداث ساختمان کارخانه و قسمت هایی چون بخش‌ اداری، سالن تولید و مونتاژ، انبار و اتاق نگهبانی، ساخت محوطه بیرونی ساختمان، هزینه راه اندازی تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و تهویه محیط می باشند.

احداث کارخانه تولید ظروف تفلون - طرح فنی

هزینه های راه اندازی و شروع پروژه

از‌ دیگر هزینه‌هایی که در گردآوری طرح توجیهی تولید ظروف تفلون بایستی مد نظر قرار داد، هزینه‌های جاری پروژه هستند. هزینه‌هایی که در حین فعالیت کارخانه و به‌صورت روتین به‌وجود می‌آیند.

از جمله این موارد می توان به، حقوق و دستمزد کارگران و کارمندانی چون تکنسین تولید و مونتاژ، مدیر ارشد پروژه، مدیران اجرایی، نگهبان، مدیر تبلیغات، بازاریابی، فروش و … ، هزینه مصرف انرژی، آب، برق و گاز، هزینه تعمیرات و نگهداری دستگاه‌ها و ابزارآلات، هزینه تهیه مواد‌‌اولیه‌ تولید از‌جمله، ورق آلومینیوم، ورق فلزی، پیچ و پرچ آلومینیومی، پودر تفلون، پودر باکالیت و … و هزینه بسته‌بندی و انبارداری اشاره کرد.

توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که در کنار کلیه این هزینه‌ها، بخشی از سرمایه، برای هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده کنار گذاشته می‌شود. با این برنامه‌ریزی و آینده‌نگری دقیق، احتمال کسری بودجه به حداقل ممکن رسیده و کسب‌و‌کار با قدرت بیشتری به سوی موفقیت پیش خواهد رفت.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید ظروف مسی ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

تجهیزات اولیه برای تولید ظروف تفلون

در خط تولید ظروف تفلون وجود تجهیزات زیر ضروری است:

 • دستگاه پرس هیدرولیک
 • کوره ریلی برای پخت و آماده سازی ماده تفلون
 • کوره ریلی پخت رنگ روی ظروف
 • قالب دستگاه فلز
 • تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مورد نیاز دیگر

بررسی وضعیت واردات و صادرات ظروف تفلون

با بررسی آمارهای موجود در کشور، با وجود آنکه کشور در تولید ظروف تفلون به خودکفایی رسیده است، اما هنوز هم بازار محصولات وارداتی در کشور داغ است. کشورهای چین، کره، هند و تایوان بزرگترین وارد کنندگان ظروف تفلون به ایران هستند. کیفیت و مرغوبیت مواد اولیه و تکنولوژی ساخت در تولید ظروف تفلون حرف اول را می زند.

همین امر محبوبیت محصولات خارجی را در میان خریداران بالا برده است. از میان تعداد واحدهای فعال تولید کننده ظروف تفلون داخلی، برخی موفق به تولید محصولات با کیفیت و قابل رقابت با نمونه های خارجی شده و در زمینه صادرات این محصول به کشورهای همسایه گام های موفقی برداشته اند.

عراق جزء بزرگترین وارد کنندگان ظروف تفلون ایرانی بوده و سالانه تعداد زیادی از این ظروف را به کشور خود وارد می سازد. با تولید محصولات با کیفیت و منطبق با استانداردهای کشورهای اروپایی، در زمینه صادرات این محصول به کلیه کشورهای دنیا به موفقیت های بزرگی دست پیدا خواهیم کرد.

تولید ظروف تفلون - طرح فنی

آیا تولید ظروف تفلون توجیه اقتصادی دارد؟

ظروف تفلون در اکثر قریب به اتفاق خانه ها و دیگر محیط ها یافت شده و از جمله لوازم اصلی در پخت و پز محسوب می شود. با وجود آن که تعداد واحدهای تولید ظروف تفلون در کشور زیاد بوده و تولیدات آنها پاسخگوی نیاز داخلی می باشد، اما همچنان شاهد واردات این محصول به داخل کشور هستیم.

معمولا تمایل خریدار به خرید ظروف پر زرق و برق و شناخته شده خارجی بیش از محصولات داخلی است. این در حالی است که برخی از تولید کنندگان داخلی محصولاتی می سازند که در مقایسه با نمونه های خارجی، از درجه کیفی بالاتری برخوردار هستند.

به نظر می رسد با تولید محصولات با کیفیت، متنوع و متفاوت، خریداران بیشتری به سمت محصول شما آمده و تمایل به خرید آن پیدا کنن. نوع تبلیغات و بازاریابی نیز از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار بر فروش بهتر محسوب می شوند. بدین ترتیب، تولید ظروف تفلون با سرعت بیشتری به سوددهی خواهد رسید.

سفارش تنظیم طرح توجیهی تولید ظروف تفلون

چنانچه به دنبال تنظیم تخصصی طرح توجیهی تولید ظروف تفلون هستید و در جستجوی یک مرجع قابل اعتماد و مطمئن می باشید، طرح فنی بهترین گزینه پیش روی شماست. از آنجایی که نگارش چنین طرحی به تخصص و دانش کافی نیاز دارد، با سپردن کار به این مجموعه با تجربه و با سابقه، با خیالی آسوده کار خود را آغاز خواهید کرد.

این مجموعه تا به حال طرح های توجیهی فراوانی را به ثبت رسانده و به این کسب و کارها در اخذ مجوز تاسیس یاری رسانده است. باعث بسی خرسندی است که این مجموعه تا به حال در راه اندازی کسب و کارهای نو، بسیار موثر عمل کرده است. طرح فنی در نظر دارد با اعطای امتیازات ویژه به کارفرمایان خود، در رسیدن آنها به موفقیت و درآمد بیشتر نقش موثری ایفا کند.

مزایای تنظیم طرح توجیهی تولید ظروف تفلون در طرح فنی

سایت طرح فنی برای افرادی که تنظیم طرح توجیهی تولید ظروف تفلون  یا هر طرح توجیهی دیگر را به این مجموعه می سپارند، دو امتیاز ویژه قائل شده است: پنج ماه پشتیبانی رایگان و برگزاری یک جلسه مشاوره آنلاین رایگان.

جلسه مشاوره‌ آنلاین در‌صورت تمایل و صلاحدید کارآفرین برگزار خواهد شد. این جلسه بسیار پربار بوده و در آن به موضوعات مهمی از‌جمله، نحوه اخذ مجوز تاسیس کارخانه، شیوه دریافت وام و دیگر مساعدت‌های مالی از بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و نحوه اخذ وثایق و ضمانت‌نامه‌های بانکی پرداخته خواهد شد.

کلیه کارشناسان طرح فنی سعی بر آن دارند که کلیه ابهامات و سوالاتی که برای کارفرما مطرح می شود را پاسخ دهند. شما نیز در صورت تمایل می توانید به وب سایت طرح فنی مراجعه فرموده یا از طریق تلفن با کارشناسان آن در ارتباط باشید.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب