طرح توجیهی شمش آلومینیوم ⭐️سال 1401 (مطالعات بازار+مالی+فنی)

طرح توجیهی شمش آلومینیوم - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی شمش آلومینیوم به منظور ارزیابی اطلاعات فنی، مالی و بازار این کسب و کار، توسط مهندسین سایت طرح فنی گردآوری و تهیه می شود. همان طور که می دانید، آلومینیوم از فلزات اساسی بوده و اهمیت بالایی در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، صنعت ساختمان، صنعت برق، صنعت حمل و نقل و ساخت دستگاه ها و سازه های آلومینیومی دارد.

مواد اولیه اصلی برای تولید شمش آلومینیوم، آلومینا و فلوراید ها هستند که از خالص سازی سنگ معدنی بوکسیت به وجود می آیند.

به طور کلی صنایع فلزی از جمله صنعت آلومینیوم سازی از صنایع مادر محسوب شده و از اهمیت استراتژیک برخوردار هستند. تولید شمش آلومینیوم سوددهی خوبی دارد، البته اگر از راهکارهای طرح توجیهی شمش آلومینیوم بهره ببرید.

برای تولید شمش آلومینیوم چه سرمایه ای نیاز است؟

تولید شمش آلومینیوم به دو صورت انجام می شود، روش اول تولید اولیه آلومینیوم از سنگ معدنی بوکسیت و روش ثانویه تولید آلومینیوم از ضایعات آلومینیوم می باشد. روش ثانویه سرمایه بسیاری کمتری نسبت به روش اولیه نیاز دارد.

برای خرید تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در خط تولید شمش آلومینیوم سرمایه کلانی لازم است. ضمن این که ماشین آلات خط تولید بسیار جاگیر بوده و فضای بزرگی برای مکان کارخانه باید در نظر گرفته شود.

اگر قصد راه اندازی کارخانه شمش آلومینیوم را دارید، باید دقت داشته باشید که قیمت ماشین آلات به صورت مرتب در حال افزایش است. از این رو بهتر است، وظیفه محاسبه سرمایه را به طرح توجیهی شمش آلومینیوم بسپارید.

برای راه اندازی کارخانه شمش آلومینیوم چقدر باید هزینه کرد؟

هزینه زمین کارخانه از هزینه های اولیه و اصلی در راه اندازی کارخانه است. تولید شمش آلومینیوم از نظر رده بندی آلایندگی، جزو آلاینده ترین هاست، از این رو باید با فاصله از شهرها و در شهرک های صنعتی تاسیس شود.

خبر خوب این که برای خرید زمین در شهرک های صنعتی، وام های خوبی به تولیدکنندگان شمش آلومینیوم تعلق می گیرد.

هزینه محوطه سازی، هزینه سرویس و نگهداری ماشین آلات، هزینه نیروی انسانی و بسیاری از هزینه های ثابت و متغیر دیگر نیز در این کسب و کار باید مورد بررسی قرار گیرند. یکی از مزایای طرح توجیهی شمش آلومینیوم محاسبه جزء به جزء هزینه ها با مبالغ روز است.

برآورد دقیق هزینه ها منجر به محاسبات دقیق تر و مدیریت مالی صحیح تر در این کسب و کار می گردد.

تولیدکنندگان شمش آلومینیوم چه میزان سود کسب می کنند؟

سود خالص این کسب و کار از کسر هزینه ها و همچنین قیمت خرید مواد اولیه از درآمد فروش شمش آلومینیوم به دست می آید. میزان سوددهی شمش آلومینیوم بسته به ظرفیت طرح و تعداد و نوع ماشین آلات متفاوت است؛ اما نباید در سودآوری این طرح هیچ شکی داشته باشید. کارشناسان نرخ بازده داخلی این کسب و کار را بین 25 تا 35 درصد برآورد کرده اند.

از آن جا که راه اندازی خط تولید شمش آلومینیوم نیاز به سرمایه بزرگی دارد، طبیعی است که سرمایه گذاران دغدغه تخمین سود را در این کسب و کار باشند. طرح توجیهی شمش آلومینیوم میزان سودآوری کار را با توجه مشخصات طرح در اختیار کارآفرینان قرار می دهد.

تجهیزات موردنیاز برای تولید شمش آلومینیوم - طرح فنی

ماشین آلات مورد نیاز در طرح توجیهی شمش آلومینیوم

آیا می دانستید، ماشین آلات مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار در بیزینس پلن شمش آلومینیوم به صورت کامل درج می گردد؟ تجهیزات مورد نیاز در تولید شمش آلومینیوم به روش الکترولیز نمک مذاب با جریان DC عبارتند از:

[tie_list type=”lightbulb”]

 • تجهیزات رکتیفایر
 • دیگ الکترولیز
 • استراکچرهای فولادی
 • دیگ احیا
 • سیستم کنترل آلودگی بخارات احیا
 • خطوط انتقال باس بار
 • سیستم مکش
 • تجهیزات ریخته گری شمش
 • تجهیزات توزین و بسته بندی شمش آلومینیوم

[/tie_list]

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی ورق فولادی ⭐️ با کاربرد خودروسازی

آیا تولید شمش آلومینیوم از نظر اقتصادی موجه است؟

کشور ما ایران یکی از بزرگترین و همچنین اولین تولیدکننده شمش آلومینیوم در خاورمیانه است. بررسی آمار واردات و صادرات شمش آلومینیوم نشان می دهد که هم اکنون ایران بی نیاز از واردات بوده و صادرات شمش آلومینیوم ارزآوری بالایی را برای تولیدکنندگان به دنبال دارد.

در حال حاضر بازار صادرات شمش آلومینیوم به چین، ترکیه، هند، عراق و بسیاری از کشورهای دیگر داغ است. پیش بینی می شود، تا چند سال آینده با سیاست های اشتغال زایی دولت، بازار صادرات این محصول هم چنان پررونق باقی بماند.

بنابراین چشم اندازها از توجیه پذیری اقتصادی طرح خبر می دهند.

معضلات موجود در این کسب و کار چیست؟

تولید شمش آلومینیوم از مشاغل پر بازده است؛ اما برخی از موانع و معضلات باعث ایجاد اوضاع نامطلوب در این صنعت شده و شوربختانه باعث به باد رفتن سرمایه های کلانی در این صنعت شده اند!!

اولین مشکل نوسان نرخ ارز است که هدف گذاری تولیدکنندگان شمش آلومینیوم را با مشکل روبرو می کند.

افزون بر آن حجم عظیمی از شمش های آلومینیوم تولیدی در کشور در صنعت خودروسازی استفاده می گردند. بدقولی خودروسازان در پرداخت تعهدات خود نیز به مشکلات تولیدکنندگان شمش آلومینیوم دامن زده است.

مشکلات وجود دارند، اما چه باید کرد؟ چگونه موانع را با سربلندی پشت سر بگذاریم؟ در پاسخ باید گفت، موفقیت در این کسب و کار در یاری گرفتن از بیزینس پلن شمش آلومینیوم نهفته است.

تولید شمش آلومینیوم - طرح فنی

طرح توجیهی شمش آلومینیوم چه کمکی به شما می کند؟

طرح توجیهی شمش آلومینیوم دغدغه ها، پرسش ها و ابهامات سرمایه گذاران را رفع می کند. متخصصین سایت طرح فنی با تجربه بالا و تحقیقات گسترده این طرح را نگارش کرده و ریسک سرمایه گذاری شما را به صفر می رسانند.

اطلاعاتی که در این طرح به سرمایه گذاران ارائه می شوند، شامل بررسی شاخص های مالی، مطالعات بازار و دانش فنی و عملیاتی پروژه می باشند. از طرفی سرمایه گذاران برای اخذ مجوز تولید از وزارتخانه ها و دریافت تسهیلات از بانک باید طرح توجیهی ارائه نمایند.

با استفاده از بیزینس پلن دیگر نگران تصمیمات نادرست در کسب و کار خود نباشید.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی ورق گالوانیزه ⭐️ ( طرح مخصوص وام بانکی و اخذ مجوز )

نحوه سفارش طرح توجیهی اختصاصی شمش آلومینیوم

از آن جا که هر سرمایه گذاری دارای مشخصات و مختصات خاص خود می باشد، استفاده از طرح های توجیهی عمومی برای کاهش ریسک در سرمایه گذاری کافی نیست.

با سفارش طرح توجیهی اختصاصی شمش آلومینیوم در سایت طرح فنی، کارشناسان طرح را به صورت انحصاری با توجه به شرایط شما تهیه می کنند.

ضمن این که با سفارش این طرح 5 ماه پشتیبانی رایگان به شما تعلق خواهد گرفت.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

3 پاسخ

  1. سلام جناب آقای امیری شماره تماس تون رو در واتس‌اپ برای پشتیبانی ارسال بفرمایید باهاتون تماس خواهیم گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب