طرح توجیهی تولید کیسه زباله ⭐️ برآورد تخصصی هزینه ها

طرح توجیهی تولید کیسه زباله - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید کیسه زباله شرحی نوشته شده از تمام اطلاعات اقتصادی، فنی، مالی و بازار اقتصادی پروژه می باشد. این طرح توجیهی به واسطه کارشناسان مجرب سایت طرح فنی به منظور دریافت جواز و وام انجام می شود. کیسه زباله محصولی است که کار آن جمع آوری زباله می باشد. از کیسه زباله در کارخانه ها، منازل، اداره جات، بیمارستان ها، شرکت ها، مغازه ها و … استفاده می کنند.

امروزه برای بهبود جمع آوری زباله و کمک به بازیافت آن تولید کیسه های زباله در رنگ و انواع متفاوتی صورت می گیرد. هر کدام از آن ها کاربرد مخصوص به خود را دارند. برای مثال کیسه های زباله زرد رنگ برای جابجا کردن زباله های عفونی می باشند و بیشتر در بیمارستان ها و یا در منازل برای بیماران مورد استفاده قرار می گیرند.

البته لازم به ذکر است که کیسه های زباله برای بیمارستان ها در دو رنگ نارنجی و زرد تولید می شود و آرم مخصوص به خود را دارند.

هدف از نگارش طرح توجیهی تولید کیسه زباله چیست؟

طرح توجیهی تولید کیسه زباله سبکی در جهت بررسی عملی و مطلوب بودن پروژه است که به منظور دریافت وام به سازمان ها و مراکز مربوطه ارائه داده می شود. زیرا سازمان ها و ارگان های دولتی ذیربط برای صدور جواز تاسیسات پروانه بهره برداری از سرمایه گذاران درخواست طرح توجیهی را دارند. پس سرمایه گذار برای دریافت مجوز موظف است تا طرح توجیهی کسب و کار خود را ارائه دهد.

علاوه بر آن سرمایه گذاران برای راه اندازی کارخانه تولید کیسه زباله تمایل به دریافت وام و سایر تسهیلات بانکی را دارند. بانک ها نیز برای ارائه خدمات خود به سرمایه گذاران نیاز به طرح توجیهی دارند.

بیزینس پلن یا همان طرح توجیهی تولید کیسه زباله برای سرمایه گذاران حکم پشتیبان و نقشه راهنما را دارد. زیرا سرمایه گذار با داشتن آن می تواند پاسخ تمام سوالات خود را دریابد. این طرح در بردارنده تمام اطلاعات مربوطه می باشد. سرمایه ‌گذاران نیز با مطالعه دقیق و کامل این طرح توجیهی می‌ توانند مشکلاتی که در مسیر خود دارند را به راحتی پشت سر بگذارند و در مسیر خود به درستی گام بردارند.

تولید انواع کیسه زباله - طرح فنی

سرمایه اولیه برای کارخانه تولید کیسه زباله

در طرح توجیهی تولید کیسه زباله سرمایه اولیه‌ای که برای راه اندازی این تولید نیاز است، به دو دسته تقسیم می شود. دسته اول که سرمایه ثابت نام دارد، برای خرید تجهیزات و ماشین آلات خط تولید کیسه زباله استفاده می شود. برخی از ماشین آلات این خط تولید شامل دستگاه تولید نایلون زباله. دستگاه دوخت و برش نایلون و … می باشند.

دسته دوم که سرمایه در گردش است، برای خرید مواد اولیه تولید کیسه زباله استفاده می شود. پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک، پلی اتیلن سنگین بازیافتی، جوهر، چاپ مقاوم کننده uv ،حلال و محصولات بسته بندی از مواد اولیه مورد نیاز می باشند.

محاسبه دقیق این سرمایه به عوامل زیادی بستگی دارد. نمی توان برای آن رقم مشخصی را تعیین کرد. به همین دلیل سرمایه گذاران باید این محاسبه را بر عهده کارشناسان قرار دهند؛ تا آن ها با در نظر گرفتن قیمت روز و … محاسبات را انجام دهند.

هزینه های راه اندازی برای شروع پروژه

سرمایه گذاران و کار آفرینان برای راه اندازی تولید کیسه زباله باید هزینه های آن را لحاظ کنند. این هزینه ها شامل هزینه های قبل از بهره برداری و هزینه های اجرایی می باشند. هزینه های قبل از بهره برداری، هزینه زمین، ساختمان و تاسیسات هستند.

هزینه های اجرایی در طرح توجیهی تولید کیسه زباله شامل هزینه های مصرف انرژی، دستمزد کارکنان، حمل و نقل، مراقبت و تعمیر ابزار آلات می باشند. برای محاسبه این هزینه ها نیز کارشناسان با در نظر گرفتن ارقام به روز محاسبات را انجام می دهند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی سفره یکبار مصرف ⭐️ سال 1401 (WORD+PDF)

مراحل فرایند تولید کیسه زباله

[tie_list type=”checklist”]

 • ابتدا با استفاده از اکسترودر مواد اولیه را ذوب می کنند.
 • مواد مذاب را در داخل قالب های مخصوصی می ریزند.
 • از طریق لوله های هوا، هوا دمیده می شود تا دو سمت پلاستیک ها سرد شوند.
 • پلاستیک هایی که آماده کرده اند را داخل دستگاه برش می گذارند.
 • کیسه های زباله را از طریق دستگاه دوخت می دوزند.
 • در مرحله آخر نیز کالا را بسته بندی می کنند.

[/tie_list]

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای تولید کیسه زباله

در طرح توجیهی تولید کیسه زباله از تجهیزات مورد نیاز نام برده شده است. موارد زیر برخی از این ابزار و ماشین آلات مربوطه در فرایند تولید کیسه زباله می باشند.

[tie_list type=”starlist”]

 • دستگاه دوخت و برش نایلون
 • دستگاه تولید نایلون زباله
 • دستگاه دوخت و پرفراژ
 • کمپرسور هوا
 • دستگاه آسیاب پلاستیک

[/tie_list]

ماشین آلات موردنیاز برای تولید کیسه زباله - طرح فنی

بررسی توجیه پذیری اقتصادی طرح

همانطور که گفتیم امروزه آنقدر مصرف زباله در تمام دنیا همه گیر شده که حتی دور افتاده ترین مناطق هم از آن استفاده می کنند. حتی در سطل های زباله هم باید از کیسه زباله به منظور رعایت بهداشت استفاده کرد. طبق بررسی ها میزان سود خط تولید کیسه زباله نسبت به هزینه ای که برای تهیه مواد اولیه آن مصرف می شود بسیار بیشتر است.

سفارش طرح توجیهی تولید کیسه زباله

طرح توجیهی اختصاصی طرحی کامل تر از طرح توجیهی آماده می باشد. زیرا این طرح به صورت جداگانه برای هر پروژه نوشته می شود. نگارندگان طرح توجیهی تولید کیسه زباله در سایت طرح فنی، کارشناسانی با ۲۵ سال تجربه در سرمایه گذاری امور اداری و بانکی کشور هستند.

ما به منظور یاری از کسب و کار های تولید با سفارش طرح توجیهی ۵ ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان را به عنوان هدیه به شما تقدیم می کنیم. جلسه آنلاین برای رفع ابهام و پاسخگویی به سوالات بانکی و اداری به درخواست سرمایه گذاران است.

در این جلسه توضیحاتی در رابطه با روش اخذ تسهیلات، پروسه اداری، اخذ مجوز ضمانت ‌نامه‌ها، وثایق بانکی و … را به شما ارائه می دهیم.

5/5 - (16 امتیاز)

اشتراک گذاری مقاله

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب