طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی ⭐️ برای اخذ مجوز و وام

طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی - طرح فنی

فهرست مطالب

طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی، حاوی تمامی اطلاعات فنی، مالی و بازار پروژه است و جهت ارائه دستورالعمل های صحیح سرمایه گذاری در این کسب و کار توسط متخصصین سایت طرح فنی نگارش می شود. قطعات لاستیکی مانند انواع واشرها و اورینگ ها از کاربردهای بسیار گسترده ای در صنایع خودروسازی، ساخت ماشین آلات کشاورزی و صنعتی، تایرسازی، آب بندی تاسیسات ساختمانی، صنایع هوا و فضا و … برخوردار هستند.

واشرها، قطعاتی از جنس لاستیک در ابعاد گوناگون هستند که برای آب بندی و جلوگیری از ترشح مایعاتی مانند بنزین، روغن های هیدرولیکی و … استفاده می شوند. اورینگ ها نیز در حقیقت نوعی واشر مکانیکی حلقوی هستند که در شیارهای مخصوص مستطیلی، ذوزنقه ای و … نصب می گردند. اورینگ از تراکم مولکولی بالا برخوردار بوده و در اثر فشار و فشردگی دچار پارگی نمی شود. این قطعه برای آب بندی دو طرفه و به صورت استاتیک و دینامیک به کار می رود.

طرح توجیهی واشر و اورینگ به منظور اخذ مجوز و وام

بی شک اخذ مجوز و وام، مهم ترین اهداف نگارش طرح توجیهی هستند. سرمایه گذاران برای راه اندازی کارخانه تولید واشر و اورینگ باید اقدام به اخذ جواز تاسیس نمایند. مجوز این کسب و کار توسط وزارت صنایع و معادن پس از بررسی طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی صادر می گردد. بیزینس پلن تولید واشر و اورینگ پلاستیکی، وظیفه متقاعد کردن نهاد صادر کننده مجوز به منطقی بودن طرح را بر عهده دارد.

اخذ تسهیلات کم بهره برای پوشش برخی از هزینه ها از چالش های پیش روی سرمایه گذاران است. اما جالب است بدانید که در پروسه اخذ وام نیز ارائه طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی به بانک عامل جهت اثبات توجیه پذیری طرح ضروری است.

مزایای طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی

طرح توجیهی علاوه بر ضرورتی که برای اخذ مجوز و وام دارد، به خودی خود از مزایای بیشماری در پروژه برخوردار است. راه اندازی یک واحد تولید واشر و اورینگ با چالش ها، ابهامات و سوالاتی از طرف سرمایه گذاران همراه خواهد بود.

طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی، تمامی این سوالات و ابهامات را در بخش های مختلف طرح چون دانش فنی، شاخص های مالی، توجیه پذیری اقتصادی، وضعیت عرضه و تقاضا، مطالعات بازار و … پاسخ می دهد. بدین ترتیب سرمایه گذار با دانش قبلی وارد مسیر سرمایه گذاری شده و سود مطمئنی را کسب خواهد کرد.

دستگاه و تجهیزات تولید واشر و اورینگ پلاستیکی - طرح فنی

چرا باید در تولید واشر و اورینگ پلاستیکی سرمایه گذاری کنیم؟

طبق ارزیابی های کارشناسان در طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی، سرمایه گذاری در این بخش از فرصت های بهینه است. چرا که این قطعات پلاستیکی از بازار متنوع و گسترده ای برخوردارند و انواع واشرها و اورینگ ها را تقریبا در تمامی صنایع مشاهده می کنیم.

مواد اولیه تولید واشر و اورینگ پلاستیکی که انواع پی وی سی، پلی اورتان یا پلیمرهای دیگر می باشند، از پتروشیمی های داخل کشور قابل خریداری هستند. ضمن این که هم اکنون فناوری تولید و تجهیزات مورد نیاز این طرح نیز در داخل کشور در دسترس می باشند.

سرمایه لازم برای تولید واشر و اورینگ پلاستیکی

راه اندازی یک واحد تولید واشر و اورینگ پلاستیکی نیازمند سرمایه اولیه است که برای خریداری تجهیزات خط تولید صرف می شود. تولید این قطعات پلاستیکی با روش های قالب گیری تزریقی، قالب گیری پرسی، قالب گیری انتقالی و اکستروژن امکان پذیر بوده و تجهیزات خط تولید با توجه به روش تولید خریداری می گردند.

مواد اولیه طرح نیز با سرمایه درگردش خریداری می شوند. توضیح این که مواد اولیه مورد نیاز برای تولید واشر و اورینگ پلاستیکی شامل انواع ترموپلاست ها، PVC، PU، سیلیکون، وایتون و … می باشند.

محاسبه سرمایه گذاری اولیه در طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی با در نظر گرفتن ظرفیت طرح، نوع واشر و اورینگ های تولیدی و قیمت روز تجهیزات و مواد اولیه انجام می گردد.

برآورد هزینه ها توسط طرح توجیهی

برآورد هزینه های یک طرح اقتصادی قبل از اجرایی کردن پروژه باعث می شود، سرمایه گذاران، دید روشنی از شاخص های مالی و وضعیت اقتصادی پروژه پیدا کنند. طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی با مشخص کردن تمامی هزینه های طرح و مبلغ گذاری آنها با ارقام روز به کمک کارآفرینان می آید.

هزینه زمین، هزینه نیروی انسانی، هزینه حامل های انرژی و هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات از جمله هزینه های اصلی در این طرح هستند. طبق ارزیابی های کارشناسان برای تولید 500 تن واشر و اورینگ پلاستیکی در سال، به زمینی با مساحت 2 هزار مترمربع و تعداد 20 نفر نیروی انسانی نیاز است.

بررسی میزان سوددهی پروژه

واشر و اورینگ های پلاستیکی در کاربردهای استاتیک برای آب بندی و جلوگیری از نشت مایعات و در کاربردهای دینامیک برای شفت روتاری پمپ و یا در بخش های هیدرولیک، پنوماتیک و غیره به کار می روند. به دلیل گوناگونی واشرها و اورینگ های تولیدی از لحاظ جنس پلیمر، ضخامت و قطر، بازار مصرف متنوعی برای آنها قابل ذکر است.

میزان دقیق سود این طرح به نوع واشر تولیدی، ظرفیت تولید سالیانه، نوع فناوری و تجهیزات خط تولید بستگی دارد. از این رو محاسبه سود در این طرح نیاز به دانش و تخصص بالایی دارد که تنها متعلق به نگارندگان طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی است.

خط تولید واشر و اورینگ لاستیکی - طرح فنی

فرآیند تولید واشر و اورینگ پلاستیکی

طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی علاوه بر ارزیابی های اقتصادی و مالی، اطلاعات فنی طرح از جمله فرایند تولید را نیز در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. تولید واشر و اورینگ پلاستیکی با روش های گوناگونی انجام می گردد. یکی از روش های متداول، روش پرس حرارتی است.

در این روش، پلیمرهای نواری را بر روی قالب های مورد نظر در دستگاه پرس پخت لاستیک قرار می دهند. سپس با انجام عملیات پرس حرارتی، واشرها به صورت یکپارچه در کنار هم تولید می گردند. در نهایت واشرها را به صورت دستی با ابزارها از هم جداسازی می کنند.

روش قالب گیری تزریقی، روش رایج دیگری است که برای تولید واشر و اورینگ پلاستیکی استفاده می گردد. در این روش با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک، ابتدا گرانول های پلیمر، ذوب شده و سپس از طریق فشار به داخل قالب تزریق می شوند. در نهایت واشرها پس از خنک شدن، منجمد شده و از قالب جداسازی می گردند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید کاسه نمد ⭐️ برای اخذ مجوز

معرفی تجهیزات مورد نیاز پروژه

طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی با توجه به فناوری و متد تولید، تجهیزات مناسب را نیز معرفی می کند. برخی از تجهیزات مورد نیاز که برای تولید واشر و اورینگ پلاستیکی به کار می روند، عبارتند از:

[tie_list type=”starlist”]

  • دستگاه پرس پخت لاستیک
  • دستگاه تزریق پلاستیک
  • دستگاه برش واشر لاستیکی
  • میکسر لاستیک یا بنبوری
  • غلطک اختلاط لاستیک
  • اکسترودر لاستیکی سیلیکونی
  • قالب ها

[/tie_list]

انواع واشرهای پلاستیکی

واشرها، قطعات پلاستیکی هستند که به عنوان درزبند و درزگیر به کار می روند. واشرها از لحاظ شکل ظاهری در انواع گوناگونی چون واشر تخت، فنری، موجی، چهارگوش مخروطی، خار شفت، فنری بشقابی، بست شیلنگ، دنده دنده و آجدار، طراحی و تولید می شوند.

کاربردهای رایج واشرها در اتصال قطعات مختلف ماشین آلات و تجهیزات، موتورخانه ها، چیلرها، تاسیسات، صنایع ذوب فلزات، صنایع ساختمانی، پتروشیمی و … می باشد. واشرها همچنین از لحاظ نوع کاربری به انواع واشر آب بندی، واشر ضد اسید، واشر ضد روغن، واشر نسوز، واشر سیم دار و واشر منجید دار دسته بندی می شوند.

احداث کارخانه تولید واشر و اورینگ پلاستیکی - طرح فنی

انواع اورینگ پلاستیکی

اورینگ ها از پلاستیک های بهبود یافته تر نسبت به واشرها تولید شده و در برابر تغییر شکل، مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. این قطعات معمولا در شیارهایی نصب می گردند که مخصوص آنها طراحی شده است.

اورینگ در اثر حرارت، منبسط شده و کاملا شیار را پوشش می دهد تا هیچ گونه نشتی رخ ندهد. اورینگ های سیلیکونی، وایتون و نیتریل، متداول ترین نوع اورینگ ها هستند که از الاستیسیته و چسبندگی بالایی برخوردارند.

توجیه پذیری اقتصادی تولید واشر و اورینگ

کارشناسان و نگارندگان طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی معتقدند، سرمایه گذاری در این بخش دارای توجیه اقتصادی است. احداث یک واحد تولید واشر و اورینگ پلاستیکی از مقیاس های کوچک تا بزرگ امکان پذیر است.

شما می توانید، کار خود را با خریداری یک دستگاه پرس حرارتی لاستیک آغاز کرده و در صورت سودآوری، کار خود را گسترش دهید. با تهیه یک دستگاه پرس حرارتی و تعویض قالب ها می توان، انواع واشر و اورینگ پلاستیکی را تولید نمود. از این رو بازدهی این طرح بسیار عالی است.

سفارش طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی

طرح توجیهی اختصاصی به صورت انحصاری برای هر طرح اقتصادی توسط متخصصین سایت طرح فنی با کوله باری از تجربه 25 ساله در زمینه سرمایه گذاری تهیه می شود. طرح توجیهی تولید واشر و اورینگ پلاستیکی و تمامی طرح های توجیهی تهیه شده در این سایت، قابل دفاع در بانک ها و سازمان های صدور مجوز می باشند.

با سفارش طرح توجیهی اختصاصی، خدمات 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح نیز به شما ارائه می گردد. جلسه آنلاین رایگان به درخواست سرمایه گذار نیز از امتیازات سفارش طرح اختصاصی در این سایت است. در این جلسه، تمامی موضوعات اداری و بانکی از جمله مراحل اداری اخذ جواز و وام، وثایق و ضمانت نامه های بانکی و … به شما توضیح داده می شود.

به این مقاله امتیاز بدهید

این مقاله را به اشتراک بگذارید

WhatsApp
Telegram
Email
Facebook
Twitter
LinkedIn

دیگر مقالات سایت را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین و جدیدترین مقالات سایت

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب