صنایع فلزیصنعتیمقالات آموزشی

طرح توجیهی تولید میلگرد ⭐️ از ضایعات آهن (کامفار + مطالعات بازار + گرید)

کارخانه تولید میلگرد از ضایعات

هدف از طرح توجیهی تولید میلگرد بررسی اقتصادی و امکان سنجی پروژه و مدیریت درست مالی می باشد. میلگرد، یکی از اصلی ترین المان ها در ساخت و ساز بوده و پایه و اساس ساختمان های بتن آرمه را تشکیل می دهد.

صنعت تولید میلگرد به عنوان یک صنعت مادر بوده و از اهمیت بسزایی در کشور برخوردار است. میلگرد آلیاژی در سایزهای 3.5 تا 30 به شکل آجدار و یا ساده تولید می گردد تا جوابگوی صنعت ساختمان باشد.

طرح توجیهی تولید میلگرد تمامی ابهامات پروژه را برای شما آشکار کرده و پیشرفت شما را در این کسب و کار تضمین خواهد کرد. با استفاده از این طرح، گویی شما با مشاوری متخصص و توانمند رایزنی کرده اید تا در تمام مراحل راهنمای شما بوده و این کسب و کار را به سر منزل مقصود برساند.

سرمایه لازم برای تولید میلگرد چقدر است؟

به طور کلی راه اندازی هر کسب و کاری، نیاز به یک سرمایه اولیه دارد. راه اندازی خط تولید میلگرد نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما برای راه اندازی این کسب و کار نیاز به تامین ماشین آلات و زیر ساخت های تولید میلگرد دارید.

میلگرد اصولا به دو صورت تولید می گردد، روش اول نورد گرم با استفاده از شمش آهن و روش دوم تولید میلگرد از ضایعات و آهن اسفنجی است. هر کدام از روش ها، تجهیزات مورد نیاز خود را می طلبند.

میزان سرمایه اولیه با توجه به تعداد و نوع ماشین آلات و تجهیزات و هدف گذاری شما برای حجم تولید سالیانه متفاوت است. بهترین راه برای جلوگیری از سردرگمی در این زمینه، استفاده از طرح توجیهی تولید میلگرد است. سرمایه اولیه و سرمایه در گردش شما توسط متخصصین کاربلد ما در طرح توجیهی اختصاصی محاسبه و معین می گردد.

چه هزینه هایی در کسب و کار تولید میلگرد وجود دارند؟

همانطور که می دانید، برای راه اندازی هر کار تولیدی باید هزینه هایی را متقبل شوید. مشخص کردن هزینه ها و تامین بودجه برای پرداخت آن ها، یک اصل در کسب و کار است. اگر هدف گذاری دقیقی برای پرداخت این هزینه ها نداشته باشید، آینده کسب و کار خود را در معرض تهدید قرار خواهید داد.

برآورد هزینه های ریز و درشتی که در بطن پروژه وجود دارند، کار دشواری است. هزینه های احداث کارخانه، هزینه های حقوق و مزایای کارکنان، هزینه های سربار و بسیاری از هزینه های دیگر در طرح توجیهی تولید میلگرد به صورت ریز به ریز لیست شده و کار شما را آسان خواهد کرد.

کلیک کنید
طرح توجیهی تولید سولفات آهن ⚙️ کامفار + گرید کانون + مطالعات بازار

میزان سود تولید میلگرد چقدر است؟

سود تولید میلگرد با توجه به تقاضای گسترده ای که برای این محصول اساسی در بازار وجود دارد، عالی است. میزان سود بستگی به مولفه هایی همچون تعداد ماشین آلات، تعداد نیروی انسانی، حجم تولید و شناخت بازارهای هدف دارد، اما طبق برآوردهایی که صورت گرفته، سود این کسب و کار حداقل 28 تا 36 درصد برآورد شده است.

میزان سود به طور اختصاصی و منحصر به فرد برای شما توسط کارشناسان ما پیش بینی شده و در طرح توجیهی تولید میلگرد به صورت شفاف و واضح درج می گردد.

تجهیزات و ماشین آلات تولید میلگرد - طرح فنی

ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز در طرح توجیهی تولید میلگرد

یکی دیگر از گزینه هایی که در طرح توجیهی تولید میلگرد به صورت جامع و کامل درج می گردد، ماشین آلات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید میلگرد است. همان طور که در بالا گفتیم، تولید میلگرد به دو روش نورد گرم و نورد سرد انجام می شود.

از طرفی ماده اولیه نیز می تواند، شمش آهن 5SP، گندله، آهن اسفنجی و ضایعات باشد. ماشین آلات مورد نیاز برای تولید میلگرد عبارتند از:

 • کوره
 • جک هیدرولیک
 • رول های کوره
 • تجهیزات رافینگ (استند)
 • تجهیزات آج زنی میلگرد
 • دستگاه خنک کاری
 • قیچی برش میلگرد
 • گیوتین
 • تجهیزات بسته بندی

آیا تولید میلگرد می تواند توجیه اقتصادی داشته باشد؟

در مورد توجیه پذیری اقتصادی تولید میلگرد، گفتن این نکته کافی است که در حال حاضر میزان عرضه این محصول، جوابگوی نیاز بازار نیست. از این رو واردات میلگرد از کشورهای دیگر در دستور کار دولت قرار گرفته است. با توجه به تولید پایین میلگرد در کشور می توان، نتیجه گرفت که این سرمایه گذاری کاملا از نظر اقتصادی موجه است.

از طرفی استفاده از میلگرد باعث افزایش استحکام ساختمان شده و عمر مفید بنا را بالا می برد. بنابراین اکثریت سازندگان ساختمان به جای استفاده از اسکلت فلزی، به استفاده از میلگرد روی آورده اند. با توجه به گسترش روزافزون ساخت و ساز، طبیعی است که تولید میلگرد کسب و کاری پر رونق خواهد بود.

کلیک کنید
طرح توجیهی مس کاتدی ⭐️ (کامفار + مطالعات بازار + گرید )

چه مشکلات و خطراتی در کمین کسب و کار تولید میلگرد هستند؟

راه اندازی خط تولید میلگرد، نیاز به سرمایه اولیه بالایی دارد و ترس از این که سرمایه گذاری به شکست منجر شده و سرمایه کلان شما به باد برود، همیشه وجود دارد.

این ترس کاملا واقعی است و شواهد نشان می دهد که عدم برآورد درست اطلاعات مالی و مدیریت ناصحیح اقتصادی منجر به زمین خوردن بسیاری از سرمایه گذاران شده است. یک تصمیم نادرست مالی همانا و دلسردی و شکست شما در پروژه همانا.

بهترین راه  برای رویارویی با خطرات و مشکلات مسیر طرح توجیهی تولید میلگرد است.

خط تولید میلگرد - طرح فنی

طرح توجیهی تولید میلگرد چگونه با یاری شما می شتابد؟

طرح توجیهی تولید میلگرد در این مسیر پر پیچ و خم با ارائه اطلاعات به روز و دقیق مالی و امکان سنجی موشکافانه پروژه همراه شما خواهد بود. در این طرح از همان ابتدای مسیر و دریافت وام و مجوز تا راه اندازی پروژه، قدم به قدم همراه شما خواهیم بود.

هزینه ها، سرمایه اولیه، نرخ بازده، مدت بازگشت سرمایه و ماشین آلات مورد نیاز در طرح اختصاصی تولید میلگرد معین می شود. همچنین در طرح توجیهی، ثبات اقتصادی و زمینه گسترش و توسعه پروژه پیش بینی می گردد.

نحوه سفارش طرح توجیهی اختصاصی تولید میلگرد

با مشاوره دقیق و حرفه ای تیم ما، موفقیت شما در این کسب و کار حتمی است. اگر می خواهید، پیروزی خود را در پرده ابهام قرار ندهید، با مشاوران ما تماس گرفته و طرح توجیهی اختصاصی تولید میلگرد را سفارش دهید.

در صورت سفارش طرح توجیهی اختصاصی از 5 ماه پشتیبانی ما از طرح برخوردار خواهید بود.

امتیاز

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.81 ( 7 نتایج)

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام درخواست طرح توجیهی میلگرد دارم سرمایه ای حدود 100 میلیارد دارم برای منطقه چهارمحال بختیاری

  1. سلام آقای اسکندری پیام تون رو در واتس اپ هم دریافت کردم تا یک ساعت دیگه کارشناس باهاتون تماس میگیره.

 2. درود فراوان خدمت شما طرح میلگرد میخواستم جهت اخذ مجوز حدود 500 هزار تن در سال در واتساپ اطلاعات کامل رو خدمتتون ارسال کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
1
نیاز به طرح توجیهی سفارشی دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ : مرضیه اکبری
* سفارش انواع طرح توجیهی اختصاصی برای دریافت وام بانکی و مجوز به همراه پشتیبانی 5 ماهه توسط تیم کارشناسی

* سوالات متفرقه را در قسمت نظرات مقاله ارسال کنید.