سفارش طرح توجیهیصنایع فلزی

طرح توجیهی تولید میلگرد ⭐️ گفتگو با کارشناس حوزه فولاد

احداث کارخانه تولید میلگرد

طرح توجیهی تولید میلگرد جهت دریافت وام، موافقت اصولی و مجوز توسط کارشناسان سایت طرح فنی تهیه شده و مبتنی بر نرم افزارهای امکان سنجی پروژه است. میلگرد، نوعی میله فولادی است که به صورت ساده، آجدار و آجدار پیچیده در کلاف و در سایزهای مختلف تولید می گردد.

همانطور که می دانیم، میلگرد از مصالح اساسی در ساختمان سازی و پروژه های عمرانی است و به نوعی پایه و بن سازه را تشکیل می دهد. استفاده از میلگرد منجر به استحکام سازه شده و مقاومت بتنی ساختمان را می افزاید.

امروزه ساخت ساختمان ها و سازه های مقاوم در برابر زلزله یک ضرورت است که توسط وزارت مسکن و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان به جد دنبال می شود. در این میان، میلگرد به دلیل افزودن مقاومت کششی سازه از اهمیت فوق العاده بسزایی برخوردار است.

بنابراین سرمایه گذاری در عرصه تولید میلگرد از فرصت های بهینه به شمار می آید. تولید میلگرد معمولا به چهار روش نورد گرم، نورد سرد، ترمکس و میکروآلیاژی در ایران انجام می گردد که هر یک تجهیزات خاص خود را می طلبند.

تهیه طرح توجیهی تولید میلگرد به منظور اخذ مجوز و وام

سرمایه گذاران برای راه اندازی کارخانه تولید میلگرد، باید به کسب مجوزهای لازم از وزارت صمت (صنعت، معدن، تجارت) و سازمان استاندارد اقدام نمایند. در این راستا، طرح توجیهی تولید میلگرد از مدارکی است که معمولا در پروسه اخذ مجوز از متقاضی درخواست می گردد. بیزینس پلن تولید میلگرد باید حاوی تمامی اطلاعات و سرفصل های مهم طرح بوده و با آخرین ضوابط سازمانی نگارش شود.

به جز مجوز، تنظیم طرح توجیهی برای اخذ تسهیلات از بانک نیز ضروری است. سرمایه گذاران پس از اخذ جواز می توانند، به بانک معرفی شده توسط وزارت صنعت و معدن مراجعه کرده و درخواست وام نمایند. اما تسهیلات، در صورتی به سرمایه گذاران اختصاص پیدا خواهد کرد که طرح توجیهی تولید میلگرد با فرمت استاندارد و با داده های روز به بانک ارائه گردد.

نتایج استفاده از طرح توجیهی تولید میلگرد در پروژه

بی شک تولید محصول باکیفیت و دسترسی آسان به سود، دغدغه اصلی سرمایه گذارانی است که قصد احداث کارخانه میلگرد را دارند. طرح توجیهی تولید میلگرد می تواند، با ارائه اطلاعات جامع و به روز در بخش های فنی، مالی و اقتصادی طرح، فرمول موفقیت را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد.

سرمایه گذاران با مطالعه طرح توجیهی فوق و استفاده از نمودارها، جداول و گزارشات مندرج در آن، از توجیه پذیری پروژه اطلاع پیدا کرده و روش های صحیح سرمایه گذاری را در کسب و کار خود پیاده سازی می کنند.

کارخانه تولید انواع میلگرد - طرح فنی

چرا باید در تولید میلگرد سرمایه گذاری کنیم؟

کارشناسان پس از بررسی های گسترده در طرح توجیهی تولید میلگرد، این پروژه را از فرصت های طلایی برای سرمایه گذاری بر شمرده اند. همانطور که می دانیم، بسیاری از مناطق و بخش های کشور ما بر روی کمربند زلزله قرار دارند.

همین موضوع باعث شده است که ساختمان ها با میلگرد در برابر زلزله ایمن سازی شوند. با افزایش جمعیت کشور و رونق ساخت و ساز، تقاضای رو به رشدی را برای میلگرد در کشور شاهد هستیم.

با این که دسترسی گسترده به منابع آهن و وجود ذخایر غنی از آهن، راه را برای تولید میلگرد هموار کرده است، اما شاهد واردات این محصول از سایر کشورها از جمله چین می باشیم. در این راستا، تولید میلگرد در داخل کشور علاوه بر این که بسیار سودآور است، از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می نماید.

سرمایه لازم برای تولید میلگرد

سرمایه اولیه برای احداث کارخانه تولید میلگرد در درجه اول به روش تولید بستگی دارد. فرایند نورد سرد نیاز به سرمایه گذاری کمتری دارد؛ اما محصول تولیدی نیز کیفیت پایین تری خواهد داشت. روش میکروآلیاژی با سرمایه بالاتری راه اندازی می شود، اما به دلیل تولید میلگرد مرغوب تر، متقاضیان بیشتری نیز دارد.

باید اضافه کنیم، بخشی از تجهیزات خط تولید میلگرد از جمله کوره های حرارتی و جرثقیل سقفی، داخلی بوده و بسیاری از آنها از جمله قیچی، غلطک آج زنی و … به صورت وارداتی از سایر کشورها تامین می شوند.

از آن جا که قیمت تجهیزات و دستگاه ها، وابسته به نرخ دلار بوده و متغیر است، محاسبه سرمایه با استعلام قیمت های روز انجام گردد. مواد اولیه تولید میلگرد نیز شمش آهن و یا ضایعات آهن هستند که با سرمایه درگردش خریداری می شوند. محاسبه سرمایه اولیه در طرح توجیهی تولید میلگرد با داده های روز و با توجه به ظرفیت طرح صورت می پذیرد.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی تولید مقاطع فولادی ⭐️ (HSS + گرد + تخت + متقارن)

هزینه های راه اندازی کارخانه تولید میلگرد

احداث کارخانه تولید میلگرد علاوه بر سرمایه گذاری ثابت، مستلزم صرف هزینه های گوناگون است. از آن جا که تجهیزات و ماشین آلات تولید میلگرد، بسیار حجیم و جای گیر هستند، زمین بزرگی برای کارخانه باید خریداری شود.

طبق بررسی های کارشناسان برای کارخانه ای با ظرفیت تولید 6 تن میلگرد در ساعت، به زمینی با حداقل مساحت 2500 متر مربع نیاز است. ضمن این که به هزینه زمین باید هزینه سوله سازی را نیز اضافه نمود که شامل هزینه مصالح و اجرت است.

 هزینه تجهیز آزمایشگاه کنترل کیفیت، هزینه نیروی انسانی، هزینه حامل های انرژی، هزینه حمل و نقل و هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات نیز از سایر هزینه های مهم طرح می باشند که در طرح توجیهی تولید میلگرد، مبلغ گذاری می گردند.

فرایند تولید میلگرد در ایران - طرح فنی

برآورد سود توسط طرح توجیهی

ارزیابی های کارشناسان و متخصصین، نشان دهنده سودآور بودن کارخانه های تولید میلگرد است. به طوری که نرخ بازده داخلی در این پروژه، حدود 30 درصد و مدت زمان برگشت سرمایه، حدود 3 سال تخمین زده شده است. میزان سوددهی این طرح، به طور مستقیم به روش تولید میلگرد، تنوع سایزی و ابعادی محصولات تولیدی، استهلاک تجهیزات و ظرفیت تولید سالانه بستگی دارد.

نگارندگان طرح توجیهی تولید میلگرد، میزان سود طرح و سایر شاخص های مالی مرتبط با آن را با در نظر گرفتن تمامی مولفه های اثرگذار محاسبه می نمایند.

آشنایی با روش های تولید میلگرد

طرح توجیهی تولید میلگرد، فرایند تولید میلگرد را نیز با توجه به روش انتخابی و نوع ماده اولیه (شمش فولاد یا ضایعات آهن) شرح می دهد. روش های تولید میلگرد عبارتند از:

 • نورد گرم: در این روش، شمش فولاد را در کوره ها حرارت می دهند تا نرم شود. سپس شمش فولادی نرم شده طی عملیات نورد قرار گرفته و از غلطک های چهار یا هشت وجهی عبور داده می شود. با این فرایند، ضخامت و طول میلگرد به مقدار معین می رسد. در نهایت، میلگرد پس از خنک سازی، طبق استانداردهای معین، تحت عملیات آج زنی قرار می گیرد.
 • نورد سرد: در این فرایند، همان طور که از نامش پیداست، مراحل کاهش قطر و افزایش طول شمش فولادی، در دمای پایین انجام می گردد. بنابراین از تعداد غلطک های بیشتری برای دسترسی به قطر و طول معین استفاده می شود.
 • ترمکس: روش ترمکس شباهت زیادی به روش نورد گرم دارد، با این تفاوت که خنک سازی میلگرد، تنها در قسمت های بیرونی آن رخ می دهد. گفتنی است، ترکیب آلیاژی میلگرد تولیدی با این روش نیز با نورد گرم متفاوت است.
 • میکروآلیاژی: روش میکروآلیاژی دقیقا همان روش نورد گرم است؛ اما برای استحکام بیشتر، عناصر آلیاژی چون تیتانیوم، وانادیوم و … به شمش فولادی افزوده می شود.

معرفی تجهیزات مورد نیاز برای احداث کارخانه میلگرد

برخی از تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز که در طرح توجیهی تولید میلگرد معرفی می گردند، عبارتند از:

 • رول کوره
 • سیستم رافینگ
 • کوره حرارتی
 • غلطک آج زنی و کشش
 • جرثقیل سقفی
 • قیچی
 • قفسه های نورد
 • محفظه خنک سازی

تولید انواع میلگرد از ضایعات و شمش آهن - طرح فنی

کاربردهای انواع میلگرد

میلگردهای ساده از ضخامت 5.6 تا 50 میلی متر تولید می شوند. از جمله کاربردهای میلگرد ساده می توان، به عنوان درز انقباض بتن در اتوبان ها و فرودگاه ها اشاره کرد. میلگردهای آجدار نیز در سایزهای استاندارد تولید شده و ظاهری زبر و مشخص دارند.

این میلگردها برای بتن ریزی ساختمانی مورد استفاده هستند. میلگرد آجدار پیچیده در کلاف نیز نوعی دیگر از میلگردها است که برای ایمن سازی پل ها و ساختمان های تجاری، مسکونی و اداری بزرگ به کار می رود.

بررسی توجیه پذیری اقتصادی طرح

طبق بررسی های کارشناسان در طرح توجیهی تولید میلگرد، ورود به این عرصه از نظر اقتصادی توجیه پذیر خواهد بود. از آن جا که میلگرد، مقاومت سازه های بتنی و ساختمان را تا دو برابر افزایش می دهد، استفاده از میلگرد استاندارد در ساختمان به یک ضرورت از سمت سازمان های ذیربط در آماده است.

ضمن این که فولاد از صنایع مادر بوده و محصولات وابسته به آن، اهمیتی استراتژیک دارند. بررسی بازار عرضه و تقاضای میلگرد نیز نشان دهنده پتانسیل خوب برای احداث واحدهای جدید تولید میلگرد در کشور است.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی تولید میلگرد

کارخانه تولید میلگرد با مختصات و مقیاس های گوناگون قابل راه اندازی است. از این رو کارشناسان سایت طرح فنی با 25 سال تجربه درخشان در زمینه سرمایه گذاری، اداری و بانکی ، طرح توجیهی تولید میلگرد را به صورت انحصاری برای هر طرح نگارش می نمایند.

طرح توجیهی اختصاصی علاوه بر این که کاملا دقیق، مستند، مفصل و به روز است، امتیازات خاصی را نیز برای شما به ارمغان خواهد آورد. با سفارش طرح توجیهی اختصاصی از 5 ماه پشتیبانی بی وقفه تیم ما به صورت رایگان برخوردار خواهید شد. امتیاز بعدی نیز جلسه آنلاین رایگان به درخواست سرمایه گذار است.

شرح مراحل اخذ مجوز، مراحل دریافت وام، وثایق و ضمانت نامه های بانکی و سایر موارد اداری و بانکی از موضوعات مطرح شده در جلسه فوق خواهند بود.

امتیاز

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.86 ( 9 نتایج)

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام درخواست طرح توجیهی میلگرد دارم سرمایه ای حدود 100 میلیارد دارم برای منطقه چهارمحال بختیاری

  1. سلام آقای اسکندری پیام تون رو در واتس اپ هم دریافت کردم تا یک ساعت دیگه کارشناس باهاتون تماس میگیره.

 2. درود فراوان خدمت شما طرح میلگرد میخواستم جهت اخذ مجوز حدود 500 هزار تن در سال در واتساپ اطلاعات کامل رو خدمتتون ارسال کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب