سفارش طرح توجیهیصنعت خدماتصنعت گردشگری

طرح توجیهی هتل 4 ستاره ✳️ (بررسی فنی و تخصصی+گرید کانون)

احداث هتل چهار ستاره

طرح توجیهی هتل 4 ستاره با هدف پیاده سازی استراتژی ها و رویکردهای صحیح در این کسب و کار توسط متخصصین سایت طرح فنی تهیه می شود. همانطور که می دانید، هتل ها از لحاظ نوع و کیفیت خدمات ارائه شده در درجه بندی های یک تا پنج قرار می گیرند.

هتل های چهار ستاره، هتل های تقریبا لوکسی هستند که از لحاظ ارائه خدمات در رتبه دوم بعد از هتل های پنج ستاره قرار می گیرند. هتل های 4 ستاره از تمامی خدمات هتل های 3 ستاره برخوردار بوده و امکانات اضافه تری نیز دارند.

حداقل امکانات در هتل های 4 ستاره عبارتند از: لابی، رستوران، سالن اجتماعات، بوفه صبحانه، سرو غذا در اتاق ها، کاناپه در اتاق ها، پک وسایل یکبارمصرف (دمپایی، کلاه حمام، ناخن گیر و …) و پذیرش حداقل 18 ساعته در شبانه روز. رشد صنعت هتل‎داری به طور مستقیم در توسعه صنعت گردشگری نقش دارد.

احداث هتل های مجللی چون 4 ستاره و 5 ستاره به افزایش اعتبار صنعت توریست کمک کرده و وجهه آبرومندانه ای را در نزد توریست های خارجی ایجاد می کند.

محتوا

ضرورت و الزام طرح توجیهی هتل 4 ستاره چیست؟

به طور کلی تمامی سرمایه گذارانی که قصد تاسیس مراکز گردشگری، هتل ها و مهمانپذیرها را دارند، باید برای اخذ مجوز به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراجعه نمایند. اخذ مجوز از سازمان مربوطه با ارائه طرح توجیهی امکان پذیر است.

از این رو متخصصین، طرح توجیهی هتل 4 ستاره را مطابق با آخرین ضوابط سازمانی تنظیم می کنند. علاوه بر آن سرمایه گذاران برای دریافت تسهیلات از بانک نیز باید طرح توجیهی تنظیم شده با نرم افزار کامفار را به بانک تحویل دهند.

افزون بر ضرورت و الزاماتی که ذکر شد، طرح توجیهی هتل چهار ستاره دارای فواید دیگری نیز می باشد. طرح توجیهی، نکات مهم و استراتژی های کسب و کار را در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد. طرح توجیهی مدیریت جریان نقدی را آسان می کند و سرمایه گذاران را در مسیر صحیح نگه می دارد.

کارآفرینان با استفاده از طرح توجیهی، آینده کسب و کار خود را پیش بینی کرده و وضعیت این فعالیت اقتصادی را رصد می کنند.

سرمایه لازم برای احداث هتل 4 ستاره

کارآفرینان برای احداث هتل 4 ستاره، بودجه قابل توجهی را باید در نظر بگیرند. البته بخشی از سرمایه می تواند، از طریق تسهیلات دریافتی از بانک پوشش داده شود. سرمایه لازم برای احداث هتل بسته به شهر و محل احداث هتل متفاوت است.

احداث هتل 4 ستاره در تهران و شهرهای بزرگ و مناطق توریستی سرمایه بیشتری را می طلبد.

بخشی از سرمایه ثابت برای تجهیز اتاق ها، رستوران، لابی و دیگر بخش های هتل صرف می شود. خرید مصالح، ساخت سازه هتل و محوطه سازی نیز بودجه چشمگیری لازم دارد. میزان سرمایه اولیه بسته به مشخصات طرح و ظرفیت پذیرش مسافر در طرح توجیهی هتل 4 ستاره معین می گردد.

هزینه های احداث هتل 4 ستاره

به جز سرمایه ثابت که برای ساخت و تجهیز هتل در نظر گرفته می شود، هزینه هایی نیز پس از راه اندازی هتل ظاهر می شوند. هزینه حامل های انرژی، هزینه تلفن و اینترنت، هزینه های اداری، هزینه خرید لوازم بهداشتی، هزینه خرید روزانه مایحتاج رستوران و بوفه صبحانه، هزینه دستمزد پرسنل هتل از جمله هزینه های پس از اجرایی شدن طرح هستند.

در طرح توجیهی هتل چهار ستاره تمامی هزینه ها به صورت جزء به جزء محاسبه می شوند. نکته ای که کارشناسان در محاسبه هزینه ها در طرح توجیهی رعایت می کنند، در نظر گرفتن بخشی به عنوان هزینه های پیش بینی نشده و متفرقه می باشد تا طرح به واقعیت نزدیک بوده و قابلیت اجرایی شدن داشته باشد.

قسمت لابی هتل 4 ستاره - طرح فنی

میزان سود هتل 4 ستاره

درآمد هتل 4 ستاره از طریق اقامت مسافران تجاری، زیارتی، درمانی و گردشگری و ارائه خدمات به آنها تامین می شود. طبق مطالعاتی که کارشناسان انجام داده اند، هتل‎داری از مشاغل پردرآمد بوده و در درجه بندی درآمد، ضریب 9 از 10 را کسب می کند.

باید دقت داشت، احداث هتل 4 ستاره در شهرها و مناطقی که کمبود هتل احساس می شود، در مناطق توریستی و در قسمت های مرکزی شهر سود بالاتری را به دنبال دارد.

متخصصان در بیزینس پلن هتل چهار ستاره، نرخ بازده داخلی طرح را حدود 30 درصد و مدت زمان برگشت سرمایه را حدود 3 سال تخمین زده اند.

تجهیزات و زیرساخت های احداث هتل 4 ستاره

بخش فنی طرح توجیهی هتل 4 ستاره ارائه دهنده اطلاعات فنی برای عملیاتی کردن و پیاده سازی پروژه است.

زیرساخت ها و تجهیزات هتل چهار ستاره عبارتند از:

 • تجهیزات طبخ و سرو غذا
 • تجهیزات رستوران و بوفه صبحانه
 • اسباب و لوازم اتاق ها
 • تجهیز لابی و سالن اجتماعات
 • تجهیزات اعلام و اطفاء حریق
 • تجهیزات دوربین مداربسته
 • تجهیزات نظافتی
 • تاسیسات سرمایشی و گرمایشی
 • تجهیزات تلفن داخلی و اینترنت

بررسی توجیه پذیری اقتصادی هتل‎داری

با افزایش جمعیت و تمایل مردم به سفرهای برون شهری، صنعت هتل‎داری رشد و پیشرفت چشمگیری داشته است. با نگاهی اجمالی به صنعت توریسم در جهان متوجه می شویم، هنوز هم صنعت گردشگری در ایران جای رشد بسیاری دارد.

هتل های 4 و 5 ستاره علاوه بر این که با ارائه خدمات به گردشگران ایرانی و خارجی درآمد دارند، دارای درآمدهای جانبی دیگر نیز می باشند.

بخش های مختلف هتل 4 ستاره مانند رستوران، سالن اجتماعات و تالار پذیرایی درآمدزایی مجزایی نیز به جز اقامت مسافران دارند. به طور کلی احداث هتل 4 ستاره را می توان طرحی توجیه پذیر از نظر اقتصادی دانست.

اتاق خواب هتل 4 ستاره - طرح فنی

موانع و چالش های پیش روی هتل‎داری

احداث هتل 4 ستاره در مکان نامناسب باعث ایجاد مشکل در بازدهی هتل می شود. درآمد اصلی هتل 4 ستاره از اقامت مسافران است و با مکان یابی نامناسب، این درآمد رو به افول خواهد گذاشت. بنابراین نیاز است که قبل از احداث هتل، مطالعات و بررسی های دقیقی در باب جانمایی هتل انجام گیرد.

در ضمن اتکا به روش های تبلیغاتی سنتی و عدم استفاده از شبکه های اجتماعی و سایت ها برای تبلیغات نیز مشکل ساز است.

طرح توجیهی هتل چهار ستاره با ارائه اطلاعات واضح و دقیق از این کسب و کار بسیاری از مشکلات را رفع و رجوع می کند. ارائه اطلاعات دقیق در زمینه تحقیقات بازار، اطلاعات فنی و برآورد شاخص های مالی از دستاوردهای طرح توجیهی است.

طرح توجیهی اختصاصی هتل 4 ستاره چیست و چه مزایایی دارد؟

طرح توجیهی اختصاصی، طرحی است که توسط متخصصین با تجربه سایت طرح فنی به صورت انحصاری برای هر پروژه سرمایه گذاری نگارش می شود. کارشناسان ما با 25 سال تجربه با ارزش در زمینه سرمایه گذاری و امور بانکی، دقیق ترین و جامع ترین طرح توجیهی هتل 4 ستاره را تهیه می کنند.

ما برای حمایت از صنعت گردشگری، امتیازهای ویژه ای را با سفارش طرح توجیهی اختصاصی در نظر گرفته ایم. با سفارش طرح توجیهی اختصاصی، 5 ماه پشتیبانی رایگان از طرح و جلسه آنلاین رایگان به شما ارائه خواهد شد.

در جلسه آنلاین تمامی اطلاعات مربوط به پروسه اداری اخذ مجوز، نکات مهم در فرایند دریافت وام بانکی و اطلاعاتی در مورد وثایق و ضمانت نامه های بانکی به شما سرمایه گذار عزیز ارائه می گردد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.91 ( 5 نتایج)

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام و وقت بخیر عزیزی هستم از کرمانشاه درخواست طرح احداث هتل دارم نحوه ارتباط رو بفرمایید

  1. سلام وقت بخیر جناب عزیزی با کارشناس تماس بگیرید راهنمایی تون میکنن 09120039088

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب