سفارش طرح توجیهیصنعت خدماتصنعت گردشگری

طرح توجیهی احداث شهربازی ⭐️ سرپوشیده + روباز

احداث شهربازی روباز و سرپوشیده

طرح توجیهی احداث شهربازی با برآورد تمامی هزینه های راه اندازی طرح، بررسی وضعیت تقاضا برای شهربازی و ارائه روش های اصولی پیاده سازی طرح، یاریگر سرمایه گذاران است. متخصصین ما در سایت طرح فنی با نگارش بی نقص ترین طرح توجیهی به صورت تخصصی و نرم افزاری، پروسه اخذ مجوز و وام را سهولت می بخشند.

تفریح و سرگرمی از ملزومات زندگی هر انسانی فارغ از سن و جنس می باشد. شهربازی ها، محلی برای قرار دادن دستگاه های تفریحی و وسایل بازی بوده و بهترین انتخاب برای پر کردن اوقات فراغت و تخلیه هیجانات افراد هستند. شهربازی ها در دو نوع سرپوشیده و روباز احداث شده و هر کدام دستگاه ها و وسایل بازی خاص خود را می طلبند.

نیاز انسان به تفریح و سرگرمی، موضوعی نیست که وابسته به زمان خاصی باشد. از این رو، اگر عوامل تاثیرگذاری مانند انتخاب مکان واجد شرایط برای شهربازی، تنوع و به روز بودن دستگاه های بازی و تبلیغات مناسب رعایت شود، سرمایه گذاری در احداث شهربازی همواره سودآور خواهد بود.

هدف از نگارش طرح توجیهی احداث شهربازی

شما سرمایه گذار عزیز می توانید، با ارائه طرح توجیهی احداث شهربازی، سازمان های صادرکننده مجوز را به منطقی بودن و توجیه پذیری طرح متقاعد کنید. با ارائه طرح توجیهی، پروسه اخذ مجوز برای شما راحت تر و سریع تر انجام خواهد شد. کارشناسان با اطلاع از آخرین ضوابط سازمانی، طرح های توجیهی را مطابق با این دستورالعمل ها تهیه می کنند.

دریافت وام، ابتدایی ترین گام برای راه اندازی یک شهربازی است. طرح توجیهی احداث شهربازی در این مورد نیز کارگشا خواهد بود. ارائه بیزینس پلن احداث شهربازی به بانک عامل باعث می شود، پروژه شما در نزد بانک، اعتبار بیشتری پیدا کرده و وام درخواستی به شما اختصاص پیدا کند. گفتنی است، در صورت عدم ارائه طرح توجیهی به بانک، احتمال این که درخواست شما توسط بانک رد شود، بسیار بالا خواهد بود.

طرح توجیهی احداث شهربازی چه نقشی ایفا می کند؟

افزون بر نقش غیر قابل انکار طرح توجیهی احداث شهربازی در پروسه اخذ مجوز و وام، این گزارش، کلید موفقیت در سرمایه گذاری نیز خواهد بود. سرمایه گذاران برای راه اندازی شهربازی با سوالات و دغدغه هایی روبرو هستند. این که سرمایه لازم برای این پروژه چقدر است؟ چه محلی برای احداث شهربازی مناسب است؟ چه دستگاه ها و تجهیزاتی باید خریداری شود؟ هزینه ها و سود پروژه به چه صورت است؟

بیزینس پلن احداث شهربازی، تمامی این سوالات را در قالب یک گزارش نرم افزار محور و از طریق جداول و نمودارها به صورت گویا پاسخ می دهد.

تجهیزات اتاق بازی برای بچه ها در شهربازی - طرح فنی

نکات مهم در انتخاب زمین و طراحی شهربازی

طرح توجیهی احداث شهربازی، اطلاعات فنی و اجرایی طرح را نیز برای آشنایی سرمایه گذاران شرح می دهد. انتخاب زمین، اولین و شاید مهم ترین گام در احداث شهر بازی است.

زمین باید از شرایطی چون دسترسی آسان، تردد راحت، فضای پارک خودرو و نزدیکی به بزرگراه ها یا خیابان های اصلی برخوردار باشد. افزون بر آن، تعداد و نوع تجهیزات و دستگاه ها باید با مساحت شهربازی تطابق داشته باشد تا از ازدحام افراد جلوگیری شود.

نکته مهم دیگری که باید در طراحی شهربازی در نظر گرفت، استحکام زمین است. خاک زمین باید توسط کارشناسان از لحاظ استحکام کافی در برابر نصب دستگاه ها مورد بررسی قرار گیرد و زمین باید کاملا زهکشی شود. استاندارد خاصی در مورد ارتفاع سقف شهربازی های سرپوشیده وجود ندارد؛ اما این ارتفاع باید متناسب با تجهیزات بازی انتخاب گردد.

چرا باید در احداث شهربازی سرمایه گذاری کنیم؟

بررسی هایی که کارشناسان در طرح توجیهی احداث شهربازی انجام داده اند، نشان دهنده این است که سرمایه گذاری در این بخش می تواند، ایده ای خوب و هوشمندانه باشد. جوابگویی به نیاز انسان به تفریح و سرگرمی، پر کردن اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان و همچنین شکوفایی استعدادهای فردی و اجتماعی از مزایای شهربازی ها می باشند.

با بررسی تعداد و ظرفیت شهربازی هایی که در نقاط مختلف کشور احداث شده است، به این نتیجه می رسیم که متاسفانه کمبود جدی در این زمینه وجود دارد. بنابراین پتانسیل خوبی برای احداث شهربازی های سرپوشیده و روباز در شهرهای مختلف کشور قابل مشاهده است.

مراحل کسب مجوز شهربازی

اولین گام برای اخذ مجوز شهربازی، انتخاب مکان مناسب برای شهربازی با وسعت و ویژگی های مطلوب است. سپس باید اخذ مجوز ساخت از شهرداری یا سازمان های مربوطه انجام گردد. بعد از اخذ مجوز ساخت، نوبت به اخذ مجوز نصب دستگاه ها از سازمان استاندارد می رسد.

در این مرحله با ارائه جواز ساخت ملک و ارائه مدارک حقیقی و حقوقی توسط سرمایه گذاران و پس از بازرسی کارشناس سازمان استاندارد از پروژه، مجوز نصب دستگاه ها و مجوز بهره برداری صادر می گردد. ضمن این که در پروسه اخذ مجوز باید استعلاماتی نیز از اتاق اصناف، نظام مهندسی و سازمان آتش نشانی دریافت گردد.

سرمایه لازم برای احداث شهربازی

میزان سرمایه گذاری اولیه برای راه اندازی یک شهربازی به روباز یا سرپوشیده بودن شهربازی، وسعت شهربازی و ظرفیت آن بستگی دارد. بخش بزرگی از سرمایه اولیه به خریداری دستگاه های الکترومکانیکی شهربازی های روباز و دستگاه های گیمی، الکترونیکی، رومیزی، سرسره های بادی و … برای شهربازی های سرپوشیده اختصاص پیدا می کند.

ضمن این که طراحی و فضاسازی شهربازی، راه اندازی تاسیسات برق رسانی، آب رسانی و تامین سایر زیرساخت ها نیز با سرمایه اولیه انجام می گردد.

از آن جا که بهای دستگاه ها و وسایل بازی مرتبا در حال تغییر است، برای محاسبه سرمایه اولیه باید قیمت های روز استعلام شوند. محاسبه سرمایه گذاری اولیه در طرح توجیهی احداث شهربازی با احتساب ارزش روز تجهیزات شهربازی انجام می گردد.

احداث شهربازی میتواند بسیار سودآورد باشد - طرح فنی

برآورد هزینه ها توسط طرح توجیهی

هزینه ها از مهم ترین شاخص های مالی طرح هستند که باید با نهایت دقت مبلغ گذاری شوند. هزینه زمین شهربازی بسته به محل پروژه، سرپوشیده یا روباز بودن زمین و مساحت آن متغیر است. طبق برآوردهای کارشناسان در یک پروژه شهربازی سرپوشیده با ظرفیت 210 هزار نفر در سال، زمینی با زیربنای 6 هزار مترمربع در نظر گرفته شده است. پروژه شهربازی روباز با ظرفیت 40 هزار نفر در سال نیز در زمینی با مساحت 12 هزار مترمربع قابل اجرا است.

سایر هزینه های مهم طرح نیز شامل هزینه نیروی انسانی، هزینه های مصرف انرژی، هزینه تعمیر و سرویس تجهیزات، هزینه های اداری و هزینه های قبل از بهره برداری هستند که با داده های روز در طرح توجیهی احداث شهربازی مشخص می شوند.

پیشنهاد به مطالعه :  طرح توجیهی احداث هتل 5 ستاره ⭐️ جهت اخذ مجوز و تسهیلات

بررسی میزان سود شهربازی

درآمد و میزان سود شهربازی به فاکتورهای گوناگونی وابسته است؛ اما به طور کلی این طرح از طرح های اقتصادی سودآور معرفی می گردد. نرخ بازده داخلی شهربازی، حدود 30 درصد پیش بینی شده است. برگشت سرمایه نیز بعد از حدود 4 سال رخ خواهد داد. پس از طی سال های ابتدایی طرح، شهربازی ها بین 25 تا 50 درصد سود خالص را پس از کسر هزینه ها کسب می کنند.

در طرح توجیهی احداث شهربازی تخمین سود به صورت تخصصی و نرم افزاری توسط کارشناسان انجام می گردد، از این رو درصد خطا در آن، پایین تر از پیش بینی سود توسط خود سرمایه گذاران است.

معرفی تجهیزات مورد نیاز در شهربازی

طرح توجیهی احداث شهربازی با توجه به نوع شهربازی یعنی سرپوشیده و یا روباز بودن آن، تجهیزات مورد نیاز و وسایل بازی را معرفی می کند. برخی از دستگاه های متداول که در شهربازی ها مورد نیاز هستند، عبارتند از:

 • دستگاه های مکانیکی و الکترومکانیکی (چرخ و فلک، صندلی پرنده، رنجر، قطار و … )
 • تجهیزات بازی الکترونیکی و گیمی (انواع بازی های ویدیویی مانند رالی، فیفا، بازی های اکشن و …)
 • دستگاه های جایزه ای (ربات چنگکی، ربات انگشتی و …)
 • دستگاه های ورزشی رومیزی
 • شبیه سازهای واقعیت مجازی
 • تجهیزات سینما 3 بعدی و 4 بعدی
 • وسایل بازی کودکان (سرسره های بادی، ترامپولین، استخر توپ و …)
 • دوربین های مداربسته
 • تجهیزات اطفاء حریق

چرخ و فلک در شهربازی - طرح فنی

آیا احداث شهربازی از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است؟

مطالعات کارشناسان و نگارندگان طرح توجیهی احداث شهربازی، نشان دهنده توجیه پذیر بودن طرح از لحاظ اقتصادی است، البته اگر به صورت حساب شده در مسیر گام بردارید. احداث شهربازی مستلزم سرمایه گذاری اولیه بالایی است؛ اما شما می توانید، برخی از هزینه ها را از طریق تسهیلات پوشش داده و همچنین از مشارکت سایر سرمایه گذاران بهره مند شوید. در عوض سود خالص طرح نیز رقم قابل توجهی خواهد بود.

سرمایه گذاران با برنامه ریزی دقیق و استفاده از تجهیزات بازی به روز، گنجایش دستگاه های مخصوص برای همه اقشار سنی و تبلیغات گسترده، سود و درآمد خود را افزایش می دهند.

سفارش طرح توجیهی احداث شهربازی

شهربازی ها به صورت سرپوشیده و روباز و با مشخصات و مختصات مختلف قابل راه اندازی هستند. با سفارش طرح توجیهی اختصاصی در سایت طرح فنی، طرح توجیهی به صورت منحصر به فرد برای طرح شما نگارش می شود. نگارندگان طرح توجیهی احداث شهربازی از 25 سال تجربه در امور اداری، بانکی و سرمایه گذاری برخوردار بوده و از دانش روز و استانداردهای بانکی و سازمانی مطلع هستند.

طرح توجیهی اختصاصی همراه با خدمات 5 ماه پشتیبانی رایگان توسط تیم ما ارائه خواهد شد. جلسه آنلاین رایگان به درخواست سرمایه گذار نیز از سایر امتیازات سفارش طرح توجیهی اختصاصی است. در این جلسه، سرمایه گذاران، مشاوره هایی را در خصوص مراحل اداری اخذ مجوز، مراحل بانکی دریافت تسهیلات، وثایق و ضمانت نامه های بانکی و … از متخصصین طرح فنی دریافت خواهند کرد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

امتیاز

مجموع امتیازات

امتیاز کاربر: 4.94 ( 5 نتایج)

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر بله درخدمتتون هستیم 09120039088 با این شماره تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
1
سلام. طرح توجیهی نیاز دارید؟
سلام وقت بخیر
پشتیبان واتس‌اپ فعال است
در صورتی که شما به واتس‎اپ دسترسی ندارید میتوانید برای ثبت سفارش طرح توجیهی با شماره زیر تماس بگیرید.
0912-003-9088 کارشناس طرح توجیهی
پاسخگویی همه روزه از 7 صبح تا 24 شب